Dodaj do ulubionych

kurs angielskiego, gdzie szukac, londyn

20.04.06, 19:04
a moze orientujecie sie gdzie mogę pójść na kurs angielskiego, które sa
bezpłatne, nie wiem za bardzo gdzie mogę uderzyć, aby na cos takiego sie
załapac, dzieki za porady, pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • ewika-uk Re: kurs angielskiego, gdzie szukac, londyn 20.04.06, 23:24
      dorcia zalezy gdzie mieszkasz w londynie,ale oczywiscie ze mozesz,tylko chodzi
      mi o to ze np w calej dzielnicy Brent nie ma wogole wolnych miejsc(NW i reszta)
      takie kursy organizowane sa w szkolach publicznych typu college ale i tu
      trzeba pojsc na zwiady i sie dowiedziec,sama chcialam sie na taki zalapac bo
      papier mi trzeba,a tu do wrzesnia nici,i juz w styczniu kiedy tam bylam
      zapisalam sie wlasnie na sesje jesienna..pozdrawiam
      • dorcia1982 Re: kurs angielskiego, gdzie szukac, londyn 21.04.06, 09:49
        Dzięki za odpowiedz, ja mieszkam na Walthamstow Central, chodziłam na taki
        krótki kurs, do collegu tu, ale juz sie skończył i narazie nic nie ma, i tak
        myślałam gdzie jeszcze mozna spróbować, ponieważ ten mój język nie jest
        doskonały, a obawiam się najbardziej pobytu w szpitalu i samego porodu, czy
        sobie poradzę z porozumieniem się, czekam na dalsze sugestie, Dorota
          • dorcia1982 Re: kurs angielskiego, gdzie szukac, londyn 21.04.06, 10:17
            mąż tez na takim poziomie umie co ja, ja ogólnie sobie radzę z porozumieniem,
            sie ale nigdy nie znalazłam się w sytuacji , gdzie potrzebne są terminy
            medyczne, a juz na spotkaniach z połozna musiałam dobrze sie wsłuchiwac i od
            czasu do czasu korzystac ze słowniak., a wiesz moze kogo powinnam poprosić o
            tłumacza, połozna czy w szpitalu, i powinni mi go dać jeśli sobię zażyczę, ,
            orientujesz sie moze? A chodziłyscie do szkoły rodzenia, czy z tym pomysłem
            wyjdzie połozna czy musze sie spytac, czy zawsze organizuja taki kurs, przed
            porodem czy nie we wszystkich rejonach, i kiedy taki kurs jest jaki czas przed
            porodem? dzieki
            • ewika-uk Re: kurs angielskiego, gdzie szukac, londyn 21.04.06, 10:45
              pewnie ze mozesz korzystac z tlumacza,powiedz swojej poloznej ze chcesz ,a ona
              juz to powinna zalatwic,ja mimo ze jestem tu 9 lat,i posluguje sie angielskim
              na codzien,kiedy ide z Kasprem do poradni logopedycznej,czy na jakies dodatkowe
              pytania to zawsze przed wizyta prosze o tlumacza,poniewaz kiedys zglupialam jak
              sie mnie lekarz zapytal czy maly mial zapalenie ucha srodkowego,a ja uuuuu,i co
              slownik pewnie by nie pomogl,jesli chodzi o szkoly rodzenia,to tez zapytaj
              swoja polozna,powinna miec liste,czasami w szpitalach sa za darmo,ale czasami
              niema miejs,wiec trzeba prywatnie,pozdrawiam
              • dorcia1982 Re: kurs angielskiego, gdzie szukac, londyn 21.04.06, 11:15
                A chodziłaś może do takiej szkły rodzenia, czy nie korzystałaś z tego, a przed
                każda wizytą muszę poprzedzic o tym ze chce tłumacza, czy mogę juz teraz
                powiedziec połoznej ze potrzebuje tłumacza i bedzie przychodził na wizyty, i
                później do szpitala czy musze sie za kazdym razem upominac, najbardziej chodzi
                mi o czas kiedy sie juz zacznie i bede musiała jechac do szpital, ale nie wiem
                czy wtedy bede miała głowe zeby myslec o tłumaczu, jak to wygląda z tej strony,
                dzieki za poswiecenie mi swojej uwagi
                • peggy24 Re: kurs angielskiego, gdzie szukac, londyn 21.04.06, 13:04
                  witam,zainteresowal mnie takze ten "tlumacz" poniewaz tez jestem w ciazy a moj
                  ang nie jest zbyt dobry, a moj maz pracuje i nie jest w stanie byc ze mna przy
                  kazdej wizycie np.poloznej dlatego takze martwie sie jak to by wygladalo w
                  szpitalu i naspotkaniach z polozna.No jesli jest mozliwosc takiego rozwiazania
                  to super jesli ktos wie cos wiecej na ten temat to prosze niech napisze.
                  dziekuje
                  • gosia7813 Re: kurs angielskiego, gdzie szukac, londyn 21.04.06, 13:35
                    Ja przez cała ciąże miałam tłumacza. Powiedziałam w GP w rejestracji, żeby
                    zaznaczyli, ze słabo znam jezyk i bez problemu przydzielono mi tłumacza. Przy
                    umawianiu każdej kolejnej wizyty musiałam 2 dni wcześniej powiadomic szpital,
                    żeby był tłumacz. Była to starsza Pani, bardzo przyjemna, siedziała zawsze
                    gdzies w kąciku lub za parawanem wiec nie czułam się skrepowana. Dodam,że ja od
                    urodzenia mam problemy z sercem, wiec tych badan miałam sporo robionych i z
                    dogadaniem się jako tako dałabym rade, ale z całą termiologią juz nie. Mąż nie
                    zawsze mógł iśc ze mną bo pracował wtedy jeszcze na etacie, ale do porodu już
                    nie brałam tłumacza,choć pytali sie czy chcę.
                    Poradzilismy sobie z mężem bez problemu, choć jedyne z czym mieliśmy mały kłopot
                    to rozmowa z anastezjolog o znieculeniu do cc.
                    Za nic nie płaciłam oczywiście.
                    • ewika-uk Re: kurs angielskiego, gdzie szukac, londyn 21.04.06, 14:23
                      tak samo jak Gosia,tylko ze u mnie akurat jak raz poprosilam tlumacza tak
                      zaznaczyli w papierach i juz na kazdej wizycie u lekarza jest bardzo fajna pani
                      Iwona,no i jest bezstesowo,co zrozumie to ok,jesli nie, ona tlumaczy
                      ..co do szkoly rodzenia,to u mnie chociaz nie chodzilam ,ale mialam kasete
                      vhs,i pilnie powtarzalam cwiczenia,kiedy naszly skurcze juz nie myslalam o
                      spokojnym oddychaniu,tylko o tym jakby tu najszybciej urodzic,bo za chwile mnie
                      rozerwie,ale niektore dziewczyny chodzily i sobie chwala;-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka