Dodaj do ulubionych

"smoczkowe" dwulatki! sa jeszcze jakies??

27.12.05, 13:48
witam! czy niektóre z waszych maluchów "ciagna" jeszcze smoka? moj niestety
tak...nie moge go za nic w swiecie odzwyczaić...czasem udaje że "dyduś" sie
gdzies zagubił ale płacz i marudzenie sa okropne i w sumie wymiekam! poza tym
Dawid ma młodzsza siostrzyczke która tez ssa smoka i ciezko mu wytłumaczyc że
ona może a on nie!
moze macie jakies wypróbowane sposoby na odzwyczajenie od "dydka"

pozdrawiam!
Obserwuj wątek
    • cz.wrona Re: "smoczkowe" dwulatki! sa jeszcze jakies?? 27.12.05, 15:00
      U nas co prawda smoek był tylko do 5 miesiąca ale mam kilka doświdczeń z
      rodziny ;)
      Np: wytłumaczenia, ze jest sie już dyżum i nie wyoad- zero szans powodzenia ;)))
      np; wrzucenie przy dziecku smoka do ognia, kosza, gdzieś gdzie już nie da się
      go wyjąć z powrotem ;D, najlepiej jak to zrobi ktoś nie z rodziny.
      np; oddanie innemu mniejszemu dziecku
    • natalia433 Re: "smoczkowe" dwulatki! sa jeszcze jakies?? 27.12.05, 20:00
      przy moim uparciuchu watpie że cos poskutkuje, przed swietami obiecał ze oda
      smoka Mikołajowi w zamian za prezety ale jak przyszło co do czego to krzyczał
      ze nie odda i koniec!
      • monika_lwo Re: "smoczkowe" dwulatki! sa jeszcze jakies?? 28.12.05, 13:15
        Ja powiedziałam, ze wielka mrówka zjadła i pomogło. Pytała jeszcze wiele razy o
        niego, ale przypominałam co się stało i jakoś samo przeszło...
    • bdra1 Re: "smoczkowe" dwulatki! sa jeszcze jakies?? 28.12.05, 14:23
      moj ma jeszcze su.
    • mama_pysiaczkow Re: "smoczkowe" dwulatki! sa jeszcze jakies?? 28.12.05, 16:32
      moje Maluchy tez mają :-((( do snu.
      ponacinałam je bo u mojej koleżanki to pomogło - niestety moim dzieciom to nie
      przeszkadza - mówią, ze myszka pogryzła i tyle. chyba potrzeba czasu... w ciągu
      dnia nie używamy.
    • naatii Re: "smoczkowe" dwulatki! sa jeszcze jakies?? 28.12.05, 19:03
      My już nie dydamy smoka od prawie czerwca o ile dobrze pamiętam :)) Może i
      nawet wcześniej :D
    • speni Re: "smoczkowe" dwulatki! sa jeszcze jakies?? 28.12.05, 23:03
      My tez mamy...kciuka !!! O zgrozo, jak bym chciała mieć wasz problem smoczkowy.
    • jasma76 Re: "smoczkowe" dwulatki! sa jeszcze jakies?? 13.01.06, 12:24
      U nas był smok tylko do spania do Nowego Roku. W Nowy Rok Jaś dał małym
      ptaszkom, które przylatuja do naszego karmnika na balkonie. Powiedziałam mu, że
      mama małych ptaszków bardzo mnie prosiła o Jasia smoczki, bo jej dzieci płączą,
      a ja jej powiedziałąm, że się spytam jasia, czy odda, bo on juz przecież nie
      płacze itp, itd. Sam wyniósł na balkon, połozył obok karmnika i rano
      sprawdzilismy, czy ptaszki sobie wzieły:-))) Oczywiscie sobie wzięły. Były 2-3
      noce, ze jak sie przebudził i nie dostał smoka to się wybudzał na maxa i brykał
      3 godziny, wczoraj też tak było, co jest koszmarne dla mamy jak nie śpi np. 3-6
      w nocy, ale nie płacze. I w ogóle nie wspomina o smoku
    • serducho_m Re: "smoczkowe" dwulatki! sa jeszcze jakies?? 24.01.06, 03:37
      Oliwka ma smoka. do spania... i tez nie wiem jak sie go pozbyc...
    • mammax Re: "smoczkowe" dwulatki! sa jeszcze jakies?? 09.02.06, 13:27
      Nasz Maks ciamkał smoczka do spania ale jak skończył 2,5 roku czyli ok.
      półtorej miesiąca temu schowaliśmy go i przed snem jak ryczał w niebogłosy "daj
      mi smoka" zagadywaliśmy go , bajeczki itp. I jakoś udało się. Teraz nawet
      dzięki ostatnio przebytemu zapaleniu jamy ustnej zapomniał o butelce mleka
      przed snem, czasem tylko podłapie buteleczkę od młodszego, Mikołajka.
      Tak więc powodzenia. Pzdr.
      • natalia433 Re: do mammax 11.02.06, 19:52
        hihi mamy dzieci niemalże w identycznym wieku:-))

        pozdrawiam!
        • mammax Re: do natalii433 13.02.06, 14:50
          Rzeczywiście! ciekawa jestem czy twój starszy szkrabek też był taki zazdrosny
          jak mój, zresztą co tu dużo mówić mój nadal jest zazdrosny o młodsze rodzeństwo.
          • ewa2233 Re: do natalii433 14.03.06, 11:50
            u nas ciągle smoczek jest w chwilach smutku i do spania. Nie walczę z tym.
            --------------------------------------------------
            çççççççççççççççççççççĂççĂç
            • yvi1 Re: do natalii433 17.03.06, 19:21
              Do nas przyjdzie smoczkowa wrozka.Od paru dni mu o tym opowiadam.Gdy nadejdzie
              czas Kai sam polozy smoki na parapecie,a rano znajdzie prezent od wrozki.

              W sprawie pampersow poskutkowalo.Pampersowa wrozka zabrala wszystkie pampersy i
              zostawila super prezent.Oczywiscie Kai byl na to gotowy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka