23.05.07, 20:45
Mam pytanie czy da rade poidlaczyc telefon stacjonarny do kompa aby działał sprawnie bez problemu ale tak zebym nie musiał zakupywać bramki IP lub Routera
Obserwuj wątek
    • Gość: Szpaq Re: VoIP IP: 81.219.132.* 23.05.07, 21:42
      A gdzie wepniesz ten kabel od telefonu? Najtaniej wyjdzie kupić telefon USB.
      Najlepiej bramkę voip.
    • jap_1 Re: VoIP 24.05.07, 10:26
      Chcesz zaoszczędzić? To źle kombinujesz. Zwłaszcza gdy chcesz dużo rozmawiać.
      1. Zwykłego telefonu do komputera nie podłączysz, musisz kupić taką słuchawkę
      na USB (kilkadziesiąt zł) i używać np. Skypa.
      2. Komputer musisz mieć włączony cały czas (200-300 W) - kolejne kilkadziesiąt
      zł miesięcznie.
      3. Bramka z routerem to może być mniej niż 200 zł, a pobiera tylko ok. 5 W.
      Możesz mieć włączoną całą dobę.
      4. Rozmowy na telefony stacjonarne przez bramkę są tańsze niż w Skype. Możesz
      się tym posługiwać jak telefonem stacjonarnym.
      5. Jak ci VoIP zadziała dobrze, rezygnujesz z abonamentu telefonicznego w TPSA -
      kolejne kilkadziesiąt zł do przodu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka