27.01.08, 11:58

Witam serdecznie,
ja mam nieco inny problem i dlatego zwracam sie do Was o pomoc (nie
pierwszą już zresztąsmile Za miesiąc wyjeżdżam do Turcji. Zawsze
ikametke wyrabiala mi firma w której pracuje, teraz jednak chciałam
ją sobie sama wyrobić. Wyszłąm za jmąż i chce mieć ciągłość ikametki
(wiafdomo, do obywatelstwa) a pracuje w Turcji sezonowo, wiec i
ikametka na jest na sezon. Słyszałam, że tarz nie można wyrobić
sobie (jak jest sie mężatka z Tuyrkiem) ikametki z pozwoleniem na
pracę. Nie wiem jak ten problem rozwiązać, bo szczerze mówiąc, nie
chcę dostać nerwicy i uciekać gdzieś przed kontrolami czy pracuje
czy nie. Weim, że takowe kontrole robią.
Brałam pod uwagę to, aby pogadać w firmie i aby mi ją wyrobili na
np. 1 rok. A może istnieje jeszcze jakaś inna możliwość. Jak Wy
dziewczyny poradziłyście sobie z tym???
Serdecznie proszę o radę.pozdrawiam Hanim


Obserwuj wątek
    • monika.ergun Re: IKAMETka 27.01.08, 12:46
      hej! z tego co zrozumialam mieszkacie z mezem w polsce? jezeli tak
      to nie mozesz wyrobic sobie ikametu jako tc vatandaşı ile evli bo
      tam trzeba wpisac adres zamieszkania w tr ktory policja sprawdzi
      predzej czy pozniej (pozniej-u nas pojawili sie jak dawno juz
      zapomnielismy ze wyrabialismy to-i to z rana nas obudzili musialam
      wstac i sie im pokazac ze naprawde przebywam razem z mezem) a
      pozwolenie na prace wyrabia sie osobno od ikametu-ale w tym temacie
      to moga sie wypowiedziec dziewczyny ktore je wyrabialy. do müracaatu
      o obywatelstwo trzeba 3 lata nieprzerwanie mieszkac w turcji jako tc
      vatandaşı ile evli a wiec jesli firma ci wyrobi ikamet to nie bedzie
      sie liczyc. najlepiej wejdz na strone istanbul emniyet müdürlüğü i
      dokladnie poczytaj o rodzajach ikametow i kwestii
      obywatelstwa.powodzenia
      • hanimbenim Re: IKAMETka 28.01.08, 17:23
        Dziękuje Ci bardzo za odp. Znalazłam tą stronę, ale niestety
        wszystko po turecku, więc sobie zbytnio nie poczytam. A Ty
        pracowałąś gdzieś, czy też nie, jak miałąś te kontrole???
        Kurcze, tyle nas tu jest na tym forum, wiele z nas to mężatki,
        pracujące do tego, tak myślę. Nikt nic nie wie???
        Uprzejmie, rozpaczliwie proszę o pomoc w tym temacie, bo juz kilka
        dni nie mogę spać, tak sie przejmuje.

        Pzdr hanim
        • hanimbenim Re: IKAMETka 28.01.08, 17:24
          będziemy mieszkać w Turcji, więc tak czy inaczej muszę ta ikametkę
          załatwić.
          pzdr
          • mersinka Re: IKAMETka 28.01.08, 20:14
            przepraszam, ze sie wtracam w watek smile

            ale apropo ikametki to co dokladnie znaczy przebywac 3 lata
            nieprzerwanie? tzn czy moge z Turcji wyjezdzac krotkoterminowo w tym
            czasie?

            z gory dzieki za info smile pozdrawiam
            • monika.ergun Re: IKAMETka 31.01.08, 16:56
              1. ja nie pracuje i nie pracowalam (zadowalam sie byciem tajnym
              wlascicielem dzialalnosci gosp. smile) ale na emniyecie mnie uprzedzili
              ze jak mnie zlapia na pracowaniu to odesla z kraju
              2. strona emniyetu w stambule jest rowniez po angielsku-slowo honoru-
              zawsze byl wybor- ewentualnie wejdz na bursa emniyet müdürlüğü tam
              masz do wyboru jeszcze rosyjski i niemiecki
              3. chodzilo mi o nieprzerwalnosc ikametu-tzn konczy sie i od razu go
              przedluzasz poza tym mozesz wyjezdzac z turcji tyle ile chcesz-ja do
              polski 3 razy w roku latam tak tesknie smile
              pozdrawiam serdecznie


              mersinka napisała:

              > przepraszam, ze sie wtracam w watek smile
              >
              > ale apropo ikametki to co dokladnie znaczy przebywac 3 lata
              > nieprzerwanie? tzn czy moge z Turcji wyjezdzac krotkoterminowo w
              tym
              > czasie?
              >
              > z gory dzieki za info smile pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka