18.03.20, 19:28
"Kontrkandydaci prezydenta Dudy wiedzą, że jeśli wybory nie zostaną przełożone, to sytuacja dla nich jest katastrofalna. Opozycja do niedawna powoływała się na konstytucję. Ale wiedzą, że na jej bazie nie można przełożyć wyborów, chyba, że wprowadzi się stan wyjątkowy. Jednak stanu wyjątkowego nie można wprowadzić tak po prostu, bo tak ktoś chce, tylko muszą być ku temu konkretne przesłanki."
No tak pandemia, puste ulice, zamknięte szkoły, uczelnie, kina, teatry, sklepy, rozkwitające szpitale zakaźne, setki chorych, zmarli to żadna przesłanka... :-(
PS Ciekawe, kto za półtora miesiąca zgłosi się do pracy w komisjach wyborczych i kto przyjdzie głosować? :-(

wpolityce.pl/polityka/491758-nasz-wywiad-prof-ryba-celem-opozycji-jest-wladza
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Wybory... 18.03.20, 19:58
   "Uruchomione przez wojsko mobilne laboratorium jest w stanie przeprowadzić do 120 testów na koronowirusa dziennie - poinformował dziś minister obrony Mariusz Błaszczak."

   niezalezna.pl/317147-wojsko-uruchomilo-mobilne-laboratorium-mozliwe-przeprowadzenie-do-120-testow-dziennie
  • wislocki12 Re: Wybory... 18.03.20, 23:04
   "Na temat kampanii wyborczej oraz możliwości przesunięcia terminu wyborów prezydenckich rozmawiamy z dr. Dominikiem Szczepańskim, politologiem Uniwersytetu Rzeszowskiego.
   – Wybory prezydenckiego (10 maja) ze względu na koronawirusa powinny zostać przesunięte?
   – Moim zdaniem, wybory prezydenckie nie powinny odbyć się w maju i powinien zostać wyznaczony nowy termin. Jednym z powodów takiej sytuacji jest fakt, że jedyną osobą, która obecnie wydaje się prowadzić kampanię wyborczą i pokazuje się w mediach jest urzędujący prezydent Andrzej Duda. Po „odcięciu” innych kandydatów nie mamy do czynienia z konkurencją, a jedynie z lansowaniem się jednej osoby na opiekuna osób potrzebujących."

   supernowosci24.pl/mamy-do-czynienia-z-lansowaniem-jednej-osoby-na-opiekuna-potrzebujacych/
  • genia50 Re: Wybory... 19.03.20, 20:02
   Jak będą przesunięte wybory to ludzie wezmą w kwietniu 13-ki , wydadzą je i zapomną o nich na wybory, więc tylko strata a pożytek mały. Tak myślę.
  • wislocki12 Re: Wybory... 20.03.20, 00:07
   "Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podjął decyzję w sprawie użycia oddziałów wojskowych do pomocy policji "w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego w kraju". Decyzja szefa MON obowiązuje od północy 19 marca. Co jeszcze będzie robić wojsko w czasie epidemii, poza wspieraniem policji?"
   To wszystko norma? ;-)

   www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/polskie-wojsko-wychodzi-na-ulice-co-beda-robic-zolnierze-w-czasie-epidemii/ttcyjfm
  • wislocki12 Re: Wybory... 20.03.20, 20:01
   "Zdaniem Wojciecha Hermelińskiego nie odbywa się procedura wyborcza, bo nie ma kampanii wyborczej. - W zasadzie jedynym kandydatem, który tę kampanię prowadzi, jest prezydent - mówi były szef Państwowej Komisji Wyborczej w rozmowie z Interią.
   - Na miejscu władz poważnie zastanowiłbym się nad przełożeniem wyborów."

   wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-byly-szef-pkw-o-kwarantannie-i-wyborach/btkertj?utm_source=plista&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_plista_n_desktop_wiadomomsci

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka