Dodaj do ulubionych

Dekadentyzm

05.12.04, 19:56
"Kolejny dzień spędzam w knajpie życia.
Siedzę przy nie pierwszej czystości
stoliku wspomnień. W rogu lokalu z głową
opuszczoną na blat stołu drzemie odurzony
naukowiec. Przychodzi tutaj bo brakuje mu
jednego równania we wzorze chemicznym
eliksiru młodości. Przy barze stołki okupują
piosenkarz który zdarł struny głosowe
śpiewając bez końca pieśni niespełnionej
miłości i pisarz którego pegaz złamał nogę.
Barman Smutek serwuje kolejne szklanki goryczy.
Między nogami plącze się rudy wyliniały kundel
który zdradził swojego pana. Czeka na spadające
ze stołów podchmielonych gości okruchy współczucia.
Piękna w swojej wulgarności ladacznica sącząca
kolejny kieliszek żalu próbuje obnażając swe
wątpliwej świeżości wdzięki uwieść kogokolwiek.
Właścicielka tego przybytku niejaka Frustracja
nie może narzekać na brak klienteli.
Pomimo, że lokal jest brudny, tonie w oparach
beznadziejności i kłębach dymu rezygnacji, nie
dam powiedzieć złego słowa na ta knajpę.
To jest mój dom."
Obserwuj wątek
    • ewiku Re: Dekadentyzm 05.12.04, 20:20
      tak smutno?... w niedzielę?... przed Swiętami... ładnie to tak?...
      • caruzzo Re: Dekadentyzm 05.12.04, 20:23
        Mnie smutno nie jest,ale znalazlem taki test,
        i z uwagi na jego głebie przemyslen uznalem ze
        warto go upowszechnic, moze sie komus spodoba,
        a jak nie to tez dobrze.;DDD
        • ewiku Re: Dekadentyzm 05.12.04, 20:26
          ale mimo wszystko smutny... a dzis był taka ładna pogoda...
    • as_you_wish Ty idz do dobrej Ruskiej knajpy. 05.12.04, 21:10
      Siedzisz teraz w lokalu, pod posepnym humorkiem i wyjscia masz tylko dwa:

      1. Kibel do zwymiotowania lub wyjscie na zimny dwor.

      A w dobrej Ruskiej knajpie masz zawsze dwie sale:

      sale dla pijacych
      i sale dla chlajacych.

      W momencie, gdy widnokres niebezpiecznie Ci sie zakrzywia, przechodzisz z sali
      dla pijacych do sali dla chlajacych i od razu Ci sie krajobraz prostuje.
      • caruzzo Re: Ty idz do dobrej Ruskiej knajpy. 05.12.04, 21:16
        Dzieki,zaproszenie moge przyjąc,
        ale ja nie pije wogole,jedynie pale.:DDDDDDD
      • ewiku Re: Ty idz do dobrej Ruskiej knajpy. 05.12.04, 21:21
        as_you_wish napisała:

        > Siedzisz teraz w lokalu, pod posepnym humorkiem i wyjscia masz tylko dwa:
        >
        > 1. Kibel do zwymiotowania lub wyjscie na zimny dwor.
        >
        > A w dobrej Ruskiej knajpie masz zawsze dwie sale:
        >
        > sale dla pijacych
        > i sale dla chlajacych.
        >
        > W momencie, gdy widnokres niebezpiecznie Ci sie zakrzywia, przechodzisz z
        sali
        > dla pijacych do sali dla chlajacych i od razu Ci sie krajobraz prostuje.

        a w ogóle, jak tam tak źle, to po co tam wchodzić?...
        • caruzzo Re: Ty idz do dobrej Ruskiej knajpy. 05.12.04, 21:26
          Najwyzej po papierosy;DDD
          • ewiku Re: Ty idz do dobrej Ruskiej knajpy. 05.12.04, 21:29
            pewnie tez podlejszej marki...
            • caruzzo Re: Ty idz do dobrej Ruskiej knajpy. 05.12.04, 21:36
              Uspokój sie ewiku;DDDDDD
              • ewiku Re: Ty idz do dobrej Ruskiej knajpy. 05.12.04, 21:40
                ja przeciez nic nie robię... przypominam sobie tylko jak to żewiej bywało...
    • elizabeta25 Re: Dekadentyzm 05.12.04, 21:46
      hmm :)))) jakas aluzja ? ;)))))
      • ewiku Re: Dekadentyzm 05.12.04, 21:50
        nie, to tylko o innym poście... idę dalej... miłej pogawędki...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka