Witam serdecznie,
ja mam nieco inny problem i dlatego zwracam sie do Was o pomoc (nie
pierwszą już zresztą

Za miesiąc wyjeżdżam do Turcji. Zawsze
ikametke wyrabiala mi firma w której pracuje, teraz jednak chciałam
ją sobie sama wyrobić. Wyszłąm za jmąż i chce mieć ciągłość ikametki
(wiafdomo, do obywatelstwa) a pracuje w Turcji sezonowo, wiec i
ikametka na jest na sezon. Słyszałam, że tarz nie można wyrobić
sobie (jak jest sie mężatka z Tuyrkiem) ikametki z pozwoleniem na
pracę. Nie wiem jak ten problem rozwiązać, bo szczerze mówiąc, nie
chcę dostać nerwicy i uciekać gdzieś przed kontrolami czy pracuje
czy nie. Weim, że takowe kontrole robią.
Brałam pod uwagę to, aby pogadać w firmie i aby mi ją wyrobili na
np. 1 rok. A może istnieje jeszcze jakaś inna możliwość. Jak Wy
dziewczyny poradziłyście sobie z tym???
Serdecznie proszę o radę.pozdrawiam Hanim