15.04.06, 11:01
Okres Świąt, to czas zadumy, refleksji, spotkań rodzinnych. Czasami jest to
jedyna okazja, żeby odnowić więzy rodzinne, a nawet zażegnać wszelkie
konflikty. Składamy sobie życzenia, staramy się być dla siebie mili, chcemy
być mili. W te dni, przypominamy sobie o tych, o których nie pamiętamy, nie
mamy czasu pamiętać w ciągu całego roku.
Niewątpliwie, te Święta są świętami rodzinnymi. Spotykamy się przy suto
zastawionych stołach, wspominamy dawne dzieje, śmiejemy się, żartujemy,
pamiętamy o tych, których już nie ma, albo o tych, którzy po prostu nie mogą
być razem z nami w te dni.
Mam świadomość, że nie każdy z nas może spędzać w ten sposób Święta. Przede
wszystkim bardzo dużo jest starych, samotnych ludzi, którzy nie mają już z
kim spędzić tak rodzinnych Świąt. Myślę, że dla nich, ten czas, jest jednym z
najtrudniejszych dni, bo uświadamiają sobie to, jak bardzo są samotni.
Ale znam też przypadki, że mając rodziny, mieszkając z nimi pod jednym
dachem, ludzie czują się samotni. Nawet w Święta. A może przede wszystkim w
Święta.
Dlatego, życzę nam wszystkim, abyśmy nie tylko w Święta byli dla siebie mili,
życzliwi, dobrzy, ale każdego dnia, starali się, choćby drobnym gestem, czy
słowem, dawać dowód na to, jak bardzo zależy nam na tych, których kochamy,
czy po prostu lubimy.
Obserwuj wątek
    • proces7 Re: Refleksje 15.04.06, 11:43
      Wesołych Świąt.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka