Dodaj do ulubionych

Stroj lowicki

15.10.09, 21:27
Czy ktos sie orientuje, gdzie mozna kupic stroj ludowy lowicki? Szukalam w
necie, ale nic sensownego nie moge znalezc. Moze w Lowiczu sprzedaja? Jak
bym wiedziala na pewno, ze tam mozna kupic, to nawet bym sie wybrala po taki
stroj.
Obserwuj wątek
    • mamumilu Re: Stroj lowicki 15.10.09, 22:12
      pytasz i masz :) www.allegro.pl/item777824043_lowicki_stroj_ludowy.html
      • mamumilu Re: Stroj lowicki 15.10.09, 22:17
        wydawałoby się, że cena dośc wysoka - ale jak się porówna z tym np.
        skierniewice.olx.pl/kompletny-stroj-lowicki-ze-ski-iid-24748867#pics, to
        nie ma o czym mówić.
        Przesyłka na pewno będzie sporo kosztowała, bo taki strój ok 8 kg waży - taki
        bogatszy wykańczany aksamitem
      • jaleo Re: Stroj lowicki 15.10.09, 22:25
        Dzieki za pomoc, ale ten z Allegro niestety jest bez bluzki.
    • aniaheasley Re: Stroj lowicki 15.10.09, 22:22
      Jaleo ale to dla Ciebie czy dla corki? Moze wystarczyloby pozyczyc?

      Jezeli pozyczyc to moze skontaktuj sie z Basia Klimas, lub kims
      blizej Ciebie z listy:

      <a
      href="http://www.aniaspoland.com/polskie_zespoly_folklorystyczne.php"
      >Polskie zespoly ludowe w UK</a>
      • jaleo Re: Stroj lowicki 15.10.09, 22:28
        aniaheasley napisała:

        > Jaleo ale to dla Ciebie czy dla corki?

        Dla mnie, a pozniej bedzie dla corki :-)

        Ja mam tylko 159 cm wzrostu i rozmiar 8/10, to nawet mlodziezowy rozmiar by na
        mnie wszedl.
    • mamumilu Re: Stroj lowicki 15.10.09, 22:23
      www.stroje.pl/default/index/index/fid/6 - możesz zapytać u nich - piękne
      stroje mają - aż mnie nostalgia ogarnęla jak sobie poglądałam i przypomniałam
      licealne czasy - stórj łowicki, to był mój ulubiony chociaz właśnie najcięższy,
      ale wyglądałysmy jak lalki z Cepelii ;)
    • yoskaiga Re: Stroj lowicki 15.10.09, 22:24
      miasta.gazeta.pl/katowice/1,35074,1612717.html
      takie coś znalazłam . Myślę ,że można by na mierzyć kobitkę i uszyć na
      zamówienie. Jak przejrzałam strony internetowe to gdzieś doczytałam ,ze on nie
      tylko 8 kilo może ważyć ale nawet 15! jeśli jest uszyty z materiałów tradycyjnych :)
      • yoskaiga Re: Stroj lowicki 15.10.09, 22:27
        oczywiście miało być namierzyć :) cokolwiek to znaczy :)
        • jaleo Re: Stroj lowicki 15.10.09, 22:29
          Dzieki za namiary, bede dzwonic.
          Wagowo to tez mi sie wydaje, ze taki tradycyjnie robiony lowicki stroj to bedzie
          nawet i z 10 kg.
          • mamumilu Re: Stroj lowicki 15.10.09, 22:59
            może i z 10 - ja stawałam na wagę w stroju i bez i wychodziło mi 8 kg :) - na
            wadze pewnie jest więcej
    • mama5plus Re: Stroj lowicki 15.10.09, 23:45
      jesli uda mi sie skontaktowac z kolega przez n-k to moge zapytac bo on z
      Lowicza i jego dzieci w strojach pieknych sie zawsze prezentuja :)
      • jaleo Re: Stroj lowicki 16.10.09, 10:37
        mama5plus napisała:

        > jesli uda mi sie skontaktowac z kolega przez n-k to moge zapytac
        bo on z
        > Lowicza i jego dzieci w strojach pieknych sie zawsze prezentuja :)

        Bardzo bym byla wdzieczna
        • aniaheasley Re: Stroj lowicki 16.10.09, 11:24
          To jeszcze sie teraz nam jaleo pochwal z jakiej okazji ten stroj Ci
          potrzebny? :)
          Do zespolu ludowego wstepujesz?
        • mama5plus Re: Stroj lowicki 30.10.09, 15:00
          podbijam watek bo obiecalam jezyka zasiegnac... otoz wyslalam wiadomosc ale
          poki co brak odpowiedzi. Kolega chyba na nk nie zaglada zbyt czesto. W kazdym
          razie pamietam i dam znac jak tylko bede cos wiedziala :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka