Dodaj do ulubionych

gdzie sa UPADLE anioly?!?

08.01.02, 11:32
te anielskie nie spelniaja swego zadania. tylko baju, baju albo ple, ple, ple.
herbatka czy soczek? bleeee, mdlo miiii....
a gdzie cichy szlest anielskich skrzydel? gdzie spiewy, ktore rozaniela
najczarniejsze dusze? gdzie delikatny dotyk niebianskich dloni, ktory sciera
zmeczenie i koi serce? no gdzie?
niech przyjda upadle, stracone w otchlan codziennego dnia! niech wreszcie sie
zacznie!!!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: samanta Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 08.01.02, 11:36
      ja jezdem upadlym aniolem! pierdutnelam tak ze az ziemia zadudnila.Na dowod nawet zdjecie mam;)
      • mathildae Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 11:38
        czyje to zdjecie, Sam? bo twoje juz chyba widzialam;-)
        • Gość: samanta Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 08.01.02, 11:41
          no i prosze!Nawet swiadkow mam na swoja upadlosc!:)))
    • enancjo Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 11:36
      .. niestety w PIEKLE...
      Enancjo
    • mario2 Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 11:37
      uskrzydlonych aniolow jest dwoch- Pegaz- taki kon ze skrzydlami, i Wrew szef
      zakonu kapucynow! Jeszcze Trapszo Lilly i Gero. Od czasu do czasu Forward.
      Ale ich cechuje koppleks prawicy polskiej. Wiec brak pomyslunku, zjednoczenia i
      sporne charaktery. Walcza miedzy soba o dominacje, a szbelkami pobrzekuja w
      kierunku innych!

      • mathildae Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 11:41
        mario, zglaszasz sie na upadlego czy tak towarzysko sie wtracasz, co?
        • mario2 Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 11:46
          wolny wybor :o)))
          • mathildae Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 11:50
            to wybieram bramke nr3!

            mario2 napisał(a):

            > wolny wybor :o)))

        • kocur1 Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 11:48
          Ja tam juz dawno spadłem na dno rozpusty .., ale na cztery łapki
          • mathildae Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 11:49
            no tak, wiadomo, kot.

            kocur1 napisał(a):

            > Ja tam juz dawno spadłem na dno rozpusty .., ale na cztery łapki

            • kocur1 Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 12:14
              A to źle Aniołku ?:))
              • mathildae Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 12:43
                wrecz przeciwnie. w kolejnym wcieleniu tez chce byc kotem;-)
                • kocur1 Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 13:06
                  Kocicą ?:)
                • kitek1 ciocia papilotka 08.01.02, 13:07
                  i bedziesz nasza siostrzyczka,
                  • mathildae Re: ciocia papilotka 08.01.02, 13:15
                    tiaaaa, twoja sister in love, kitku.

                    kitek1 napisał(a):

                    > i bedziesz nasza siostrzyczka,

                    • kitek1 Re: ciocia papilotka 08.01.02, 13:24
                      juz cie lubie, byla ciociu
                  • kocur1 Re: ciocia papilotka 08.01.02, 13:21
                    A fe, siostrzyczka ?? E tam, z siostrzyczką nie można sie po piwnicach szwendać
                    i ten-tego ..:))
      • Gość: o+o-o Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? - do mario2 IP: *.qc.sympatico.ca 08.01.02, 16:39
        mario2 napisał(a):

        > uskrzydlonych aniolow jest dwoch- Pegaz- taki kon ze skrzydlami, i Wrew szef
        > zakonu kapucynow! Jeszcze Trapszo Lilly i Gero. Od czasu do czasu Forward.
        > Ale ich cechuje koppleks prawicy polskiej. Wiec brak pomyslunku, zjednoczenia i
        >
        > sporne charaktery. Walcza miedzy soba o dominacje, a szbelkami pobrzekuja w
        > kierunku innych!

        Zapomniales o mnie, smialo dorzuc mnie do listy.


        • o+o-o Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? - do mario2 09.01.02, 05:20
          Gość portalu: o+o-o napisał(a):

          > mario2 napisał(a):
          >
          > > uskrzydlonych aniolow jest dwoch- Pegaz- taki kon ze skrzydlami, i Wrew sz
          > ef
          > > zakonu kapucynow! Jeszcze Trapszo Lilly i Gero. Od czasu do czasu Forward.
          > > Ale ich cechuje koppleks prawicy polskiej. Wiec brak pomyslunku, zjednocze
          > nia i
          > >
          > > sporne charaktery. Walcza miedzy soba o dominacje, a szbelkami pobrzekuja
          > w
          > > kierunku innych!
          >
          > Zapomniales o mnie, smialo dorzuc mnie do listy.

          Aniol Michal
          o:)

          ty ....w raju polityki sie nie uprawia ...a szabelki pobrzekuja w kierunku
          slaaaaaachetnych niewiast

          o:)


      • Gość: trapszo Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? IP: 62.144.178.* 08.01.02, 16:47
        mario2 napisał(a):

        > uskrzydlonych aniolow jest dwoch- Pegaz- taki kon ze skrzydlami, i Wrew szef
        > zakonu kapucynow! Jeszcze Trapszo Lilly i Gero. Od czasu do czasu Forward.
        > Ale ich cechuje koppleks prawicy polskiej. Wiec brak pomyslunku, zjednoczenia i
        >
        > sporne charaktery. Walcza miedzy soba o dominacje, a szbelkami pobrzekuja w
        > kierunku innych!

        To znaczy ze Ty lewica M.2. No to teraz wszystko jasne.
        Tak toczno!!! towarzyszu Mario 2.

        Pozdrawiam
        >

    • rayoff Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 12:59
      Połamały i się i w zaspach pozamarzały. Teraz odwilż idzie to może Ci się
      jakiego nawet zobaczyć uda ;)
      • mathildae Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 13:17
        helou, sunshine! to jest jakas teoria.
        ale wciaz nieustajaco powraca pytanie; gdzie ulecialy UPADLE ANIOLY???
        • rayoff Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 13:18
          ja tam mysle, ze jednak one w tych zaspach...
          • mathildae Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 13:23
            to ja moze pojde pozyczyc plug do odsniezania?
            • rayoff Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 13:25
              Ja Ci chętnie pomogę :)
              • mathildae Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 08.01.02, 13:39
                gdzie wyjezdzamy 'najsamwprzod'? ;-))) jakies sugestie?
                • o+o-o Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 09.01.02, 05:10
                  mathildae napisał(a):

                  > gdzie wyjezdzamy 'najsamwprzod'? ;-))) jakies sugestie?


                  DO RAJU kochana , do RAJU.......ale do raju nima za papier toaletowy ,

                  spiewaly WESOLE ANIOLY . O , przepraszam , cos komus UPADLO ...?

                  o:))))

                  Słuchajcie, słodkie siostry(o)-
                  tak mówił stary opat:-
                  (Na dworze było wietrzno,
                  ponuro i listopad.)
                  Raz było trzech aniołów,
                  jak trzy wyborne liry,
                  imiona ut sequuntur1:
                  Piotr, Paweł i Zefiryn.
                  Śliczni to byłi chłopcy,
                  jeden w drugiego gładszy,
                  łaskawym na nich okiem
                  Pan Bóg zza pieca patrzył.
                  No, w raju, jak to w raju,
                  zielono i wesoło,
                  obiady, gadu-gadu,
                  wieczerze i tak w koło.
                  Lecz nasi aniołowie
                  coś nie bardzo byli dziarscy
                  i często Bóg Dobrodziej
                  brew zagniewaną marszczył;
                  i gęsto w skórę leli
                  aniołów rajskie zbiry -
                  na próżno: znów szaleli
                  Piotr, Paweł i Zefiryn.
                  Od sromu jak od gromu
                  cierpiały aniołówny...
                  Ha, było trzech aniołów,
                  lecz siedem grzechów głównych.
                  Anioł Piotr, jak to Piotry,
                  szklanicą zwykł się bawić
                  i nieraz w Mons Pietatis2
                  musiał skrzydła zastawić;
                  a gdy wyłysiał mieszek,
                  to wonczas furis more3
                  do piwnic Dobrodzieja
                  dobierał się wieczorem.
                  Paweł zasię po Pawle
                  rycerskie wziął zasługi:
                  Dzień w dzień na rajskiej łące
                  aniołów kładł jak długich.
                  Sam święty Jerzy, siostry,
                  przygłądał się i dziwił:
                  "Ho, ho, nasz anioł Paweł
                  bije się jak Radziwiłł.
                  Dobrodziej też by chwalił,
                  lecz właśnie śpi w obłokach".
                  Tak mówił święty Jerzy
                  i dalej męczył smoka...
                  Zefiryn był muzykant,
                  miłośnik strun i syryng4,
                  niefrasobliwy, lekki,
                  jednym słowem, Zefiryn;
                  znał się na mitologii,
                  Achillach5 i Chimerach6,
                  miał skłonność do księżyca,
                  troszeczkę do Baudelaire'a7
                  i do sekretnych uciech,
                  nie gardził również pozą,
                  błąkając się, dziwacząc
                  andante maestoso8.
                  A taki był wstydliwy...
                  coś niby... jak Jan Jakub9;
                  kazania wielce ocenił:
                  "Do rybek" i "Do ptaków";
                  chociaż wuj Zefiryna,
                  już taki starszy anioł,
                  raz widział "Słówka" Boya
                  pod kołdrą. (Ach, ty draniu!)
                  Tak żyli aniołowie,
                  ale nadeszła kryska
                  i wezwał Bóg Dobrodziej
                  nadanioła Matyska.
                  "Wypędź mi - prawi - Piotra,
                  Pawła i Zefiryna,
                  kalają Paradisum10,
                  ego Deus11 - daj wina!"
                  Po takim paternoster
                  i po wytrawnym winie
                  Dobrodziej chodził gniewny
                  i huczał po łacinie.
                  Zefiryn zasromowany
                  pochylił nisko głowę,
                  wstydził się jak Jan Jakub,
                  skrzydła tuląc różowe.
                  Piotr zasię, jak to Piotry,
                  bryt rygielkom i zamkom,
                  siedział w chłodzie piwniczki
                  i świecił sobie lampką.
                  Paweł, jak zwykle Paweł,
                  anioł biedny, rogaty,
                  na podwórcu rajowym
                  bił się z Jerzym w palcaty12.
                  Ale nic nie pomagało,
                  zjawił się Anioł Michał
                  i rzecze: "Zefirynku,
                  już mi nie będziesz wzdychał.
                  Zawołaj swoich kamratów,
                  tak Decyzja orzekła...
                  ruszaj się, pókim dobry!
                  ani mru-mru! do Piekła!"
                  Wypędziły aniołów
                  rajskie draby i zbiry.
                  Zmarnowali kariery
                  Paweł, Piotr i Zefiryn.
                  Ergo13, siostry najsłodsze,
                  (Boże, módl się za nami!)
                  lepiej wam się przed nocą
                  nie wdawać z aniołami.

                  (K.I.Galczynski)



                  • mathildae Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 09.01.02, 09:32
                    wiec do piekla, nie do raju, w poszukiwaniu ruszac musze....
                    trzyjajeczny;-) nie podejrzewalam Cie o sympatie do Konstantego Ildefonsa!?
                    • Gość: upadłu a Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? IP: 217.146.161.* 09.01.02, 11:07
                      wiec jestem i czego duszą ząda?, bo nie wiem czy czego chce, czy nadaremnie
                      wzywa?
                      • mathildae Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 09.01.02, 11:24
                        zeby mdlo nie bylo! (vide 1st post). masz jakas specjalizacje upadly/-a?
                      • yess Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 09.01.02, 11:24
                        z upadlymi to chyba lepiej nie zaczynac Mati...
                        • mathildae Re: gdzie sa UPADLE anioly?!?-tylko do yess 09.01.02, 11:27
                          yess, jesli wiesz cos, czego ja nieswiadoma jestem, pisz szybko mi mail'a!
                          • yess Re: gdzie sa UPADLE anioly?!?-tylko do Mati 09.01.02, 11:29
                            no wiesz ja tak rozsadkowo mylse...upadly aniol moze tylko nabroic i co potem
                            bedzie hę ?
                            • mathildae Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 09.01.02, 13:43
                              wyglada na to, ze upadly nie ma kwalifikacji....;0)
                              • yess Re: gdzie sa UPADLE anioly?!? 09.01.02, 13:48
                                moze to oszust?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka