modelina13 16.08.09, 00:13 Mam pytanie do osób, które posiadają specjalne żelazko do patchworków (takie malutkie np.z firmy ETI)czy warto je kupic bo mam zamiar je nabyc? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
shayneen Re: ŻELAZKO DO PATCHWORKÓW 17.08.09, 19:34 Jeśli zależy Ci na takej jakości prasowania, jaką można uzyskać przy pomocy klasycznego żelazka - nie miej złudzeń :) Żelazko do patchworku, o którym piszesz, owszem, sprawdza się, ale w przypadku bardzo maleńkich elementów i raczej we wstępnej fazie prasowania miejsc "trudno dostępnych". Niestety, resztę trzeba doprasować normalnym żelazkiem. Przy długich szwach też się nie sprawdza. Niestety, nie ta temperatura i nie ten nacisk na tkaninę :( Raczej należy je potraktować jako coś, czego będziesz używała okazjonalnie, bo klasycznego żelazka Ci z pewnością nie zastąpi. Musisz sobie skalkulować, czy zakup się opłaci. Tak się składa, że szyję bardzo dużo patchworków (moja profesja), a tego mini-żelazka używam naprawdę rzadko. Odpowiedz Link
modelina13 Re: ŻELAZKO DO PATCHWORKÓW 21.08.09, 18:27 Bardzo dziekuję za radę,ja dopiero zaczynam i kompletuję sobie narzędzia.Pieniądze na żelazko mogę przeznaczyć na coś innego np.tkaniny itp. Odpowiedz Link
shayneen Re: ŻELAZKO DO PATCHWORKÓW 21.08.09, 19:15 Jeśli mogę coś doradzić... Bardziej, niż żelazko, będą Ci potrzebne dobrej jakości maty samoregenerujące, linijki i znikajace pisaki (tzw. magic marker). No, i dobre nożyczki. Jeśli masz zamiar stosować w swoich pracach quilting ręczny - radzę nie żałować kasy na wysokiej jakości, mocne nici. Pozdrawiam :) Odpowiedz Link
anna_1503 Re: ŻELAZKO DO PATCHWORKÓW 11.09.09, 18:01 I duuuży tamborek do pikowania ręcznego. :D Odpowiedz Link
shayneen Re: ŻELAZKO DO PATCHWORKÓW 11.09.09, 19:26 Zapomniałam jeszcze o nożach krążkowych - bezkonkurencyjne są Olfa :) Odpowiedz Link