Dodaj do ulubionych

Liza Marklund cd.

28.12.10, 11:28
Znowu stary wątek się zaarchiwizowal, więc zakladam nowy (denerwujące to)
forum.gazeta.pl/forum/w,33434,82408248,82509536,Re_Liza_Marklund.html
Jak na razie wydano cztery tomy:
Studio sex
Zamachowiec (dawny tytul Rewanż)
Raj
Prime time

Kto czytal ten wie, że glówną bohaterką serii jest Annika Bengzton - reporterka śledcza gazety
która sama miala klopoty z prawem. Ksiązki p. Marklund utrzymują się na poziomie costans ale czy wszystkim odpowiadają, to inna sprawa.

Prime time to ostatnia z wydanych książek. Traktuje o morderstwie wśród środowiska telewizyjnego, gdzie pracuje przyjaciólka Anniki. Sporo jest o skomplikowanych zaleznosciach miedzy gwiazdami tv, zazdrosci, ukladach personalnych itp Dodatkowo Annika wraca do pracy po urlopie macierzyńskim, więc ma troche problemów z dziećmi, partnerem, teściową. Szybko się to czyta choć trudno odgadnąć kto i dlaczego.
Mnie osobiście podobają się książki Lizy Marklund, oceniam je na 4/6 i tym razem też taką wystawiam.
Obserwuj wątek
    • makapema Re: Liza Marklund cd. 28.12.10, 20:22
      Lubię książki Marklund, nawet bardzo. Główną bohaterkę za to, że nie jest kryształowai jest niecierpliwa/impulsywna, opisy środowiska pracy tabloidów i zasad ich działania, sposobu przedstawienia macierzyństwa (moim zdaniem bardzo realistycznie). Na pewno kupię kolejną.
      • cynamoon6 Re: Liza Marklund cd. 28.12.10, 20:30
        Ja natomiast Marklund nie cierpie. Przeczytalam Studio Sex, juz dosc dawno. W czterach ratach. Momentami czytalo sie dobrze a potem nagle akcja grzęzła i nie byłam w stanie kontynuowac.
        Pamietam ze na samym poczatku nawet mi sie podobalo, ale taka nierowna byla ta ksiazka.
        Zakonczenie zupelnie mi nie pasowalo, troche aki krolik z kapelusza ten zly chlopak i autorak pamietnika ;/
        Ale postanowilam dac jej jeszcze szanse i probowalam zabrac sie za Zamachowca i Raj. Nic z tego nie wyszlo. No drazni mnie ta Annika i juz.
        Ale przeciez nie musze lubic wszytskiego wink
          • elmar43 Re: Liza Marklund cd. 02.01.11, 11:48
            Ja też przeczytałam Studio Sex i Rewanż, obie pożyczone. Czyta się to znakomicie, akcja wciąga, przynajmniej mnie wciągnęła w obu książkach, ale... w moim odczuciu, zwłaszcza w przypadku Studia Sex, rzecz jest zupełnie nieprawdopodobna psychologicznie. Oczywiście nic nie musi działać według schematu i możliwe są wyjątki, ale w takim razie brakuje mi wyjaśnienia, dlaczego akurat tutaj jest ten wyjątek. A i sama Annika nie wzbudziła we mnie wielkiej sympatii, choć nie mogę powiedzieć, żebym jej zupełnie nie lubiła. Jeśli pozostałe książki znajdę w bibliotece lub u znajomych, to chętnie przeczytam, ale kupować na pewno nie będę.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka