Dodaj do ulubionych

Czym usunac trojana?

07.04.08, 00:07
Bylam w watku FAQ ale wszystkie programy antywitusowe i spyware sa
albo nieaktualne albo skanuja ale juz nie usowaja wirusow dopoki sie
nie zaplaci.
Czy istnieje jakis program lub scanner on-line ktorym moglabym
przeskanowac komputer i wyrzucic te wirusy i spyware?
Z gory dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Nightmare Spybot - Search & Destroy 1.5.1.15 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.08, 00:11
      Spybot - Search & Destroy 1.5.1.15
      www.spybot.info
      pamiętaj w kompie można mieć aktywnego tylko jednego antyvira
    • Gość: Nightmare albo... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.08, 00:18
      dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=30&filtr=1
      • evana Re: albo... 07.04.08, 00:44
        AVG probowalam zainstalowac ale mi ciagle taki blad wyskakuje:
        Local machine: prepared for the installation
        Actions plan:
        Error: Service Avg7RsW needs to be installed, but it has
        been marked by the Windows as delete pending during previous
        unintallation process. Please restart the computer to finnish
        pending service deletion.
        • m.gregor Re: albo... 07.04.08, 00:51
          Bo mialas kiedys i nie zdeinstalowalas go poprawnie albo zaczelas instalacje i
          cos sie wysypalo. Po drugie: zanim zaczniesz instalowac kolejnego antywirusa
          odinstaluj te ktore masz. Po 3 uzyj skanera z mojego posta.
          • evana Re: albo... 07.04.08, 01:12
            Uzylam go, przeskanowalam alw usunac wirusow juz nie moglam :( Nie
            bylo nawet takiej opcji.
            Sugeruja mi tylko zakup tego programu :(
            • m.gregor Re: albo... 07.04.08, 07:19
              A zaznaczylas na poczatku zeby leczyl i usuwal niechciane aplikacje?
              Zrob jeszcze to:
              mgregor.republika.pl
      • evana Re: albo... 07.04.08, 00:45
        A avast mam i mi nie zlikwidowal wirusa :(
    • m.gregor Re: Czym usunac trojana? 07.04.08, 00:25
      www.eset.pl/onlinescan
      • Gość: p Re: Czym usunac trojana? IP: *.acanac.net 07.04.08, 03:20
        Na poczatku pytasz czy sa programy do szukania wirusow. Rozpetala
        sie burza o tym czy i jak usunac te wirusy ale caly dowcip w tym ze
        Ty sama nie masz pojecia czy te wirusy sa czy ich nie ma w twoim
        systemie.No wiec jak to jest.
        • Gość: Pentoś Re: Czym usunac trojana? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.08, 07:14
          Gość portalu: p napisał(a):

          > Na poczatku pytasz czy...

          Słuszna uwaga ! :)

          A tak w ogóle to program antywirusowy to trzeba mieć zainstalowany
          na komputerze i ma być czynny cały czas, cały czas włączone i
          aktywne skanowanie antywirusowe.

          A nie, że się go nie ma i dopiero jak jakiś wirus wariuje to szuka
          się programu do usunięcia go.
          • evana Re: Czym usunac trojana? 07.04.08, 17:58
            Mam Kasperskiego ale jak widac niewiele pomogl :(
        • evana Re: Czym usunac trojana? 07.04.08, 17:57
          Jak to nie wiem? Jakby ich nie bylo to nie zadawalabym tego pytania.
          • Gość: Kolobos Re: Czym usunac trojana? IP: *.escom.net.pl 07.04.08, 20:31
            Dlaczego napisalas w zlym dziale forum?
            • evana Re: Czym usunac trojana? 07.04.08, 20:58
              Znalazlam to forum przez wyszukiwarke bo potrzebowalam pomocy.
              Rozumiem ze Ty jestes alfa i omega ale ja nie m in dlatego napisalam
              z prosba o pomoc.
              • Gość: Nightmare delete IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.04.08, 21:36
                czy przy pozbyciu sie virusa klikasz na
                [usuń plik] czy [napraw] lub [wylecz]?
                darmowe na pewno nie wyleczą
                • evana Re: delete 07.04.08, 23:11
                  Zawsze kasuje :) jezeli tylko jest mozliwosc :)
                  • Gość: Paweł Re: delete IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.08, 01:44
                    evana, a dlaczego nie skorzystasz faktycznie z właściwego forum jak Kolobos radził ?
                    forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=430
                    Proponuję jednak jeszcze przejrzeć wątek przyklejony w powyższym dziale przed
                    napisaniem posta (dowiesz się co i jak zrobić).
                    Na razie nie napisałaś co to za wirus, więc proponowanie wszelakiej maści
                    programów antywirusowych, antyspyware itp. jest troszkę bez sensu.
                    Zapewniam, że tak będzie prościej niż takie kolejne eksperymenty.
                    • evana Re: delete 08.04.08, 19:18
                      Gość portalu: Paweł napisał(a):

                      > evana, a dlaczego nie skorzystasz faktycznie z właściwego forum
                      jak Kolobos rad ził ?

                      Hmmm... z tego co pamietam nie podal konkretnej nazwy.

                      > Proponuję jednak jeszcze przejrzeć wątek przyklejony w powyższym
                      dziale przed
                      > napisaniem posta (dowiesz się co i jak zrobić).

                      Przegladalam

                      > Na razie nie napisałaś co to za wirus, więc proponowanie
                      wszelakiej maści
                      > programów antywirusowych, antyspyware itp. jest troszkę bez sensu.
                      > Zapewniam, że tak będzie prościej niż takie kolejne eksperymenty.

                      A jaki jest temat mojego postu? "Jak zlikwidowac TROJANA?"
                      • Gość: Paweł Re: delete IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.04.08, 22:30
                        evana napisała:
                        > Hmmm... z tego co pamietam nie podal konkretnej nazwy.
                        Dostałaś linka do odpowiedniego działu - ja go za Ciebie nie kliknę.

                        > A jaki jest temat mojego postu? "Jak zlikwidowac TROJANA?"
                        Trojan trojanowi nie równy :-)
              • Gość: Kolobos Re: Czym usunac trojana? IP: *.escom.net.pl 08.04.08, 06:38
                Jak juz znalazlas to forum to po prawej masz wypisane dzialy forum w tym: Wirusy, trojany, spyware
                Rozumiem, ze dla Ciebie przeczytanie nazw i wybranie wlasciwego to juz za duzy wysilek? Lenistwo i nic wiecej!
                • evana Re: Czym usunac trojana? 08.04.08, 19:22
                  Gość portalu: Kolobos napisał(a):

                  > Jak juz znalazlas to forum to po prawej masz wypisane dzialy forum
                  w tym: Wirusy, trojany, spyware

                  Tak sie sklada ze nie zauwazylam. Ty zawsze jestes taki idealny?

                  > Rozumiem, ze dla Ciebie przeczytanie nazw i wybranie wlasciwego to
                  juz za duzy wysilek?

                  Owszem, jest to dla mnie wysilek. Nie wszyscy maja taki sokoli wzrok
                  jak Ty.
    • Gość: ala trochę z innej beczki IP: *.chello.pl 07.04.08, 21:35
      z tego, co wyczytałam, to:
      1. podejrzewasz, że masz wirusy
      2. masz probelmy z systemem plików po niewłaściwie przeprowadzonych
      instalacjach i deinstalacjach
      3. i ogólnie coś się chrzani, a ty sądzisz, że to wiry...

      rady:
      zacznij od orobaczania kilkoma skanerami:
      tu masz zbiorcze zestawienie:
      tnij.org/az9s
      a tutaj wyciągniete z Gugla:
      www.kaspersky.pl/resources/virusscanner/kavwebscan.html
      www.bitdefender.com/scan8/ie.html
      support.f-secure.com/enu/home/ols.shtml
      www.eset.pl/onlinescan
      a ten ci przeleci kompa: tnij.org/az9t
      ;))

      jak zrobisz odrobaczanie, uzyj Adaware:
      www.lavasoft.com/single/trialpay.php
      potem bedziesz musiała posprzatać wśród plików/folderów (najlepszy
      do tego byłby kombajn Norotona, ale to kosztuje...)
      - na początek - windosowym sprawdzaniem poprawnosci plików i folderów
      - potem www.ccleaner.com użyć czyszczenia i sprawdzania
      rejestru oraz przejrzeć Autostart i usnąć zbędny syf
      -wreszcie - dla urody - "szampon": Ashampoo Optimizer
      tnij.org/az9w
      z tej kategorii możesz sobie jeszcze powybierać... :))
      powodzenia!
      • Gość: p Re: trochę z innej beczki IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 08.04.08, 03:00
        Mysle jednak ze bzdurzysz (autorka tematu) Jesli masz kaspersky to
        nie bardzo wiadomo dlaczego szukasz czegos innego.Tak sie sklada ze
        to jeden z lepszych programow. Piszesz o trojanach a skad do
        ciezkiej cholery wiesz ze je masz skoro ani kaspersky ani inny
        program ich nie znalazl.Moze byc tak : masz kaspersky ale
        wylaczony , masz kaspersky ale wersje 4 badz nie masz kaspersky i
        wprowadzilas (es) temat celowo ot tak dla zabawy.Zatem baw sie
        dobrze.

        PS Niemal wszystki AV oferowane sa z 30 dniowym bezplatnym uzywaniem.
        • evana Re: trochę z innej beczki 08.04.08, 19:28
          Gość portalu: p napisał(a):

          > Mysle jednak ze bzdurzysz (autorka tematu) Jesli masz kaspersky to
          > nie bardzo wiadomo dlaczego szukasz czegos innego.Tak sie sklada
          ze
          > to jeden z lepszych programow. Piszesz o trojanach a skad do
          > ciezkiej cholery wiesz ze je masz skoro ani kaspersky ani inny
          > program ich nie znalazl.

          Znalazl ale nie moze usunac. Kiedys dzialal on dobrze a teraz tylko
          informuje ale nic nie robi.

          Moze byc tak : masz kaspersky ale
          > wylaczony , masz kaspersky ale wersje 4 badz nie masz kaspersky i
          > wprowadzilas (es) temat celowo ot tak dla zabawy.Zatem baw sie
          > dobrze.

          Brawo! Rzeczywiscie zakladam sobie watki tak dla zabawy! Jak Ty to
          odkryles?
          • Gość: Agnieszka Re: trochę z innej beczki IP: *.nsm.pl 10.04.08, 16:16
            > Znalazl ale nie moze usunac. Kiedys dzialal on dobrze a teraz tylko
            > informuje ale nic nie robi.

            Moze skonczyl mu sie "TRIAL" ?
            Jesli byla to wersja ograniczona czasowo, albo z pirackim kluczem to wlasnie zablokowaly sie aktualizacje i mozliwosc usuwania wirusow.


            Proponuje odinstalowac to co masz i zainstalowac:
            download.bitdefender.com/windows/desktop/free/final/en/bitdefender_free_v10.exe--
            Agnieszka A.
            www.bitdefender.pl

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka