Dodaj do ulubionych

System biometryczny w szkole

21.01.12, 09:14
W naszej szkole planowane jest zamontowanie czytnika linii papilarnych przy drzwiach wejściowych. Czy coś takiego gdzieś u Was funkcjonuje? Jak się sprawuje? Albo jakie są inne systemy i czy działają?
Obserwuj wątek
      • wolna-sobota Re: System biometryczny w szkole 21.01.12, 11:01
        w Polsce
        z tego co wiem, system nie pobiera skanu odcisku palca i go nie przechowuje, a jedynie kilka wybranych punktów i zamienia je na ciąg liczb...

przyznam, że mam ogromnie mieszane uczucia tym bardziej, że są inne sposoby zabezpieczeń nie ingerujące w moje dane biometryczne (nawet w częściowy sposób)
        • morekac Re: System biometryczny w szkole 21.01.12, 11:26
          system nie pobiera skanu odcisku palca i go nie przechowuje, a
          > jedynie kilka wybranych punktów i zamienia je na ciąg liczb..
          Policja też analizuje odciski palców na postawie kilku punktów zbieżnych...
          --
          -------------------------------------------------------------
          Moda na Sukces jest jak półprosta. Ma początek, ale nie ma końca.
        • morekac Re: System biometryczny w szkole 21.01.12, 11:26
          Spokojnie. Pewnie jakiś rodzic pracujący w takich systemach rzucił pomysł. wink
          Jeśli to szkoła państwowa, to na pewno nie przejdzie - ze względu na koszty.
          A jeśli jest to szkoła prywatna, to na pewno nie jest tak duża, żeby pracownicy szkoły nie byli w stanie zidentyfikować dzieci po twarzach. Czyli jeśli nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa grupce dzieci identyfikowanych na podstawie rysów twarzy - to wolałabym, żeby moje dziecko taką szkołę omijało z daleka. Publiczną także, bo oznaczałoby to chyba nieogarnialny moloch. Coś takiego usypia czujność rodziców i nauczycieli - 'jesteśmy bezpieczni, bo mamy system wykrywania odcisków i nic się nie może stać'.
          W życiu bym się na coś takiego nie zgodziła...
          --
    • morekac Re: System biometryczny w szkole 21.01.12, 11:30
      W gimnazjum córki nieszczęśni uczniowie muszą nosić identyfikatory ze zdjęciem. Ale i tak najlepszym systemem jest woźna stojąca przy wejściu i rzucająca srogo:
      -A pani/pan do kogo?
      Woźna identyfikuje dzieciątka bez pudła...
      --
        • morekac Re: System biometryczny w szkole 21.01.12, 21:53
          Ale co to daje? Panie nie pomylą dzieci? Dzięki temu nie wpuszczą 5-letniego dilera z trawą?
          --
            • jakw Re: System biometryczny w szkole 22.01.12, 20:23
              A ja ciekawa jestem czy babcia to ma ochotę być wskanowana w taki system.
              --
              Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.
              • wolna-sobota Re: System biometryczny w szkole 22.01.12, 20:37
                Czy babcia to zobaczymy wink

Ja jako rodzic nie bardzo chcę... Mam nadzieję, że system będzie miał opcję na linie papilarne dla chcących i np. kod na klawiaturze (dla niechcących)... skoro już musi być.

Mój mąż mówi, że najlepiej byłoby chipa od razu wszczepić, to będziemy wiedzieć gdzie on jest co do sekundy i jakie drzwi akurat otwiera wink
    • asia_i_p Re: System biometryczny w szkole 22.01.12, 23:36
      Nie bardzo to sobie wyobrażam. Uczniowie mają to do siebie, że nie ustawiają się grzecznie w kolejce od wpół do ósmej, tylko radosnym stadem wpadają za pięć ósma. Przewiduję potężne korki.
      --
      Moja Mama (z namysłem, usiłuje sobie przypomnieć): "Wyjmij belkę ze swego oka i..."
      Mój Tato (pomocnie): "i wsadź ją bliźniemu swemu!"
    • scher Re: System biometryczny w szkole 22.01.12, 23:45
      Szkoła jest też instytucją publiczną, gdzie prawo wejścia ma każdy w celu załatwienia sprawy, np. uzyskania informacji publicznej, uzyskania duplikatu świadectwa pracy z archiwum szkolnego itp.

Ja na pewno odmówiłbym czegoś takiego, bo to w sposób nieadekwatny do celu, któremu ma służyć, ogranicza prawa obywatelskie, tak więc jest sprzeczne z Konstytucją RP. I tak musieliby mnie wpuścić do sekretariatu.

--
      Ne puero gladium!
      • najma78 Re: System biometryczny w szkole 23.01.12, 12:15
        To ja napisze jak to wyglada w szkole moich dzieci i zarazem moim miejscu pracy, bo jakos nie moge sobie wyobrazic stada wpadajcego za piec osmawink Szkola podstawowa, przecietnej wielkosci w moim miescie (ok. 500 tys. mieszkancow) czyli ok. 350 dzieci wliczajac w to dwie grupy przedszkolne. Szakola ma jedno glowne wejscie i kilka innych tylko dla dzieci. Glowne wejscie to drzwi i tzw. domofon, osoba z recepcji otwiera drzwi i wchodzi sie do srodka gdzie jest recepcja i tam zglasza sie kazda obca osoba takze rodzice, nie ma paletnia sie po korytarzach. Nastepne drzwi otwierane za pomoca kombinacji liczb - to dla pracownikow i otwierane z recepcji za pomoca przycisku dla osob postronnych, ktore wiedza dokad maja isc albo ktos z pracownikow idzie z nimi jesli nie znaja szkoly. Do recepcji przyprowadza sie dzieci spoznione, ktore wpisuja sie w specjalna ksiazke podajac powod spoznienia i odbiera sie wczesniej ale tez trzeba wpisac sie w ksiazke podajac powod wczesniejszego wyjscia. Cala szkola jest ogrodzona, bram jest kilka i otwierane sa 20 minut przed otwarciem wejsc dla dzieci rano i tyle samo przed koncem zajec, na odebranie dzieci jak i ich pozostawienie jest 15 minut pozniej jak wspomnialam do biura a dzieci nie odebrane ida do specjalnej sali gdzie sa pod opieka tak dlugo jak rodzic albo inna osoba wyznaczona je odbierze. Spoznione odbieranie dzieci jest platne. Wejsc jest kilka, teren szkoly jest podzielony tak, ze mlodsze dzieci nie maja kontaku ze starszymi ani przychodzac do szkoly ani wychodzac ani na przerwach, ktore bez wzgledu na pogode spedzane sa na zewnatrz. Nie ma wiec mowy o wpadaniu stada. wink
        W przedszkolu moich dzieci jest system biometryczny i dziala sprawnie, nikt nie ma z tym problemow. Po przedszkolu takze nie paletaja sie obcy, nie ma tez mozliwsci aby dziecko z niego wyszlo nie zauwazone, podobnie jak ze szkoly. Wszystkie szkoly podstawowe i przedszkola sa tak zorganizowane, choc nie we wszystkich dzialaja systemy biometryczne. Szkoly wyzsze takze maja recepcje i zamkniete drzwi, nawet college inforuja rodzicow np. za pomoca sms, ze zajecia wyjatkowo zakonczyly sie wczesniej itp. choc wiadomo, ze mlodziez chodzi do i ze szkoly samodzielnie i podobnie nikt niepozadany nie moze wejsc na teren szkoly bez pozwolenia.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka