Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Moj protest!!

30.03.04, 18:31
    Oglaszam sobie moj wlasny prywatny protest.
    Protest trwa od zeszlego sezonu ale dopiero teraz postanowilem sie nim
    podzielic z reszta forumowiczow.
    Prawda jest taka ze ten moj protest to cos na zasadze "na zlosc mamie odmroze
    sobie uszy" ale co mi tam.
    O co wiec chodzi?????I przeciiwko czemu protestuje oraz w jaki sposob????
    Protestuje przeciwko sponsorom ktorych kasa rozwala ta gre.Teamy graczy
    szczegolnie po drugiej transzy robia sie praktycznie takie same.Gra traci na
    atrakcyjnosci i nie ma sensu szukania tanszych ale mniej bramkostrzelnych
    zawodnikow bo kazdego stac na Zurawia Sagana Rasiaka i jakiegos czwartego
    kilera bramkowego.Na kilka kolejek przed koncem sezonu karty sa praktycznie
    rozdane bo zespoly niczym sie nie roznia i kwestia jest tylko wybor kapitana.

Moj protest polega na nie wzieciu kasy od sponsora.

Moja noga nie postanie w jego gabinecie nawet jesli mnie to bedzie kosztowalo
    utrate sporej ilosci punktow.

Jednak tak do konca nie jestem przeciwko zlikwidowaniu sponsorow bo oni ta
    gre troche urozmaicaja.Wyjscia z tej sytuacji widze dwa.
    Pierwsze to zmniejszyc poczatkowa kwote z 28 mln na np 20 mln , a drugie to
    podniesc wartosci najlepszych zawodnikow.Wtedy nikogo nie bedzie stac na
    tercet super strzelcow.
    To tyle apropos mojego protesu ,wiecej nic nie bede robil, znaczy zboze na
    tory nie poleci a Balcerowicz niech sobie spokojnie pracuje.
    Pzdr wszystkich graczy Oke
    Obserwuj wątek
      • dnl33 Re: Moj protest!! 30.03.04, 18:38
        W pelnie popieram przedmowce.Sponsorzy troche psuja zabawe ,apelacja jak najbardziej sluszna.Mysle ze najodpowiedniejszym krokiem w tej sprawie byloby zmniejszenie poczatkowej puli tak jak napisal to okeciak.Drugim moim zdaniem trafnym posunieciem byloby takze zmniejszenie ilosci gotowki od sponsorow chocby do 1,5mln juz po wypelnieniu kontraktu...
        PZDR
      • erneest83 Re: Moj protest!! 30.03.04, 18:44
        Z tym sie wiaze tez inny problem - bramki... Kazda bramka jest wysoko
        punktowana wiec oplaca sie miec w zasadzie jak najwiecej graczy
        bramkostrzelnych. Co z tego, ze dany pomocnik jest kiepski, skoro czesto palnie
        jakas bramke, albo "zawodowo" wykonuje karne... Z biegiem czasu sklady
        zmieniaja sie w taki sposob, ze teraz kroluje system 1-3-3-4 a gdyby mozna bylo
        wstawic wiecej napastnikow to bylby 1-1-3-6 ;))) Troche to paranoiczne, nie
        uwazacie? Dlatego ja pozostane przy 3-4-3, chociaz marzyloby mi sie 4-4-2 ale
        wtedy musialbym sie pogodzic z miejscem w okolicach 50tys :) Mysle, ze gdyby
        bylo mniej kasy to i tak wszyscy rzuciliby sie na superatak a obrone i
        pomoc "zapchali" jakimis juniorami ktorzy grzeja lawe, bo przeciez jak
        Saganowski kapitan zdobywa 34pkt, Zuraw doklada 16 a Rasiak jeszcze z 15 to po
        co sie bawic w porzadna obrone...
        • marwi75 Re: Moj protest!! 31.03.04, 09:05
          Jestem za tym by wprowadzić tylko system gry 4-4-2. Chodzi również o to by w
          klasyfikacji mogło dochodzić do jakis większych przetasowań. A ponieważ ujemne
          punkty najczęściej zbierają obrońcy to powinno być ich w składzie przynajmniej
          4. A tak w chwili obecnej można się nie przejmować obrońcami bo na 3 dobrych i
          tak wystarcza kasy.
      • hermanowy Re: Moj protest!! 30.03.04, 19:19
        Moze i racja kasy jest stanowczo za duzo :) Ja bez sponsora mam atak
        wypasiony. Jakby bylo mniej kasy to trzeba by bylo niezle sie naglowic kogo by
        tu kupic za te grosze.
      • redakcja szanowni 30.03.04, 19:27
        sponsorzy prywatni w grze być raczej powinni.
        Na dyskusję w sprawie ile maja dawać, kiedy i jak zrobic by powodowali większe
        zainteresowanie grą a nie mniejsze jesteśmy OTWARCI

• okeciak Re: szanowni 30.03.04, 19:46
          redakcja napisała:

> sponsorzy prywatni w grze być raczej powinni.
          > Na dyskusję w sprawie ile maja dawać, kiedy i jak zrobic by powodowali
          większe
          > zainteresowanie grą a nie mniejsze jesteśmy OTWARCI
          >
          Hmmmmmm czyzby cos sie mialo zmienic w podejsciu Redakcji????
          Do tej pory raczej sugestie graczy nie byly realizowane.Fakt faktem ze moze nie
          bylo jakijs konkretnej propozycji urozmaicajacej gre.
          Z drugiej strony przed runda jesienna odbyl sie czat z graczami a teraz na
          wiosne zero dialogu.
          Zauwazylem ze wielu graczy przestalo sie udzialac na forum bo gra zrobila sie
          skostniala deczko i nie ma o czym pisac to tez o czyms swiadczy.
          Przed uruchomieniem kolejnej edycji niech szanownie nam panujaca Redakcja
          zapoczatkuje watek dotyczacy usprawnienia i zrobienia gry atrakcyjniejsza.
          Co kilkaset glow to nie jedna Redakcja.
          Protest moj trwa nieprzerwanie:))))
          • wercyngentoryx Re: szanowni 31.03.04, 13:59
            Przyznam,że do tej pory nie widziałem problemu ze sponsoringiem. PO
            przeczytaniu powyzszych uwag faktycznie muszę przyznać, że gra po wejsciu
            sponsorów traci na atrakcyjności...Osobiście nie mam pomysłu jak rozwiazać ten
            problem ale uważam, ze ludzie którzy tworzyli tę grę powinni już dojrzeć do
            zmian w tej tematyce, a nie wykrecać się lakoniczną odpowiedzią skierowana na
            posiłkowanie się pomysłami graczy!:)
            Druga sprawa dotycząca odp.redakcji - odnoszę wrazenie, ze najawazniejszy w ich
            mniemaniu jest sukces komercyjny gry...To bardzo ostro kontrastuje z problemami
            graczy, wspomne tylko przypadku "pawla_g85".Chwały to redakcji nie przynosi
        • radekpyra 28mln na starcie, ale wyższe ceny zawodników 30.03.04, 20:27
          Ten problem można "urgyźć" z 2 stron: podwyższając ceny najlepszych pilkarzy
          lub obniżając pieniądze na starcie. Wydaje mi sie że lepszym pomysłem jest to
          pierwsze rozwiązanie. Gdyby najlepsi piłkarze, których chce kupić ponad 2/5
          prezesów, kosztowali ok 7mln myślę, że uniemożliwiłoby to posiadanie wszystkich
          najlepszych graczy. Zgadzam sie z wątkodawcą, że sytuacja w której każdy może
          sobie pozwolić na najlepszych superstrzelców tą gre NISZCZY, NIE UROZMAICA, a
          nie o to przecież chodzi, prawda?...
        • chechaouen Re: szanowni 30.03.04, 20:46
          w poprzednich edycjach też protestowałem przeciwko rowalającemu całą grę
          popmpowaniu nadmiernej ilości kasy poprzez sponsoring. przedstawiem nawet
          własną propozycję jak poprzez sponsoring mozna grę urozmaicić a nie ją
          rozpieprzać (chodziło o dużo bardziej różnorodne warianty umów, które byłyby
          też powiązane z ryzykiem, czyli nie spełnienie ich warunków wiązałoby się z
          utratą kasy lub punktów)
          i co odpisała mi "OTWARTA" na dyskusję redakcja? na pierwszego posta
          odpowiedziała, że "dla jednych kasy jest za dużo a dla innych za mało" (z
          polotem jak cholera), a na drugiego posta z propozycjami zmian, który wywołał
          dyskusję na forum, nie odpowiedziała wcale
          • chechaouen Re: szanowni 30.03.04, 21:20
            dokopałem się do moich propozycji odnośnie sponsoringu
            tu jest z 26 października 2002 r
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=478&w=3398585&a=3398585
            a tu jest z 18 listopada 2002 r
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=478&w=3666929&a=3666929
            • ugugunana ... 31.03.04, 21:45
              chechaouen napisał:

> a tu jest z 18 listopada 2002 r
              > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=478&w=3666929&a=3666929

No i jak? Obroniłeś w końcu tą pracę czy nie? :) Jej tematyką nie była zapewne
              analiza celowości wołania na przysłowiową puszczę? :))))

P.S. Sponsoringowi w obecnej formie zdecydowane NIE! Ale żeby protestować? No,
              no... Na swój sposób podziwiam prezesa! Oke, przewidujesz - w razie
              tradycyjnego olania przez redakcję Twojej reformatorskiej inicjatywy -
              zaostrzenie formy protestu? Uchyl rąbka tajemnicy...:)
              • archaniol_ Beer Commando śpieszy z pomocą 01.04.04, 21:44
                Dziś w późnych godzinach wieczornych, komitet wykonawczy Beer Commando większością głosów poparł pomysł wspomożenia przese Oke w tym szlachetnym proteście.
                W razie potrzeby zaostrzenia formy protestu, zoobowiązujemy się do pikietowania pod siedzibą redakcji. W proteście tym , na znak naszegho sprzeciwu będziemy umartwiać się piwem Harnaś ( bleee ). Mamy nadzieję że forumowicze docenią nasze poświęcenie w słusznej walce.

Oke jesteśmy z Tobą, tylko błagam nie zaostrzajmy formy protestu :P

Pozdr. Arch
        • cyfer4 Re: szanowni 01.04.04, 14:32
          UWAŻAM ŻE KAŻDY GRACZ POWINIEN MIEĆ JEDEN ZGŁOSZONY ZESPÓŁ DO PIŁKARZYKÓW,W 1-
          SZEJ LIDZE NIE MA 5-LECHÓW CZY 4-LEGIE...ITD.BYŁO BY MNIEJ ROSZAD I KAŻDY
          MUSIAŁ BY SKUPIĆ SIĘ NAD SWOIM ZESPOŁEM.FINANSE SPONSORÓW POWINNY BYĆ DAWANE PO
          NP.300 LUB 400 PUNKTACH.NASTĘPNA PROPOZYCJA TO WIĘKSZE KARY ZA TRANSFERY NP.10
          PKT.BO 2 PKT. TO NIC.PRZY 10 MUSIAL BY SIE KAŻDY ZASTANOWIC CZY WARTO
          SPRZEDAĆ.PROSZE POMYŚLCIE O TYM....POWODZENIA I DZIĘKUJE
      • bogaczv8 Re: Moj protest!! 30.03.04, 20:24
        Zasadniczo zgadzam się, mimo że sam w pierwszej kloejności inwestowałem w
        bramkostrzelny atak z czterech napastników. Po pierwsze trzeba by obniżyć kwotę
        z 28 mln do powiedzmy 20 mln. Po drugie dopuszczalne powinno być wystawienie do
        meczu maksymalnie trzech napastników. Po trzecie należałoby zablokować
        możliwość dokonywania transferów między rozpoczęciem pierwszego meczu kolejki a
        ogłoszeniem wyników. Poza tym dla odmiany ktoś kompetentny powinien zająć się
        zmianami cen i kryteria zmian powinny być jasne.
        • yulius Re: Moj protest!! 30.03.04, 21:00
          Nie chwalć już w zeszłej edycji wskazywałem na problem zbyt dużego budżetu
          klubów. Nie jestem na tyle szlachetny co Okeciak, żeby ze sponsorów nie
          korzystać, ale oczywiście zgadzam się z przedmówcami, iż zbyt dużo kasy zabija
          zabawę. W końcu co to za frajda, skoro stać człowieka prawie na wszystko? Tak
          więc gorąco popieram tą cenną inicjatywę i liczę na stosowne zmiany w kolejnej
          edycji tej w sumie bardzo dobrej zabawy. Pozdr. dla Szanownej Redakcji i równie
          szanownych Prezesów.
      • lycan16 Re: Moj protest!! 30.03.04, 22:11

Jak chcecie żeby byli inni sponsorzy 9 inaczej placiki) to zrubcie to samo co
        w MZ i bedzie spokuj . Niech sponsor płaci powiedzmy 0.3 tygodniowo , czy ile
        tam i bedzie spokuj ['<>']
      • patrax Re: Moj protest!! 31.03.04, 15:01
        Jestem za tym aby zmniejszyć początkową pulę np. do 25mln. Myślę że z 20 mln to
        oke troche przesadził ale co tam.
        Ps: Oke a może wzorem innych mała głodówka ostrzegawcza?:)))
        Albo kłudka na lodówkę a kluczyk do mamy:))))
      • berserk79 Re: Moj protest!! 31.03.04, 15:17
        Szanowni prezesi!!

Mam jeszcze inną propozycje. Niech zostanie na start 28 milionów, ale można
        wprowadzić zakaz transferów w trakcie rundy. Doprowadzi to do tego, iż nie
        będzie można kupić tylko 11 dobrych zawodników na start, a gdy przytrafi się
        kontuzja lub kartki to szybko kupujemy innego i tracimy tylko 2 pkt. (np nie
        gra Rasiak za kartki to wymiana na Sokołowskiego i wiadomo, że się opłaci bo
        zdobędzie więcej niż 2 pkt). A w proponowanej przeze mnie sytuacji musielibyśmy
        kupić na start 18 pełnowartościowych zawodników, z których każdy mółby zdobywać
        punkty, i tylko robić roszady w składzie przed meczami (i tak byłaby większa
        wymienność piłkarzy w drużynach niż teraz). Byłoby to chyba ciekawsze i
        bardziej realistyczne. Tak jak w normalnych drużynach - jak Żuraw będzie miał
        anginę to Kasperczak nie kupi Reissa, tylko wystawi innego napastnika ze swojej
        drużyny.

Co prezesi na to?
        • michalfront redakcja niewiele zrobi... 31.03.04, 15:40
          bo jak uczy doświadczenie sugestie graczy nie są za bardzo brane pod uwagę -
          np. sprawa zablokowania transferów między rozpoczeciem kolejki a zmianą cen -
          tyle sie o tym trąbi na forum...
          a jeśli chodzi o sponsorów to mogliby zostać ale
          początkową kasę należałoby obniżyć do max 25 mln
      • zimkapl Re: Moj protest!! 31.03.04, 15:53
        moim zdaniem sponsoring jest rzeczywiście troche kulawy mozna by na przykład za
        dobranie pieniedzy od sponsora dawac jakies ujemne punkty wtedy by sie mozna
        bylo zastanawiac czy przypadkiem nie warto jest zostawic sklad takim jaki jest
        • adam.wisnia Moj protest!! 31.03.04, 16:36
          uwazam ze slusznei trzeba cos z tymi rozgrywkami zrobic. podwyzszenie cen.
          jestesm jak najbardziej za ( spojrzcie na serie CM tam trzeba sie niezle
          napracowac zeby pozwolic sobie na kupno zurawia czy chocby baszczynskiego)
          obnizenie sumy poczatkowej . to moze pozostac bez zmian pod jednym warunkiem -
          ZDROWE roznice w cenach miedzy zawodnikami!! bo np. taki Mijailowic gra
          regularnie i zdobywa duzo pkt a kosztuje tylko 0.8 mln a np. Dziewicki kosztuje
          1.2 mln a nie zdobyl do tej pory zadnego pkt. To byl tylko przyklad - trzeba
          spojrzec na cala lige i dokonac pewnych zmian w tej grze!

--------------------------
          Zapraszam do najskuteczniejszej ligi w niecie : 3817070559
      • bockxer Re: Moj protest!! 31.03.04, 16:37
        Pierwsze co się rzuca w oczy to zbyt duża dysproporcja w zdobytych punktach
        pomiędzy obrońcami i napastnikami. Proponowałbym za mecz bez straconej bramki
        nie 2 a 4 punkty dla obrońcy i bramkarza.. No i za transfery nie -2 a -4 a nawet
        rozważyłbym -6 . I dozwolony tylko jeden transfer po danej kolejce.
        • m.a.v.e.r.i.c.k Re: Moj protest!! 31.03.04, 17:01
          o tak... pomocnicy punkty zdobywaja za rzadko (rzadziej pomocncy stzrelaja bramy
          a jak strzela to... dostaja az 1 punkt wiecej niz napastnik!), a obroncy dostaja
          minimalne ilosci. np. taki bramkarz, to dostaje maks 6 czy 7 punktow jak mu
          dobrze pojdzie. tylko niech mi nikt nie mowi, ze moze obronic karnego i dostanie
          wiecej :-)
          oczywiscie jestem za obnizeniem kasy na poczatku do 25 i wprowadzeniem systemu
          4-4-2.
          pozdro
          • r_kubiczek Re: Moj protest!! 01.04.04, 14:45
            Witam.

Wydaje mi sie, ze powinno nastapic od nastepnej edycji urealnienie systemow gry. Powinny byc tylko mozliwe takie jak wystepuja w prawdziwej pilce czyli:

5-3-2
            4-5-1
            4-4-2
            4-3-3
            3-5-2
            3-4-3

Tak samo jak gra 2 obroncami jest zabroniona, tak samo gra 4 napastnikami.
            W takim wypadku nie trzebaby zmieniac punktacji dla poszczegolnych formacji.
            (chociaz punktacja bazowa dla graczy formacji obronnych za mecz bez straconej bramki powinna byc wyzsza, z jednoczesnym zwiekszeniem kary za bramki wpuszczone).
      • r.t Re: Moj protest!! 01.04.04, 18:56
        trzeba coś zrobić ze sponsoringiem i ciągłymi roszadami w składach
        proponuje:
        1. 25mln na początku
        2. mniej pieniędzy od sponsorów
        3. za pierwszy transfer -2 punkty a za każdy następny o jeden punkt więcej (-3
        za drugi, -4 za trzeci itd)

w tym sezonie przyłączam się do bojkotu sponsorów
        Kiwny prezes FC Kiwny
        • piotr6000 Nie udało wam się dobrać dobrego składu... 01.04.04, 19:06
          przed 1 kolejką i szukacie dziury w całym. Ja mam 220 punktów i dokonałem tylko
          jednego transferu. Po prostu jak narazie sprawdzają się piłkarze, których
          wybrałem do 1 kolejki (chociaż można było jeszcze lepiej). Pięniądze od
          sponsora wezmę bo takie zasady gry były znane od początku. Jak wam nie pójdzie
          w następnej edycji przy proponowanych zmianach to będziecie szukać innych
          rozwiązań. Jestem ciekaw czy ktoś się przyłączy i poprze moje stanowisko, czy
          wypowiadają się tylko krytykanci.
          • wiki-yu Re: Nie udało wam się dobrać dobrego składu... 01.04.04, 20:10
            hmm ja tam uzbierałem jak dotąd 152 pkt. dokonałem trzech transferów a ze
            sponsora zamierzam skorzystać. ale rzeczywiście grało by się ciekawiej gdyby
            grać tylko kilkoma taktykami dostępnymi ja tam od początku mam 442 które
            pzeobraziło się w 433 a to tylko dlatego że pomocnik ma kontuzję :(. jednak
            jestem przeciwny zmianom cen, lepiej wywalić sponsorów i grać non-stop przy
            tych 28mln-ach + kasa zarobiona na transferach :D:D:D

zastanawia mnie jedno tylko: skąd wziął ci się pomysł na protest ?
          • okeciak Re: Nie udało wam się dobrać dobrego składu... 01.04.04, 22:20
            A co to ma do rzeczy czy sie udalo czy nie????
            Czy ktos tu napisal poza Toba ile zdobyl punktow?????
            Chyba nikt.
            Nikt tu nie zamierza chwalic sie swoja zdobycza punktowa bo o co innego tu
            chodzi.
            A to czy ja mam 150 czy 250 punktow to mi wisi calkowiecie bo i tak o
            zwyciestwo nie walcze.Bawie sie ze znajomymi w ligach prywatnych a sponsorzy i
            ich kasa psuja ta zabawe.
            I nie wyjezdzaj mi z tekstem o kolejnych edycjach bo my tu jestesmy od poczatku
            pilkarzykow i chcemy zeby ta gra byla coraz ciekawsza i dlatego proponujemy
            zmiany.
            Tobie teraz udalo sie zrobic na poczatek dobry team ,zdobyles troche punktow i
            zadzierasz nosa.Gdzie byles ze swoimi madrosciami w poprzednich sezonach jak Ci
            nie szlo????
            A pieniadze od sponsora sobie bierz bo takie sa wszak zasady i masz do tego
            prawo.
            Ja tego nie uczynie z powodow opisanych powyzej a za krytykanta sie nie uwazam
            bo lubie te gre i moge napisac (tego zdania Redakcja nie widzi) ze jest jedna z
            najlepszych gier w polskim internecie.
            Uwazam sie jednak za reformatora bo zmiany sa potrzebne i wiekszosc graczy to
            widzi.

Formy protestu narazie nie zmienie a samokatowanie sie harnasiem uwazam za
            skrajna ostatecznosc
          • hermanowy Re: Nie udało wam się dobrać dobrego składu... 02.04.04, 16:32
            Ehh zawsze znajdzie sie jakis Filip co wyskoczy :D.
            Człowieku idz sie schowaj. Ja mam 212 pkt mialbym duzo wiecej gdbym inaczej
            ustawil np kapitana. Nie w tym rzecz jak komu poszlo, moim zdaniem ta gra
            powinna bardziej byc urealniona, po 4 kolejkach to jzu wszycy prawie beda miec
            mase tych najdrozszych w zespole i prawie tych samych. I gdzie tu sens? Kasa
            dla klubu powinna byc mniejsza i koniec. Ja bylbym nawet bardziej radykalny i
            obcial kase do 20mln na poczatek. Wtedy to trzeby sie bylo nagłowkowac.
            • bockxer Re: Nie udało wam się dobrać dobrego składu... 02.04.04, 18:23
              Zróznicowane pod względem składu kluby mogą być tylko w jednym wypadku .
              Zakazu jakichkolwiek transferów . Niezależnie od budżetu , aktywni gracze
              dokonując transferów po pewnym czasie stworzą podobne drużyny.
              Wystarczy spojrzeć na składy czołowych klubów w innych tego typu grach .Mimo iż
              gry różnią się punktacją i zasadami (np maks. 3 graczy z jednego klubu) to
              zawsze dochodzi do tego samego , podobieństwa w składach .Czołowa setka ma w
              składzie po 6 lub więcej tych samych graczy .Cudów nie ma. Transfery dozwolone
              = podobieństwo składów .
              • bockxer Re: Nie udało wam się dobrać dobrego składu... 02.04.04, 18:37
                Poniżej składy 3 najlepszych klubów w ogólnej klasyfikacji z "Poland league"
                (Premiership -Fantasy Football)

Gameweek 30
                GRAPHICAL VIEW < previous

Captain
                Henry
                Total Points: 64
                Team of the Week

M G A C S + - Y R B T

Van der Sar Gkp FU 90 0 0 0 2 0 0 0 0 0 6

Bridge Def CH 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Southgate Def MI 90 0 0 1 0 0 0 0 0 0 2

Cunningham Def BC 90 0 1 1 0 0 0 0 0 0 5

Dodd Def SO 90 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6

Pires Mid AR 84 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4

Lampard Mid CH 90 1 1 2 0 0 0 0 0 1 13

Malbranque Mid FU 90 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4

Rae Mid WW 83 0 0 3 0 0 0 1 0 0 1

Saha For MU 32 1 0 0 0 0 0 0 0 0 5

Henry (C) For AR 90 1 0 1 0 0 0 0 0 1 18

Subs

Gameweek 30

Captain
                Lampard
                Total Points: 76
                Team of the Week

M G A C S + - Y R B T

Terry Def CH 90 0 0 2 0 0 0 0 0 0 1

Mellberg Def AV 90 0 0 1 0 0 0 0 0 0 2

Lampard (C) Mid CH 90 1 1 2 0 0 0 0 0 1 26

Keane Mid MU 90 0 0 1 0 0 0 0 0 1 5

Wright-Phillips Mid MC 90 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4

Rae Mid WW 83 0 0 3 0 0 0 1 0 0 1

Henry For AR 90 1 0 1 0 0 0 0 0 1 9

Saha For MU 32 1 0 0 0 0 0 0 0 0 5

Forssell For BC 82 2 0 1 0 0 0 0 0 1 13

Subs

Gameweek 30

Captain
                Henry
                Total Points: 79
                Team of the Week

M G A C S + - Y R B T

Cunningham Def BC 90 0 1 1 0 0 0 0 0 0 5

Hyypia Def LI 90 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6

Lampard Mid CH 90 1 1 2 0 0 0 0 0 1 13

Zenden Mid MI 90 0 0 1 0 0 0 1 0 0 1

Kewell Mid LI 90 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4

Wright-Phillips Mid MC 90 0 0 0 0 0 0 0 0 0 4

Henry (C) For AR 90 1 0 1 0 0 0 0 0 1 18

Angel For AV 90 0 1 1 0 0 0 0 0 0 5

Forssell For BC 82 2 0 1 0 0 0 0 0 1 13

• kmet Re: Moj protest!! 02.04.04, 11:37
        Zgadzm sie :

Proponuje aby uwzglednic wszyskie powyzsze propozycje . Moze pomijajac ta
        ustalajaca system na 4-4-2 - troche swobody musi byc, a wprowadzenie ponizszych
        zmian wymusiloby "rozwage"

1. Zminiejszyc budzet (wystarczy do 25)
        2. Bardziej zrozncowac ceny graczy w poszczegolnych formacjach - napastnicy
        (zwlaszcza gwiazdy) powinni byc z zasady znacznie drozsi od pomocnikow i
        obroncow.
        3. Zwiekszony koszt zmian : uwazam za rozsadna propozycje - 1. zmiana 2 pkt ,
        kazda kolejna o 1 pkt. wiecej (3 pkty, 4 pkty itd.).
        4. a sponsorzy nieh zostna jak sa.

pozdrawiam
      • larsek3 Moje zdanie: 02.04.04, 18:56
        Gram od początu czyli 1 edycji piłkarzyków i w pełni podzielam zdanie
        przedmówców na temat transferów. Nie koniecznie sponsoringu. W poprzednich
        edycjach zauważyłem niedoskonalość obecnych transferów, a raczej możliwości
        jakie mają drużyny z czołówki w ostatnich kolejkach gry. To raczej nie dotyczy
        transferów piłkarzy z 2 lini i ataku, bo nie ma gwarancji, że będą co mecz
        strzelać po 2-3 bramki.
        Otóż czołowe drużyny wymieniały całą formację obronną w przypadkach kiedy 2
        drużyny czołowe grały między sobą na formację drużyny z czołówki, która grała
        ze słabą drużyną i do tego grając mecz u siebie. Prawdopodobieństwo zysku 5-10
        punktów (po odciągnięciu punktów minusowych za transfery bało duże). I to
        uważam było często wykorzystywane.
        Moim zdaniem należałoby się zastanowić nad stopniowaniem kosztów transferów.
        Czyli 1-szy transfer -1 pkt., 2-gi -2, 3-ci -3, 4-ty -4, 5-ty i każdy
        następny -5 punktów.
        Pozostawiłbym tę możliwość na wypadek cieżkiej kontuzji zawodnika drużyny, ale
        to powinno kosztować. Myślę, że wyeliminowałoby to koniukturalną (w zależności
        od układu gier) częstą wymianę składów drużyny.
      • grzesiek_b Serce sie raduje... 02.04.04, 20:12
        widzac ludzi, ktorzy poswiecaja sie dla idei.Idei jak najbardziej
        slusznej,ktora powinni poprzec wszyscy "powazni" prezesi druzyn. Przy tak
        duzych budzetach plus kasa od sponsora ciezko wykazac sie znajomoscia
        tematu.Czolowe druzyny roznia sie juz tylko jednym,dwoma zawodnikami. Caly urok
        tej gry zanika. Ja popieram i proponowalbym nastepujace zmiany:
        - mniej kasy na starcie
        - ustalone systemy przez redakcje np.cztery do wyboru (1-3-3-4 to paranoja,choc
        gram tym systemem bo uwazam ze daje najwieksze szanse)
        - maks trzech graczy z jednego klubu
        - za kazdy kolejny transfer -1 pkt (zaczerpniete z forum)
        - wiecej punktow za bramki dla pomocnikow (zaczerpniete z forum)
        - wiecej punktow za czysty mecz dla bramkarza i obroncow (zaczerpniete z forum
        ale uzasadnienie wlasne ;-) : nawet bukmacher placi mniej za strzelenie bramki
        przez napastnika niz za mecz bez straty bramki)
        - zablokowanie transferow od piatku do poniedzialku (sam zarobilem na tym 0.5
        mln)

Pozdrawiam i popieram protest prezes zespolu 4_Czarownice
      • mprzychodzien Re: Moj protest!! 02.04.04, 21:56
        Ja uwazam, ze powinno sie kupowac 15 pilkarzy a nie 18. Po co w zespolach
        bramkarz rezerwowy, 2-3 rezerwowych obroncow itd. Na to wszystko wystarczyloby
        ok. 15 mln. W tej chwili rezerwowi to wlasciwie zawodnicy po 0,3 mln. po co ich
        trzymac skoro mozna zawsze sprzedac. Przy ograniczonej ilosci graczy (15) dajmy
        na to 15 mln dawaloby 1 mln na 1 zawodnika. Odejmujac 4 rezerwowych po 0,3 na
        pozostalych wypadaloby po 1,25, a nie jak obecnie ponad 1,5.
        Do tego transfery powinny byc od momentu rozliczenia punktów i cen za dana
        kolejke, do czasu nastepnej. Oczywiscie mecze przelozone to ta sama zasada.
        Dopiero po rozliczeniu pkt za dany mecz mozna dalej cos zmieniac. Przydalyby
        sie tez trwale zasady zminay cen.
        Co do punktacji to przydaloby sie wiecej pkt dla obroncow i bramkarzy a mniej
        dla napastnikow. Np ujemne za brak asyst i bramek w meczu.
        Sponsorzy moga zostac ale na zasadach, ze kase daja co kolejke, np. po 0,3 mln
        a nie wszystko naraz. Owszem kasa w sporcie sie liczy ale to chyba nie wszystko.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka