Dodaj do ulubionych

ZAGADKI - seria VII

11.05.05, 16:36
zatem na prośbę zaczynam nowy wątek z zagadkami.
no to na początek coś na rozruszanie... chociaż odkąd mamy na forum takiego
specjalistę, to ja się obawiam, że każda zagadka okaże się dziecinnie łatwa ;)
ale spróbuję:
jak nazywały się kobiety, które biły się w barze? jedna z nich później zeszła
z tego świata, choć nie w wyniku tej bójki ;)
Obserwuj wątek
    • kindov Re: ZAGADKI - seria VII 11.05.05, 17:22
      hej :)
      Thomasina Tuckerton i Lou Ellis pobily sie w Espresso Coffee Bar (Tajemnica
      Bladego Konia). Jakis czas pozniej zmarla ta pierwsza.

pozdrawiam,
      kindov :)
      • gocha221 Re: ZAGADKI - seria VII 11.05.05, 17:43
        ależ jestem zła!!! rzadko mi sie zdarza znac odpowiedź, bo zupelnie nie mam
        pamieci do nazwisk i funkcji (ale tylko w powiesciach Agathy, chyba podswiadomie
        wypycham z pamięci, zeby czytac jeszcze raz i jeszcze raz) i akurat czytam
        bladego konia i znałabym odpowiedz a tu spóznienie! Juz drugi raz: ostatnio było
        Morderstwo odbedzie się i tez sie spóznilam:-))
        ale z drugiej strony to dobrze, bo nie mam pojecia na ew. zagadkę:-)))
      • kindov Re: ZAGADKI - seria VII 11.05.05, 17:43
        zeby nie przedluzac - nastepna zagadka, mam nadzieje, ze nie macie nic
        przeciwko temu...

najpierw male wprowadzenie, ktore nie jest w zasadzie czescia zagadki, wiec kto
        chce, moze je spokojnie pominac :)

W mlodosci Agatha wyslala swoja pierwsza powiesc (ale jeszcze nie kryminal) do
        oceny swemu sasiadowi, pisarzowi Edenowi Philpottsowi, a ten swojemu agentowi
        literackiemu. Powiesc zatytulowana byla Snow Upon the Desert (Snieg na pustyni).

ZAGADKA:
        Duzo pozniej, podobny tytul (Snow on the Desert's Face - w polskim przekladzie
        brzmi on: Zasniezona pustynia) pojawil sie w jednym z kryminalow Agathy, jako
        powiesc napisana przez pewna pisarke.
        W ktorym kryminale Agathy wymieniona jest ta powiesc i kto jest jej autorem?

pozdrawiam,
        • kindov Re: ZAGADKI - seria VII 11.05.05, 17:50
          o kurcze! Przepraszam, ze sie tak wtrynilem...! :(
          Na szczescie nie ja zgadlem zagadke z Morderstwo odbedzie sie... :)

A tak w ogole to ciesze sie, ze znowu zaczyna sie ruch na forum :D

pozdrawiam,
          • gocha221 Re: ZAGADKI - seria VII 12.05.05, 17:51
            absolutnie nie masz za co przepraszać:-)))
            Tylko ja takiego pecha mam, teraz jestem na forum i na zagadke Damiana
            oczywiście opowieści nie znam...
            Ale zdałam dzis pierwszy egzaminj w sesji, więc zawsze coś do przodu:-)
        • justa_79 Re: ZAGADKI - seria VII 12.05.05, 09:25
          autorem jest pani Otterbourne - "Śmierć na Nilu".
          • kindov Swietnie :) 12.05.05, 09:40
            Dobra odpowiedz! Czekamy na zagadke :)
            pozdrawiam,
            • justa_79 nowa zagadka 12.05.05, 11:09
              przy stole jedno miejsce było puste, a przed nim stał bukiet rozmarynów. na
              czyją cześć stały tam te kwiaty i dlaczego nie było tej osoby przy stole? tytuł
              i miejsce również mile widziane ;)
              • tgosia44 Re: nowa zagadka 12.05.05, 11:37
                zgaduję, ze chodzi o Rosemary z Rosemary znaczy pamieć... ale książki nie mam
                więc nie sprawdzę :-( i knajpy nie pamietam... jeżeli chodzi o Rosemary, to jej
                nie było z przyczyn obiektywnych- nie żyła już od pewnego czasu...
                • justa_79 tak! :) 12.05.05, 11:58
                  zgadłaś, a jeśli chodzi o miejsce, to był hotel. Twoja kolej.
                  • tgosia44 A więc: 12.05.05, 12:13
                    Kto się zajmował zawodowo uszczęśliwianiem ludzi i dlaczego nie chciał
                    honorarium (a tylko pokrycie kosztów)od Daphne St. John.
                    • justa_79 Re: A więc: 12.05.05, 12:42
                      Parker Pyne?
                      • tgosia44 Re: A więc: 12.05.05, 13:26
                        tak i dalej... :-)
                        • justa_79 Re: A więc: 12.05.05, 13:54
                          bo miała długi?
                          • tgosia44 bo 12.05.05, 14:35
                            niedobrą dziewczyną była :-)
                            Twoja kolej, na główną część odpowiedź prawidłowa
                            • justa_79 nowa 12.05.05, 15:54
                              w której książce Agatha wspomina o samej sobie i w jakich okolicznościach?
                              • tgosia44 Re: nowa 12.05.05, 15:56
                                w autobiografii ;-)
                                • justa_79 Re: nowa 12.05.05, 16:14
                                  haha, dobre :D ale nie tylko ;) chodzi mi o coś mniej oczywistego.
                                  • kindov Re: nowa 12.05.05, 16:33
                                    Czesc :)
                                    w Nocy w bibliotece - jej nazwisko wraz z innymi nazwiskami autorow kryminalow
                                    (Dorothy Sayers i Dicksona Carra)wymienia dziewiecioletni Piotr Carmody, syn
                                    Adelajdy Jefferson. Jako zapalony czytelnik kryminalow zdobyl autografy od
                                    wymienionych autorow, a wspomina o tym w hotelu, w rozmowie z dwojka
                                    detektywow, Harperem i Melchettem.

Ciekawe, czy o te odpowiedz chodzi, bo w pytaniu nie pojawia sie informacja, ze
                                    chodzi o nazwisko Agathy wymienione w jakiejs jej ksiazce. Ale jesli chodzi o
                                    cos innego, to odpowiedz nie zmiesci sie na jednej stronie, bo Agatha tak
                                    naprawde pisala o sobie w 90% wszystkich swoich tekstow ;P

Oprocz autobiografii, na przyklad, w Powiedzcie jak tam zyjecie - swietna
                                    ksiazeczka-relacja z wypraw archeologicznych, taki suplement do autobiografii,
                                    a poza tym Agatha ukrywa sie pod postacia Celii w Niedokonczonym portrecie
                                    wydanym pod pseudonimem Mary Westmacott. To z kolei powtorka z jej
                                    autobiografii, zreszta tez swietna. :)

No i te wszystkie trojkaty w jej powiesciach - wypisz wymaluj, zycie Agathy...

pozdrawiam,
                                    • justa_79 Re: nowa 12.05.05, 16:37
                                      tak, chodziło mi konkretnie o jej nazwisko :) czekamy na zagadkę.
                                      • kindov jest zagadka :) 12.05.05, 16:56
                                        Hej,

Jaki tytul Agatha wykorzystala dwukrotnie i kim sa detektywi w obu utworach?
                                        Dla ulatwienia dodam, ze tak samo zatytulowala jedna powiesc i jedno
                                        opowiadanie.

pozdrawiam,
                                        • damian.pisula Re: jest zagadka :) 12.05.05, 17:12
                                          Witam wszystkich po krótkiej przerwie! :-)

A więc chodzi oczywiście o Śmierć na Nilu! W opowiadaniu występuje Parker Pyne
                                          a w książce rzecz jasna jedyny w swoim rodzaju Herkules Poirot!!

Dobrze kindov? : ))

Pozdrawiam
                                          Damian
                                          • kindov Re: jest zagadka :) 12.05.05, 17:36
                                            Czesc Damianie :)
                                            witamy po przerwie :)

Wracasz na forum w glorii i chwale, bo Twoja odpowiedz jest, oczywiscie,
                                            prawidlowa :)

Gratulacje i czekamy na Twoja zagadke :)

pozdrawiam,
                                            • damian.pisula Nowa zagadka =) 12.05.05, 17:46
                                              A więc proszę:

W jakim utworze Agathy i jakiego detektywa nakierował na rozwiązanie
                                              zagadki "król"?

Kto pierwszy ten lepszy!! : ))

Pozdrawiam
                                              Damian
                                              • kindov Re: Nowa zagadka =) 12.05.05, 17:50
                                                Herkulesa Poirot w opowiadaniu Krol Trefl?

pozdrawiam,
                                                • damian.pisula Re: Nowa zagadka =) 12.05.05, 17:58
                                                  Kindov... Twoja wiedza i pamięć mogę wywoływać na niektórych niekontrolowane
                                                  porywy zachwytu :D Odpowiedź rzecz jasna poprawna!!! Gratuluję : ))

Pozdrawiam
                                                  Damian
                                                  • kindov no i kolejna zagadka :D 12.05.05, 18:10
                                                    Dzieki za uznanie ;)
                                                    Znalem odpowiedz dlatego, ze ogladalem pare razy ten odcinek serialu... z
                                                    samego opowiadania pamietalbym mniej...

Nowa zagadka:
                                                    Z jakiej ksiazki pochodzi ten cytat: "Brzmi jak pietruszka zatopiona w maśle w
                                                    upalny dzień. Wie pan, Sherlock Holmes i pies, który nie szczekał w nocy."

Chyba pytanie jest dosc trudne, ale byc moze ktos sie zorientuje. Jesli jednak
                                                    okaze sie za trudne, to nie wsciekajcie sie na mnie tylko dajcie znac, szybko
                                                    dodam jakas podpowiedz :)

pozdrawiam,
                                                  • damian.pisula Re: no i kolejna zagadka :D 12.05.05, 18:30
                                                    Kindov- właśnie ją czytam!! : )) Chodzi o książkę "Słonie mają dobrą pamięć".
                                                    Sentencję tę wypowiedział Spence w rozmowie z Poirotem :) Czyż tak?

Pozdrawiam
                                                    Damian
                                                  • kindov Super!!! 12.05.05, 18:51
                                                    Jasne ze tak!
                                                    Znakomicie :)

czekamy na zagadke :)

pozdrawiam,
                                                  • damian.pisula Zagadka 12.05.05, 19:28
                                                    Trafiłeś z poprzednim pytaniem kindov ;D

A teraz nowa zagadka:

W której książce Poirot znajduje inspirację do działań w dialogu matki z
                                                    dzieckiem oraz jakie miejsce jest tłem tej sceny? :-)

Pozdrawiam
                                                    Damian
                                                  • gocha221 Re: Zagadka 12.05.05, 20:43
                                                    tragedia w trzech aktach
                                                    na południu Francji
                                                    chyba...:-)
                                                  • damian.pisula Tak jest! 12.05.05, 21:05
                                                    Ależ oczywiście!!! Gratuluję pamięci :-))

No to teraz Twoja kolej Gosiu!

Pozdrawiam
                                                    Damian
    • gocha221 ZAGADKA 12.05.05, 21:32
      to moje pierwsza zagadka na forum, więc mam nadzieję, że wybaczycie mi jej
      prostotę:-)
      Mam nadzieję, że wcześniej nie było:

W jakiej powieści znacząca role odegrała rakieta do tenisa??:-)
      • nchyb Re: ZAGADKA 12.05.05, 21:48
        czy przypadkiem nie w Kocie wśród gołębi? Tak mi coś majaczy, ale pewności nie
        mam?
        • gocha221 Re: ZAGADKA 13.05.05, 09:20
          miałam na mylśi Kota wśród gołebi:-))
          Także Nchyb zadaje teraz-gratuluję:-)
          Tej drugiej ksiązki nie znam, więc przepraszam za zamieszanie z 2 odpowiedziami
          mozliwymi.
      • april02 Re: ZAGADKA 12.05.05, 22:08
        Świetna zagadka Gosiu :)
        Ja stawiam na "Godzinę Zero"
        Zagadki nie zadaję bo Nchyb była pierwsza. Napisz, którą książkę miałaś na
        myśli.
        • nchyb Re: ZAGADKA 13.05.05, 08:00
          No proszę, jaknapisałaś o Godzinie zero, odrazu mi stanęła tarakieta z
          przykręconą gałką od łóżka...
    • nchyb Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 12:45
      Skoro to ja wygrałam,pora na nową zagadkę. Brom. Z czy jeszcze sie wam kojarzy,
      oprócz dodatku dla jurnych żołnierzy :-)
      Przez kogo i w jakim celu był stosowany?
      • kindov Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 13:37
        witam :)

Troche o bromie Agatha pisala, a zatem:
        1. Dziesieciu Murzynkow: Dr Armstrong mial w swojej podrecznej apteczce m.in.
        pastylki bromowe
        2. Tajemnicza historia w Styles: Sole bromu jako proszki nasenne, ktore Cyntia
        przygotowala dla pani Inglethorp
        3. Czarna kawa: 1/100 grama bromku hioscyny w starym pudelku na lekarstwa,
        zawierajacym jednak rowniez trucizny (co prawda to nie to samo, co brom,
        ale... ;)
        4. Wielka czworka: Doktor Treves kazal Pani Templeton zazyc brom i położyć się
        do lozka, bo nie czula sie dobrze i zyla w wielkim napieciu.

generalnie zatem brom, jak widac, sluzy do uspokajania lub usypiania, w
        niektorych przypadkach dosc radykalnego... (ale to juz w postaci w/w bromku ;)

pozdrawiam,
        • gocha221 Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 13:47
          mnie sie od razu Stlys skojarzył.
          kindov- jak zwykle rewelka, czy Ty masz jakis chip w mózg wszczepiony??:-)
          idę smazyc nalesniki:-)
          • kindov Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 14:01
            hej :)
            chipa nie mam - za to cos lepszego :) Stale łącze z serwerem, na ktorym adminem
            jest Agatha w astralu :P

Twoje nalesniki mnie zainspirowaly, mam nadzieje, ze Ciebie tez zainspiruja, bo
            moja zagadka bedzie miala charakter kulinarny ;P

"— Ale ciocia Maureen robi bombowe omlety.
            — Robi bombowe omlety. — W głosie Poirota zabrzmiała nutka szczęścia. Westchnął.
            — A więc Herkules Poirot nie żył na próżno — powiedział. — To ja nauczyłem
            ciocię Maureen smażyć omlety".

Z jakiej ksiazki pochodzi ten cytat i do wydarzenia z jakiej innej ksiazki sie
            odnosi? (nalezy podac oba tytuly, z zaznaczeniem, ktory jest ktory)

pozdrawiam,
            • gocha221 Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 14:30
              naleśniki w toku:-)
              na Twoją zagadke-jak zwykle- nie znam odpowiedzi.
              Ale tak niesmiało zapytam, czy nchyb potwierdziła poprawna odpowiedź:-)??
              bo moja 'rewelka" odnosiła się do Twej obszernej wiedzy ma temat bromu:-)
              Może jednak o co innego chodziło...
              • nchyb Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 14:47
                No proszę, nawet nie pamiętałam, ze ten brom się w tylu utworach pojawiał. Ale
                chyba Kindowa zaskoczę, nie o to mi chodziło, przy czym chylę czoła przed tak
                dogłębną wiedzą.
                Pytanie zadałam z pamięci i nie sprawdziłam dokładnie, mam nadzieję, że nic nie
                poplątałam i faktycznie o brom chodzi. Był on narzędziem zbrodni, lecz
                podejrzewano czary...
                Jeżeli coś pokręciłam i nie był to brom (a byłam pewna na 99,9% procent, że
                jednak brom ale z chemi nigdymocnanie byłam) to później się pokajam i
                odszczekam.
                A po tej podpowiedzi - chyba już wszystko jasne :-)
                • nchyb Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 14:48
                  Cholera, a może to o tal chodziło? Nie mam pod ręką książki iniemoge
                  sprawdzić :-((
                  Jeżeli pokręciłam to przepraszam bardzo :-(((((((((((
                  • tgosia44 Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 14:52
                    a miało to coś wspólnego z kolorem kwiatów?
                    • tgosia44 tylko, że tam był cyjanek potasu :-( 13.05.05, 14:57
                    • nchyb Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 14:57
                      Kwiatów nie kojarzę, ale w tytule zwierzę się pojawia :-)
      • damian.pisula Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 15:54
        Hmmm... może chodzi o "Pięć małych swinek" i Elze Greer? =) (ale tam chyba nie
        wykorzystano bromu za truciznę- choć mogę się mylić!)

Pozdrawiam
        Damian
        • tgosia44 Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 16:16
          a czary? bo mnie te czary zaintrygowały... Moze to Słonie? Bo tego nie czytałam :-)
          • damian.pisula Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 16:23
            Heh... przeoczyłem fragment o czarach ; ) w takim razie Świnki odpadają! : )
            Hmm i nie wiem w sumie jaka to mogłaby być książka :/

Pozdrawiam
            Damian
            • taka_mala_z Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 16:52
              Jezeli ma być zwierze a tytule, i rzeczywiscie chodzilo o tal, to wydaje mi sie
              ze jest to "Tajemnica Bledego Konia". Ale nie pamietam dokladnie co i jak...
              • taka_mala_z Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 16:55
                Po zastanowieniu stwierdzam, ze to chyba jednak nie o to chodzi :)
                • justa_79 Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 16:58
                  w Bladym Koniu to był tal, nie brom.
                  • damian.pisula Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 17:03
                    Justa:) Nchyb napisała że możliwe że właśnie chodzi o tal. Sprawdź kilka postów
                    wyżej!:)

Pozdrawiam
                    Damian
                    • nchyb Odszczekuję brom :-) 13.05.05, 17:13
                      Zgodnie z przyrzeczeniem danym wyżej - odszczekuję brom - hau, hau :-)

Tak to jest, gdy się chce zadać pytanie jak najszybciej, nie ma się pod ręką
                      żadnej Agatki, a nie chciałam, byście na nową zagadkę długo czekali. Miałam na
                      myśli Tajemnicę Bladego Konia i byłam święcie przekonana, że o brom chodzi.
                      Dopiero, gdy Kindov kilka bromowych książek przytoczył, a tej nie było,
                      zaczęłam się głowić, czy aby nie inny pierwiastek to był. Niestety, myliłam
                      się, a sprawdzić nie mogłam - więc raz jeszcze hau, hau.

Z uwagi na mój błąd - zagadka nie do końca miała rację bytu. No ale, skoro w
                      międzyczasie Kindov zagadkę zadał, proponuję by właśnie ona była do
                      rozwiązania. A ja, przyznaję z żalem, że na razie nie kojarzę odpowiedzi.
                      Wybaczycie bromowe kłopoty?
                    • justa_79 Re: ZAGADKI - seria VII 13.05.05, 17:18
                      nie, napisała, że może to był tal...? ;)
                • kindov Ale swietna dyskusja sie wywiazala :) 13.05.05, 17:10
                  Nie bylo mnie przez jakis czas, bo moj dostawca internetu chyba uznal, ze stale
                  łącze z astralem mi wystarczy i... odcial mnie na kilka godzin :(

Faktycznie, ale sie okazalem bezczelnie pewny siebie...! :( Ale na swoje
                  usprawiedliwienie dodam (choc co to za usprawiedliwienie, raczej wymowka ;), ze
                  nie sprawdzilem dokladnie, kto zagadke na temat bromu zadal, a kto skomentowal
                  moja odpowiedz... :) Tez nieladnie z mojej strony... Zwykle czekam na
                  potwierdzenie poprawnosci, ale jakos mnie chyba ponioslo - ale za to prosze -
                  piekna dyskusja sie wywiazala :-D

Wydaje mi sie, ze skoro mialo chodzic o czary i zwierze w tytule, to
                  Taka_mala_a ma jednak racje, tyle, ze nie bylo w tej powiesci bromu tylko
                  wlasnie tal.

A tak na marginesie - Agatha napisala (chyba w autobiografii) ze oskarzano ja o
                  to, ze swoimi powiesciami zacheca ludzi do przemocy i jeszcze podpowiada, jak
                  popelniac przestepstwa... Ale raz sie zdarzylo, ze jedna z jej powiesci ocalila
                  komus zycie (byla to wlasnie tajemnica Bladego Konia), bo pielegniarka, ktora
                  ja przeczytala i zapamietala objawy zatrucia talem, wykorzystala te wiedze,
                  zeby prawidlowo zdiagnozowac przypadek jednego z pacjentow. Dzieki temu, ze w
                  pore podpowiedziala lekarzom, ze przyczyna zatrucia moze byc tal, uratowano
                  zycie tego czlowieka. To jest cos :)

To jak bedzie z potwierdzeniem? Uznana bedzie moja odpowiedz, czy nie?
                  Jak nie, to trudno, zmarnuja sie omlety (dobrze ze nie nalesniki :) i trzeba
                  bedzie wyznaczyc kogos, kto zada nowa zagadke :)
                  Proponuje Taka-mala-z, bo ona po sprostowaniu i podpowiedziach udzielila
                  (chyba - nie bede sie tu wymadrzal ;P) poprawnej odpowiedzi :)

Nawet jesli sie jej wyparla :)

pozdrawiam,
    • seledynowa spodobało mi się tu - tez kocham "agatki" 13.05.05, 17:15
      a okolicznościach jakiej książki zdechła ryba uratowała komuś zycie
      • justa_79 Re: spodobało mi się tu - tez kocham "agatki" 13.05.05, 17:17
        nie ma tak łatwo, trzeba najpierw zgadnąć, dopiero wtedy można zadać nową
        zagadkę ;)
        • nchyb Re: spodobało mi się tu - tez kocham "agatki" 13.05.05, 17:22
          No proszę, takmnie ten talowaty brom zakręcił, żemimo iż wiem, ze zdechła ryba
          gdzieś się plątała, to nijaknie mogę umiejscowić. Chyba mi przyjdzie do rana
          szczekać, żeby wszystko wróciło na miejsce :-)
          A te naleśnikowe omlety - w dalszym ciągu nie kojarzę :-((.....
          • taka_mala_z Re: spodobało mi się tu - tez kocham "agatki" 13.05.05, 17:28
            Nie chcę sie wymądrzac, ale jakies zamieszaie sie tu porobiło:) Proponuje wiec
            aby teraz odpowiedziec na pytanie które zadał Kindov, o nalesnikach.
            Przynajmniej bedzie jasne kto zadaje i na co odpowiadac:) A ja sie rzeczywiscie
            wyparlam tego Konia wiec poczekam na swoją kolej, moze jeszcze kiedys uda mi
            sie odpowiedziec :D
            • damian.pisula Re: spodobało mi się tu - tez kocham "agatki" 13.05.05, 17:30
              Popieram:D

PS. Omlety nie naleśniki ; ))

Pozdrawiam
              Damian
              • taka_mala_z Re: spodobało mi się tu - tez kocham "agatki" 13.05.05, 17:36
                ok, niech będą i omlety :)))

za duzo tu tego jedzenia chyba :D
                • gocha221 Re: spodobało mi się tu - tez kocham "agatki" 13.05.05, 18:02
                  omlety w zagadce, naleśniki u mnie na talerzu:-)))
                  ciekawe czy ktos skojarzy te omlety??
                  • damian.pisula Re: spodobało mi się tu - tez kocham "agatki" 13.05.05, 18:05
                    No właśnie.. to możemy już odpowiadać na zagadkę Kindova czy czekamy jeszcze na
                    coś? :D

Pozdrawiam
                    Damian
                    • kindov Re: spodobało mi się tu - tez kocham "agatki" 13.05.05, 18:09
                      chyba juz na nic nie trzeba czekac...?
                      czas na odpowiedzi :)

pozdrawiam,
                      • kindov Witaj Seledynowa :) 13.05.05, 18:20
                        A tak w ogole to serdecznie witamy Cie, Seledynowa, na forum Agatki :)
                        Ciesze sie, ze Ci sie tu spodobalo i mam nadzieje, ze bedziesz tu czesto
                        zagladac i zadawac fajne zagadki, takie jak ta ze zdechla ryba :) Mysle nad
                        nia, ale na razie nie znam odpowiedzi :)

Do wszystkich:
                        A moze zrobimy wyjatek i przyjmiemy te zagadke w ramach wpisowego...?
                        Czy ktos zna odpowiedz?

pozdrawiam,
                        • damian.pisula Re: Witaj Seledynowa :) 13.05.05, 18:23
                          Na pytanie z rybą odpowiedź narazie też nie przychodzi mi na myśl :-)
                          A za nowym wątkiem jestem oczywiście za!

Pozdrawiam
                          Damian
                      • damian.pisula Re: spodobało mi się tu - tez kocham "agatki" 13.05.05, 18:22
                        A więc odpowiedź (mam nadzieję, że dobra):

Cytat pochodzi z książki "Kot wśród gołębi" a odnosi się do książki "Pani
                        McGinty nie żyje" a dokładnie do właścicielki domu, w którym Herkules się
                        zatrzymał- Pani Maureen Summerhayes :-) Poirot nauczył ją przyrządzać omlety :D

Czekam na potwierdzenie!

Pozdrawiam
                        Damian
                        • kindov Potwierdzenie :) 13.05.05, 18:27
                          Czym predzej spiesze doniesc, ze Twoja odpowiedz jest oczywiscie prawidlowa!
                          Zadaj nowa zagadke - moze wlasnie w nowym juz watku zagadkowym?
                          Ale co z pytaniem Seledynowej? Zostanie tutaj? Nie zapomnijmy o nim! :)

pozdrawiam,
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka