palmere 23.02.08, 17:39 Obie formy dla mnie wydają się być poprawne. Czy mam rację, czy tylko jedna z nich jest poprawna? pozdrawiam P. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
efedra Re: Norwedzy czy Norwegowie? 23.02.08, 18:55 palmere napisał: > Obie formy dla mnie wydają się być poprawne. Czy mam rację, czy tylko jedna z > nich jest poprawna? Obie. Odpowiedz Link Zgłoś
mach_2 Re: Wg PWN Norwegowie 24.02.08, 21:57 Norweg (obywatel Norwegii) -giem; -gowie, -gów Odpowiedz Link Zgłoś
efedra Też PWN 25.02.08, 12:09 mach_2 napisał: > Norweg (obywatel Norwegii) -giem; -gowie, -gów Według Słownika ortograficznego języka polskiego (też PWN): Norweg -egowie a. -edzy Odpowiedz Link Zgłoś
nefertum Re: Też PWN 07.03.08, 22:15 Mhm... z tego co pamiętam, sprawdzałam to na stronie PWN w zeszłym roku i obie formy były poprawne, ale teraz widzę, że poprawna jest tylko forma Norwegowie :O Kiedy zaszły zmiany? :O Odpowiedz Link Zgłoś
bu4 Re: Też PWN 07.03.08, 23:22 Czy jeśli powiesz - Norwedzy, nie będzie to oznaczało Norwegów? Albo jeśli powiesz - Norwegowie, to nie będą Norwedzy? Odpowiedz Link Zgłoś
bu4 Re: Też PWN 07.03.08, 23:22 Czy jeśli powiesz - Norwedzy, nie będzie to oznaczało Norwegów? Albo jeśli powiesz - Norwegowie, to nie będą Norwedzy? Odpowiedz Link Zgłoś
aha2009 Re: Też PWN 03.06.08, 18:59 ja glosuje za norwegami albo popularna ostatnio nazwa NORKI Odpowiedz Link Zgłoś
veeto1 Re: Norwedzy czy Norwegowie? 04.06.08, 22:55 Jeszcze może być Norwegianie ;-))) Odpowiedz Link Zgłoś