Dodaj do ulubionych

Pomysły na tanie wakacje

07.05.07, 20:50
Hejka

wiem ze teraz wszyscy teraz o maturze ale...
macie jakies sprawdzone pomysły na studenckie wakacje?
musza byc tanie i w ciekawym miejscu
???

--
oby same takie newsy w tvn24 :)
www.efektaxe.pl
Obserwuj wątek
    • dasiek11 Re: Pomysły na tanie wakacje 07.05.07, 23:13
      Nie odkryje Ameryki piszac ze najtaniej jest pojechac autostopem:)Jeszcze
      lepiej na wschod,bardzo polecam Ukraine jako ze ciekawych miejsc jest bardzo
      duzo i mimo bliskosci,kraj moze byc dla niektorych egzotyczny:)
    • uhu_an Re: Pomysły na tanie wakacje 08.05.07, 14:46
      pakujesz plecak i w droge w jakies malo popularne miejsce np. macedonia,
      moldawia, ukraina. i luz 3 tyg za 700 bez oszczedzania to chyba nie jest
      zle.nie ma nic prostszego. lapiesz jeszcze stopa i bomba. byle do przodu.
        • czestmir11 Re: Pomysły na tanie wakacje 09.05.07, 15:39
          Namiot! tylko i wyłącznie !
          najlepiej wybierać pola namiotowe bo kempingi są dużo droższe.
          Ale fajne wakacje co roku organizuje knor - namiotobranie - mozna wygrac tydzien
          na polu i jeszcze namiot zabrac do domu.
          Ponoć świetna atmosfera :)
            • drzejms-buond Re: Pomysły na tanie wakacje 09.05.07, 17:05
              pociag nad morze , w wakacje, z warszawy 25 zł ( a i zniżka dla uczących sie)
              rower jedzie za darmo.
              nad morzem pełno TANICH CAMPINGÓW!

rower + namiot to najlepszy i najtańszy sposób, jeździłem tak
              co roku w czasie wakacji

poza morzem polecam też Roztocze! piękne i bardzo rowerowe!
              • nikka00 Re: Pomysły na tanie wakacje 09.05.07, 17:31
                Z moją rodziną i przyjaciółmi od lat co roku jeżdzimy na spływy kajakowe. Koszt
                tygodniowego spływu razem z wypożyczeniem kajaków ich dowozem na miejsce startu
                spływu i odbiorem po spływie, z wynajęciem auta z kierowcą (już jesteśmy
                wygodniccy i nie wozimy bagażu w kajakach), wyżywieniem oraz kosztami pola
                namiotowego nie przekraczają 250 zl. na osobę.
                Gorąco polecam!! Przyroda, woda, przygody, cowieczorne ogniska przy gitarze,
                piwie i kiełbaskach... takie totalne oderwanie od cywilizacji.. to dopiero
                wypoczynek!!!!
            • mlodziutka88 Re: Pomysły na tanie wakacje 10.05.07, 13:25
              zonkmasta - proste że tak
              Włąsnie najleszpe z tym namiotobraniu że wygrywasz turnusik na polu w tym roku:
              hel, ruciane, karpacz i teplice i po turnusiku namiot zawijasz do domu,
              a i jeszcze nudle knora dostajesz na stracie.
              Bombowa impreza z masą młodych ludzi.
        • land_of_glory Re: Pomysły na tanie wakacje 09.05.07, 21:19
          Jak dla studentów i niedaleko morza to polecam www.po-sesja.pl
          Oni nastawiają się właśnie na studentów. Byłam tam w lecie i było naprawdę
          fajnie, przede wszystkim można poimprezować, bo nie ma ciszy nocnej i małych dzieci.
    • absinth83 Re: Pomysły na tanie wakacje 09.05.07, 20:03
      Zdecydowanie palecam noclegi na dziko. Co prawda mozna zaplacic kare ale jak
      jestes kulturalnyi sprzatasz po sobie to nie ma wiekszego problemu. Nikomu nie
      polecam Helu i Zakopanego, za duzo ludzi. Jeszcze jedno: zawsze unikam
      kempingow. Nie lubie sluchac muzyki z przyczep, wachac obiadu sasiadow i sluchac
      dzieciarow. Pozdrawiam.
    • maniek-k kajaki, kajaki, kajaki! 10.05.07, 00:03
      Polecam spływ kajakowy z paczką sympatycznych znajomych. Malowniczych rzek w
      Polsce nie brakuje. W tym sezonie odradzam jednak Rospudę, choć jest przepiękna,
      gdyż wszyscy nagle postanowili zobaczyć, o co to całe zamieszanie, i będzie
      straszny tłok.
    • kubapos Re: Pomysły na tanie wakacje 10.05.07, 09:17
      polecam Cieszyn na Śląsku!!! piękne tereny, taniutko, na granicy z czechami - do
      Pragi nieco ponad 100 km - autostopem moment bo prosta droga :-))), ja mam
      okrutny sentyment do tego miasta i miejsca od czasu festiwalu ENH, który już sie
      tam niestety nie odbywa, ale miasteczko i klimat pozostały!!! :-)))
      • adalberto Re: Pomysły na tanie wakacje 10.05.07, 09:56
        Stary! Jakie 100km??? Z Cieszyna do czeskiej Pragi jest tak samo daleko jak do
        warszawskiej - ok. 400 km. Zreszta do Budapesztu, Bratyslawy i Wiednia jest
        podobnie daleko :)
        Skadinad Cieszyn - piekne miejsce, swietni ludzie i rewelacyjne okolice. Polecam!
        A na splyw polecam Wde - genialna rzeka! Kiedys bylem na splywie Wdzydze
        Kiszewskie - Tlen. Eeeech... :)
        Pozdro,
        AO
    • coresack żagle!Żagle!Żagle! 10.05.07, 16:07
      Tylko zagle!
      Pod koniec 1 roku zrobilem uprawnienia instruktorskie i powiem że pomyslów mi nie brakowało do końca studiów. Nadal nie brakuje :)
      Co ważne za pływanie jeszcze mi placili ;-)
      • halfdan Re: Pomysły na tanie wakacje 10.05.07, 19:42
        Racja, potwierdzam i również polecam Bornholm. Byłem tam już z 10 razy i zawsze
        jest super. Ale tak tydzień pobytu wystarcza, więcej nie polecam. Koniecznie
        trzeba zabrać rower! Bez roweru stracicie wiele z uroków Bornholmu.
        Polecam również całą Skanynawię, a zwłaszcza północ, Laponię oraz norweskie
        góry. Piekne, dzikie tereny na dłuugie kilkutygodniowe wędrówki. Z tym że na
        taki wyjazd w pojedynke to już nie każdy może sobie pozwolić, ale w dobrze
        zorganizowanej grupie nie powinno to wyjść więcej niż 1000 zł na łebka. To
        chyba nie duzo zważywszy na czas trwania takiej eskapady (kilka tygodni) i
        niewiarygodnie piękne krajobrazy, dziewiczą naturę, renifery, białe noce,
        czyste arktyczne powietrze i smak prawdziwej przygody, którą za to otrzymujemy.
        Polecam gorąco ten kierunek zamiast, zatłoczonych, lepiących się od potu i
        brudu kurortów śródziemnomorskich. Ja jeżdżę po krajach północnej Europy od
        lat - od Danii, poprzez Norwegię, Finlandię, Szwecję, a skończywszy na Wyspach
        Owczych, Islandii i północno-zachodniej Rosji i mówię wam, że to jeden z
        najpiękniejszych rejonów świata. To, że mamy go praktycznie pod nosem, a tak
        niewielu Polaków tam jeździ, jak dla mnie jest niewytłumaczalne. Ale może to i
        dobrze, może to właśnie dzięki temu jest tam tak fajnie:-))
    • chateau Re: Pomysły na tanie wakacje 11.05.07, 02:02
      Primo zdefiniuj 'tanio', dość względne pojęcie ;)
      Bardziej stacjonarnie czy "dzień tu - dzień tam"

IMHO Dolny Śląsk i okolice.
      Na przykład tak:
      1. Wałbrzych + Książ
      2. Kłodzko
      3. Kawałek za Kudowę - Góry Stołowe
      4. Z powrotem do Kudowy (tylko przelotem, uzdrowiska omijamy)
      5. i jesteśmy w Czechach - czeska strona Gór Stołowych
      6. drugi dzień na p. 5 ;)
      7. zależnie od determinacji - powrót albo autostop przez Tłumaczów
      do Gór Sowich
      8. albo Srebrna Góra albo Walim
      9. warto tu i tu dzień dłużej zabawić
      10. Wrocław - jak długo kto lubi

Mały (2 kg) namiot i do przodu.

Siedzieć na miejscu nie próbowałem, więc nie wiem.
    • tomproc Re: Pomysły na tanie wakacje 11.05.07, 09:46
      Polecam Beskid Niski.
      Najlepiej w obszarze pomiędzy Gorlicami i Wysową a Duklą i Barwinkiem.
      Rewelacja obszary na rower i na długie wyprawy piesze. Może i góry niewysokie
      ale za to strasznie malownicze. W porównaniu z innymi polskimi górami nawet
      sąsiadującymi Bieszczadami to teren dziewiczy, mało ludzi na szlakach itp.
      (niestety przekłada się to także w dużej mierze na bazę turystyczną - zależy
      kto czego szuka dla mnie to akurat plus). Poza tym te przekiękne cerkwie,
      cmentarze prawosławne i gekokatolickie, malownicze opuszczone i nie tylko
      opuszczone wsie łemkowskie (przepiękne doliny gdzie widac pozostałości ludzkiej
      ręki w postaci ziejących z ziemi dziur po piwnicach, cerkwi, a zarazem
      wdzierająca się w to natura). Najtaniej wiadomo fajna ekipa i namioty ( dojazd
      najlepiej pociągiem z Tarnowa do Gorlic, Jasła, Krosna i dalej autobusem)a dla
      rodzin i bardziej wymagających agoturystyka. Najlepszy okres (tak mi się wydaje
      to maj, czerwiec i jesień, bo latem przyroda jest tak intensywana, że często
      wchodzi na szlaki i już nie jest tak fajnie. Poza tym wiosna i jesień - te
      kolory drzew - UHHH rewelacja
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka