Dodaj do ulubionych

ciecierzyca

09.12.11, 18:39
Dziewczyny moczylam przez noc ciecierzyce i chcialam wyprobowac dzisiaj przepis na kotleciki z ciecierzycy, ale synek dostal rozwolnienie wiec ugotowalam ryz z jablkiem tylko szkoda mi tej ciecierzycy wyrzucac. Moge pomoczyc jeszcze przez druga dobe? czy ugotowac dzisiaj i wlozyc do lodowki i jutro wykorzystac? czy juz nic z tego nie bedzie i wyrzucic?
Pozdrawiam:)
Obserwuj wątek
      • wiwi1 Re: ciecierzyca 09.12.11, 19:33
        Tylko, ze dzisiaj mam dwoje marudzacych dzieci, ktore ciagle chca na raczki i to oboje w tym samym czasie;)Wiec do kuchni nawet nie zagladam, postawilam tylko ta ciecierzyce, niech sie gotuje.
        Maz wraca z pracy dopier za dwie godziny a mi sie marzy ciepla herbatka i dluga kapiel:)
        • robak.rawback Re: ciecierzyca 09.12.11, 19:44
          zrob dzis albo jutro a jak nie chcesz jesc to najwyzej zamroz. ja czesto zamrazam rozne rzeczy , rowniez eksperymentalnie, to, czego sie nie powinno mrozic. czasami musze wyrzucic ale doswiadczenie zostaje ;)

u mnie z gotowaniem tak jak u murasaki - polowa wyzarta z garnka nim sie ugotuje.
    • yskyerka Re: ciecierzyca 09.12.11, 20:46
      Ja tam nigdy ciecierzycy nie moczę - właściwie to niczego nie moczę - właśnie dlatego, że rano czasem zmieniam zdanie albo wydarzy się coś nieprzewidzianego. Po prostu trochę dłużej gotuję, ale też jest dobra. :)
    • aniaheasley Re: ciecierzyca 09.12.11, 23:14
      Ciecie-co?

cie--cie--rzyca.... tez ładnie w sumie....

Zawsze sie czlowiek czegos nowego na forum nauczy

wpisuje do glosariusza kulinarnego

Ciecierzyca.

Ale mam ubaw. A Wy pewnie myslicie, ze do konca mi odbilo.

Kto by pomyslal, ze istnieje takie slowo jak ciecierzyca.

Pozdrawiam kucharki ciecierzyste. Dobranoc.
          • maleczytaniecouk Re: ciecierzyca 10.12.11, 10:22
            Ale macie fazę! ja uwielbiam ciecierzycę :)) z awokado. Narobiłyście mi smaka chyba sobie jutro zrobię bo dziś czasu już nie mam. A i jeszcze lubie takie pieczone ciatseczka z ciecierzycy miksowanej, do środka po upieczeniu wkładam farsz z warzyw, z boczkiem lub z krewetkami, taki podduszony na patelni. no i juz mam slinotok! Po kilku miesiącach głodu to chyba bym pożarła całą blachę tych ciasteczek. Mniam...
              • maleczytaniecouk Re: ciecierzyca 11.12.11, 09:10
                Ugotowaną ciecierzycę miksujesz na gładko z oliwą, czosnkiem sola i przyprawami jakie lubisz. Ciasto nie może być za gęste bo bedą się potem kruszyć ciasteczka. Po pierwszej próbie sama będziesz wiedział ile oliwy dodać. Potem wkładasz mase do formy ciasteczkowej i pieczesz w piekarniku. Ja forme smaruje lekko oliwą żeby ciasteczka ładniej wychodziły. Potem przygotowuję farsz: Cebulka, cebulka czerwona, groszek zielony, butternut squash, krewetki. Podsmażam wszytsko na patelni i wypełniam tym ciasteczka. Dobre na zimno i ciepło. Smacznego!
                • wiwi1 Re: ciecierzyca 11.12.11, 11:54
                  Maleczytanie nastepnym razem sprobuje twojego przepisu, bo moj ekotleciki mi zupelnie wyszly. Taka zla jestem, tyle sie narobilam. Pokruszyly mi sie calkiem i nie dal osie ich zjesc. W przepisie bylo zeby wymieszac z bulka tarta, wiec wymieszalam dalam nawet mniej a strasznie bylo ta bulke czuc. Inna sprawa, ze to miala byc swieza bulka tarta a byla kupna no ale az taka roznice by to robilo?
                  Nastepnym razem moze tej bulki po prostu nie wrzuce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka