Dodaj do ulubionych

Kirgistan 30.08-15.09

17.07.11, 15:19
Witam.
Szukam towarzystwa na okolo dwutygodniowy wyjazd z plecakiem do Kirgistanu. Jestem milosniczka przyrody, chcialbym zobaczyc przyrode Kirgistanu, gory, zaczerpnac tamtejszego powietrza, podejrzec sposob zycia Kirgizow, poczuc klimat centralnej Azji. Mam 32 l i ogromna chec podrozy. Jezeli ktos jest zainteresowany wspolnym wyjazdem, prosze o kontakt. Razem mozna wiecej! Pozdrawiam,
Anna
Obserwuj wątek
      • alfax3 Re: Kirgistan 30.08-15.09 18.07.11, 23:23
        Hej.
        Bilet z Warszawy do Bishekek kosztuje w granicch 700 zl. Niezbedna jest wiza koszt 45 USD. Tę mozna uzyskac na lotnisku w Bishkek. Zamierzam sie zatrzywac w guest houses, kwaterach prywatnych- koszt okolo 8-18 €. Przewiduje trase Biskek – Jezioro Issyk kul - Karakol – Naryn – Osh i sie zobaczy jeszcze na miejscu gdzie wiecej mozna dojechac. Zamierzam sie przemieszczac po kraju komunikacją lokalna: autobusami, minibusami tzw. marszutami. Czytalam, ze ceny transporty sa takie jak dla lokalnej ludnosci. Ceny produktow spozywczych sa zblizone do cen w Polsce, moze troche nizsze.
        Kirgistan to kraj gorzysty. 80% stanowia gory. Bardzo chcialabym sie wybrac na jakąs wędrowkę, sama nie czuje sie zbyt pewnie. Na tej stronie znalazlam przykladowa trase trekkingowa www.advantour.com/kyrgyzstan/tours/trekking4.htm ale do samodzielnej wycieczki potrzeba namiot i caly ekwipunek. Moze z kims bylaby szansa. Podobno Karakol to baza wypadowa gorskich wypraw.
        Temperatury jeszcze w sierpniu sa powyżej 20 stopni, we wrzesniu juz sa nizsze, ale liczę na to że jezeli bedzie tak jak u nas we wrzesniu, to nie bedzie zle. Niestety nie dam rady jechac wczesniej.
        Tez mowie niemnozko po rosyjsku :) Zapraszam do wspolnej wyprawy.
        Anna :)
    • magda_88_poznan Re: Kirgistan 30.08-15.09 15.06.12, 09:12
      Cześć! Udało Wam się w zeszłym roku zorganizować wypad do Kirgistanu? Bo ja na ten rok, na sierpień planuje coś bardzo podobnego i szukam towarzystwa :) Jeśli ktoś trafił na ten wątek i jest zainteresowany zapraszam do kontaktu: magdziara14@wp.pl
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka