Dodaj do ulubionych

Badania geologów potwierdzają lokalizację mityc...

IP: *.wsa.emit.pl 07.02.03, 17:36
Homer to nudziaż i głupek, kto to jeszcze czyta takie bsdety ?
Obserwuj wątek
    • Gość: rafal dziekuje za ciekawy artykul! IP: *.client.attbi.com 07.02.03, 18:03
    • Gość: ktos Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.chello.pl 07.02.03, 18:41
      Gość portalu: major napisał(a):

      > Homer to nudziaż i głupek, kto to jeszcze czyta takie bsdety ?

      Marna prowokacja.

      A może ty faktycznie nie umiesz posługiwać się językim polskim?

      zegnaj
    • Gość: Espitz. Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.netlandia.pl 07.02.03, 19:14
      Chwała Bogu, że nie ty, pierdzielu.
      • Gość: rabbit Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 07.02.03, 20:28
        Czasem myślę,że w sklepach komputerowych (lub kawiarenkach internetowych)
        powinni robić test na brak debilizmu....Ciekawa jestem czy czytałeś
        kiedykolwiek jakąś książkę oprócz telefonicznej?????
        • alex.4 Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit 07.02.03, 21:18
          Właściwie to nic nie potwierdzają ....
    • Gość: kate Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.sympatico.ca 07.02.03, 22:06
      Gość portalu: major napisał(a):

      > Homer to nudziaż i głupek, kto to jeszcze czyta takie bsdety ?
      major idz sobie poczytaj jaies przepisy wojskowe.Literatura
      klasyczna nie jest dla ciebie
    • Gość: x No tak... znowu wszystko przez te baby... IP: *.detekt.pl 07.02.03, 23:04
      ...i na dodatek to wszystko prawda...
    • Gość: chris Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.boeing.com 07.02.03, 23:24
      Gość portalu: major napisał(a):

      > Homer to nudziaż i głupek, kto to jeszcze czyta takie bsdety ?

      Wszyscy, ktorzy nie robia dwoch bledow ortograficznych w tak
      krotkim zdaniu jak to powyzsze, matole jeden!
      • Gość: Kraken Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.ipt.aol.com 08.02.03, 02:13
        Ciekawe dlaczego za cholere nie moga potwierdzic historycznosci BIBLII???A tym
        bardziej niejakiego Jeszu ben Miriam
        • Gość: Blong Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.zabkowska.sdi.tpnet.pl 08.02.03, 03:52
          sporo rzeczy z biblii da sie udowodnic, ale z tym Jeszu rzeczywiscie jest spory
          problem :) - slyszalem nawet koncepcje ze ich bylo dwoch, ktorzy po zmieszaniu
          wyprodukowali jednego :)))
    • Gość: Blong zainteresowanym polecam IP: *.zabkowska.sdi.tpnet.pl 08.02.03, 03:47
      znalezc sobie jakis zyciorys Schliemanna - czlowiek zupelnie od
      zera stal sie milionerem by spelnic swoj dzieciecy sen i
      przepuscic wiekszosc kasy na znalezienie Troi, co wiecej byl
      jednym z najciekawszych poliglotow samoukow.
      jego zyciorys jest chyba jeszcze bardziej interesujacy od tego
      ze znalazl w owczesnym mniemaniu "nieistniejace" miasto :)
      • Gość: maja Re: zainteresowanym polecam IP: *.sjc.ca.bbnow.net 08.02.03, 04:48
        Ogromnie mnie kiedys zainteresowala pogawedka na antenie
        radia Zet o tym czlowieku. Bardzo chcialam przeczytac cos
        wiecej, ale jakos to nazwisko umknelo mojej pamieci.
        Wdzieczna jestem za jego przypomnienie. Czy moglybys
        polecic mo jakis tytul ksiazki, ktora warto przeczytac o
        tym czlowieku. Pamietam, ze nauka obcego jezyka zajmowala
        mu pare dni. Genialny czlowiek.


        pozdrawiam
        • Gość: Kraken Re: zainteresowanym polecam IP: *.ipt.aol.com 08.02.03, 14:29
          Gość portalu: maja napisał(a):

          > Ogromnie mnie kiedys zainteresowala pogawedka na antenie
          > radia Zet o tym czlowieku. Bardzo chcialam przeczytac cos
          > wiecej, ale jakos to nazwisko umknelo mojej pamieci.
          > Wdzieczna jestem za jego przypomnienie. Czy moglybys
          > polecic mo jakis tytul ksiazki, ktora warto przeczytac o
          > tym czlowieku. Pamietam, ze nauka obcego jezyka zajmowala
          > mu pare dni. Genialny czlowiek.
          >
          >
          > pozdrawiam
          *********************
          -Kr. Jest WSPANIALA ksiazka o Schliemannie-pt. "Sen o Troi"-niestety-nie
          pamietam autora!!!
          Poszukaj w antykwariatach-zycze przyjemnej lektury
          • Gość: Eurosceptyk Re: zainteresowanym polecam IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 08.02.03, 16:17
            Witam!

            A ja polecam starą, ale bardzo ciekawie napisaną książke o archeologii.

            "Bogowie Groby i Uczeni" - Autor C.W.Ceram. Ja mam stare Wydanie PIW z 1971 r.

            Jest cały rozdział o Schliemmanie, ale też o wielu innych archeologach i ich
            pracy.

            Pozdrawiam
      • Gość: DSD Re: zainteresowanym polecam IP: 212.33.88.* 08.02.03, 10:09
        Blong, rzadko sie zgadzamy ale tym razem jest inaczej. Schliemann byl rzeczywiscie niesamowity. Mowil podobno
        nawet po naszemu :-))) Najbardziej dostepny material o nimn, jaki przychodzi mi do glowy, to biblia ateistow czyli 'Gdy
        slonce bylo bogiem' Kosidowskiego.
        • Gość: Blong Re: zainteresowanym polecam IP: *.zabkowska.sdi.tpnet.pl 08.02.03, 17:41
          ech :)
          dla mnie czytanie jego zyciorysow i osiagniec bylo zawsze podobnie
          emocjonujace /a moze i bardziej :)/ jak jaka dobra powiesc. Gdyby to nie bylo
          udowodnione, to naprawde az trudno uwierzyc ze ktos taki mogl zyc. :)
      • Gość: miki Re: zainteresowanym polecam IP: *.dip.t-dialin.net 08.02.03, 12:13
        Gość portalu: Blong napisał(a):

        > znalezc sobie jakis zyciorys Schliemanna - czlowiek zupelnie od
        > zera stal sie milionerem by spelnic swoj dzieciecy sen i
        > przepuscic wiekszosc kasy na znalezienie Troi, co wiecej byl
        > jednym z najciekawszych poliglotow samoukow.
        > jego zyciorys jest chyba jeszcze bardziej interesujacy od tego
        > ze znalazl w owczesnym mniemaniu "nieistniejace" miasto :)

        Poszukaj w ksiegarniach "Skarb Priama".Napisal ta ksiatke Philipp
        Vandenberg.podam ISBN 83-85732-43-8.Jest to biografia Schliemanna
        oczywiscie rowniez opis jego poszukiwan.Naprawde fascynujacy czlowiek.
        pzdr.
        • Gość: Blong wiecej pozycji IP: *.zabkowska.sdi.tpnet.pl 08.02.03, 17:25
          CERAM, C. W. Oživená minulost
          HERRMANN, Joachin Heinrich Schliemann
          KRÁL, Josef Nálezy Schliemannovy v Tirynthě a Mykénách
          LUDWIG, Emil Schliemann
          SCHLIEMANN, Heinrich Abenteuer meines Lebens
          STOLL, Heinrich Alexander Sen o Troi /tu jest autor :)/
          VOKÁČ, Petr Nevyjasněné záhady II. tisíciletí
          ZAMAROVSKÝ, Vojtěch Objevení Tróje

          • Gość: Blong skrot zyciorysu IP: *.zabkowska.sdi.tpnet.pl 08.02.03, 17:46
            a to znalazlem w polskim necie dla tych co w ogole nie znaja a interesuja sie -
            moze ich to zacheci do poglebienia wiedzy :)
            republika.pl/j_uhma/ceram.html
    • Gość: Demon Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 08.02.03, 09:19
      Gość portalu: major napisał(a):

      > Homer to nudziaż i głupek, kto to jeszcze czyta takie bsdety ?
      Ty idioto, idz lepiej do kina na "Yrek" (czy jak to sie tam
      nazywa) a nie wypowiadasz sie na tematy ktorych nie rozumiesz.
      Pewnie nawet nie czytales Iliady.
      Wez sie za cos prostrzego, ........moze zrob sobie herbaty.
      I bron Boze nie komentuj juz zadnych artykulow, twoich
      wypowiedzi nikt nie chce czytac.
    • Gość: gość Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 08.02.03, 09:35
      czytajś ci, co wiedzą, że się pisze "nudziarz" i "bzdety"
    • Gość: Robert Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.sunsh2.vic.optusnet.com.au 08.02.03, 10:46
      Artykul rzeczywiscie ciekawy, ale strzezcie sie autory! Hera,
      Atena i Afrodyta to boginie cala geba i moga sie na Gazete
      obrazic za nazwanie ich boginkami. Pamietajcie, ze greckie bogi
      obrazaly sie o byle glupstwo. Nie wiecie przypadkiem kto w XXI
      wieku chce zapobiec przeludnieniu Ziemi?
      • zyrafik Re: Badania geologów potwierdzaja˛ lokalizacje˛ mit 10.02.03, 11:05
        kto? nie wiem, ale dobrze sie do tego zabiera. juz myslalem,
        ze chce to zrboic przez AIDS, ale chyba zbyt wolno szlo wiec
        wymyslil Busha juniora, ktory chce ojca pomscic i SH
        zgladzic, bo tamten chcial mu tate zabic... do tego jeszcze
        mamy niezadowolona Europe, Koree... oj bedzie sie dzialo!
        byle tylko ktos to byl w stanie potem opisac.

        a poza tym de gustibus non est disputandum.
    • Gość: fil Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.kalisz.cvx.ppp.tpnet.pl 08.02.03, 10:47
      Niektórzy nawet czytaja te "bzdety" w orginale!!!
      Polecam
    • Gość: Marti KRETYNIE ! IP: 153.19.15.* 08.02.03, 11:49
      Gość portalu: major napisał(a):

      > Homer to nudziaż i głupek, kto to jeszcze czyta takie bsdety ?

      Człowieku odrobinę wstydu,toż to ortografia na poziomie ciężko uposledzonego.
      Jaki Homer,sięgnij Debilu do elementarzyka Falskiego!
    • Gość: miłosnik Homera Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.03, 11:52
      Gość portalu: major napisał(a):

      > Homer to nudziaż i głupek, kto to jeszcze czyta takie bsdety ?
      Takie "bzdety" czyta na szczęście jeszcze dużo ludzi...a ktoś
      kto nie czyta nie powinien zabierać w tej sprawie głosu...bo po
      co?
      • Gość: Framuga Znakomity artykul, prosimy o wiecej IP: *.trentn01.nj.comcast.net 08.02.03, 12:14
        • Gość: czyzunia Re: Znakomity artykul, prosimy o wiecej IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 08.02.03, 16:08
          o ile dobrze zrozumiałem to wielcy uczeni. po latach żmudnych badań
          potwierdzili to co schlieman zrobił intuicją.
        • Gość: czyzunia Re: Znakomity artykul, prosimy o wiecej IP: *.poleczki.dialup.inetia.pl 08.02.03, 16:09
          a tak poza nawiasem, to iliady i odysei nie napisał homer, tylko inny poeeta o
          tym samym nazwisku.
        • Gość: Ag Re: Znakomity artykul, prosimy o wiecej IP: *.cvx1-b.lis.dial.ntli.net 08.02.03, 19:06
          Zgadzam sie. Im wiecej takich artykulow do czytania tym lepiej!
          (a tym od 'bzdetow'bym sie nie przejmowala, bo on pewnie i
          artykulu tak naprawde nie przeczytal, bo za trudno mu te
          kilkadziesiat znakow w zdania poskladac!)
    • Gość: Seth Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.03, 17:21
      Co ty powiesz.....analfabeto. :))))))
      • alex.4 Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit 08.02.03, 19:08
        a "te odkrycie"nic nie wnosi. Wojny trojańskiej nie było ....
    • Gość: misiek Re: Badania geologów potwierdzają lokalizację mit IP: *.czestochowa.sdi.tpnet.pl 09.02.03, 01:46
      Troja na pewno nie jest legenda. Spytajcie o zdanie Danikena, co
      o tym mysli. Jego pogladay na ta i inne sprawy sa efektem
      wieloletnich badan i to z od jego spostrzezen trzeba uzalezniac
      wiele spraw..
    • Gość: marcin Troja a ...Tolkien IP: 217.153.6.* 10.02.03, 16:24
      Nie wiem czy bitwa o Troje odbyla sie w rzeczywistosci czy jest
      tylko mitem. Czytajac artykul naszla mnie absurdalna mysl, ze
      moze w przyszlosci naukowcy beda probowac odnalezc miejsce
      mitycznego Tolkienowskiego "Srodziemia", skro autor tak
      przekonujaco i w najdrobniejszych szczegolach je opisal. A
      jeszce gdy wpadna im w rece rozsiane po calym swiecie przedmioty
      (zbroje, pierscienie etc.) bedace owocem marketingowego szalu to
      beda miec niezla zagwozdke gdzie lezy ta kraina. :-)
    • Gość: amrik Do majora - napewno nie Ty tepa glowo IP: 207.109.138.* 11.02.03, 15:22
      Bo swym ptasim mozdzkiem malo co mozesz ogarnac. A poza tym jak
      nie umiesz pisac - to sie nie wysilaj: w jednym z trudem
      skleconym zdaniu 2 bledy. Z powrotem do 4 klasy!
    • archeo_gda Co potwierdzają badania geologów? 12.02.03, 12:51
      Z tego wynika jedynie, że autor Iliady - wszystko jedno, Homer czy inny poeta o
      tym samym nazwisku ;c) - znał krajobraz miejsca które opisywał. I że
      przedstawiając zmagania swoich bohaterów starał sie umiescić je w konkretnym
      krajobrazie. W żaden sposób nie może to być argument w dyskusji "Wojna
      Trojańska - była, nie było?"

      Co do Schliemanna - oczywiście miejsca w dziejach archeologii nikt mu nie
      odbierze, choć znaczna część jego sławy wynika ze znakomitego wyczucia "public
      relations" - facet dysponował sporą fortuną i zadbał o to, by spożytkować ją na
      nagłośnienie swych badań. Dlatego tyle jest książek o jego życiu. Być może
      dokonywał przy tym pewnych naduzyć, jak przypomniana niedawno sprawa tzw. maski
      Agamemnona co do której sądzi się że może być dziełem wspólczesnego
      Schliemannowi złotnika ateńskiego. Zresztą Juliusz Słowacki, jak niektórzy może
      pamiętają ze szkoły, zwiedzał grób Agamemnona jakieś 40 lat wcześniej zanim
      Schliemann go "odkrył". Po prostu w Grecji istniała tradycja mówiąca o tym
      miejscu, podobnie jak o wielu innych, w tym także o wzgórzu Hissarlik. Zasługa
      Schliemanna polegała na tym że odważył się skonfrontować te tradycje z
      badaniami wykopaliskowymi. No i trzeba mu przyznać, że - na tle innych XIX
      wiecznych szperaczy - Schliemann podszedł do wykopalisk profesjonalnie i z
      dużym wyczuciem.
      • zyrafik Re: Co potwierdzaja˛ badania geologów? 12.02.03, 15:34
        Sek w tym, ze Homer opisywal miejsce, ktorego w VIII w pne juz nie bylo!
        Wiec nie mogl przejsc sie tam, zobaczyc jak wygladalo i potem opisac co
        zobaczyl! Nie mogl. A mimo to wiedzial jak wyglada kilka wiekow
        wczesniej... Czy przetrwalaby pamiec o Troji gdyby nie bylo tam wojny,
        ktora wszyscy zapamietali na dlugo?! :-)

        archeo_gda napisa?:

        > Z tego wynika jedynie, z˙e autor Iliady - wszystko jedno, Homer czy inny
        poeta o
        >
        > tym samym nazwisku ;c) - zna? krajobraz miejsca które opisywa?. I z˙e
        > przedstawiaja˛c zmagania swoich bohaterów stara? sie umiescic´ je w
        konkretnym
        > krajobrazie. W z˙aden sposób nie moz˙e to byc´ argument w dyskusji
        "Wojna
        > Trojan´ska - by?a, nie by?o?"
        >
        > Co do Schliemanna - oczywis´cie miejsca w dziejach archeologii nikt
        mu nie
        > odbierze, choc´ znaczna cze˛s´c´ jego s?awy wynika ze znakomitego
        wyczucia "public
        > relations" - facet dysponowa? spora˛ fortuna˛ i zadba? o to, by
        spoz˙ytkowac´ ja˛ na
        >
        > nag?os´nienie swych badan´. Dlatego tyle jest ksia˛z˙ek o jego z˙yciu.
        Byc´ moz˙e
        > dokonywa? przy tym pewnych naduzyc´, jak przypomniana niedawno
        sprawa tzw. maski
        >
        > Agamemnona co do której sa˛dzi sie˛ z˙e moz˙e byc´ dzie?em
        wspólczesnego
        > Schliemannowi z?otnika aten´skiego. Zreszta˛ Juliusz S?owacki, jak
        niektórzy moz˙e
        >
        > pamie˛taja˛ ze szko?y, zwiedza? grób Agamemnona jakies´ 40 lat
        wczes´niej zanim
        > Schliemann go "odkry?". Po prostu w Grecji istnia?a tradycja mówia˛ca
        o tym
        > miejscu, podobnie jak o wielu innych, w tym takz˙e o wzgórzu Hissarlik.
        Zas?uga
        > Schliemanna polega?a na tym z˙e odwaz˙y? sie˛ skonfrontowac´ te
        tradycje z
        > badaniami wykopaliskowymi. No i trzeba mu przyznac´, z˙e - na tle
        innych XIX
        > wiecznych szperaczy - Schliemann podszed? do wykopalisk
        profesjonalnie i z
        > duz˙ym wyczuciem.
      • alex.4 Re: Co potwierdzają badania geologów? 12.02.03, 18:27
        archeo_gda napisał:

        > Z tego wynika jedynie, że autor Iliady - wszystko jedno, Homer czy inny poeta
        o tym samym nazwisku ;c) - znał krajobraz miejsca które opisywał. I że
        > przedstawiając zmagania swoich bohaterów starał sie umiescić je w konkretnym
        > krajobrazie. W żaden sposób nie może to być argument w dyskusji "Wojna
        > Trojańska - była, nie było?"
        > Alex: Przecież starożytności utozsamiono te miejsce z Troja. Dlaczego wiec
        autorzy poematów cyklicznych a wcześniej Homer miałby nie opisywać zgodnie z
        rzeczywistością tego miejsca. To w nijak ma się do historyczności tzw. wojny
        trojańskiej. Co wiecej my nie wiemy czy miejsce któe nazywamy Troją tak
        nazywało sie w czasach gdy istniało.
        > Co do Schliemanna - oczywiście miejsca w dziejach archeologii nikt mu nie
        > odbierze, choć znaczna część jego sławy wynika ze znakomitego
        wyczucia "public
        > relations" - facet dysponował sporą fortuną i zadbał o to, by spożytkować ją
        na
        >
        > nagłośnienie swych badań. Dlatego tyle jest książek o jego życiu. Być może
        > dokonywał przy tym pewnych naduzyć, jak przypomniana niedawno sprawa tzw.
        maski
        >
        > Agamemnona co do której sądzi się że może być dziełem wspólczesnego
        > Schliemannowi złotnika ateńskiego. Zresztą Juliusz Słowacki, jak niektórzy
        może
        >
        > pamiętają ze szkoły, zwiedzał grób Agamemnona jakieś 40 lat wcześniej zanim
        > Schliemann go "odkrył". Po prostu w Grecji istniała tradycja mówiąca o tym
        > miejscu, podobnie jak o wielu innych, w tym także o wzgórzu Hissarlik.
        Zasługa
        > Schliemanna polegała na tym że odważył się skonfrontować te tradycje z
        > badaniami wykopaliskowymi.
        Alex: Wystarczyło wziąść Pauzaniasza, aby przekonać się, że pewne miejsca stale
        były dobrze widoczne - jak włąśnie Lwia Brama czy cyklopie mury w Mykenach. Na
        marginesie mozna zauważyć, że w mitologii ważna rolę odgrywają te miejsca
        związane z kultura brązu, w których były dobrze widoczne zabytki w okresie
        wieków ciemnych i czasów nastepnych. Dzieki żyjącemu w II w n.e. Pauzaniaszowi
        wiemy, że zabytki z okresu brązu w Tirynsie, Mykenach, Orchomenos, Tebach były
        dobrze widoczne. W Atenach nie, ale tam zniszczyli Persowie. W miejscach, które
        zabytki nie były widoczne (Gla, Teichon, Kakowatos) te nie odgrywały żadnej
        roli w mitologii. To pokazuje ile Grecy wieków ciemnych wiedzieli o przeszłości
        No i trzeba mu przyznać, że - na tle innych XIX
        > wiecznych szperaczy - Schliemann podszedł do wykopalisk profesjonalnie i z
        > dużym wyczuciem.
        Alex; I na zakończenie. Schlieman jak na swoje czasy prowadził badania po
        barbarzyńsku. To był amator. I to widać po jego wykopaliskach. Niestety.
        Pozdr
        • archeo_gda Re: Co potwierdzają badania geologów? 13.02.03, 17:16
          alex.4 napisał:

          > Alex; I na zakończenie. Schlieman jak na swoje czasy prowadził badania po
          > barbarzyńsku. To był amator. I to widać po jego wykopaliskach. Niestety.
          > Pozdr

          O, tu się nie zgadzam. Kto niby w jego czasach prowadził badania lepiej?
          Schliemann potrafil przynajmniej wydzielić w rozkopanym tellu warstwy (choc
          oczywiście nie potrafił ich poprawnie datować). Anglosasi uważają że
          wykopaliska stratygraficzne zastosowała dopiero Kathleen Kenyon w Jerychu, a
          wcześniej byc może Flinders Petrie. Ale tak naprawdę to Schliemann był
          prekursorem stratygrafii archeologicznej. A że był amatorem? w tamtych czasach
          zawodowi archeolodzy istnieli chyba tylko w krajach skandynawskich.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka