panisiusia 05.09.06, 10:58 coś a'la fabryka opakowań szklanych. Szczegóły wkrótce :) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
drzejms-buond Re: mój wątek cykliczny 05.09.06, 11:52 czekamy... zęby zaciskając...wbijając w szkło... Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: mój wątek cykliczny 05.09.06, 12:20 zrobiłam coś, czego nienawidzę: apostrof zamiast akcentu :( zara stworzę wątek, a Wy już szykujcie słowa krytyki :) Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: mój wątek cykliczny 05.09.06, 12:47 Myślałam o jakimś super trafiającym w sedno temacie wątku, ale mi się nic nie wymyśliło, więc zostaję tu:) Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 13:08 Wczoraj wieczorem mą uwagę do tych 20cm2, które wygospodarowałam na monitorze dla telewizora, mą uwagę przykuł radosny śpiew, a tuż potem sielankowy obraz: grupa, zdaje się przyjaciół, siedzi sobie przy ognisku, nucą sobie radosne monosylaby, gdzieś w tle kraży butelka. Prawdziwa akcja tego spotu rozgrywa się już kilka sekund później. Butelka trafia w ręce (?) wielkiego, obślimaczonego ufoka z wielkimi warami. Akcja zwalnia, ufok pije i...podaje butelkę dalej. Siedzący obok chłopak bierze ją, wyciera gwint w koszulkę i pociąga łyk. Śpiew na ustach zebranych zamiera. Ufok dziwnie się patrzy. Zapanowuje ogólna konsternacja. Chłopak orientuje się w swym błędzie. Oddaje butelkę "obcemu". Ten obślinia ją namiętnie i znów podaje sąsiadowi. Tym razem mamy dosyć dokładne zbliżenie na rozciągający się między warami a butelką śluz. Chłopak bierze butelkę, zamyka oczy i pije. Wszyscy odtychają z ulgą i wracają do śpiewu. Zostawiamy grupę przyjaciół w ich sielankowej atmosferze, a sami czytamy jeszcze "Bo przyjaciołom się UFO". No i teraz zapraszam na kilka drobnych refleksji: Butelka to 0,33l Coca Coli - czyżby nawiązanie do Mickiewiczowskiego Leszka i Mieszka, którzy nawet orzeszka dzielili na pół? Dzielenie się tak małą ilością ma podkreślać głeboki związek emocjonalny tej grupy? A może po prostu plastikowa półlitrówka głupiej by wyglądała, a dwulitrówki nie dałoby się tak zgrabnie przekazywać między sobą? W związku z tak małą ilością cennego płynu, czy zabieg sąsiada ufoka można zinterpretować jako cocacolowe skrytożerstwo? Czy jest to tylko drobnomieszczański odruch (to wytarcie) i to co się potem dzieje to błyskotliwe wyjście z impasu (iście mentosowe, rzec by mozna). Hasło "Bo przyjaciołom się UFO" w tym kontekście brzmi trochę tak: Twój przyjaciel nie ma w ślinie żadnych zarazów, nie stosuj żadnych zabezpieczeń. W imię Cocacoli ufomy nawet ufokom! Podsumowanie: obłędna muzyka ;), przesłanie, jak dla mnie, nieco pokrętne. Zwłaszcza po genialnie prostej, niełopatologicznej poprzedniej reklamie Coli (przygotowywanie butelki do wyskoczenia z automatu). Odpowiedz Link Zgłoś
drzejms-buond Re: Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 13:33 noooooo, ambitnie nie powiem...nie powiem... Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 13:53 Niby miałam recenzje teatralne pisać, ale na razie mam teatrowstręt :) i sezon się dopiero zaczyna... A o spotach to ja mogę godzinami :) Odpowiedz Link Zgłoś
drzejms-buond Re: Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 13:54 to prosiemy bardzo... wiecek.biz/bo_przyjaciolom_sie_ufo.html Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 14:00 Tak żeby było wszystko jasne, tzn moje preferencje, jakby ktoś chciał polemizować: najlepsza dotądy była rekla sony bravii :) Odpowiedz Link Zgłoś
drzejms-buond Re: Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 14:11 a Sanczeza już zdobyłaś śpiewajacego? Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 14:17 Claro! Ba, nawet mam wersję z której został zrobiony cover, i teledysk (nb na jego bazie zbudowano reklamę, ale kto to wymyślił? dla mnie to geniusz!) Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 14:19 wrrrróć. Sanczeza w sęsie Hozego? Odpowiedz Link Zgłoś
adka Re: Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 14:15 a czy w tym miejscu mogę napisać, że ja myślałam, że ten ufok to ta bakteria obleśna z reklamy domestosa czy raczej powinnam znaleźć inne miejsce na tego typu skojarzenia? Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 14:18 Możesz, więc śmiało napisz;) Odpowiedz Link Zgłoś
drzejms-buond Re: Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 14:48 hose,hose...w sensie Szweda tego... tak, ufok=domestos!!! Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 15:08 No a the knife teledysk widziałeś? Jak wymyślono tę analogię do diasku? :) Odpowiedz Link Zgłoś
adka Re: Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 15:24 w takim razie śmiało piszę, że wg mnie ufok to bakteria z domestosa a swoją drogą nie wiem ja wy, ale moje skojarzenia dotyczące wyglądu ufoków kształtowane były przez Archiwum X (ewentualnie Alfa), a nie reklamy domestosa więcej nazwy tego środka nie wymienię, bo mi się za mocno marka utrwali Odpowiedz Link Zgłoś
gregorz Re: Bo przyjaciołom się UFO 05.09.06, 21:43 a moze w domysle: coca-cola wszelkei zarazy wypali :) wiec pij spokojnie! Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: mój wątek cykliczny 05.09.06, 15:12 Aha, a wiecie skąd się wzięło w moim słowniku słowo ufok? Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: mój wątek cykliczny 05.09.06, 15:32 A skoro już ten wątek został przypięty (za co serdecznie dziękuje :) ), to ja z mojej strony zobowiązuję się dorzucać co jakiś czas świeże analizy, a z Waszej strony proszę Was o przesyłanie mi na priva, czy gdzie chcecie, propozycji rekli do zanalizowania:) Odpowiedz Link Zgłoś
drzejms-buond Re: mój wątek cykliczny 05.09.06, 16:26 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=26334&w=47792167 Odpowiedz Link Zgłoś
drzejms-buond Re: mój wątek cykliczny 05.09.06, 16:59 tu też jest fajna reklama z kotkami abc.go.com/fsp/?channel=ExtremeMakeoverHomeEdition Odpowiedz Link Zgłoś
romy_sznajder Re: mój wątek cykliczny 05.09.06, 23:02 no ja go przypielam tymczasowo, z braku czasu na zmiane opisu forum. przyszpilone watki malo zwracaja uwage. zaraz zmienie opis i watek zalinkuje Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: mój wątek cykliczny 05.09.06, 23:11 Znaczy się na czerwono będzie? To ja tu muszę rękawy zakasać... Odpowiedz Link Zgłoś
romy_sznajder Re: mój wątek cykliczny 05.09.06, 23:12 no. moze byc? tak, mysle lepiej, bo watki sie beda zmieniac [mamy nadzieje:)]. fragment zacytowany ok? Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: mój wątek cykliczny 05.09.06, 23:18 Ja Ci wierzę i ufam we wszystkim, jak, że zacytuję mojego ś.p. nauczyciela, dziecko we mgle, z zespołem Downa (tak, miał specyficzne poczucie humoru). Musze tylko następnym razem nie robić literówek. I w ogóle sobie najpierw napisać w wordzie, przeczytać ze dwa razy i dopiero wysłać... Taka ramka zobowiązuje ;) Odpowiedz Link Zgłoś
romy_sznajder Re: mój wątek cykliczny 05.09.06, 23:20 a w cytacie to ja literowki zara poprawie luuuuuuuuuuuuuuuz. to nie trybuna ludu:P:P:P Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia rekla samochodu 11.09.06, 23:39 Leniwiec. Leniwiec trójpalczasty (Bradypus tridactylus L.) nie jest zbyt wysoki, ma zaledwie 50-60cm wzrostu. Jest nieco chudzinkowaty – waży zaledwie 5kg. Jego krótkie i wełniste włosy rosnące na przemian z włosami długimi i szczeciniastymi tworzą znakomite środowisko życia wszelkich glonów i grzybów. Leniwiec ma gruczoł, zdaje się przydatny podczas kopulacji. Leniwiec dobrze widzi, ale niestety słabo słyszy. Leniwiec doskonale pływa. Leniwiec śpi w łóżku jakiejś dziewuchy. Niemal natychmiast po jej przyjściu leniwiec musi wyłączać budzik i wstawać. Leniwiec je croissanta. Leniwiec pije kapiącą kawę(nie espresso!). Leniwiec leniwie wychodzi z pogrążonego we śnie domu. Leniwiec wsiada do samochodu. Leniwiec chce zostać żywy. P.S. Jak zobaczę jeszcze kiedyś tę reklę, to dopiszę markę samochodu ;) Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: rekla samochodu 12.09.06, 00:09 Alfa Romeo Chodziło o tego Romeła, czy o konotacje leniwca z Alfem? Odpowiedz Link Zgłoś
romy_sznajder Re: rekla samochodu 12.09.06, 00:15 to chodzi w telewizorze? ale fajne zycie ma leniwiec. Odpowiedz Link Zgłoś
mameluch Re: rekla samochodu 12.09.06, 08:59 gdyby nie niska waga Leniwca i na pewno lepszy samochód, byłbym pewien że wstawili mi kamerę do sypialni:) Odpowiedz Link Zgłoś
drzejms-buond Re: rekla samochodu 12.09.06, 09:34 zaczynasz dzień od krółasanta? łot, światowiec... Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Sunsilk: utrzymuję faceta 10.10.06, 21:59 Dziewczęta spotkały się w jakimś przybytku o statusie lokalu użyteczności publicznej. Zaznaczmy: PUBLICZNEJ. Jedna z nich opowiada o swoich sposobach(co oczywiście jest nam od razu ilustrowane odpowiednimi wstawkami filmowymi): a to włosy na sztorc, a to loki, a to wytapirowane, a znowu innym razem gładkie(nigdy naturalne, takie jakie ma na spotkaniu z koleżankami). Fyzury wykonywane są oczywiście za pomocą jakichś narzędzi tortur zasilanych prądem(narzędzi, nie tortur). Miejsce wykorzystania fryzur, a także dostosowanych do nich kostiumów: sypialnia. Lubego nie widać. Kloeżanki na wieść o maltretowaniu owłosienia, zachodzą na głos w głowę: dlaczego masz takie zdrowe włosy, skoro tak je maltretujesz? Ta lepiej wyedukowana fryzjersko, a co za tym idzie życiowo(jak się później dowiemy) oświadcza iż to przy pomocy Sunsilka jedynie udaje się. I to jeszcze nie pointa.(sic!) Pointa pada w następnym zdaniu: i tak utrzymuję faceta! No i ja nie wiem: ona w jakimś teatrze kameralnym pracuje i tak zarabia na utrzymanie tego faceta? A może chodzi o to, że facetom tak szybko się fryzury nudzą? Nie, nie. Kobieta, aby utrzymać faceta, ma być idealnym obiektem seksualnym. Odpowiedz Link Zgłoś
drzejms-buond Re: Sunsilk: utrzymuję faceta 11.10.06, 10:28 no cóż ,jaka kobitka taki facet nie dziwi nic :-/ Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Dwie reklamy Airways 24.10.06, 23:06 To, że jeden produkt reklamuje cykl reklam opartych na tym samym schemacie już nas nie dziwi. Czasem kilka takich reklam jest emitowanych równolegle, innym razem "nowy odcinek" pojawia się, gdy istnieje podejrzenie, że pierwszy się już opatrzył. W przyadku gum Airways mamy do czynienia z drugim rozwiązaniem. Cały cykl opart jest na pomysle pokazania castingu na osobnika najlepiej oddającego działanie gumy. Pierwszy filmik pokazywał nam panią śpiewaczkę klasyczną. Dzięki gumie jej głos brzmiał czysto i klarownie, bez problemu "brała" góry i górki. Gdy już zaprezentowała, to co przygotowała, głos z offu, łudząco podobny do tego z Tele2, zaproponował, by pani wyraziła, co TAK NAPRAWDĘ robi z nią mocno orzeźwiająca guma. Pani na te słowa ryknęła jak lwica. Drugi filmik: sceneria ta sama, atmosfera castingu takoż. Wychodzi pan. Już po jego pierwszych krokach orientujemy się, że guma sprawia iż pan ów bzyka. No więc pan bzyka. I piszczy butami o parkiet. My czekamy na głos, który powie "pokaż, co TAK NAPRAWDĘ robi z tobą guma". Czekamy, czekamy...i co? I reklama się kończy. A my pozostajemy z przekonaniem, że to bzykanie to coś wyuczonego, a pan pokaże zaraz "co tak naprawdę". I się nie doczekujemy. W sumie każda z tych reklam jest taka sobie. Ale...mogło wyjść fajnie, gdyby spoty zamieniono kolejnością emitowania. A tak budowana jest dramaturgia, która nie znajduje rozładowania...:( Odpowiedz Link Zgłoś
romy_sznajder Re: Dwie reklamy Airways 24.10.06, 23:12 i dobrze, ze nie ma [z punktu widzenia nazwy]. czegos Ci brakuje i sie zastanawiasz czego. dopowiadasz sobie w glowie, tak to dziala... co z tego, ze dopowiadasz w stanie poirytowania. za pare dni poirytowanie zapomnisz, a spot bedziesz pamietac. szkoda, ze spot, a nie logo, ale wlasnie dlatego jest pewnie seria. Odpowiedz Link Zgłoś
panisiusia Re: Dwie reklamy Airways 24.10.06, 23:17 No ale z drugiej strony to nie traktuje się tego bzykania serio. A w tym drugim spocie chyba o to chodzi, że po gumie tak nas energia rozeprze, jak tego bzykacza... Odpowiedz Link Zgłoś
sabeena Re: Dwie reklamy Airways 24.10.06, 23:24 > i dobrze, ze nie ma [z punktu widzenia nazwy]. czegos Ci brakuje i sie > zastanawiasz czego. dopowiadasz sobie w glowie, tak to dziala... co z tego, ze > dopowiadasz w stanie poirytowania. za pare dni poirytowanie zapomnisz, a spot > bedziesz pamietac Myslisz? Ja tam mam wrazenie kosmicznej niedorobki, strasznie mi sie te spoty nie podobaja. Jesli faktycznie byl w tym jakis zamysl, to jak dla mnie b. pokretny. szkoda, ze spot, a nie logo, ale wlasnie dlatego jest pewnie > seria. Pamietacie, byla kiedys taka reklama, grono mlodych malarzy w pracowni (studenci ASP lub czegos na ksztalt), maluja nagiego przystojnego mlodzienca, co na papierze, to i w sali, mlodzieniec jest nagi, jest przystojny, a jak wbiega spozniona, rowniez mloda i urodziwa studentka, owiana w zapach reklamowanego pachnidla. Mlodzieniec reaguje erekcja, pozostali studenci reaguja smiechem, widz reaguje zapamietaniem spotu. A marka? Pamietacie, co bylo tak reklamowane? Ja pamietam tylko, ze dezodorant (to jeszcze ta epoka byla, ze dezodorant sluzyl za srodek do pachnienia, a nie do zabijania potu) i chyba mial zielone opakowanie. Z ta seria jest tak samo. Reklame moze bede pamietac, ale za Chiny (nawet teraz) nie przypomnialabym sobie nazwy reklamowanej gumy. Gdybyscie nie napisali, nie wiedzialabym, ze to Airways. Odpowiedz Link Zgłoś
romy_sznajder Re: Dwie reklamy Airways 24.10.06, 23:33 no wiec, szkoda ze spot, a nie logo. ale reklamodawcom nie zalezy na logach, tylko na spotach. wtedy zdobywaja nagrody i sa waznymi ludzmi z branzy reklamowej. Odpowiedz Link Zgłoś
romy_sznajder Re: Dwie reklamy Airways 24.10.06, 23:45 aa. aha. a ja pamietam. "to musial byc Impulse" Odpowiedz Link Zgłoś