Dodaj do ulubionych

Bolesny porod...

24.07.09, 08:58
...autostrad.
Pieron wiy, kaj piniondze sie tracom...
www.tvn24.pl/0,1611296,0,1,gdzie-zniknelo-13-8-mld-zl-na-drogi,wiadomosc.html
Jedzcie ludzie do Polski, Uoboczcie jake wille sie budujom...
Obserwuj wątek
    • ballest Re: Bolesny porod... 24.07.09, 09:29
      Cirano, wiesz o tym , ze Poloki nie umieli wytyczyc A1, lata to
      robiyli, asz se Bruksala wkurzoua i sama im A1 wytyczoua , to ale
      nie koniec skandalu.
      Jak trasa zostala wytyczona, to ze Zarzadu autostrad za pieniadze
      przeznaczona na Inwestycja A1 pokupowali sie Passaty no i za pfeniki
      grunt kaj autostrada wytyczona boua a ten sprzedali przez
      Strohmenow, czytej snopkow polskymu panstwu 10 razy drozy jak go
      kupieli!
      To se zwie "POLSKI WICHLYRZ"
      • cirano Re: Bolesny porod... 24.07.09, 15:38
        Niystety, to jedyno jich umiejyntnoś jeśli niy brac pod uwaga pyndzynie,
        (warzynie) bimbru, chlonie i gniecynie scyganionych uoscypkow
        • alladyn15 Re: Bolesny porod... 24.07.09, 15:45
          A Niemcy to niby umieli? Doprowadzili autostrade w 1939 do poskiej
          granicy i wystrzelali sie z pomyslow.
          • ballest Re: Bolesny porod... 24.07.09, 16:56
            Skandalem jest, ze Polska nigdy NIGDY ani jednej autostrady nie wybudowala!
            • alladyn15 Re: Bolesny porod... 24.07.09, 18:38
              Autostrada to typowo wloska nazwa.Auto-no to auto,a strada- to
              droga.Polacy w tym czsie budowali drogi szybkiego ruchu.
              • rita100 Re: Bolesny porod... 24.07.09, 19:58
                Cirano szkryfnoł:
                >Jedzcie ludzie do Polski, Uoboczcie jake wille sie budujom...


                Coś w tym jest. Teraz jak tak sobie po wsiach jeźdzę to aż dziw bierze. Toż to
                sa już willowe miasta, rancza, takie posiadłości zadbane i bogate, a i drogi
                niczego sobie. Teraz to wolę omijać autostrady i takimi właśnie szosami jechać i
                podziwiać nasze piekne krajobrazy. Na prawdę , drogi te wiejskie mamy już na
                wysokim poziomie, takie dobrze asfaltowe, równiutkie.
                • cirano Re: Bolesny porod... 25.07.09, 08:45
                  Kożdego obcego to zadziwi. Cud gospodarczy w dziadowskim (bez przesady) kraju.
                  Wszysko leży, cało opieka zdrowotno na łopatkach, na nic niyma "pięniędzy",
                  redukcje wydatkow na kożdym kroku, a plajtowicze budujom, i to jak! Inaczyj jak
                  wielkim złodziejstwym tego sie niy wytłumacza
                  • bratjakuba Re: Bolesny porod... 25.07.09, 10:30
                    cirano napisał:

                    > Kożdego obcego to zadziwi. Cud gospodarczy w dziadowskim (bez przesady) kraju.
                    >
                    > wielkim złodziejstwym tego sie niy wytłumacza

                    Czy Ciebie też okrod już jakiś Polok?


                    A nie prziszło Ci do głowy,że w każdym kraju wiynkszość,to uczciwi
                    i ciynżko pracujoncy ludzie.
                    W Polsce od zawsze a i downij na Ślonsku 20%-30% ludzi pracowało
                    za granicom.
                    W Małopolsce i na Podkarpaciu,kaj tyn cud widać nejlepi,
                    chnet w kożdej rodzinie na wsi ktoś robi w Ameryce abo Holandii,
                    Francji czy ostatnio w Irlandii i Anglii.
                    Co ciekawe,Niymcy jakoś omijajom.
                    No a te ciynżko zarobione piniondze lokujom w kraju w pożyteczny
                    dobytek.Takich piniyndzy szkoda przepijać,tak jak to robiom kaj indzi.
                    • seppel Re: Bolesny porod... 25.07.09, 11:50
                      Myslam,cirano mjou tych na mysli,co ta Autobahna budujom.
                      bo wszyjstkich Poulokof do jednego mjecha wciepywac ,
                      to nic innego jak brac beispiel vom Mr.Ku... und Sti...


                    • cirano Re: Bolesny porod... 25.07.09, 16:49
                      bratjakuba napisał:


                      > Czy Ciebie też okrod już jakiś Polok?
                      > A nie prziszło Ci do głowy,że w każdym kraju wiynkszość,to uczciwi
                      > i ciynżko pracujoncy ludzie.
                      Niigdych tymu niy przeczył, że wiynkszoś Polokow to uczciwi ludzie, ino ta drugo
                      jich czynś, tzw. "mniyjszość" rozrosła sie do niyspotykanych w innych stronach
                      rozmiarow i bezkarnie broji.

                      > Co ciekawe,Niymcy jakoś omijajom.
                      To niy polske gastarbeitry omijajom Niymcy, a raczyj Niymcy tych "gości" u
                      siebie niychcom. Narazie do 2011 roku majom szpera, a potym myśla tysz
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka