Dodaj do ulubionych

Beskid Niski

08.12.03, 19:35
Jeśli kochasz góry, interesuje Ciebie Beskid Niski, kultura łemkowska,
turystyka, zapraszam na nowy portal poświęcony wszystkim aspektom Beskidu
Niskiego. Zachęcam do dodania swojej cegiełki......
www.niski.prv.pl
Obserwuj wątek
      • bwadas Re: Beskid Niski 09.12.03, 01:23
        Czy to jest spam?? Nie..chyba nie...myślę, że mieszkacie w Gorlicach lub
        okolicy i faktycznie nie wiecie co się dziejje w okolicy..nie macie nawet
        możliwości pochwalić się komuś z poza Gorlic swoim regionem...bo po prostu
        nikt takiej strony nie robił..Robie to z pasją...i czy mi ktoś pomoże czy
        nie...będę to robił dalej...wolno bo wolno...Mieszkając w BN cieszyłbym się,
        że ktoś zajął się moim regionem...
        Z drugiej strony..szukam osób, które chciałyby być współautorami tej
        strony...dodać coś od siebie..
        ja sam mieszkam na Śląsku...i kontakt z BN mam rzadki...
        Chciałbym aby każdy kto interesuje się BN siedząc przed kompem czy to w
        Gdańsku czy Wrocławiu czy Ełku...mogł się dowiedzieć o której zaczyna
        iękoncert w Gorlicach, lub wystawa pisanek w Dukli lub kermesz w Olchowcu...i
        takich informacji mi po prostu brakuje....zresztą nie tylko takich...brakuje
        mi też historii poszczególnych wsi, starych zdjęć, wspomnień itp...
        Więc czy to jest spam??
        • ellenai Re: Beskid Niski 09.12.03, 04:45
          wlasnie odwiedzilam twoja stronke, zrobilam wpis i jestem pod wrazeniem:)))
          kawal swietnej roboty:) podzwiam naprawde:)))Pomoc? niesety ja jestem poza
          krajem,dlatego cenie sobie to co robisz i np to forum bo daje mi to namiastke
          zycia ktore tam jest a ktore zostawilam:)))Nie wiem co sie dzieje tam u was i
          dlatego z zapalem chlone to co macie do powiedzenia:)))A ze Patrick zasugerowal
          ci spam??nie wiem jak on ale ja chcialam ciebie sprowokowac do wypowiedzi
          tutaj.Udalo sie i faktycznie napisales tak jak myslalam ze moglbys napisac:))
          dzieki za ten post , za ujawnienie sie:)))Pozdrawiam cie bardzo serdecznie
          i "prowokuje" do nastepnych wypowiedzi tutaj,bo wiem ze poziom forum
          podnioslbys wybitnie:)))))))))
          • bwadas Re: pytanko:))) 09.12.03, 09:29
            Dzięki za słowa...Pytasz jaki mam związki? Mieszkam od niego 250km, Łemkiem nie
            jestem ale kocham góry. Pasja i fascynacja Beskidem Niskim to efekt dojrzałych
            poszukiwań, swoich gór. Wszechobecna komercja, tłumy ludzi, przerost
            infrastruktury odrzucają mnie od Tatr, Bieszczad czy Sudetów.
            A jak często bywam w BN?
            Raz w miesiącu...a jeśli jest nawał pracy to rzadziej..

Pozdrawiam
            • ellenai Re: pytanko:))) 09.12.03, 15:50
              no to swietnie ze ludze "z zewnatrz" potrafi fascynowac to miejsce.Jest
              unikalne i piekne:))))))zazdroszcze ze mozesz byc tak czesto,ja niestety nie::
              (((((( a ktore miejsca w beskidzie niskim sa twoimi ulubionymi????
              • bwadas Re: pytanko:))) 09.12.03, 19:27
                Nie odpowiem Ci na to pytanie z dwóch powodów....
                1. Po pierwsze tych miejsc jest tak dużo...ale to naj potrafiłbym wybrać...
                2. Po drugie niech to miejsce zostanie moim "kinem historii"
                • ellenai Re: pytanko:))) 09.12.03, 19:33
                  ok, rozumiem, pytam bo ja mam swoje ulubione miejsca::)to oczywiscie rejony
                  skad pochodze, Uscie Gorlickie, Wysowa,Kwiaton,Konieczna, Petna- ten
                  kosciol!!!!!!! wiesz ktory ,prawda? pozdrawiam:))
                    • ellenai DOKLANIE! 09.12.03, 19:49
                      ten widok mam na mysli!to widok z mojego dziecinstwa. A wyobraz sobie ,ze na
                      NIGDY nie bylam wewnatrz tego kosciolka.On zawsze byl gdzies z daleka, ile razy
                      jechalam z ojcem do Gorlic przez Magure,wyobrazalam sobie jak kosciol wyglada
                      w srodku, mam wiec tyle wyobrazen,ze........chyba nigdy nie zobacze jakie jest
                      wnetrze! no to mnie nostalgia wziela, ale lubie to uczucie, bo wtedy kazde
                      wspomnienie i miejsce nabiera kolorytu:))))
                    • basman73 Re: pytanko:))) 11.12.03, 15:20
                      No i w Pętnej jest knajpa, która ratuje nam życie jak siedzimy na Magurze albi
                      na Przysłupiu.... Własciciel nawet o drugiej w nocy odrzwia otworzy i gosci
                      uratuje jak im zabraknie...;-)))))
                      • ellenai Re: pytanko:))) 11.12.03, 15:42
                        no to basman czlowiek sie dowiaduje roznych rzeczy o ktorych pojecia nie ma
                        nawet!basman mam nadzieje ,ze zawawe macie zawsze dobra:))))))pozdrawiam
                        ciebie:)
        • patrick78 Re: Beskid Niski 09.12.03, 18:37
          strone stworzyles wyjatkowa:)mnie takze bardzo sie ona podoba.Zreszta sadze ,ze
          kazdy moze byc pod jej wrazeniem:)a moj komentarz faktycznie mial cie sklonic
          do wypowiedzi.Ciekawy po prostu bylem co masz do powiedzienia:)przepraszam
          jezeli zabrzmialo to niezbyt elegancko.
    • ll6 Re: Beskid Niski 09.12.03, 11:11
      fajan rzeczowa strona, moze bedzie super zrodlem o naszym beskidzie jak sie ja
      zbuduje do konca. jak tylko bede cos w stanie od siebie dodac to sie zglosze,
      jak na razie postaram sie poreklamowac wsrod znajomych.
    • lilly Re: Beskid Niski 09.12.03, 17:16
      tez odwiedzilam ciebie na twojej stronie i tak jak moi przedmowcy -podziwiam
      ciebie za to co robisz.Faktycznie stron takich jak twoja w necie nie ma
      wiele,ktore tak rzetelnie traktowalby na temat beskidu niskiego.Mam
      nadzieje,ze pasja twoja bedzie dalej trwala i nigdy sie nie wyczerpie.
      Beskid Niski jest mniej komercyjny ale chyba jednak to sie chyli ku
      koncowi,ostatnimi czasy bardzo duzo jest tam turystow,ludzie z miasta wykupuja
      grunty i stare domy.Wsie wymieraja a jezeli brak bedzie rdzennych mieszkancow
      to i kultura nie bedzie kontynuowana w nalezyty sposob:(((szkoda byloby gdyby
      to wszyskto odeszlo w niepamiec,mam nadzieje,ze tak sie nie stanie:)pozdrawiam
      ciebie serdecznie:))
    • grekaa Re: Beskid Niski 10.12.03, 14:03
      ekstra!!!!!!
      PRZYDA SIĘ W MOJEJ PRACY:-)

A tak nawiasem, szukam więcej, więcej, więcej...... szczególnie na temat rzeki
      Ropy!!!!!!!Moze ma ktoś z was namiary na jakieś tematyczne stronki. Będę
      wdzieczna:-)
      WITAM PO PRZERWIE:-))))))
      • ellenai Re: Beskid Niski 10.12.03, 15:54
        nie znam nic,bo ciezko znalesc, grekaa podziel sie info jak znajdziesz, ja w
        domu mialam ksiazke Nad rzeka Ropa:))tego moze szukaj po bibliotekach,ale pewno
        wiesz o tej ksiazce:))pozdrawiam ,wracaj na net,bo mi sie teskni za toba!!!
        • grekaa Re: Beskid Niski 11.12.03, 14:49
          witak kochana:-)
          Nad Rzeką Ropą, to książeczka akurat (pech chce) nie jest o rzece:-( Mam ją i
          wiele jeszcze innych, głównie o Bieczu. I z nich troszkę korzystam i ze stronek
          o Gorlicach ale większość z głowy, hihi, jak nie swojej to tubylców:-)

Pozdrawiam:-)
      • bwadas Re: Beskid Niski 10.12.03, 16:11
        poszukam w damy informacji...albo raczej źródeł informacji...gdzieś
        w "ulubionych" powiniene mieć linki do jakichś "hydro-instytutów"
        A może tak podzieliłabyś się informacjami, które posiadasz i wrzucisz coś na
        stronkę ? (pytanie retoryczne)
        • ellenai Re: Beskid Niski 10.12.03, 16:23
          ja np.pewno nic nie mam co ty nie masz, ale tak sie zastanawialam ze ja
          prawdopodobnie znam rozne historie dotyczace niektorych miejscowosci o ktorych
          ty nie wiesz,bo stamtad pochodze,sama nie wiem czego moglbys potrzebowac,
          wiec to taka "luzna moja mysl jest"
          • bwadas Re: Beskid Niski 10.12.03, 16:54
            I takich informacji mi brakuje....!!!!!!!
            Najbardziej szczegółowe, najbardziej dziwne....
            Chciałbym aby opisy miejscowości odchodziły od pewnej przewodnikowej
            sztampy...poprzez właśnie informacje szczegółowe, ciekawe, śmieszne, oparte o
            wspomnienia.
            Nie pytaj też o jakie miejscowości mi chodzi..jest ich na terenie BN 200 a ja
            opisałe dopiero chyba 4-5 i to zawsze opis można uzupełnić...:-)
            Pozdrawiam
            • ellenai Re: Beskid Niski 10.12.03, 17:08
              ok,szkopul w tym ze ja jestem za oceanem a jeszcze gorsza tragedia ze moja
              babcia juz umarla i wziela do grobu ze soba kawal historii,wszystkie
              zapiski,dokumenty ,pamietniki zostaly w polsce.Przy najblizszej wizycie w
              Pl,planuje dokopac sie do starych zdjec ,dokumentow,wspomnien i zrobic z tego
              uzytek.Rejon ktory dosyc dobrze znam to Uscie Gorlickie,z tym ze najwiecej wiem
              o Odernem,malej miejscowosci kolo Uscia, jedynej polskiej wsi w tamtym
              rejonie.Jednak z tego co zauwazylam ta wies nie cieszy sie popularnoscia
              poniewaz chyba malo jest info na jej temat, poza tym wymiera i to jest drugi
              problem.A historie ma ciekawa!Jak tylko znajde odrobine czasu to napisze do
              ciebie na priv ,ok?pozdrawiam:)
        • grekaa Re: Beskid Niski 11.12.03, 15:01
          retoryczne???

Nie mam ich wiele (stronek), korzystam głównie z książek, szczególnie,
          Ślawskiego,Kondrackiego, Szafera, Fuska itd
          Przeglądam też raporty o stanie środowiska, stare mapy i wypytuję ludzi:-)

mapy: www.pilot.pl
          www.wisloka.tarnow.pl
          klimkówka:www.hydrogeo.pl
          no i stronki o parkach narodowych w tym magurskiego, qrcze musialabym jeszcze
          poszperać mam tego więcej tyle że czas nagli:--(

Mogę Ci też zapodać swoje wywody, hehe:-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka