Dodaj do ulubionych

Jedzenie w Krynicy

24.06.07, 22:58
jakie lokale gastronomiczne polecicie w Krynicy?
Obserwuj wątek
    • agata06.76 Re: Jedzenie w Krynicy 27.06.07, 19:48
      Dość często bywam w Krynicy i mam kilka wybranych restauracji/lokali, do
      których chodzę w zależności od tego, na co mam ochotę.

1. Cezarus - przy ul. Piłsudskiego, we wnęce mniej więcej naprzeciwko małego
      parku przy kościele - trzeba zejść w dół. Chodzę tam jak jestem sama i chcę coś
      dobrego na obiad. Atmosfera może nie jakaś romantyczna, dlatego bardziej obiad
      a nie kolacja, ale pyszne i tanie naleśniki z serem i bitą śmietaną, pierogi
      ruskie, barszcz z krokietem. Pizzy nie polecam. Aha: i b. fajny bar sałatkowy.

2.Węgierska Korona - na tyłach deptaka - super miejsce na clubbing z
      przyjaciółmi. Piwko, muzyczka jazzowa (zwykle fantastyczni muzycy z Ukrainy -
      po uczelniach muzycznych), a jedzonko- dobre pizze, włoskie potrawy makaronowe,
      dobre sałatki i świeże bułeczki z pieca do nich. Wystrój drewniano-narciarski.

3. Zielona Górka - przy wejściu na deptak, po lewej stronie od pomnika
      Mickiewicza - dwie części - jedna dość elegancka, na kolację we dwoje. Wystrój
      jak za dawnych lat (lata 20-te), ale elegancko i romantycznie, nie na sportowo
      jak w Węgierskiej Koronie. Dania droższe, raczej do posmakowania, popatrzenia,
      a nie do najedzenia się. Pyszne i ładne nalesniki z serem (?) nie pamiętam -
      przybrane pomarańczem...

4. Biesiadna chata- na tyłach kina Jaworzyna - samemu nie ma co iść, bo się nie
      zje porcji. Przepyszne misy pierogowe - olbrzymie pierogi różnych rodzajów, w
      tym z bryndzą. Mnie przeszkadza zbyt głośna muzyka. Ale żarcie ok.

5. Pizzeria - nie pamiętam nigdy nazwy, jakaś dziwna - na Kraszewskiego, jak
      się idzie do Dolnej Krynicy to po prawo, w dawnym domu towarowym, wejście od
      bocznej ulicy. Wystrój dziwny, mało romantyczny - trochę chiński, ale fajne
      akwaria z wieeelkimi rybami. Denerwować może telewizor ze stacjami muzycznymi.
      Najlepsze pizze w Krynicy i oryginalne dania chińskie itp.

6. Cukiernia Lilianka na Piłsudskiego - dobra ciastka (trzeba wiedzieć jakie),
      koktajle mleczno-owocowe. Kawiarenka. Fajna. Lubię jak pada deszcz usiąść w
      sali z oknem na ulice i obserwować jak sunie woda w dół ulicy. Z tym, że to
      sala dla palaczy. Dla niepalących jest z tyłu.

7. Wszelkiej maści sery (rewelacyjny bundz, którego mogę zjeść tony) radze
      kupować w sklepiku w podcieniach Nowego Domu Zdrojowego. Przepyszny bundz
      słodki. Najlepiej jak się pójdzie rano i kupi świeżutki. Chyba najlepsza rzecz
      jaką jadłam w życiu (a dodam, że mieszkam teraz we francji, gdzie serów jest
      naprawdę dużo)...

8. Aha - uważajcie żeby nie pić wód mineralnych na godzinę przed lub po
      zjedzeniu owoców. Można sie porządnie zatruć.

Są jeszcze inne restauracje i lokale, ale byłam w nich rzadko, więc nie chce
      sie wypowiadać. Smacznego i udanego pobytu! Ja Krynicę uwielbiam!
    • malerz555 Re: Jedzenie w Krynicy 26.01.17, 18:21
      Jak będziesz w Górach to koniecznie odwiedź knajpkę pod adresem Krynica ul. Kościuszki 6. Serwują tam wyśmienitą pizzę i obiady domowe. Plusem jest dowóz zamówionych dań na telefon i muzyka grana na żywo.
    • lechan32 Re: Jedzenie w Krynicy 01.08.17, 14:40
      Kilka biesiad firmowych robiłem u „Adama” w Krynicy. Swojski klimat, nie jest drogo, stoły bogato zastawione. Cenowo myślę, że nie do pobicia lokalnie miejsce i przede wszystkim zadbane. Dużo lokali obdartych widziałem, a ten trzyma fason. Szczerze zachęcam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka