Dodaj do ulubionych

Blank staro landkarta

30.10.10, 18:51


upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/77/Gleiwitz_F.B._Werner.png






https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/77/Gleiwitz_F.B._Werner.png
Obserwuj wątek
    • berncik Re: Blank staro landkarta 30.10.10, 19:24
      To je richtig fajno mapa ,wyglondo jak stickowano ,Laband tam je fajnie zrobiony.
      Dzieki hanys.
      • szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 08:10
        a dous obacht ze Kuodka tam inaczyj puynie(?)
    • szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 09:32
      upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9d/Laband_-_Kirche_und_Schloss.jpg
      • berncik Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 10:18
        Jakos trocha to je dziwne,ten stary schloss niewiadomo genau kaj stou,kajs kole nowego kanalu a gleizami.jak tak na to patrzysz to staro klodka leciala jak ten stary kanal i jeszcze boua blirzi
        Petergretz to jom wyproscieli .
        • ballest Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 10:32
          Jak dugo stoji ta Barbara -Kirche ?
          • szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 10:54
            kedys my tu o tym szkryflali, ze najpszod bou taki tam stary drzewniany kosciou - i tam kaj odniego bou outarz dzisiej je taki choby pomnik pamiontkowy

        • szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 10:53
          w jednym momyncie wyglondo to tam ze tom Kuodkom choby odniyj bieg bou zmiyniony na tym planie - widzisz to?
          • berncik Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 11:32
            szwager_z_laband napisał:

            > w jednym momyncie wyglondo to tam ze tom Kuodkom choby odniyj bieg bou zmiynion
            > y na tym planie - widzisz to?

            Chyba temu co ta landkarta robiou ftos pedziou ze to zostalo zmienione ,to by znaczouo ze ta karta nie je zas tako staro.--ze je robiono pozniej.Nie widza tam zodnej daty mozno je robiono jak robieli ten stary kanal.
            • ballest Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 11:40
              Ja Klodka szua kedys kolo Teatru, przeca ta ulica se zwaua Wilde Klodnitz
              • szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 11:44
                Ballest dou dobry typ, chociosz o inkszyj okolicy = mysla ze to bydzie tysz tako zmiana koryta Kuodki naturalno == jak wylywaua srogo woda to Kuodka "lazowaua" juzas do starych koryt!

                a ta mapa je duzo starszo jak kanau usw ...
                • berncik Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 19:20
                  Wilde Klodniz to je dzisiej ul.Sw.Barbary ten kosciou tam je oddany do uzytku 1863r.a ten kosciou coje 6 to je w kierunku Alt Gleiwitz to by to musiou byc kosciou sw. Krzyza.Ten juz jest trocha starszy bo z roku 1623 Franziskaner kirche ,ino tako wzmianka zondziou tam Ojciec Teofil
                  .Pochodziou z Laband nazywou se Gerchard Wylerzol.Bo tez Gwardianem na Anna Bergu ,to tak jak by fto nie wiedzio
                  • berncik Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 19:26
                    Prawie zech jeszcze wyczytou ze prochy Jana von Welczyk spoczywajom w kosciele sw.Krzyza
                    • szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 19:30
                      sam se to mogesz nawet obejzec;)

                      www.gliwiczanie.pl/Reportaz/krzyz/krzyz1.htm
                  • szwager_z_laband Re: Blank staro landkarta 31.10.10, 19:26
                    ja wiym, a odniego jedyn krewny miyszkou sam u nos
                    • szwager_z_laband ps 31.10.10, 19:37
                      de.wikipedia.org/wiki/Benutzer:Chris_NRW
                      • ballest Re: ps 31.10.10, 20:38
                        Laband, Wylezouy ze Plawniowitz, se zwaly Walden.
                        To jest moje kuzynostwo, mom nawet na NK ich mom;)
                        • ballest Re: ps 31.10.10, 20:39
                          a moich czasow Wilde Klodnitz, to boua ulica Armii Czerwonej !
                          • berncik Re: ps 31.10.10, 22:05
                            Ta ulica co ten kosciou sw.Barbary stoi nazywo se ulicom sw.Barbary ,ale czi to je ta sama co Wilde Klodnic to nie wiem,Mysla ze ul Klodnicka to bydzie ta wilde klodnic.
                            www.mapofpoland.pl/Gliwice,zdjecie,1,304,Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82-pw-%C5%9Aw-Barbary-w-Gliwicach.html
                            Ta ul Barbary je bardzo krodko .ten link to je mapa glywic .
                            • ballest Re: ps 01.11.10, 06:23
                              www.boehmfamily.de/ahnen/gleiwitz/gl-strassen.htm#wd

                              Wilde Klodnitz, to Aleja Przyjazni Polsko-Radzieckiej, czyli ulica laczaca Bahnhofstrassa ze Willymstrassom a potym dali kouo Seidenhausu Weichmanna we strona Stadtparku
                              • szwager_z_laband Re: ps 01.11.10, 08:15
                                chopcy sam mocie glywicke sztrasy po polsku i niymiecku:)
                                schlesien.nwgw.de/75x8x0.xhtml
                            • berncik Re: ps 01.11.10, 20:39
                              To wszystko nic nie pasuje ani co jo ani co ballest pisou.ul.Sw.Barbary je staro Bogenstr.
                              ul .Klodnicka je podrugej stronie i nazywala se An der Klodnitz,a nastempno ulica co niemo dzisiej mit der Klodnic nic wspulnego to bola die Wilde Klodnitz kaj je ten stary teater a dzisiej se nazywo Aleja Przijazni.
                              • stroppendorf_os Re: ps 02.11.10, 23:04
                                wom nie pasuje, to sie nauczcie karta czytać - mapa mo odwrotno orientacja - połednie je na wierchu, a zimne na dole - tak piiyrwyj mapy pisali
                                • stroppendorf_os Re: ps 02.11.10, 23:14
                                  som żech obróćił - i richtig coś nie richtig - trrza jom jeszcze roz łobrócić- co za ciula to rysowała:) z takim kierunkiem żech sie jeszcze nie trefioł:)
                                  • berncik Re: ps 02.11.10, 23:25
                                    stroppendorf:To nie idzie oto,ze ta mapa je trocha naopach.To widac ino co nie pasowalo to nazwy ulic to ta ulica Wilde klodnic to Ona jest polozono nirzi a domy som dosc wyzi.to mysla ze to bouo take naturalne wylewisko klodki,mozno tam bouy mokradla.A ten Kosciol sw.Barbary .jako Garnisonskirche ,a garnisonu na mapie nie widac?.
                                    • szwager_z_laband Re: ps 03.11.10, 16:43
                                      garnizon bou potym
                                      • hanys_hans Re: ps 08.12.10, 11:03


                                        lazarus.elte.hu/hun/digkonyv/topo/200e/36-50.jpg


                                        https://lazarus.elte.hu/hun/digkonyv/topo/200e/36-50.jpg
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka