Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.07, 15:47 Wrzuciłam to na forum Film, ale jakoś cisza. Spróbuję tu. Pytanie: czy ktoś z was pamięta ten serial? Jakieś szczegóły, główne wątki? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ef Re: Niebieskie lato IP: *.it-net.pl 29.06.07, 16:42 pamietam jak mieli wybudowac cos w miejscu , gdzie stala lodz , w ktorej mieszkal marynarz, cos mi sie przez mgle przebija , ze zasadzili w tym miejscu drzewo w nadziei, ze ono powstrzyma inwestora a druga sytuacja to jak grubas pirania i jego kumpel chciali porozmawiac z marynarzem o seksie, i ten byl strasznie zmieszany dopoki nie zapytyali go "jak robia to ryby?" ;) fajny filmik epoko adriana molea Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: verano azul Re: Niebieskie lato IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.06.07, 16:59 po 25 latach..... foro.loquo.com/viewtopic.php?p=1258463 Odpowiedz Link Zgłoś
aniuta75 Re: Niebieskie lato 29.06.07, 17:08 Pamiętam, że dużo jeździli na rowerach :D. I pamiętam odcinek o tym jak jedna z bohaterek dostała pierwszą miesiączkę :P. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Niebieskie lato IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.07, 18:20 dzięki! super,że ktoś to pamięta. Ja pamiętam że to był niby taki beztroski serial, w którym jednak pojawiały się problemy całkiem serio. I dzięki za stronkę hiszpańską, niestety nie znam hiszpańskiego... :( Odpowiedz Link Zgłoś
bonnie75 Re: Niebieskie lato 29.06.07, 18:33 Pamietam imiona kilku bohaterow: Bea, Desi, Panczo, Hawi, Pi (taki grubasek), Tito. Taka starsza babka - Julia sluzaca rada mlodocianym bohaterom. Boze, jak to dawno bylo :-)))) I tez zapadl mi w pamiec ten odcinek z pierwsza miesiaczka Beatris :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Niebieskie lato IP: *.rekin.net 30.06.07, 11:24 Pamiętam też tę kobietę - była niezależna i strasznie mi imponowała. Ale był też w niej jakiś smutek. Tak, stary to serial, tak mi się przypomniało co się oglądało jakieś (o rany!) 15-20 lat temu... na wakacjach. Odpowiedz Link Zgłoś
annajustyna Re: Niebieskie lato 30.06.07, 19:03 W wypadku stracila meza i dziecko...A ten marynarz zmarl w koncu na atak serca:(((. pamietam jak siostra jednego z chlopcow poszla na randke, a oni intrygowali. Ech, to byly czasy... Odpowiedz Link Zgłoś
malgosiek2 Re: Niebieskie lato 30.06.07, 14:21 Ech a ja juz myślałam,ze znowu mają puścić w telewizorni:( Szkoda,bo też wiele razy myślałam o tym filmie i lubiłam go oglądać. No i na to wychodzi,ze taka stara już jestem :/) Gosia Odpowiedz Link Zgłoś
jane795 Re: Niebieskie lato 01.07.07, 23:32 Wiecie,ja pamiętam ten film w tym sensie,że strasznie mi się podobał ale kompletnie nie pamiętam o czym był poza tym,że akcja toczyła się gorącym latem i że strasznie chciałam być na ich miejscu.Wiem,że była jakaś grupa dzieci ale czy mieszkali w jakieś miejscowości czy przyjechali tam na wakacje nie pamiętam.No może jeszcze to,że jeździli na rowerach.Dziwne,wiedzieć,że lubiło się film nie pamiętając treści...:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Niebieskie lato IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.07.07, 12:41 i dlatego też chciałam sobie przypomnieć jakieś szczegóły! Odpowiedz Link Zgłoś
stara_dominikowa jane795 03.07.07, 09:20 mam tak samo. właściwie pamiętam tylko morze, dziadka z białą brodą, łódź. wiem, że film bardzo mi się podobał, kojarzył z upalnym latem i rozluzem wakacyjnym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cruella UPDATE: Niebieskie lato IP: *.nwrknj.east.verizon.net 02.07.07, 18:42 Jak mozna nie pamietac? Pamietam Chanquete, Julie, Bee, Desi, Javiego no i wiecznie jedzacego Pirañe! Serial lecial na poczatku lat 80 tych od Portugalii poprzez byla Jugoslawie na (sic!) Bulgarii skonczywszy. Mowil o uniwersalnych wartosciach: przyjazni, rodzinie, tolerancji, pierwszej milosci.... Sama piosenka tytulowa byla przebojem czesto granym przez hiszpanskie radiostacje. Sama mam mpg z czolowka:-) Maria Garallon grajaca Julie czesto pojawia sie w serialach i telenowelach. W Polsce wspominki znalazlam na www.nostalgia.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=87&Itemid=119 A serial niedawno wydano w Hiszpanii na DVD. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Niebieskie lato IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.07.07, 15:42 Ale coś się obawiam, że jakby go dziś obejrzeć to zostałaby tylko nostalgia... A poza tym bardzo by nas śmieszył. Choć może się mylę. W każdym razie, serial był fajny, bo postaci były prawdziwe, podpowiadał co by tu robić na nudnych wakacjach, był blisko tzw. normalnego życia (w przeciwieństwie to późniejszego BH90210 i innych produkcyjniaków amer.) Oglądało się! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mujer_delvis Re: Niebieskie lato IP: *.lublin.mm.pl 03.07.07, 19:48 tez bardzo lubilam ten serial, w Hiszpanii na status kultowego i cieszy sie powazaniem, kolega z Hiszpanii mowil ze jak umarl Chanquete, ten starszy rybak, to cala Hiszpania poghrazyla sie w zalobie. Czytalam gdzies na wikipedii chyba, ze byl o tyle inny od innych ze pojawial sie jezyk jakim rzeczywiscie mowili ludzie tzn pojawialy sie przeklenstwa i zwroty potoczne, pamietam niektore odcinki, np jak jakis piosenkarz mial przyjechac do miasta i dziewczyny wkladaly sobie pod bluzki polowki pomaranczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gosia a ja do tej pory potrafię zanucić melodię:) IP: 195.205.254.* 09.07.07, 12:16 Odpowiedz Link Zgłoś
kris.m Re: a ja do tej pory potrafię zanucić melodię:) 09.07.07, 13:03 Pewnie, że pamiętam - jeden z moim ulubionych seriali dzieciństwa, aczkolwiek było to niebieskie lato na czarno-białym telewizorze:) Szczególnie podobał mi się zupełnie niezwykły odcinek, o pewnym człowieku, który medytował na plaży, nie wiadomo do końca kim on był - człowiekiem czy kosmitą..? Z tego okresu pamiętam jeszcze Niebezpieczną Zatokę, oraz serial już raczej dla dorosyłych - mistyczne "Stowarzyszenie z Eleusis" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fifi Re: a ja do tej pory potrafię zanucić melodię:) IP: *.tkdami.net 15.07.07, 23:25 pamietam, super serial i tez pamietam teraz jedynie ten odcinek z pierwsza miesiaczka, jak siedziala na fotelu i nie wariowala z innymi bo dostala :) Odpowiedz Link Zgłoś