Dodaj do ulubionych

Norwedzy czy Norwegowie?

23.02.08, 17:39
Obie formy dla mnie wydają się być poprawne. Czy mam rację, czy tylko jedna z
nich jest poprawna?

pozdrawiam
P.
Obserwuj wątek
    • efedra Re: Norwedzy czy Norwegowie? 23.02.08, 18:55
      palmere napisał:

      > Obie formy dla mnie wydają się być poprawne. Czy mam rację, czy
      tylko jedna z
      > nich jest poprawna?

      Obie.
      • mach_2 Re: Wg PWN Norwegowie 24.02.08, 21:57
        Norweg (obywatel Norwegii) -giem; -gowie, -gów
        • efedra Też PWN 25.02.08, 12:09
          mach_2 napisał:

          > Norweg (obywatel Norwegii) -giem; -gowie, -gów

          Według Słownika ortograficznego języka polskiego (też PWN):
          Norweg -egowie a. -edzy
          • nefertum Re: Też PWN 07.03.08, 22:15
            Mhm... z tego co pamiętam, sprawdzałam to na stronie PWN w zeszłym roku i obie
            formy były poprawne, ale teraz widzę, że poprawna jest tylko forma Norwegowie :O
            Kiedy zaszły zmiany? :O

            • bu4 Re: Też PWN 07.03.08, 23:22
              Czy jeśli powiesz - Norwedzy, nie będzie to oznaczało Norwegów? Albo
              jeśli powiesz - Norwegowie, to nie będą Norwedzy?
            • bu4 Re: Też PWN 07.03.08, 23:22
              Czy jeśli powiesz - Norwedzy, nie będzie to oznaczało Norwegów? Albo
              jeśli powiesz - Norwegowie, to nie będą Norwedzy?
              • aha2009 Re: Też PWN 03.06.08, 18:59
                ja glosuje za norwegami albo popularna ostatnio nazwa NORKI
    • veeto1 Re: Norwedzy czy Norwegowie? 04.06.08, 22:55
      Jeszcze może być Norwegianie ;-)))
      • aha2009 Re: Norwedzy czy Norwegowie? 05.06.08, 18:43
        a jeden to norwegian
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka