hanys_hans 30.10.10, 18:51 upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/77/Gleiwitz_F.B._Werner.png Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
berncik Re: Blank staro landkarta 30.10.10, 19:24 To je richtig fajno mapa ,wyglondo jak stickowano ,Laband tam je fajnie zrobiony. Dzieki hanys. Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 08:10 a dous obacht ze Kuodka tam inaczyj puynie(?) Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 09:32 upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9d/Laband_-_Kirche_und_Schloss.jpg Odpowiedz Link
berncik Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 10:18 Jakos trocha to je dziwne,ten stary schloss niewiadomo genau kaj stou,kajs kole nowego kanalu a gleizami.jak tak na to patrzysz to staro klodka leciala jak ten stary kanal i jeszcze boua blirzi Petergretz to jom wyproscieli . Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 10:54 kedys my tu o tym szkryflali, ze najpszod bou taki tam stary drzewniany kosciou - i tam kaj odniego bou outarz dzisiej je taki choby pomnik pamiontkowy Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 10:53 w jednym momyncie wyglondo to tam ze tom Kuodkom choby odniyj bieg bou zmiyniony na tym planie - widzisz to? Odpowiedz Link
berncik Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 11:32 szwager_z_laband napisał: > w jednym momyncie wyglondo to tam ze tom Kuodkom choby odniyj bieg bou zmiynion > y na tym planie - widzisz to? Chyba temu co ta landkarta robiou ftos pedziou ze to zostalo zmienione ,to by znaczouo ze ta karta nie je zas tako staro.--ze je robiono pozniej.Nie widza tam zodnej daty mozno je robiono jak robieli ten stary kanal. Odpowiedz Link
ballest Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 11:40 Ja Klodka szua kedys kolo Teatru, przeca ta ulica se zwaua Wilde Klodnitz Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 11:44 Ballest dou dobry typ, chociosz o inkszyj okolicy = mysla ze to bydzie tysz tako zmiana koryta Kuodki naturalno == jak wylywaua srogo woda to Kuodka "lazowaua" juzas do starych koryt! a ta mapa je duzo starszo jak kanau usw ... Odpowiedz Link
berncik Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 19:20 Wilde Klodniz to je dzisiej ul.Sw.Barbary ten kosciou tam je oddany do uzytku 1863r.a ten kosciou coje 6 to je w kierunku Alt Gleiwitz to by to musiou byc kosciou sw. Krzyza.Ten juz jest trocha starszy bo z roku 1623 Franziskaner kirche ,ino tako wzmianka zondziou tam Ojciec Teofil .Pochodziou z Laband nazywou se Gerchard Wylerzol.Bo tez Gwardianem na Anna Bergu ,to tak jak by fto nie wiedzio Odpowiedz Link
berncik Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 19:26 Prawie zech jeszcze wyczytou ze prochy Jana von Welczyk spoczywajom w kosciele sw.Krzyza Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 19:30 sam se to mogesz nawet obejzec;) www.gliwiczanie.pl/Reportaz/krzyz/krzyz1.htm Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 19:26 ja wiym, a odniego jedyn krewny miyszkou sam u nos Odpowiedz Link
ballest Re: ps 31.10.10, 20:38 Laband, Wylezouy ze Plawniowitz, se zwaly Walden. To jest moje kuzynostwo, mom nawet na NK ich mom;) Odpowiedz Link
ballest Re: ps 31.10.10, 20:39 a moich czasow Wilde Klodnitz, to boua ulica Armii Czerwonej ! Odpowiedz Link
berncik Re: ps 31.10.10, 22:05 Ta ulica co ten kosciou sw.Barbary stoi nazywo se ulicom sw.Barbary ,ale czi to je ta sama co Wilde Klodnic to nie wiem,Mysla ze ul Klodnicka to bydzie ta wilde klodnic. www.mapofpoland.pl/Gliwice,zdjecie,1,304,Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82-pw-%C5%9Aw-Barbary-w-Gliwicach.html Ta ul Barbary je bardzo krodko .ten link to je mapa glywic . Odpowiedz Link
ballest Re: ps 01.11.10, 06:23 www.boehmfamily.de/ahnen/gleiwitz/gl-strassen.htm#wd Wilde Klodnitz, to Aleja Przyjazni Polsko-Radzieckiej, czyli ulica laczaca Bahnhofstrassa ze Willymstrassom a potym dali kouo Seidenhausu Weichmanna we strona Stadtparku Odpowiedz Link
szwager_z_laband Re: ps 01.11.10, 08:15 chopcy sam mocie glywicke sztrasy po polsku i niymiecku:) schlesien.nwgw.de/75x8x0.xhtml Odpowiedz Link
berncik Re: ps 01.11.10, 20:39 To wszystko nic nie pasuje ani co jo ani co ballest pisou.ul.Sw.Barbary je staro Bogenstr. ul .Klodnicka je podrugej stronie i nazywala se An der Klodnitz,a nastempno ulica co niemo dzisiej mit der Klodnic nic wspulnego to bola die Wilde Klodnitz kaj je ten stary teater a dzisiej se nazywo Aleja Przijazni. Odpowiedz Link
stroppendorf_os Re: ps 02.11.10, 23:04 wom nie pasuje, to sie nauczcie karta czytać - mapa mo odwrotno orientacja - połednie je na wierchu, a zimne na dole - tak piiyrwyj mapy pisali Odpowiedz Link
stroppendorf_os Re: ps 02.11.10, 23:14 som żech obróćił - i richtig coś nie richtig - trrza jom jeszcze roz łobrócić- co za ciula to rysowała:) z takim kierunkiem żech sie jeszcze nie trefioł:) Odpowiedz Link
berncik Re: ps 02.11.10, 23:25 stroppendorf:To nie idzie oto,ze ta mapa je trocha naopach.To widac ino co nie pasowalo to nazwy ulic to ta ulica Wilde klodnic to Ona jest polozono nirzi a domy som dosc wyzi.to mysla ze to bouo take naturalne wylewisko klodki,mozno tam bouy mokradla.A ten Kosciol sw.Barbary .jako Garnisonskirche ,a garnisonu na mapie nie widac?. Odpowiedz Link