Dodaj do ulubionych

Wysokosc tabeli

27.01.03, 23:38
mam ustawiony parametr height na 100%, zeby nawet w przypadku mniejszej ilosci tekstu tabela rozciagala sie na cala wysokosc strony
w IE i Operze dziala ok, mam problem z mozilla - tutaj nie dziala
jak inaczej zdefiniowac wysokosc, zeby rowniez mozilla to odpowiednio interpretowala ?
Obserwuj wątek
    • Gość: jr Re: Wysokosc tabeli IP: *.chello.pl 15.06.03, 23:10
      moze sprobujesz w stopach????
    • iwonad Re: Wysokosc tabeli 16.06.03, 14:23
      yasny napisał:

      > mam ustawiony parametr height na 100%, zeby nawet w
      przypadku mniejszej ilosci
      > tekstu tabela rozciagala sie na cala wysokosc strony
      > w IE i Operze dziala ok, mam problem z mozilla - tutaj
      nie dziala
      > jak inaczej zdefiniowac wysokosc, zeby rowniez mozilla
      to odpowiednio interpret
      > owala ?
      >
      >

      Może spróbuj dodatkowo ustawić marginesy na 0px

      pzdr
      • yasny Re: Wysokosc tabeli 16.06.03, 23:06
        iwonad napisała:

        > Może spróbuj dodatkowo ustawić marginesy na 0px

        juz sie wyjasnilo : polecenie "height" nie wchodzi w skład HTML 4.0, stad problem z interpretacja przez rozne przegladarki,
        no i trzeba kombinowac inaczej (np z wysokoscia komorek tabeli), ale to tez nie zawsze wychodzi...
        • Gość: emen nie ma height? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.03, 10:15
        • Gość: emen cd..;) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.03, 10:20
          znalazlem cos takiego w specyfikacji html 4.1

          "Attribute definitions:
          height = length [CN]
          Deprecated. This attribute supplies user agents with a recommended cell height."
          www.w3.org/TR/html4/struct/tables.html
          a w jakim dokladnie tagu nie dziala ci height? ewentualnie mozesz podac adres stronki to zobacze jak to u mnie dziala
          • roar Deprecated 17.06.03, 14:36
            Gość portalu: emen napisał(a):

            > znalazlem cos takiego w specyfikacji html 4.1
            >
            > "Attribute definitions:
            > height = length [CN]
            > Deprecated. This attribute supplies user agents with a recommended cell height.

            Kluczowe jest tu słowo "deprecated". Zarzucony.
            • Gość: emen Re: Deprecated IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.03, 21:06
              tak, ale tak samo w html 4.1 jest zarzucony atrybut width, zreszta na stronie jest wyraznie napisane, ze przegladarki powinny obslugiwac zarzucone atrybuty dla zachowania kompatybilnosci:

              "Deprecated

              A deprecated element or attribute is one that has been outdated by newer constructs. Deprecated elements are defined in the reference manual in appropriate locations, but are clearly marked as deprecated. Deprecated elements may become obsolete in future versions of HTML

              User agents should continue to support deprecated elements for reasons of backward compatibility."
              www.w3.org/TR/html4/conform.html#deprecated
              pozdro
              • yasny Re: Deprecated 17.06.03, 23:05
                to wszystko jest jednak dosc zamieszane;
                mozilla 1.2 nie wyswietlala tabeli tak jak opisalem w pierwszym poscie,
                teraz po reinstalacji systemu wrzucilem mozile 1.4 - ta wersja rozciaga tabele na cala wysokosc przy parametrze height=100% ;)
                • Gość: kell Re: Deprecated IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 17.06.03, 23:30
                  co nie znaczy, ze powinno to byc uzywane, bo ta funkcja
                  jest trzymana tylko dla zgodnosci ze starszymi wersjami i
                  prawdopodobnie zostanie zarzucona. tak samo jak sporo
                  jest takich funkcji np w java.
                  • yasny Re: Deprecated 17.06.03, 23:58
                    zdaje sobie z tego sprawe;
                    w kursach html'a (dobrych) pisze wyraznie - nie ma takiego parametru, lub stosowanie niezalecane;
                    ale czasem mozna sie zdziwic - mozilla poszla jakby w przeciwnym kierunku ...
                    (przynajmniej w tym przypadku)
                    • Gość: kell Re: Deprecated IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 18.06.03, 01:08
                      i szczerze mi sie to nie podoba. znizanie sie do poziomu
                      msie nie jest dobrym wyjsciem, bo dojdzie do sytuacji, ze
                      przegladarka przelnie nawet najwieksze g**** niezgodne z
                      niczym.. brrr standardy sa po to by je przestrzegac, by
                      zycie bylo latwiejsze, po to zreszta sa.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka