cirano 24.07.09, 08:58 ...autostrad. Pieron wiy, kaj piniondze sie tracom... www.tvn24.pl/0,1611296,0,1,gdzie-zniknelo-13-8-mld-zl-na-drogi,wiadomosc.html Jedzcie ludzie do Polski, Uoboczcie jake wille sie budujom... Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ballest Re: Bolesny porod... 24.07.09, 09:29 Cirano, wiesz o tym , ze Poloki nie umieli wytyczyc A1, lata to robiyli, asz se Bruksala wkurzoua i sama im A1 wytyczoua , to ale nie koniec skandalu. Jak trasa zostala wytyczona, to ze Zarzadu autostrad za pieniadze przeznaczona na Inwestycja A1 pokupowali sie Passaty no i za pfeniki grunt kaj autostrada wytyczona boua a ten sprzedali przez Strohmenow, czytej snopkow polskymu panstwu 10 razy drozy jak go kupieli! To se zwie "POLSKI WICHLYRZ" Odpowiedz Link
cirano Re: Bolesny porod... 24.07.09, 15:38 Niystety, to jedyno jich umiejyntnoś jeśli niy brac pod uwaga pyndzynie, (warzynie) bimbru, chlonie i gniecynie scyganionych uoscypkow Odpowiedz Link
alladyn15 Re: Bolesny porod... 24.07.09, 15:45 A Niemcy to niby umieli? Doprowadzili autostrade w 1939 do poskiej granicy i wystrzelali sie z pomyslow. Odpowiedz Link
ballest Re: Bolesny porod... 24.07.09, 16:56 Skandalem jest, ze Polska nigdy NIGDY ani jednej autostrady nie wybudowala! Odpowiedz Link
alladyn15 Re: Bolesny porod... 24.07.09, 18:38 Autostrada to typowo wloska nazwa.Auto-no to auto,a strada- to droga.Polacy w tym czsie budowali drogi szybkiego ruchu. Odpowiedz Link
rita100 Re: Bolesny porod... 24.07.09, 19:58 Cirano szkryfnoł: >Jedzcie ludzie do Polski, Uoboczcie jake wille sie budujom... Coś w tym jest. Teraz jak tak sobie po wsiach jeźdzę to aż dziw bierze. Toż to sa już willowe miasta, rancza, takie posiadłości zadbane i bogate, a i drogi niczego sobie. Teraz to wolę omijać autostrady i takimi właśnie szosami jechać i podziwiać nasze piekne krajobrazy. Na prawdę , drogi te wiejskie mamy już na wysokim poziomie, takie dobrze asfaltowe, równiutkie. Odpowiedz Link
cirano Re: Bolesny porod... 25.07.09, 08:45 Kożdego obcego to zadziwi. Cud gospodarczy w dziadowskim (bez przesady) kraju. Wszysko leży, cało opieka zdrowotno na łopatkach, na nic niyma "pięniędzy", redukcje wydatkow na kożdym kroku, a plajtowicze budujom, i to jak! Inaczyj jak wielkim złodziejstwym tego sie niy wytłumacza Odpowiedz Link
bratjakuba Re: Bolesny porod... 25.07.09, 10:30 cirano napisał: > Kożdego obcego to zadziwi. Cud gospodarczy w dziadowskim (bez przesady) kraju. > > wielkim złodziejstwym tego sie niy wytłumacza Czy Ciebie też okrod już jakiś Polok? A nie prziszło Ci do głowy,że w każdym kraju wiynkszość,to uczciwi i ciynżko pracujoncy ludzie. W Polsce od zawsze a i downij na Ślonsku 20%-30% ludzi pracowało za granicom. W Małopolsce i na Podkarpaciu,kaj tyn cud widać nejlepi, chnet w kożdej rodzinie na wsi ktoś robi w Ameryce abo Holandii, Francji czy ostatnio w Irlandii i Anglii. Co ciekawe,Niymcy jakoś omijajom. No a te ciynżko zarobione piniondze lokujom w kraju w pożyteczny dobytek.Takich piniyndzy szkoda przepijać,tak jak to robiom kaj indzi. Odpowiedz Link
seppel Re: Bolesny porod... 25.07.09, 11:50 Myslam,cirano mjou tych na mysli,co ta Autobahna budujom. bo wszyjstkich Poulokof do jednego mjecha wciepywac , to nic innego jak brac beispiel vom Mr.Ku... und Sti... Odpowiedz Link
cirano Re: Bolesny porod... 25.07.09, 16:49 bratjakuba napisał: > Czy Ciebie też okrod już jakiś Polok? > A nie prziszło Ci do głowy,że w każdym kraju wiynkszość,to uczciwi > i ciynżko pracujoncy ludzie. Niigdych tymu niy przeczył, że wiynkszoś Polokow to uczciwi ludzie, ino ta drugo jich czynś, tzw. "mniyjszość" rozrosła sie do niyspotykanych w innych stronach rozmiarow i bezkarnie broji. > Co ciekawe,Niymcy jakoś omijajom. To niy polske gastarbeitry omijajom Niymcy, a raczyj Niymcy tych "gości" u siebie niychcom. Narazie do 2011 roku majom szpera, a potym myśla tysz Odpowiedz Link