10.04.21, 22:06
"W naukowym — a może paranaukowym — języku stosowanym przez Macierewicza nie nikną podstawowe, zdroworozsądkowe wątpliwości. Fundamentalna jest taka. Skoro — jak twierdzi Macierewicz — polski tupolew był sprowadzany celowo na śmierć przez komando rosyjskich wojskowych i kontrolerów, to po co jeszcze na pokładzie miała być podłożona bomba?"

www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/katastrofa-smolenska-filmowy-raport-podkomisji-krzyki-ginacych-ofiar/egkpjwr,79cfc278
Obserwuj wątek
    • wislocki12 Re: Bomba!? 13.04.21, 21:20
     "Artur Wosztyl to od jesieni radny PiS na warszawskim Rembertowie. Wcześniej znany był przede wszystkim jako pilot Jaka-40, który lądował w Smoleńsku tuż przed prezydenckim Tupolewem. "Możecie spróbować jak najbardziej" – radził pilotom TU-154M na kilkanaście minut przed katastrofą, choć widział, jak bardzo pogorszyła się pogoda na lotnisku w Smoleńsku. Dziś bryluje w PiS, popisując się przy tym swoją historyczną "wiedzą" i uprzedzeniem do Żydów."

     natemat.pl/278311,radny-pis-z-rembertowa-artur-wosztyl-b-pilot-zamieszcza-antysemicki-wpis
     • wislocki12 Re: Bomba!? 13.04.21, 21:28
      "Słowa "śmiało, zmieścisz się" mogły wcale nie odnosić się do pilotów - stwierdził w TVN24 por. Artur Wosztyl, pilot Jaka-40, który 10 kwietnia 2010 roku lądował w Smoleńsku tuż przed katastrofą tupolewa. Odniósł się w ten sposób do ujawnionych przez RMF FM nowych stenogramów z rozmów z kokpitu rządowego samolotu.
      Por. Artur Wosztyl przekonywał, że w stenogramach znalazły się słowa wypowiadane nie tylko przez załogę i osobę, która była z nią w bezpośredniej bliskości. - Jakby była załoga i mikrofony z kokpitu zbierały strzępy głosów, jakichś wypowiedzi - tłumaczył. Dlatego, jego zdaniem, słowa "śmiało, zmieścisz się" można odbierać np. jako zaproszenie do zajęcia miejsca obok kogoś."

      wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/487345,porucznik-artur-wosztyl-o-stenogramach-generale-blasiku-i-pilotach-tupolewa.html
  • wislocki12 Re: Bomba!? 11.04.21, 18:23
   "Choć do katastrofy pod Smoleńskiem doszło 11 lat temu, do dziś nie ma raportu, który wyjaśniałby jej przyczyny. Jak przekonuje Antoni Macierewicz, szef komisji smoleńskiej, taki dokument jest gotowy i zostanie wkrótce opublikowany. Jednak część osób, które straciły pod Smoleńskiem najbliższych nie jest zadowolona z jego pracy.
   Wśród tych, którzy tego dnia stracili bliską osobę są rodzice Przemysława Gosiewskiego - wicepremiera i wiceszefa PiS. Mimo upływu lat, do dziś nie mogą się pogodzić ze śmiercią syna. Państwo Gosiewscy nie ukrywają, że chcieliby międzynarodowego śledztwa ws. wyjaśnienia przyczyn katastrofy.
   - Jest mi bardzo przykro, że Antoni nas zawiódł - powiedziała Jadwiga Gosiewska."

   www.onet.pl/?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&pid=d0051bdb-1dff-4cb3-bf61-2878f79bba64&sid=f13b499b-dba8-44e4-a9ae-cb9ebb087cc8&utm_v=2
   • wislocki12 Re: Bomba!? 11.04.21, 22:35
    "Rodzina Gosiewskiego ma już następcę Macierewicza. Mówi o tym wprost.
    (...)
    Na pytanie, czy ktoś mógłby zastąpić Antoniego Macierewicza na stanowisku szefa podkomisji smoleńskiej, Jadwiga Gosiewska wymienia nazwisko: Wiesław Binienda."

    www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/rodzina-przemyslawa-gosiewskiego-wskazuje-kto-moglby-zastapic-macierewicza/r6lz5pv?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
   • wislocki12 Re: Bomba!? 12.04.21, 20:57
    "Gazeta.pl publikuje fragmenty nagrań z dwóch spotkań Antoniego Macierewicza z rodzinami smoleńskimi. Atmosfera bywała gorąca, bo krewni ofiar zaczęli atakować Macierewicza, kwestionując efekty pracy jego podkomisji.
    To jest po prostu skandal. Jesteście państwo po prostu zwykłymi nieudacznikami – mówił krewny jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej. Szef podkomisji składał rodzinom obietnice, których potem nie dotrzymywał."

    www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/tasmy-macierewicza-jak-szef-podkomisji-oklamywal-rodziny-smolenskie/fbqv9th,79cfc278
  • genia50 Re: Bomba!? 13.04.21, 10:13
   Kto by nie chciał takiej kasy za nic? Poza tym jest "kimś", korzysta ze służbowych środków, ma możliwość wypowiadania się publicznie (co lubi) , odracza też sprawę ewentualnego rozliczenia się z tej (nie)działalności.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka