Dodaj do ulubionych

mobiese.pl

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.14, 22:08
Dzisiaj dostałem na pocztę ofertę ze sklepu internetowego Mobiese.pl, w której są w podejrzanie niskich cenach wyprzedawane niektóre modele nowych i na gwarancji smartfonów np.
Samsung s3 mini za 329, -
Samsung s4 za 1029,-
Samsung s3 za 599,-
htc one x za 429, -
i wiele innych na stronie www.mobiese.pl. Czy ktoś miał do czynienia z tym sklepem i co o nim myślicie?
Obserwuj wątek
    • Gość: ktos Re: mobiese.pl IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.14, 00:15
      wydaj mi się że to oszustwo. Sprawdź regon w krajowym rejestrze regonów. Zobacz na allegro użytkownika zal24 bo pod takim użytkowaniem niby funkcjonuje ten sklep sprzedał 2 przedmioty i to jeszcze jakie :) i sprawdź co kupił jakieś laiki na Facebooku i do promowania strony. Myślę że trzeba to zgłosić na Policję czym prędzej żeby nikogo nie oszukali. a i nie ma możliwości kupienia za pobraniem i nie ma jak założyć konta.
    • Gość: oszukany Re: mobiese.pl IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.14, 08:14
      Ja kupiłem i paczki nie mam. :( też zgłaszam na policję. Kasy i tak nie zobaczę i nawet wątpię że go znajdą. prześledziłem nagłówki e-mail i koleś używa TORa lub proxy i teoretycznie pisze z USA. :) więc jest praktycznie trudny do wykrycia ale pewnie gdzieś popełnił błąd i tu liczy się jak najwięcej osób które zostały oszukane aby się zgłosiły na Policję będzie więcej dowodów do analizy.
      Zgłaszając na Policją musisz mieć wydrukowane E-mail z nagłówkiem tzn. muszą zawierać "Received:" adresy IP serwerów. Treść maili ich zbytnio nie interesuje ważne skąd zostały wysłane.
    • Gość: Rocom Re: mobiese.pl IP: *.dynamic.chello.pl 18.05.14, 10:32
      Niestety jestem kolejnym oszukanym.
      Sklep internetowy Mobiese.pl jest prowadzony przez BESELECTRO – JUSTYNA ZAL
      ul. Antoniego Małeckiego 6 lok. 26 60-705 Poznań NIP:7792065029 REGON:302632309.
      Według Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
      Rzeczypospolitej Polskiej [www.firma.gov.pl]
      Data rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej 2014-01-27
      Data wykreślenia wpisu z rejestru 2014-02-24
      Konto na fb o nazwie Świat Geeków już zlikwidowane.
      Kopia z pamięci podręcznej Google adresu www.facebook.com/pages/Mobiesepl/691385180921275 jest dostępna.
      • Gość: Sławek Re: mobiese.pl IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.05.14, 16:49
        kur... że nie trafiłem tutaj wcześniej, tez się dałem naciąć fuck :/ na 400stówy za tablet jak dopytywałem sie tydzien temu co z moją paczką ,to na 1 maila dostałem odpowiedź
        " Witamy,
        w związku z nie wywiązaniem się poprzedniej firmy kurierskiej UPS z umowy dotyczącej
        wysyłki, dzisiaj paczki zostały wysłane prywatną firmą kurierską i kurier jest
        zobowiązany dostarczyć towar do 48 godzin od odebrania.
        Pozdrawiamy
        Mobiese.pl "
        na kolejne już nie dostałem odpowiedzi, aż się dziwie teraz sam sobie ze nie sprawdziłem tego sklepu zanim kupiłem :/ wywaliłem w błoto moje ciężko zarobione pieniądze................
        • Gość: Jimi Re: mobiese.pl IP: 195.205.153.* 20.05.14, 08:02
          Witam.
          No i ja jestem kolejny, zamówienie zrobiłem 13 maja wtedy nie było jeszcze ani tego forum ani innych złych opinii a że zależało mi na tablecie dałem się skusić i d..... może jakiś pozew zbiorowy? Panią Justynę Żal znalazłem na Goldenilne i tam też napisałem ale jak się spodziewałem cisza.
          Może wszyscy wspólnie jakiś front obierzemy żeby sklep ten pożałował.
          • pan_gompka Re: mobiese.pl 20.05.14, 12:02
            Wspólny front to wizyta na Policji, podejrzewam że naciągnęli ludzi z całej Polski więc trudno nam się będzie wspólnie zgadać. Pozew zbiorowy to adwokat i koszty. Mnie orżnęli na 280 pln więc kwota stosunkowo niewielka. Opłacać adwokata żeby się zbiorowo procesować o taką kwotę trochę bez sensu. Zresztą pal licho pieniądze, chcę żeby ścierwo zostało ukarane. A tu kilka informacji o pozwach zbiorowych: prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jak;zlozyc;pozew;zbiorowy;-;piec;krokow,114,0,707442.html
    • Gość: LOrd Grucha Re: mobiese.pl IP: *.ae1x418.dhiblang.lubman.net.pl 20.05.14, 12:30
      Witam, no to zescie mnie zalamali wydalem 624zl, ostatni mail od nich :Już wprowadzamy aktualizujemy system z nowym kurierem i za niedługo
      klienci, których paczki doznały opóźnienia dostaną informację z numerem
      kurierskim. Część paczek już dotarła dzisiaj do klientów. W wypadku
      gdyby tak się nie wydarzyło natychmiastowo zwrócimy środki na konto z
      którego zostały przelane w pełnej kwocie. Opóźnienia są spowdowane
      ogromną ilością zamówień. - 15maja, I dotej pory ani telefonu ani pieniedzy, jak cos bedziecie wiedziec napiszcie grucha19@poczta.onet.pl.
      • Gość: Jimi Re: mobiese.pl IP: 195.205.153.* 20.05.14, 12:33
        Czyli standardowe wiadomości. Oto moja:
        Witamy,
        Wszystkie opóźnienia w paczkach są spowodowane ogromną ilością zamówień
        jakie aktualnie przyjmujemy. Pana paczka powinna dzisiaj do godziny
        17:00 być u Pana, część z klientów odebrała już wczoraj swoje paczki.
        Jeśli tak się nie stanie to zwracamy natychmiastowo pieniądze na konto z
        którego przyszły. Problem dotyczy zamówień od 1530 do 1600 kiedy ruch w
        sklepie był największy, przepraszamy za wszelkie niedogodności.
          • Gość: dsa Re: mobiese.pl IP: *.dynamic.chello.pl 20.05.14, 16:19
            Jak nie ma sensu zgłaszać oszukali pewnie ponad 50 osób średni każdy zapłacił ok. 400zł to jest 20 000zł. Czyli każdy może sobie założyć taki sklep i oszukać każdego na 200 zł i założyć że neie zgłosi na policją bo nie ma sensu haha dobre!!!! muszą za to ponieść karę. A policja będzie szukać bo to jest oszustwo na skalę całego kraju!! Firma to pewnie jakiś słup. im więcej osób zgłosi tym większe szanse na odszukanie złodziej. I JAK ICH ZNAJDĄ TO WTEDY POZEW ZBIOROWY O ODSZKODOWANIE OD NICH cywilno-prawnej. teraz to nie ma kogo pozywać :D
            Więc LUDZIE ZAPISAĆ WIADOMOŚCI DO FORMATU EML na płytkę i na POLICJA.
    • adria555 Re: mobiese.pl 20.05.14, 16:44
      Witam wszystkich fanów mobiese.pl
      Jestem szczęśliwym posiadaczem wirtualnego fona za kilka setek.Jedyna rada POLICJA i to jak najszybciej aby nie zatarli śladów.
      Czy warto?
      Pięć lat wstecz też zostałem oszukany kwota 190zł.Zgłosiłem sprawę na policję.Osoba od której kupiłem była słupem ( nota bene kobieta ). Po roku dostaje wezwanie na rozprawę w drugim końcu Polski z info że nie muszę się stawić - wystarczające zeznania na policji.
      No i końcówka po ponad dwóch latach wyrok w skrzynce na listy - 4,5 roku bez zawieszenia.
      Pal licho pieniądze, ale byłem pod wrażeniem. Policja ma też swoje sposoby więc warto to zgłosić. Na koniec Oszustwo Internetowe ścigane jest z urzędu nawet za 10 gr.
      • Gość: Sławek bielsko Re: mobiese.pl IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.05.14, 18:32
        Witam
        ludzie nie bądzcie głupi...i nie puszczajcie tej sprawy płazem!!!!!!!!!!!!!! nie wazne jaka kwota i nie ważne czy ci jej szkoda czy nie! im wiecej osób zgłosi to na policje tym większa szansa powodzenia, ja własnie wróciłem z mojej komendy policji, i jestem dumny ze mogłem chociaz tyle zrobic żeby złapac tych oszustów i nie pozwolić by kogos więcej oszukali!!!
        kupiłem w tym picowatym sklepie tablet za 300zł i żal mi tej kasy bo nie zarabiam kokosów, licze na to że każdy kto został oszukany w tym sklepie pójdzie z tym na policje!! nie bójcie się !!!
        kazdy komisariat czy komenda musi przyjąć sprawę a tak czytając wypowiedzi osób nademną szacuje że oszukanych osób jest mnóstwo tylko część jeszcze tutaj nie trafiła,
        każda osoba oszukana przez mobiese.pl niech zabezpieczy wszelkie rzeczy zwiazane z zamówieniem, ja np zdązyłem porobić screeny całego sklepu jak jeszcze byl wczoraj, mam maile, potwierdzenie przelewu z banku, dostałem równiez od nich odopowiedź o podobnej treści jak te wyżej, wiec to wszystko wydrukowałem i jako dowód dołączyłem do zeznań, takimi sprawami zajmuje się Wydział d/w z Przestępczością Gospodarczą tam juz maja fachowców od przestepstw internetowych, tak samo muszę w tym miejscu zaznaczyć że składanie jakis pozwów zbiorowych nie ma sensu, dlatego że wszystkie nasze sprawy z całej polski znajdą się i tak na jednej kupce w jednej komórce policji zamującej się tą sprawą!
        tak ze proszę składajcie zeznania na policję ze wszystkim co macie jako dowody!! pomóżcie sobie i innym! pozdrawiam
            • Gość: Sławek bielsko Re: mobiese.pl IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.05.14, 19:22
              dziękuje aktor3 za inwencję twórczą i ten pomysł z tvn24, bardzo dobrze niech nagłośnią to w mediach, ja miałem zamówienie o nr #1581 także jak każdego oszukali chociazby na 300zł * 1500 osób to mamy kwotę 450 000zł :/ to juz raczej nie jest wykroczenie :) pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że sprawca zostanie ukarany maxymalnym wyrokiem za to oszustwo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
            • Gość: WAŻNE Re: mobiese.pl IP: *.static.zebra.lt 20.05.14, 19:29
              UWAGA. Po kontakcie na kilka mieli podanych przez innych pokrzywdzonych, dwie osoby próbowały wyłudzić w ten sposób moje dane osobowe.
              Też zostałem oszukany, dałem się nabić w butelkę na prawie 600zł, ale to jeszcze nie powód aby ktoś wymagał, abym mu wysłał skan dowodu.
              Uważajcie więc z kim piszecie, bo dane są o wiele cenniejsze niż pareset złoty!
              Jurek
              • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.ip.netia.com.pl 20.05.14, 19:36
                Proszę was aby zgłaszac sprawę na Policji ale nikomu nie wysyłajcie swoich danych. Od takich interwencji jest i bedzie Policja. Zapraszam na forum tvn24 gdzie tez się wpisujcie pod artykulem. To ważne bo im więcej nas tym bardziej zainteresujemy sprawą TVN24. kontakt24.tvn24.pl/artykul,internetowe-oszustwo,2473872.html
          • matrix178 Re: mobiese.pl 21.05.14, 15:46
            tez zostałem oszukany DYSK TWARDY SAMSUNG 3TB KOSZT 168zł +koszt wysyłki 29zł nie wiem co robic POTWIERDZENIE ZAMÓWIENIA SKASOWAŁEM PRZYPADKOWO OD NICH ???????????
        • Gość: Jarek.w Re: mobiese.pl IP: *.agh.edu.pl 20.05.14, 19:43
          Pisałem w tej sprawie do Federacji Konsumentów a w odpowiedzi dostałem:
          "Jeżeli strona internetowa nie istnieje i przedsiębiorca nie wykonał zobowiązania należy jak najszybciej wysłać oświadczenie o odstąpieniu od umowy sprzedaży zawartej na odległość wraz z wezwaniem do zapłaty w terminie 7 dni. To pozwoli na późniejsze dochodzenia roszczenia przed sądem. Jeżeli sprzedający nie jest funkcjonujacym przedsiębiorcą i całe jego działanie zmierzało wyłącznie do oszustwa to należy powiadomić prokuraturę rejonową o popełnieniu przestępstwa oszustwa (art. 286 kodeksu karnego).
          Z poważaniem,

Paweł Czop
          Federacja Konsumentów"
        • Gość: marcin Re: mobiese.pl IP: *.dynamic.chello.pl 20.05.14, 19:47
          Panie Sławku 100% zgody z tym co Pan napisał, tylko że realia są trochę inne. Oczywiście nie puszczać płazem, sam straciłem pareset złotych, ale z czystej chciwości i impulsu którego teraz żałuje. Niestety padliśmy wszyscy tego ofiarą i nie ma tutaj się co okłamywać. Teraz stukam się w głowę, że taka głupotę zrobiłem. Oczywiście zgłosić należy, bo czemu nie? Tylko sprawa potem trochę się komplikuje, brałem w takiej udział trochę ponad rok temu, w efekcie byłem zmuszony wędrować od komisariatu do komisariatu i potrzeba było mi aż odwołania od stawienia na sprawie. Czemu? Nie dlatego, że policja tak chciała tylko dlatego, że ciągle pojawiały się u nich nowe materiały, nowe zeznanie, fakt, informowali wcześniej, ale potem i ponaglali. Sprawa była chyba większego kalibru niż tutaj, ktoś pisał o pół miliona - nie sadzę. Wygląda to na robotę dzieciaków, którzy jakimś cudem dostali się do kogoś konta przypadkowo a stronę zbudowali w 5 minut, wystarczy spojrzeć, że takiej firmy już nie ma w ŻADNYM SPISIE (mądry po szkodzie ...) . Warto zgłosić bo tak jak ktoś wspomniał dzieciaki możliwe, ze popełniły błędy, ale jak mówiłem - w mojej przeszłości na oszustwie straciłem 200 złotych za przedmiot i drugie 200 zł za użeranie się plus oczywiście czas. Powiem tak, drugi raz w to nie brne, a karma ich dopadnie sama, pieniędzy już nie zobaczę w tą czy tamtą, jedyne co wiem to żeby sprawdzać trzy razy ... ewentualnie zakupy na allegro, tam jest należyta ochrona kupujących. Warto prowadzić tutaj wymianę informacji, żeby ustrzec innych, ale nie dawajcie nikomu swoich dokumentów!
          • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.ip.netia.com.pl 20.05.14, 19:59
            Panie Marcinie czy są to chłopcy czy też pani załozycielka Justyna Żal trzeba przestrzegać i zgłaszać i to nie wazne na jaka kwotę jest się okradzionym . Nie może byc tak aby tacy czy inni oszukiwali i trzeba dac im nauczkę. Aby nikt nigdy już nie został oszukany. Wpisujcie się pod linkiem który podąłem wcześniej. Jutro idę na Policję a w godzinach popołudniowych dzwonię do kontaktu tvn24. Pozdrawiam
            • Gość: Marta Re: mobiese.pl IP: *.lenet.lt 20.05.14, 20:08
              Panie aktorze jest to niepoważne z Pana strony.Nawołuje Pan do tego wszystkiego najgłośniej, a sam Pan nie zgłosił nawet na policje?
              Chce Pan dzwonić do tvn bo daliśmy się zrobić jak dziecko na 328 zł w moim przypadku?
              Ja na komisariacie byłam już w piątek bo wiedziałam co się święci, ale to jestem sama sobie winna! Oszust jest po drugiej stronie, ale tutaj wszyscy wykazaliśmy się głupotą, bo jak sam Pan widzi przelaliśmy cięzko zarobione pieniądze firmie która nie istnieje.
              Pomimo wszystko w Polsce złodzieje to są na Wiejskiej to to jest co najwyżej jakaś szumowina.
              Dziękuje dobranoc!
              • Gość: Sławek bielsko Re: mobiese.pl IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.05.14, 20:17
                Pani Marto ma pani troche racji ale nie do końca, aktor3 moze i nie był jeszcze na policji ale jego argumenty w tej sprawie są jak najbardziej na miejscu i ma zamiar sie tam udać(im szybciej tym lepiej), moze dla pani kwota 328zł nie jest tak wielka jak dla innych osób które chciały sobie kupic cos fajnego taniej ale mimo wszystko nie mozna tego zostawić! bo to nic innego jak pozwolenie na to by tacy oszusci okradali nas więcej, i tak każdy zrobi co uważa sam, ale niektórym osobom potrzebny jest bodzieć lub opinia innych by coś z tym zrobili, prosze nie zniechęcać osób do tego by wpisały się na tvn24 bo kto wie, może za pare dni o tym powiedzą w wiadomościach :) pozdrawiam i zyczę dobrej nocy
                • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.ip.netia.com.pl 20.05.14, 20:25
                  Im więcej o tym wie ludzi tym lepiej moi drodzy. Media to druga władza w Polsce więc troszke i na nich liczę. Fakt daliśmy się omamić cenami w tym sklepie ale kto by przypuszczał że sklep który się reklamuje na fb na vintage na aleo będzie chytrym zabiegiem aby uspić potencjalnych klientów? Dlatego trzeba walczyć z takimi ludzmi choćby po to aby przestrzec innych przed takimi oszustami. Pozdrawiam
                  • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.ip.netia.com.pl 21.05.14, 20:06
                    a to moje małe śledztwo. Na allegro są opinie o sklepie ano przykuło mi tam uwagę jedno a mianowicie zobaczcie numery osób dających te opinie ciągle się powtarzają pomimo że niby daje tą opinie inna osoba allegro.pl/show_user.php?uid=7161845
                      • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.ip.netia.com.pl 21.05.14, 20:19
                        a teraz uwaga chyba znalazłem mail do oszustów ale najpierw kliknijcie w allegro na stronie którą podałem wcześniej na zakup przez zal24 tego zal24 (24) (Kupujący) Pozytywny 30 kwi 2014, 12:50 4170639633 Ukryj
                        Transakcja przebiegła pomyślnie. Polecam. ZAL24 - MOBIESE. KONTRAHENT GODNY ZAUFANIA I UWAGI.
                        Transakcja przebiegła pomyślnie. Polecam.
                        Pozytywny, 12 maj 2014, 15:01 . Gdy klikniecie na numer tego zamówienia wyjdzie wam co takiego ta firma zamówiła a po lewej stronie jest kontakt email hmm
                                  • Gość: xxx Re: mobiese.pl IP: *.dynamic.chello.pl 21.05.14, 21:19
                                    a to kupił użytkownik zal24 - czyli mobiese.pl allegro.pl/worki-samsung-micro-bag-vp-99-5szt-paczkomat-0zl-i4175573138.html ten sklep musi mieć ich prawdziwy adres gdzieś musieli te worki wysłać. dzisiaj zgłosiłem na policję myślę że dałem dużo informacji min. IP wiadomości e-mail skąd wysyłali info. że mieli konto na allegro oraz na Facebook trochę z nimi pisałem wiec mogą analizować ruch w sieci. tylko nie drukujcie e-mail bo to nic nie da policji no chyba ze drukujecie z nagłówkami które zawierają adresy IP. najlepiej zapisać do formatu eml.
                                    • Gość: Sławek bielsko Re: mobiese.pl IP: *.ssp.dialog.net.pl 21.05.14, 21:57
                                      tez przeglądałem ich aukcje, te worki to dobry trop, ale zawsze mógł podac adres inny niż ten na który miał założone konto, licze na to że"ich" dorwą, bo mysle że nie będzie to jedna osoba, myśle tez ze za jakiś czas ten ktos postawi inny sklep z inną nazwą zaś na jakies picowate dane i dobrze by było jak by wtedy policja to powiązała i złapała oszustów, sam wierzę że w końcu wpadną prędzej czy później, zyczę wszystkim by odzyskali swoje pieniądze, pozdrawiam
                                      • Gość: Alicja Re: mobiese.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.14, 23:36
                                        Hej tutaj cytuję:

...Witamy,

Tak, zamówienie zostało wysłane w dniu wczorajszym kurierem. Przelew zaksięgował się dopiero w poniedziałek, prowadzimy teraz dużo wysyłkę i paczkę nadaliśmy razem z większą partia od razu w pierwszym terminie po weekendzie majowym.

Następny cytuję:

Witamy,

Przepraszamy za brak odpowiedzi. Dostajemy bardzo dużo wiadomości. W
                                        czasie aktualnej promocji realizujemy dużo zamówień. Pana zamówienie
                                        zostało wysłane 1 dzień po zaksięgowaniu wpłaty, niestety nowy pracownik
                                        źle wprowadził w system nasze ostatnie 50 zamówień (w odwrotnej
                                        kolejności numerycznej) i teraz ściągamy z powrotem te zamówienia do
                                        powtórnej wysyłki. Jeśli w ciągu 1 dnia sytuacja się nie wyjaśni i nie
                                        będziemy mogli zagwarantować dostawy w tym tygodniu to zwracamy
                                        pieniądze na konto z którego do nas dotarły. W Pana wypadku możemy
                                        zaproponować albo zwrot środków albo dodatkowy rabat/upominek,
                                        prowadzimy również sprzedaż doładowań więc możemy dołączyć doładowanie
                                        na kwotę 50PLN do paczki (wybranej sieci).

I jeszcze parę innych tekstów.

Pozdrawiam
              • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.ip.netia.com.pl 20.05.14, 20:19
                dlaczego nie byłem na policji? Bo ja cięzko pracuje 24/24h i dopiero jutro mam wolne prosze pani! i bedę nawoływał bo to wolny kraj i moje pieniądze. Nie tylko pani jest poszkodowana! Zapraszam na www.facebook.com/zlapaniwsieci?skip_nax_wizard=true Pozdrawiam
                      • Gość: tttttt Re: mobiese.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.14, 16:03
                        odpowiem swoje dzisiejsze doswiadczenie. NIE WARTO. Na wstepie dostalem informacje, ze sprawcow raczej nie zlapia, zgloszenie oczywiscie przyjete, co z tego ze zajelo to ponad godzine czasu (stracilem na zamowieniu 200 zl) uzyskalem informacje rowniez, ze wiele osob dlatego rezygnuje i do dzisiaj wiadomo tylko o moze 10 zgloszeniach z czego podobno strona www jak i rachunek bankowy juz zostaly zablokowane i nie wygladalo to na akcje na pol miliona zlotych, jak ktos wspomnial - albo dzieciaki, albo jacys idioci. Policjant nie byl tym bardzo pocieszony, raczej obojetny. Przejrzalem dyskusje, proponuje niektorym tutaj pohamowac nastroje, bo robi sie niezle przedszkole. Czuje sie glupio sam ze soba, ze tak sie wkopalem jak malolat na "promocje", ale jak widze po tekstach na dole to i prawdziwe "malolaty" tez powpadaly. Pozostaje mi tylko zyczyc jak najwiecej szczescia do udanych transakcji w przyszlosci wszystkim ktorzy teraz maja problem.
                        • Gość: xxx Re: mobiese.pl IP: *.dynamic.chello.pl 21.05.14, 21:27
                          tttttt - to warto oszukać się dzieciakom? zawsze jest warto jeśli to amatorzy to ich złapią i będę z tego powodu zadowolony. przez takie zachowanie dajecie przyzwolenie na oszustwa. Trzeba zgłaszać wszystko WARTO. a jak ich złapią to później będziesz się zgłaszać żeby odzyskać kasę bo będzie taka możliwość przez sąd.
    • Gość: Maria Re: mobiese.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.14, 11:15
      nie dajcie się sprowokować nędznemu wieśniakowi, który chodzi w dresie adidasa, kupionym za funciaka i myśli, że jest Pan. Sam wyjechałeś, żeby pracować na taśmie w UK, a tu nie wszyscy marzą o takim wypasionym życiu;) niech ten rzuci kamieniem, kto nigdy nie podjął błędnej decyzji - idioto!
    • Gość: Alicja Re: mobiese.pl IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.14, 22:58
      Cześć ludzie jak tam samo jak Wy wpadłam czyli dałam się nabrać na Samsunga za 329 zł,akcja z kurierem i pomyłce Ich pracownika.Okazało sie,że to z góry był planowany przekręt.
      Wydrukowałam wszystkie maila,płatność z Banku i zakup oraz zapis firmy Byłam na Policji,ale jutro idę jeszcze raz nie odpuszczę Im i radzę każemu z Was iść na policję bo jak dobrze pójdzie to dorwą Tych paskudnych ludzi.

Pozdrawiam
        • Gość: Sławek bielsko Re: mobiese.pl IP: 78.10.84.* 25.05.14, 12:41
          no to ładny chwilowy zwrot akcji, myśle że ma to na celu omamienie osób które jeszcze nie poszły z tym na policję, jasne teraz pani Justyna chce zgłaszac sprawę na policje bo ktoś bez jej zgody umieszczał jej wizerunek na stronach www i obrażał ją w różny sposób, ciekawe bo jakos poza tym forum nigdzie nie czytałem na temat tego sklepu i zaistniałes sytuacji, pisze że wszystkie paczki bedą rozliczone i w najblizszym czasie wysłane, i ze maja 30dni na to, dobra spoko, ale w takim razie dlaczego każdemu w odpowiedzi na maila napisali cos typu ze "kurier dotrze do pana do godz 17" albo że "ktos tam cos poknocił" albo że zmienili firme przewozową bo UPS sie nie wywiązał, myśle ze mozemy czekać na rozwój wydarzeń, ale mimo wszystko te informacje podane teraz na stronie mijają się z informacjami które sami wysłali do nas wcześniej, co wcześniej nie wiedzieli że wszystko się tyle opóźni?????i po to ściemniali w mailach, bo ja paczki nie dostałem po 48h jak mi pisali w mailu, a ponoć ją do mnie wysłali, to w takim razie gdzie nagle podziały się te przesyłki???a nikt z osób obecnych tutaj na forum nic nie dostał, więc mysle że to mówi samo za siebie :)
          • Gość: Sławek bielsko Re: mobiese.pl IP: 78.10.84.* 25.05.14, 12:54
            zapomniałem jeszcze dodać że kiedy zawiesza się działalność sklepu to powinno się każdego z osobna o tym poinformować, a nie sklep znika, wszyscy czuja się oszukani a oni nagle teraz gdy jest zamieszanie wokół tej sprawy i ludzie już poszli z tym na policje to nagle dodają informacje ze to nie żadne oszustwo, to teraz tez ciekawe dlaczego działalność istniała tylko do lutego 2014 od stycznia 2014 i dopiero działalność kończą w maju :) czyli w momencie tej promocji nie byli już firmą
        • Gość: Marta Re: mobiese.pl IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.14, 14:03
          To co tam pisze to stek bzdur. Jak można wyrejestrować firmę w lutym 2014 a w maju dzialać i zawiesić działalność 20 maja ? Moim zdaniem chodzi o to aby jak najmniej osób zglosiło odstąpienie od umowy bo tylko takie zgłoszenie daje możliwość zwrotu należności
          • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.ip.netia.com.pl 25.05.14, 14:25
            Ja wczoraj byłem na Policji ze zgłoszeniem oszustwa i wyłudzenia. A wpis na ich stronie: USTAWA z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Art. 12. 1. Jeżeli strony nie umówiły się inaczej, przedsiębiorca powinien wykonać umowę zawartą na odległość najpóźniej w terminie trzydziestu dni po złożeniu przez konsumenta oświadczenia woli o zawarciu umowy.

Wszystkie paczki zostaną zatem dostarczone w terminie wskazanym w ustawie z dnia 2 marca 2000 r., a wszystkie oskarżenia są bezpodstawne. I tu też sklep nie pomyślał o jednym że mamy możliwość odstąpienia od zawartej umowy wysyłając na ich email takiego oświadczenia ... Zgodnie z wymogami prawa oświadczam iż odstępuję od umowy sprzedaży zawartej na odległość z wymogiem natychmiastowego zwrotu wpłaconej kwoty z zamówienia xxxx na konto bankowe w ciągu 7 dni od otrzymanego nakazu pocztą elektroniczna. Tylko że emaile do nich nie docierają więc jak mam z czegoś zrezygnować skoro nie mam takiej możliwości?
        • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.ip.netia.com.pl 25.05.14, 14:46
          Dzisiaj wchodząc na stronę...... napisał ktoś inny .... ale ani ja ani nikt tu z obecnych osób nie będzie zamierzał czekać bo na co? na to aż zwiną majdan i polecą na Kajmany? Ten sklep i ta Pani to jeden szwindel dlaczego? Bo nie mamy towaru bo kurier z Poznania np do Wawy który miał być 2 tyg temu w piątek do 17 tej w jakiś dziwny sposób zabłądził hmm może zepsuł mu się GPS albo zostawił nogi w domu? Zgadzam się z wpisem o tym iz jest to tylko taki wybieg aby ludzie nie chodzili na Policję. A informacja sklepu że paczki dotrą w jak najszybszym możliwym terminie to gra na zwłokę i tyle. Ja mam zamówienie z 4 maja więc gdyby faktycznie dosłali do 30 dni to otrzymałbym ją około 15 tego czerwca w co ani ja ani chyba nikt nie wieży.
          • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.ip.netia.com.pl 25.05.14, 14:56
            Zwracam się teraz do pani Justyny ŻAL .. Ja nie proszę ale Ja żądam natychmiastowego zwrotu pieniędzy za zakupiony towar nie tylko mi ale i wszystkim poszkodowanym którzy owego sprzętu nie otrzymali a nie mieli tak jak ja możliwości odstąpienia od umowy bo poczta sklepu tak jak i on sam zniknęli gdzieś w gęstwinie sieci internetowej. Skoro taki wpis pojawił się na Pani stronie sklepu oznacza to że albo Pani albo ktoś z pani współpracowników czyta nasze wpisy i chyba to dobrze bo wie Pani jedno że My nie ustąpimy dopóki sprawa nie zostanie do końca załatwiona. Mój email pani zapewne już zna co? Jak i moje zamówienie #1513.
            • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.ip.netia.com.pl 25.05.14, 15:22
              ................................................ ......................, dn. ......................

................................................

................................................

imię, nazwisko i adres konsumenta

..........................................

nazwa i adres przedsiębiorstwa

OŚWIADCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY

ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ

Oświadczam, że zgodnie z art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (tekst jednolity: Dz. U. 2012 r. poz. 1225) odstępuję od umowy nr ... zawartej dnia .................... dotyczącej zakupu towaru/usługi ……………………………………………

Proszę o zwrot kwoty .................. zł (słownie ..........................................) przekazem pocztowym na adres: .....................................................

..............................

podpis konsumenta

• Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.ip.netia.com.pl 25.05.14, 15:37
                  Powodem zawieszenia działalności jest wyprzedanie kompletu asortymentu sklepu oraz zakończenie działalności gospodarczej. Dziękujemy wszystkim którzy korzystali z naszych usług oraz gwarantujemy rozliczenie oczekujących paczek w najszybszym możliwym terminie..... BESELECTRO - JUSTYNA ŻAL
                  Dane podstawowe
                  Imię JUSTYNA
                  Nazwisko ŻAL
                  Numer NIP 7792065029
                  Numer REGON 302632309
                  Firma przedsiębiorcy BESELECTRO - JUSTYNA ŻAL
                  Dane kontaktowe
                  Adres poczty elektronicznej -
                  Adres strony internetowej -
                  Dane adresowe
                  Adres głównego miejsca wykonywania działalności ul. Antoniego Małeckiego 6 lok. 26, 60-705 Poznań, powiat Poznań, woj. WIELKOPOLSKIE
                  Adresy dodatkowych miejsc wykonywania działalności -
                  Adres do doręczeń ul. Antoniego Małeckiego 6 lok. 26, 60-705 Poznań, powiat Poznań, woj. WIELKOPOLSKIE
                  Przedsiębiorca posiada obywatelstwa państw Polska
                  Dane dodatkowe
                  Data rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej 2014-01-27
                  Data zawieszenia wykonywania indywidualnej działalności -
                  Data wznowienia wykonywania indywidualnej działalności -
                  Data zaprzestania wykonywania działalności gospodarczej 2014-02-21
                  Data wykreślenia wpisu z rejestru 2014-02-24
                  Przeważająca działalność gospodarcza (kod PKD)
                  47.91.Z Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet
                  Wykonywana działalność gospodarcza (kody PKD) 47.91.Z, 49.41.Z
                  Małżeńska wspólność majątkowa nie
                  Status indywidualnej działalności gospodarczej Wykreślony
                  Spółki cywilne, których wspólnikiem jest przedsiębiorca
                  brak wpisów
                  Zakazy
                  brak wpisów
                  Informacje dotyczące upadłości / postępowania naprawczego
                  brak wpisów
                  Pełnomocnicy przedsiębiorcy
                  brak wpisów
                  Do CEIDG można wpisać tylko pełnomocników już ustanowionych zgodnie z odrębnymi przepisami (np. Kodeks cywilny, Kodeks postępowania administracyjnego i inne) oraz w formie przewidzianej tymi przepisami. Samo wskazanie pełnomocnika w CEIDG nie jest równoznaczne z jego ustanowieniem. Pełnomocnictwo wymaga stosownej formy pisemnej, którą może okazać się pełnomocnik. Pełnomocnictwo w CEIDG nie ma zastosowania w sprawach prowadzonych na podstawie Ordynacji podatkowej i ustawy o kontroli skarbowej.

W celu sprawdzenia aktualnego stanu wpisu należy odszukać wpis w systemie CEIDG (www.firma.gov.pl) WPIS DO CEIDG JEST WOLNY OD OPŁAT

Zgodnie z art. 33 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej - Domniemywa się, że dane wpisane do CEIDG są prawdziwe. Jeżeli do CEIDG wpisano dane niezgodnie z wnioskiem lub bez tego wniosku, osoba wpisana do CEIDG nie może zasłaniać się wobec osoby trzeciej, działającej w dobrej wierze, zarzutem, że dane te nie są prawdziwe, jeżeli po powzięciu informacji o tym wpisie zaniedbała wystąpić niezwłocznie z wnioskiem o sprostowanie, uzupełnienie lub wykreślenie wpisu.

Niniejszy wydruk jest zgodny z art. 38 ust. 4 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej z dnia 2 lipca 2004 r. i ma moc zaświadczenia o wpisie w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej RP. Art. 38 ust. 5 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej - Organy administracji publicznej nie mogą domagać się od przedsiębiorców okazywania, przekazywania lub załączania do wniosków zaświadczeń o wpisie w CEIDG. Więc pytam co tu zawieszać skoro firma już nie istnieje od 24 lutego?!
        • Gość: Rafał Re: mobiese.pl IP: *.dynamic.chello.pl 26.05.14, 10:59
          Witam wszystkich "wycyckanych" przez mobiese.pl Również złożyłem tam zamówienie jeszcze przed weekendem majowym, sytuacja identyczna - brak paczki. Aż tutaj nagle dzwonek do drzwi i kurier (rzeczywiście UPS) z paczką. Dostałem po prawie miesiącu to za co zapłaciłem ... Sprawy nie zgłaszałem na policję bo moje zamówienie to raptem 200 zł, a już raz przechodziłem przez taką sytuację i tylko nerwów natraciłem. Taka miła niespodzianka po miesiącu. Nie wiem czy to skrucha właścicielki czy podziałał ten temat czy może Pani Justyna spłaciła sobie naszymi pieniędzmi zaległe długi i teraz oddaje pożyczkę ... nie mam pojecią, ale dysk do mnie przyszedł i działa. Być może dotrze i do reszty.
          • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.google.com 26.05.14, 12:10
            Moi drodzy bylem na Policji oraz na poczcie wyslac rezygnacje od kupna . Sprawa pani Justyny jest juz głośna. Pan Rafal otrzymal przesylke fajnie ale nawet gdyby mi 10 gr ukradli to bym poszedl to zglosic bo takie osoby jak sie naucza to beda to robic dalej przez inny sklep. Pozdrawiam
            • Gość: xxx Re: mobiese.pl IP: 89.191.128.* 26.05.14, 13:23
              ja też zgłosiłem na Policję tą sprawę. jeśli otrzymam paczkę tak ja Pani J. pisze to pójdę i wycofam zawiadomienie o oszustwie i będzie wszystko ok. Sprawę zawsze można wycofać bez żadnych konsekwencji. A Pani i tak się nie wywiązała z umowy bo podała że paczkę wyśle w ciągu 3 dni a tu nic. Ale prawda jest taka jak by utrzymywał dalej kontakt e-mail z nami to pewnie by nie był takie sprawy. Oby te paczki wysłał to będzie bardzo fajnie ja tam mogę czekać te 30 dni ale Policja niech ustala fakty.
              • Gość: Adrian Re: mobiese.pl IP: *.cpe.smnt.pl 26.05.14, 13:38
                W moim wypadku sprawa już jest na policji, teraz czekam tak myślę do Środy 28.05 na paczkę, jeśli nie będzie... Niestety, wysyłam Pani umowę o odstąpieniu od umowy i składam sprawę do sądu a przy tym starać się będę o wysokie odszkodowanie ;)
      • Gość: ktoś inny Re: mobiese.pl IP: *.adsl.inetia.pl 26.05.14, 15:13
        aktor3 właśnie takich ludzi jak ty nienawidzę. Narobią szumu że oszuści ittp itd lecą na policję wysyłają jakieś umowy o odstąpienie. Jesteś w gorącej wodzie kąpany. Zasatanawia mnie tylko to co zrobisz jak jednak przyjdzie ta paczka do ciebie? Polecisz do P. Justyny Żal i zaczniesz ją przepraszać?
        • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.google.com 26.05.14, 15:25
          Gdyby ta pani byla rzetelna jak pisala na stronie to by tego nie bylo prawda? Pisanie tanich historii o tym ze paczki poszly ale je wycofala albo ze kurier bedzieu pana dzis do 17 tej pisane 2 tyg temu to reakcja moja jak i wszystkich byla prawidlowa. A jak dojdzie to nie bede jej dziekowal bo to bylo jej psim obowiazkiem aby wyslac towar zaraz po wplacie kasy.
            • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.google.com 26.05.14, 15:46
              To twoja opinia ja to widze i aczej jak cala rzesza osob poszkodowanych. Przezorny zawsze ubezpieczony. Gdy znika strona i brak kontaktu do tego brak towaru i kasy za niego to mozna wysnuc jeden wniosek ktory jesli umiesz czytac nie tylko ja bylem na policji i nie tylko ja mialem ten sam pomysl. Żal mi tylko takich osob jak ty ktorzy nie robili by nic aby taki proceder zatrzymac i przestrzec innych. Gdyby ta pani byla slowna to by miala opinie dobre i jesli nawet chce kogos oskarzac to chyba sama siebie bo to nie ja ani nikt z tego forum na taka opinie zasluzyl.
                    • Gość: Adrian Re: mobiese.pl IP: *.play-internet.pl 26.05.14, 17:58
                      Do "ktoś inny", nie piernicz głupot. Nie najeżdżaj na człowieka skoro ma racje. Żalowa się nie wywiązała Z NICZEGO, a jedna wiadmość o niby "dostarczeniu paczki" to kropla w morzu. Może jakieś zdjęcie z etykietą kuriera że taka paczka doszła z adresu mobiese albo innego? NIC! puste słowa i nic więcej. Może stronnicze?

Sprawę na policje zgłaszać, nie dać się omamić w jakieś puste teksty.
                  • Gość: Adrian Re: mobiese.pl IP: *.cpe.smnt.pl 27.05.14, 10:03
                    i co "ktoś inny"? wczoraj o 13 poszła wiadomość, do teraz zero odpowiedzi, już ich tak nie broń ciulu, dziś idę wysłać umowę o odstąpienie od umowy za poleceniem i odbiorem, mam to gdzieś czy ten telefon dojdzie czy nie. Chce mojej kasy.
                      • Gość: Adrian Re: mobiese.pl IP: *.play-internet.pl 27.05.14, 10:13
                        Jaaaasne! To najlepiej w ogóle nie iść na policje i niech Cię ktoś oszuka 2gi i 3ci i 4ty raz...w ogóle moze rozdaj pieniądze ludziom na ulicy. Widać chłopie, że z PO... Złodziejom nie można odpuszczać. Koniec, kropka! ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA POLICJĘ.
                            • Gość: ktoś inny Re: mobiese.pl IP: *.adsl.inetia.pl 27.05.14, 10:42
                              Tak. Pracuje dla p. J i zapisuje sobie kto namawia do zgłaszania całej sprawy na policję.
                              Ludzie ogarnijcie się. Nic wam nie da, że zgłosicie to na policję. Z tego co wyczytuje to wszystkim z was zależy na kasie. Zgłaszając sprawę nie odzyskacie ich w żaden sposób, a tylko stracicie nerwy.
                              • Gość: Adrian Re: mobiese.pl IP: *.play-internet.pl 27.05.14, 10:46
                                Człowieku, Ty czytaj wypowiedzi innych a nie urajaj sobie czegoś w głowie. Wiele osób pisze, że WIE ŻE NIE ODZYSKA pieniędzy ale chce takim złodziejaszkom dać nauczę.

A pieniądze odzyskają, jak tylko znajdą Żalową, bo ludzi zgłoszenia poszły imiennie, więc dostaną odpowiedzi z wyrokami. Jak będzie wyrok, wówczas można składać na dane z wyroku pozwy. Żaden problem.
                                • Gość: qwery Re: mobiese.pl IP: 89.191.128.* 27.05.14, 11:38
                                  Racja - Adrian!!! Pewnie że nikt nie wypłaci nam kasy ale jak dostanie wyrok wtedy można iść do sądu ale to pewnie długa droga do tego. Ja żadnych nerwów nie tracę. co mogłem to zrobiłem wszystko legalnie tak jak powinno być teraz tylko czekam spokojnie na rozwój sytuacji. przyjdzie paczka wycofam zeznania i będzie ok. Każdy normalny człowiek jak zostanie oszukany szuka prawdy i pójdzie na Policja żeby było wszystko formalnie i prawnie załatwiane. Wiadomo że to długo trwa i sprawa może być umorzona ale przynajmniej wie że zrobił coś w tej sprawie aby ją wyjaśnić.
                        • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.google.com 27.05.14, 10:24
                          Pan ktoś inny widocznie lubi byc oszukiwanym bo ma szmalu tyle ze mu nie zależy na odzyskiwaniu w ten czy inny sposob. Ja nie naleze do ludzi bogatych a moje dziecko do dzis czeka na swoj prezent urodzinowy . A kuriera jak nie ma tak nie ma mimo ze podobno paczki wyszly.
                          • Gość: Krzysiurek mobiese.pl IP: *.dynamic.chello.pl 27.05.14, 12:12
                            Czytam co piszecie i nadziwić się nie mogę waszej łatwowierności.
                            Teksty opublikowane na mobiese.pl/ i zal24.pl/ to próba odroczenia postawienia zarzutów (dopóki oszust udaje, że próbuje naprawić szkodę zarzutów się nie stawia - nawet wysłanie jednej zaległej paczki umożliwia taką decyzję.
                            Kończy się 14 dniowy okres wypowiedzenia umowy kupna dla ostatnich naiwnych klientów. Im mniej osób to zrobi tym lepiej dla oszusta.
                            Moim zdaniem Osoba która niby paczkę dostała jest podstawiona.
                            Oszustwo jest faktem i żadna ściema tego nie zmieni.
                            Firma wyrejestrowana w lutym zawiesza działalność w maju i nadal prowadzi wysyłkę i nadal używa nieaktualnych numerów NIP i REGON. To już szczyt bezczelności.
                            Ja pierdzielę ale jesteście naiwni. Żal dupę ściska.
                      • Gość: Adrian Re: mobiese.pl IP: *.152.149.46.ip.sptelek.com.pl 27.05.14, 22:43
                        Czy ty człowieku wiesz co to znaczy gimbusie? Pracujesz dla pani Justynki i zapisujesz sobie kto ją obraża? Po czym naszych linkach itp? A może taki z ciebie "haker" że namierzasz nasze IP i już masz nasze dane? Weź proszę, odsuń się od komputera, idź pobiegaj, poucz się na coś [bo jak widać to nie ja tutaj jestem gimbusem tylko ty]. Nic tu nie wnosisz pie...c swoje farmazony. Pozdro ziomek. Ps nie spinaj już tak dupci ;]
                            • Gość: aktor3 Re: mobiese.pl IP: *.ip.netia.com.pl 28.05.14, 17:12
                              W dniu dzisiejszym odezwał się konsultant i poinformował mnie że przesyłka dzisiaj została nadana szkoda że zadzwonił w momencie kiedy miałem młyn w pracy i nie zapytałem o nr przewozowy. próbowałem dodzwonić się i wysłałem esa aby podali mi ten numer ale odzewu brak. Czekam do jutra na kuriera jak nie będzie to zażądam zwrotu kasy. Pismo nadałem w poniedziałek więc albo dziś dostali albo będzie u nich jutro. Jak dojdzie telik to wycofam oskarżenie z Policji i pismo które nadałem będę uważał za nie byłe.Mam nadzieję że tym razem zachowają się uczciwie i przesyłka dojdzie. O wynikach będę informował.