amoremio
13.04.05, 21:39
Jest taki budynek, a raczej piekna wila, kolo tzw.(sic!) muzeum
w Chorzowie. Byl tam albo nawet i dzisiaj jeszcze jest taki
jakis osrodek doszkonalenia pedagogicznego czy cos podobnie.
Ale nie o to chodzie. Niedawno odkrylem na scianie tego domu
tabliczke: w tym budynku mieszkal 1927-1939 Ignacy Moscicki,
ktory rezydowal tu podczas odbudowy Azotow.
Ha, mam zaraz kilka pytan na raz:
1) myslalem, ze Moscicki w Krolewskiej Hucie, to bylo zaraz 1920itd. ?
2) czamu az do 1939 - przeciez byl potem prezydentem w dalekiej WaWie ?
3) ale przede wszystkim: podczas ODBUDOWY ??????
Hmmm, czlek jest stary, a jeszcze sie dziwi.
A czasami nawet nie wierzy.