stephen_s
11.06.08, 14:43
Mam pytanie: kto jest właścicielem ziemi w Polsce? To znaczy, ja
rozumiem, że ogólnie ziemia może należeć do osoby prywatnej,
samorządu itd.. Ale czy nie jest tak, że na jakimś poziomie
właścicielem ziemi zawsze pozostaje państwo?
Bo jeśli nie, to czemu nie można np. kupić sobie ziemi i oświadczyć,
że ten kawałek ziemi przestaje być polskim terytorium?