Dodaj do ulubionych

osada brzeziny

15.09.10, 10:55
Co sądzicie o tym osiedlu domków. Jest tam sporo segmentów na sprzedaż - zastanawiam się nad zakupem. Zastanawia mnie jednak fakt czemu nikt tego do tej pory nie kupił. Jak się tam mieszka ? Deweloper jest ok ? Domy są ok ?
Pisze na tym forum bo może znajdą się mieszkańcy którzy tam mieszkają i mogą coś podpowiedzieć.
Bede wdzięczna
Obserwuj wątek
        • sylwekdec Re: osada brzeziny 15.09.10, 15:36
          Demetuję informację ze nikt nie kupił. Kupił, mieszka już prawie rok i jest zadowolony.
          Domy są ok, zwłaszcza projekt wnętrza jest udany - bardzo ustawny i przestronny.
          Domy z skrajnymi, dużymi działkami są chyba w 90% wyprzedane, ale to u dewelopera trzeba się dowiadywać.

pozdrawiam z osady brzeziny
          Sylwek
    • mk_2 Re: osada brzeziny 25.10.10, 10:11
      Dobra wiadomość dla mieszkańców osady Brzeziny i okolic

Rada Miasta przystąpiła do zmiany części planu na którym jest położona osada Brzeziny. Stary plan umożliwiał powstanie w pobliskim sąsiedztwie chaotycznej zabudowy - bez przestrzeni społecznej, bez parków, bez miejsc na szkoły, przedszkola, żłobka. Na obszarze położonym od ul. Płochocińskiej do rzeki Długiej i ul.Kobiałki do Zdziarskiej będzie miał miejsce na przychodnię z prawdziwego zdarzenia, szkołę, jak również teren rekreacyjny z miejscami sportu i rekreacji przy Kanale Żerańskim. Będą cukiernie i kawiarnie smile To efekt starań członków stowarzyszenia Moja Białołęka i mojego osobistego zaangażowania w koordynowanie tej inicjatywy ze strony stowarzyszenia.

Zapraszam do przeczytania mojego artykułu w Echu Białołęckim: www.agnieszkaborowska.pl/aktualnosci/szczegoly/article/347.html

Obszar planu i zdjecia są tutaj: www.agnieszkaborowska.pl/skuteczne-dzialania/single/article/288.html

Mieszkańców osiedla Brzeziny może też zaintersować kolejne moje skuteczne działanie, rowerowa ścieżka archeologiczna. Wizualizacja i przystanek Roszarnia jest przedstawiona tutaj: www.agnieszkaborowska.pl/skuteczne-dzialania/single/article/287.html

Agnieszka Borowska
      Kandydatka Platformy Obywatelskiej na radną dzielnicy Białołęka
      Ostatnie miejsce na liście
      www.agnieszkaborowska.pl/
    • mk_2 Re: osada brzeziny (poprawione linki) 25.10.10, 12:18
      Dobra wiadomość dla mieszkańców osady Brzeziny i okolic

Rada Miasta przystąpiła do zmiany części planu na którym jest położona osada Brzeziny. Stary plan umożliwiał powstanie w pobliskim sąsiedztwie chaotycznej zabudowy - bez przestrzeni społecznej, bez parków, bez miejsc na szkoły, przedszkola, żłobka. Na obszarze położonym od ul. Płochocińskiej do rzeki Długiej i ul.Kobiałki do Zdziarskiej będzie miał miejsce na przychodnię z prawdziwego zdarzenia, szkołę, jak również teren rekreacyjny z miejscami sportu i rekreacji przy Kanale Żerańskim. Będą cukiernie i kawiarnie To efekt starań członków stowarzyszenia Moja Białołęka i mojego osobistego zaangażowania w koordynowanie tej inicjatywy ze strony stowarzyszenia.

Zapraszam do przeczytania mojego artykułu w Echu Białołęckim: www.agnieszkaborowska.pl/aktualnosci/szczegoly/article/347.html

Obszar planu i zdjecia są tutaj: www.agnieszkaborowska.pl/skuteczne-dzialania/single/article/288.html

Mieszkańców osiedla Brzeziny może też zaintersować kolejne moje skuteczne działanie, rowerowa ścieżka archeologiczna. Wizualizacja i przystanek Roszarnia jest przedstawiona tutaj: www.agnieszkaborowska.pl/skuteczne-dzialania/single/article/287.html

Agnieszka Borowska
      Kandydatka Platformy Obywatelskiej na radną dzielnicy Białołęka
      Ostatnie miejsce na liście
      www.agnieszkaborowska.pl
      • man-a Re: osada brzeziny (poprawione linki) 25.10.10, 13:19
        no tak będzie cudownie.... Tylko już sie na to czekać nie chce.
        Pani Agniszko proszę zejść na ziemię ... pani tu o cukierniach pisze a ja dziś do parcy jechałam do centrum z ul. Białołęckiej 1 godzinę i 50 minut,
        w tym na Bródno prawie godzinę!
      • 2bialoleka Re: osada brzeziny (poprawione linki) 25.10.10, 13:58
        Pani Agnieszko, podoba mi się Pani działalnośc na Zielonej Białołece ale na litość Boską proszę nie obiecywać nam gruszek na wierzbie przed wyborami !!!
        Proszę nie traktować nas jak idiotów!!!
        PROSZĘ POCHWALIĆ SIĘ TYM CO JUŻ PANI ZROBIŁA DLA ZB a nie mydlić nam oczu ośrodkami zdrowia, przedszkolami na których powstanie Pani nie ma wpływu.
        • bezkompro Re: osada brzeziny (poprawione linki) 25.10.10, 14:57
          tym bardziej, że ten plan powstanie za jakieś 5 lat (optymistyczna wersja) - nad Kątami grodziskimi zaczęli pracować chyba z 4 lata temu - wtedy była uchwała rady miasta analogiczna do tej - a plan będzie za 2-3 lata (jeśli nie będzie protestów)

to daje nam jakieś 7 lat - czyli ten plan o którym mowa w linku wyżej będzie gdzieś koło 2017 tongue_out

do tego czasu to się tu z 5 deweloperów wciśnie i prace trzeba będzie rozpoczynać od nowa
        • mk_2 odp 25.10.10, 16:32
          Szanowny Panie (Pani), ja nie obiecuję gruszek na wierzbie przed wyborami. Relacjonuję co udało się zrobić bardzo ciężką pracą.

Z mojej wiedzy wynika, że plany miejscowe zagospodarowania przestrzennego są "biblią" zagospodarowania przestrzennego.

Rozumiem Państwa zniechęcenie. Jak się patrzy na zagospodarowanie przestzrenne wokół nas trudno się nie denerwować. Nie ma jednak innych sposobów na poprawę sytuacji jak dobre plany miejscowe. Ja się cieszę, że bedzie ta przychodnia nawet jak powstanie za kilkanście lat. Bez tej inicjatywy by jej nie było.

Odpowiadając na Pana (Pani) pytanie co zrobiłam. To m.in:
          - zainicjowałam i kordynowałam ze strony stowarzyszenia Moja Białołęka wraz z Piotrem Jaworskim powstanie terenu rekreacyjnego na Ruskowym Brodzie. Są tam docelowo 2 place zabaw, skypepark, ścieżka zdrowia, park, polana rekreacyjna, docelowo rowniez boisko i budynek na klub sportowy i bibliotekę. Bardzo dużo moich znajomych przyznaje mi się po cichu, że nie wierzyło mi, że się uda.

- koordynowałam inicjatywę nowy most na kanale Żerańskim oraz akcję obywtaelską Krowa na Moście ze strony stowarzyszenia Moja Białołęka, przy wsparciu władz samorzadowych i innych podmiotów powstanie nowy most. To 8 mln złotych przyniesionych dodatkowo do budżetu Białołęki.

- uczestniczyłam w proteście przeciw oszczędnościom i wykreśleniu pieniędzy na rozbudowę szkoły na Kobiałce, zainicjowałam go. W wyniku poznania stanowiska stowarzyszenia Moja Białołęka, środowiska szkoły, wspraciu władz samorządowych, mediów szkoła została uratowana

- uczestniczyłam w działaniach większej grupy Mojej Białołęki inicjującej powstanie Studium Komunikacji Obsługi Wschodniego obszaru Białołęki. W wyniku powstania tego dokumentu mamy realną szansę na poprawę warunków komunikacyjnych. Studium umożliwi nie tylko policzenie mieszkańców, przeanlizowanie rozwoju, ale i zaplanowanie inwestycji długoterminowych. To m.in. dzięki tym badaniom, już jest wpisywany tramwaj na zieloną Białołękę. Wiem, że za xdziesiąt lat. Jednak nad tą linią trwają badania teraz, a nie na rok przed budową. Realnym konkretem studium jest wskazanie priorytetów drogowych do wykonania, które będą potrzebne do poprawy komunikacji.

Jednym z większych sukcesów i jedną z trudniejszych inicjatyw jest ten plan o którym napisałam. To jest bardzo duży konkret, który umożliwi ład przestrzenny na 177 hektarach.

Przykro mi, że czas oczekiwania budzi Państwa niezadowolenie. Moje też. Jednak jestem realistką i wiem, że procesy wymagają odpowiedniego czasu. Drzewo tez nie rośnie w ciągu roku.

Konkretne działania przedstawiłam na stronie. Serdecznie zapraszam smilewww.agnieszkaborowska.pl/skuteczne-dzialania.html

przesyłam pozdrowienia
        • mk_2 Odp (poprawine linki) 25.10.10, 16:41

Szanowny Panie (Pani), ja nie obiecuję gruszek na wierzbie przed wyborami. Relacjonuję co udało się zrobić bardzo ciężką pracą.

Z mojej wiedzy wynika, że plany miejscowe zagospodarowania przestrzennego są "biblią" zagospodarowania przestrzennego.

Rozumiem Państwa zniechęcenie. Jak się patrzy na zagospodarowanie przestzrenne wokół nas trudno się nie denerwować. Nie ma jednak innych sposobów na poprawę sytuacji jak dobre plany miejscowe. Ja się cieszę, że bedzie ta przychodnia nawet jak powstanie za kilkanście lat. Bez tej inicjatywy by jej nie było.

Odpowiadając na Pana (Pani) pytanie co zrobiłam. To m.in:
          - zainicjowałam i kordynowałam ze strony stowarzyszenia Moja Białołęka wraz z Piotrem Jaworskim powstanie terenu rekreacyjnego na Ruskowym Brodzie. Są tam docelowo 2 place zabaw, skypepark, ścieżka zdrowia, park, polana rekreacyjna, docelowo rowniez boisko i budynek na klub sportowy i bibliotekę. Bardzo dużo moich znajomych przyznaje mi się po cichu, że nie wierzyło mi, że się uda.

- koordynowałam inicjatywę nowy most na kanale Żerańskim oraz akcję obywtaelską Krowa na Moście ze strony stowarzyszenia Moja Białołęka, przy wsparciu władz samorzadowych i innych podmiotów powstanie nowy most. To 8 mln złotych przyniesionych dodatkowo do budżetu Białołęki.

- uczestniczyłam w proteście przeciw oszczędnościom i wykreśleniu pieniędzy na rozbudowę szkoły na Kobiałce, zainicjowałam go. W wyniku poznania stanowiska stowarzyszenia Moja Białołęka, środowiska szkoły, wspraciu władz samorządowych, mediów szkoła została uratowana

- uczestniczyłam w działaniach większej grupy Mojej Białołęki inicjującej powstanie Studium Komunikacji Obsługi Wschodniego obszaru Białołęki. W wyniku powstania tego dokumentu mamy realną szansę na poprawę warunków komunikacyjnych. Studium umożliwi nie tylko policzenie mieszkańców, przeanlizowanie rozwoju, ale i zaplanowanie inwestycji długoterminowych. To m.in. dzięki tym badaniom, już jest wpisywany tramwaj na zieloną Białołękę. Wiem, że za xdziesiąt lat. Jednak nad tą linią trwają badania teraz, a nie na rok przed budową. Realnym konkretem studium jest wskazanie priorytetów drogowych do wykonania, które będą potrzebne do poprawy komunikacji.

Jednym z większych sukcesów i jedną z trudniejszych inicjatyw jest ten plan o którym napisałam. To jest bardzo duży konkret, który umożliwi ład przestrzenny na 177 hektarach.

Przykro mi, że czas oczekiwania budzi Państwa niezadowolenie. Moje też. Jednak jestem realistką i wiem, że procesy wymagają odpowiedniego czasu. Drzewo tez nie rośnie w ciągu roku.

Konkretne działania przedstawiłam na stronie. Serdecznie zapraszam www.agnieszkaborowska.pl/skuteczne-dzialania.html

przesyłam pozdrowienia
          • varsava Re: Odp (poprawine linki) 26.10.10, 10:29
            Agnieszko, myślę, że tutaj mamy rozwiązanie problemów z X-71:

warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8562734,Kable_dyndaja_w_poprzek_najwiekszych_arterii_Stolicy.html
            Wojewoda po prostu uchyli ten plan i nie będzie problemu bloków wśród domów, bo pozwolenia na budowę będą wydawane na mocy warunków zabudowy - a jak widać na przykładzie Wiśniowego Sadu, to najlepszy sposób, by wymusić stawianie domków koło istniejącej zabudowy jednorodzinnej w białołęckich warunkach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka