dario_87 23.05.07, 20:45 Mam pytanie czy da rade poidlaczyc telefon stacjonarny do kompa aby działał sprawnie bez problemu ale tak zebym nie musiał zakupywać bramki IP lub Routera Link Zgłoś Obserwuj wątek
Gość: Szpaq Re: VoIP IP: 81.219.132.* 23.05.07, 21:42 A gdzie wepniesz ten kabel od telefonu? Najtaniej wyjdzie kupić telefon USB. Najlepiej bramkę voip. Link Zgłoś
jap_1 Re: VoIP 24.05.07, 10:26 Chcesz zaoszczędzić? To źle kombinujesz. Zwłaszcza gdy chcesz dużo rozmawiać. 1. Zwykłego telefonu do komputera nie podłączysz, musisz kupić taką słuchawkę na USB (kilkadziesiąt zł) i używać np. Skypa. 2. Komputer musisz mieć włączony cały czas (200-300 W) - kolejne kilkadziesiąt zł miesięcznie. 3. Bramka z routerem to może być mniej niż 200 zł, a pobiera tylko ok. 5 W. Możesz mieć włączoną całą dobę. 4. Rozmowy na telefony stacjonarne przez bramkę są tańsze niż w Skype. Możesz się tym posługiwać jak telefonem stacjonarnym. 5. Jak ci VoIP zadziała dobrze, rezygnujesz z abonamentu telefonicznego w TPSA - kolejne kilkadziesiąt zł do przodu. Link Zgłoś