Gość: uta IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 04.01.03, 21:15 w jaki sposób pomagacie dziecku? jak wygląda kontrola? a może macie dziecko bezproblemowe , samodzielne? Co najlepiej skutkuje , by dziecko zmobilizować do pracy? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Maryla Re: szkoła IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 04.01.03, 21:43 a ile lat ma dziecko?Jakie masz problemy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: uta Re: szkoła IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 04.01.03, 23:09 Dziecko ma 14 lat.Jest zdolne , ale z własnej woli nie zrobi nic.Dostaję białej gorączki od zaganiania go do lekcji.Zanim coś zrobi , ja jestem już wykończona.Tak walczymy już osiem lat. Ratunku!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maryla Re: szkoła IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 04.01.03, 23:33 To sie nazywa zdolny leniuszek? To juz prawie "dorosły".Lekcje to chyba odrabia sam,a problem jak go do tego naklonic? a moze pozwolic mu na "samowole"? spróbuj nie "gonic " do lekcji.Moze kiedy poniesie konsekwencje zrozumie? Czasem dzieci "dorosleja" w sredniej szkole.Teraz to chyba gimnazjum?( pytam boja jeszcze z osmioklasowej szkoły)Moja córka tez niechetnie zabierala sie za lekcje,zawsze miala cos "wazniejszego" do zrobienia.Chyba do dzis odbija jej sie w uszach "idz sie uczyc"Uczyła sie dobrze,tylko jakos bez "emocji". Stuacja zmienila sie w sredniej szkole,która sama sobie wybrała. Tam wyraznie chciala udowodnic nam i sobie ze da rade(liceum z wysokim poziomem), no i dała,teraz studiuje i uchodzi za "dziobaka" Moze pozwól dziecku na samodzielne decyzje (oczywiscie pod niewidoczna dla niego kontrolą)? Czasem taka odpowiedzialnosc mobilizuje,dodaje dorosłosci. Nie wiem czy to dobra rada,ale moze warto spróbowac? Odpowiedz Link Zgłoś
marina2 Re: szkoła 04.01.03, 23:38 link www.psychologia.edu.pl/php?category=artykul&level=54 Pozdrowienia.M Odpowiedz Link Zgłoś