Dodaj do ulubionych

Komunikacja do osiedla

12.07.06, 20:03
Witam przyszłych sąsiadów!
W lipcu odbieramy mieszkanko w budynku D. smile) Czy wiecie może coś o planowanej
komunikacji z Warszawą. Słyszałem że ma być linia autobusowa od osiedla do
jednej ze stacji metra ???
Obserwuj wątek
    • agentjames Re: Komunikacja do osiedla 15.07.06, 11:11
      mam nadzieje ze to prawda, pod pewnym warunkiem ofzywiscie jak sami pojdiemy do
      ztm i urzedu miasta i poprowadzimy dyskusje...dlaczego? bo oni od kilku lat juz
      sie nie moga dogadac ze soba czy linie nawet okresowa przyspieszona poscic a co
      tu mowic o stalej norlanej lini autobusowej, co wiecej w sumie w okolicy
      naszego osiedla nie ma gdzie zrobic tej petli bo zarzz by cala gmina
      dyskutowała ze dlacego kolo nas, te pola ktore widzimy z okien bede wkrotce
      zabudowane czekaja tylko na odrolnienie(nie ktore juz sa. Najbardziej realna
      propoycja bylaby swietna by linia E6 miala petle w radzyminie nawet w okolicy
      urzedu miasta, przeciez daleko tam nie ejst, az do metro wilsona. Nie podaje
      przykładu konca trasy do metro plac bankowy bo rano jest tragedia przebic sie
      przez wileński i solidarności. Co do trasy toruńskiej tez mam obawy ale zawsze
      mozna odbic w głębocka. Jezeli powstanie jakis realny pomysł to napewno go
      poprę. Pozdrówka dla sasiadów smile
    • aishwariya Re: Komunikacja do osiedla 17.07.06, 12:42
      administrator potwierdził, że jest planowane przedłużenie lini 718, pętla
      miałaby być przy naszym osiedlu, i linia ta miała wystartować od września.
      Projekt drogi zrobiony przez JW (podobno zrobiony) lezy w gminie, i teraz
      należy czekać (w nieskończoność) aż gmina rozpocznie budowę drogi, bez niej nie
      ma szans na autobus w okolicach osiedla ...
      tak samo mówią strażnicy ...kiedy nas pilnują, z czym ostatnio bywa różnie.

P.S. podobno zrezygnowano też z budowy 2 pawilonów usługowych, na terenie
      osiedla, więc sklepiku raczej nie będzie ... a szkoda!!!

miłego dnia.
      Aisha
      • marti_h Re: Komunikacja do osiedla 22.07.06, 16:11
        Ja również słyszałam (od okolicznych mieszkanców), że w przyszłości (za jakieś
        5 lat sad)w okolicach naszego osiedla ma być pętla autobusowa i będzie można z
        niej dojechać do pl. Bankowego.
      • logan.marki Re: Komunikacja do osiedla 22.08.06, 13:33
        aishwariya napisała:

> administrator potwierdził, że jest planowane przedłużenie lini 718, pętla
        > miałaby być przy naszym osiedlu, i linia ta miała wystartować od września.

Pozwólcie że się wtrącę choć nie jestem mieszkańcem osiedla.

Otóż historyjka z przedłużeniem linii 718 to jedna wielka bajka.
        Zmiana trasy na terenie Miasta Marki nie leży w gestii ZTM, ale musi na nią
        wyrazić zgodę Rada Miasta Marki.

A że Miasto Marki nigdy zgody na zmianę trasy linii 718 nie wyda bo:
        - na ulicy Legionowej w Markach linia 718 jest jedynym dostępnym środkiem
        transportu publicznego.
        - wydłużenie trasy i wzrost liczby pasażerów spowodowałby konieczność
        zwiększenia liczby kursujących na linii 718 autobusów, i zarazem większą liczbę
        kursów. A Miasto Marki nie ma w takiej zmianie interesu, bo musiałoby więcej
        dopłacać ZTM, a koszty by nie wynikały z potrzeb mieszkańców Marek, ale
        Radzymina którzy by wymusili zmiany.
        A przecież Marki nie będą dokładać kasy tylko dlatego, aby komuś kto mieszka za
        Markami poprawił się standard życia.
        • bbt501 Re: Komunikacja do osiedla 07.09.06, 12:47
          A jauważam ze mozemy zrobic bardzo dużo, z tym że musimy naciskać
          odpowiednie "organy" władzy Radzymin ,zapewne nie tylko nam lokatorom Viktori
          na tym zeleży.
          A dlaczego gmina Radzymin nie może dopłacać do lini 718 tylko liczymy na Marki.
          Chyba na tym,by był SPRAWNIEJSZY I TAŃSZY dojazd do Warszawy nam zależy, więc
          dziełajmy.
          Ja i tak przejde sie do burmistrza i przedstawie swoje odczucia i żal, a jak mi
          popłyną łzy to moze mnie chociaż zapamięta wink)
          • student6 Re: Komunikacja do osiedla 10.09.06, 13:52
            Jestem obiema rękami za ZTMem w Radzyminie (jest to moje sztandarowe hasło w
            wyborach na radnego - nie z waszego okręgu). Jednak w chwili obecnej jest
            bardzo nieprzyjazny klimat na rozpoczęcie takich rozmów z ZTM. Nie wiem czy
            czytacie fora innych miejscowości okołowarszawskich, ale ZTM wypowiada umowy
            podwarszawskim gminom, żądając większych dopłat. Nie wiem czy jest to element
            przedwyborczej gry, czy też przemawia za tym rachunek ekonomiczny. Pewn jest że
            rozmowy o takiej linii powinny toczyć się na zasadzie partnerstywa a nie
            dyktatu monopolisty (ZTM). Nie chodzi przecież o to żeby wpłóacać ZTMowi 1
            milion złotych rocznie.
            Jeżeli ZTM zażąda zaporowych pieniędz za dopłatę do takiej linii sensownym
            rozwiązaniem może okazać się ogłoszenie przetargu na uruchomienie nowej linii.
            Ostatnio mozna zauważyć silną ekspansję PKS Grójec. Np. bilety na połączenie
            Zielonka - Warszawa obsługiwane przez tą firmę kosztują 2,4/1,2 a miesięczne
            odpowiednio 70/35.

Nie jest to coprawda tak wygodne rozwiązanie jak ZTM, ale uważam że rozmowy na
            ten temat powinno isę rozpocząć po wyborach, gdy temeperatura w stołecznym
            ratuszu nieco opadnie.

Zapraszam do dyskusji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka