IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 04.01.03, 21:15
w jaki sposób pomagacie dziecku? jak wygląda kontrola? a może macie dziecko
bezproblemowe , samodzielne? Co najlepiej skutkuje , by dziecko zmobilizować
do pracy?
Obserwuj wątek
    • Gość: Maryla Re: szkoła IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 04.01.03, 21:43
      a ile lat ma dziecko?Jakie masz problemy?
      • Gość: uta Re: szkoła IP: *.zgora.cvx.ppp.tpnet.pl 04.01.03, 23:09
        Dziecko ma 14 lat.Jest zdolne , ale z własnej woli nie zrobi nic.Dostaję białej
        gorączki od zaganiania go do lekcji.Zanim coś zrobi , ja jestem już
        wykończona.Tak walczymy już osiem lat. Ratunku!!!!!!
        • Gość: Maryla Re: szkoła IP: *.opole.sdi.tpnet.pl 04.01.03, 23:33
          To sie nazywa zdolny leniuszek? To juz prawie "dorosły".Lekcje to
          chyba odrabia sam,a problem jak go do tego naklonic? a moze pozwolic mu
          na "samowole"? spróbuj nie "gonic " do lekcji.Moze kiedy poniesie
          konsekwencje zrozumie? Czasem dzieci "dorosleja" w sredniej szkole.Teraz to
          chyba gimnazjum?( pytam boja jeszcze z osmioklasowej szkoły)Moja córka tez
          niechetnie zabierala sie za lekcje,zawsze miala cos "wazniejszego" do
          zrobienia.Chyba do dzis odbija jej sie w uszach "idz sie uczyc"Uczyła
          sie dobrze,tylko jakos bez "emocji". Stuacja zmienila sie w sredniej
          szkole,która sama sobie wybrała. Tam wyraznie chciala udowodnic nam i
          sobie ze da rade(liceum z wysokim poziomem), no i dała,teraz studiuje i
          uchodzi za "dziobaka" smile Moze pozwól dziecku na samodzielne decyzje
          (oczywiscie pod niewidoczna dla niego kontrolą)? Czasem taka
          odpowiedzialnosc mobilizuje,dodaje dorosłosci. Nie wiem czy to dobra
          rada,ale moze warto spróbowac?
          • marina2 Re: szkoła 04.01.03, 23:38
            link www.psychologia.edu.pl/php?category=artykul&level=54
            Pozdrowienia.M

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka