Dodaj do ulubionych

Referendum 2023

20.08.23, 13:50
Co za problem ? Skad ta histeria ?

1. Nie
2. Tak
3. Nie
4. Nie
Obserwuj wątek
  • rzeka.suf Re: Referendum 2023 20.08.23, 15:33
   mozna sie przyczepic do wyboru pytan, dlaczego takie a nie inne, przeciez jest w polsce wiele spraw, ktore polaryzuja spoleczenstwo. rowniez pytanie 'Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?" jest tendencyjne, naprowadzajace, obliczone na wywolanie reakcji emocjonalnego sprzeciwu u tepego suwerena/ opor wobec przymusu i biurokracji/. Rowniez to pierwsze mozna by przeformulowac w tym duchu i zapytac 'czy popierasz prywatyzacje nieefektywnych przedsiebiorstw panstwowych'. albo moze 'czy popierasz niewolnicza prace do ostatniego tchu'.
   ale oczywiscie, wystarczy chwile dluzej sie zastanowic, zeby ominac ta manipulacje.
   • koziouek-matouek Re: Referendum 2023 20.08.23, 16:32
    nie zgodze sie, ze pytanie o nielegalnych imigrantow jest tendencyjne i obliczone jest na reakcje tepego suwerena. chcialas powiedziec, ze wyksztalcony suweren z automatu godzi sie na nielegalnych imigrantow ?
    Bez wzgledu na to, kto zada pytania i jak beda sformulowane, zawsze znajdzie sie opozycja kwestionujaca zasadnosc, logike i cel tych pytan.
    Nie dajmy sie oglupiac. Jest cala gama pytan, ktore moga byc zadane.
    • rzeka.suf Re: Referendum 2023 20.08.23, 18:05
     To przeformuluje Ci to pytanie: czy uważasz, że Polsce należy się specjalne traktowanie i powinna być przez ue uwolniona od wszelkich zobowiązań?
     • koziouek-matouek Re: Referendum 2023 20.08.23, 19:25
      glupie pytanie rzeko. oczywiscie, ze Polska nie powinna oczekiwac jakichs specjalnych traktowan i byc uwolniona od wszelkich zobowiazan. ale ma prawo sprzeciwic sie gdy jej narodowy interes jest zagrozony. jednej rzeczy chyba nie rozumiesz. imigranci "drzwiamy i oknamy" chca sie dostac do wysoce rozwinietych gospodarek jak Niemcy, Francja czy UK. panstwa te nie dajac sobie rady z naplywem masy ludzkiej chca pozbyc sie czesci tej imigracji rozsylajac ja do innych krajow.
      i uchwalaja sobie prawo w Brukseli. kazde panstwo ma prawo sprzeciwu ! w tym Polska.
      kapiszo ?
      • rzeka.suf Re: Referendum 2023 20.08.23, 21:10
       Kapiszo to sobie do psa wołaj, wolaczku
       • koziouek-matouek Re: Referendum 2023 20.08.23, 21:28
        jestes przykladem rozmijania sie inteligencji z madroscia 🤦
        • rzeka.suf Re: Referendum 2023 20.08.23, 23:04
         To przynajmniej o połowę lepiej niż ty, wodzu Mała Strzalo.
    • krytyk2 Re: Referendum 2023 20.08.23, 21:50
     manipulacyjny charakter pytań o tzw uchodżców polega na tym, że PIS w ostatnim roku zezwolił na przyjazd ok 140 tys ludzi z tych krajow , tyle że jest to wszystko pod kontrolą ,tj są oni pracownikami dużych państwowych firm i mieszkaja w gettowych warunkach -oddzieleni od reszty Polski drutami i siatkami. Czyli podtekst jest taki - czy chcesz aby kozojebcy (tak w oficjalnym filmie okreslil ich min spraw wewnętrznych Kamiński ) wjechali do Polski ?A pod stołem wpuszczają ich i robią na tym intres na masową skalę
     • koziouek-matouek Re: Referendum 2023 20.08.23, 21:58
      to ze wpuszczaja pod stolem, to jedna sprawa i powinni odpowiedziec za to. co nie znaczy, ze oficjalna polityczna doktryna mialaby pozwalac na nieograniczone przyjmowanie nielegalnych imigrantow, bo komus sie "przelewa". i o to chodzi w tym pytaniu.
      • krytyk2 Re: Referendum 2023 20.08.23, 22:09
       Ty naprawdę nie rozumiesz o co chodzi w tym temacie ??? Chodzi o wywołanie atmosfery zaniepokojenia ,lęku wśród ludności POlski a potem wskazanie na siebie jako roplątywacza tych wszystkich problemów. Czyli PIS tworzy pozorny problem a potem go natychmiast rozwiążuje.Inna sprawa -że masowa emigracja która nam naprawdę zagraża( nam tzn bogatym krajom północnej półkuli) ,w ogóle nie jest przez tych matołów z PIS dostrzegana i rzowiązywana. Jedynym ich problemem jest jak w najkrótszym czasie wyszarpnąć z kasy państwowej jak najwiecej pieniędzy,ot co!
      • rzeka.suf Re: Referendum 2023 21.08.23, 00:59
       Ty nie rozumiesz, że ci nielegalni imigranci przybywają, z przyczyn geograficznych, do Włoch i Grecji, w mniejszej ilości obecnie do Hiszpanii. Przy braku współpracy innych krajów zrzeszonych w unii europejskiej, cały ciężar problemu spada na te dwa czy trzy kraje. Granty sranty i dopłaty łatwo przyjmować jakby się z urodzenia należały, ale dokładać do rozwiązania problemów, to już nie bardzo? Wobec tego może środki, które otrzymuje polska z Unii powinny być przeznaczone na inne cele? Chyba byłoby to mądrzejsze ze strony nie tylko południa ale i północy Europy? I polanskich też tylko z pozwoleniem na pracę wpuszczać na kontrakty, żeby Europy nie zniszczyli ta swoją podkultura wschodnia, która tak chętnie kiszą w holenderskich np gettach.
    • krytyk2 Re: Referendum 2023 20.08.23, 21:55
     A pytanie
     "Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?".
     jest wprost wyrazem najwyższego zakłamania PIS ,bo wiadomo powszechnie ,że w tamtym roku sprzedali bardzo dużą wielkość polskich aktywów Lotosu i Orlenu przyjaciołom Moskwy - Arabii Saudyjskiej za ok 1/10 wartości. Sprawą jasna jest nie tylko to , że była to zdrada stanu ,ale także to ,że pod stołem Obajtek i ekipa zgarneli do własnej kieszeni miliardy złotych
     • krytyk2 Re: Referendum 2023 20.08.23, 21:56
      W tych wszystkich pytaniach liczy się kontekst , którego nieznajomośc otwiera przestrzeń dla jałowych dyskusji
     • koziouek-matouek Re: Referendum 2023 20.08.23, 22:07
      hahaha, piekne pytanie ! nie widzisz tego, ze PiS zaklada sobie
      petle na szyje ? przeciez wiekszosc odpowie NIE i jest szansa ze spoleczenstwo upomni sie o cos. widzisz to ?
      • krytyk2 Re: Referendum 2023 20.08.23, 22:12
       przyjedź do Polski o dzien po dniu zagłebiaj się w te wszystkie pisowskie kwiatki to zrozumiesz pozorność wszystkich ich działań , łącznie z tym bzdurnym referendum
     • kalllka Re: Referendum 2023 21.08.23, 11:58
      Wypada jeszcze dodać, ze normalne referenda sa robione- gdy brak systemowych mechanizmów i trzeba je od podstaw zbudować.
      Połowa pytań, z tym jątrzącym-„o nielegalnych imigrantach” juz ma swoje i dobrze wypróbowane, tyle ze „unijne”mechanizmy;
      PiS chce je tylko zawłaszczyć; a przekręcając ich właściwe znaczenie- jakby pod ciebie - pod twoje socjalistyczne rozumienie i niestety resentymenty- matouku , po czym wymyślają: zwis męski.
      wydawałoby się ze mechanizm doskonale znany ale tak bardzo już oklepany ze wiele osób tak zastanawiajac się po co to robią, widzi w tym jakiś sens…
      A dla mnie i tak jak napisał krytyk, świadomy obywatel wie, ze PiS to straszna chamowa, i dowolnie w zależności od tego kto u wajhy-manipuluje prawnymi znaczeniami.
      Potrzebują centralnego dowodztwa, bo jak system mafijny, chca usankcjonować swoje prywatne interesy. W taki sposób przez niekonstytucyjne wepchnięcie referendum w konstytucyjne wybory parlamentarne- wypiora indywidualna odpowiedzialność.
      A
      Po wyborach- totalnie czy mniej przegranych, upłynnia się i znikną; w zostawionym przez się szambie, na pastwę” ludu pracującego” będzie można znaleźć tylko pionki reszta odfiltrowana zniknie.

      Ps.
      Ja w referendum nie wezmę udziału, uważam tak jak napisałam wyżej- ze to prymitywna zmyłka.
      pod rejestracja, podpisze ze pobrałam tylko kartę wyborcza. Proste.

      • rzeka.suf Re: Referendum 2023 23.08.23, 01:25
       dzieki Tobie dowiedzialam sie, ze aby referendum bylo wazne, mialo moc wiazaca, musi wziac w nim udzial przynajmniej polowa uprawnionych do glosowania. i to dlatego najbardziej rozsadna opcja jest bojkot.
       tyle, ze - jesli pis ponownie wygra wybory, to beda manipulowac opinia publiczna tak, aby uzaleznienie mocy prawnej od frekwencji referendalnej, stalo sie kolejnym przykladem na to, jak zewnetrzne ograniczenia narzucone przez jakies wrogie mechanizmy biurokratyczne usiluja anulowac wolę narodu. oczywiscie, mozna bedzie wowczas protestowac, tlumaczyc, ale pro-pisowcow to ani troche nie obejdzie i nie przekona. Ewentualne kolejne kary i polajania ze strony ue zostana rozgrane jako nastepny dobitny przyklad nikczemnosci unii dazacej do odebrania polsce suwerennosci.
       Dodatkowo, gdzies mi tam mignelo, ze glosy oddane w wyborach za granica, moga zostac nie uzglednione w wynikach, poniewaz po zmianie prawa wyborczego komitety maja 24 godziny na ich zliczenie i przekazanie danych. To mnie troche zmartwilo osobiscie, choc z drugiej strony juz nie do konca poczuwam sie uprawniona do decydowania o polsce.
       • krytyk2 Re: Referendum 2023 23.08.23, 15:42
        Pisowska szulernia zorientoeala się, że zagraniczny elektorat w przeważającej części jest przeciwko nim, więc skrócili czas liczenia głosów 48 na 24 godziny. Ten ruch nie miał żadnego innego uzasadnienia poza wyeliminowaniem dużej części wyborców, bo już ostatnio zagranicą sygnalizowała, że 48 h to zdecydowanie za mało tam gdzie odległości do miejscowych centrów wyborczych wynosiły pow 200 lm
        • rzeka.suf Re: Referendum 2023 24.08.23, 15:54
         a jakie ma znaczenie odleglosc od centrow wyborczych? chyba tylko takie, ze jesli ktos z daleka wysyla karte do glosowania, a wybory sa w niedziele, to moze zdarzyc sie, ze karta dojdzie dopiero w poniedzialek.
         popatrzylam sobie, w wyborach prezydenckich faktycznie przytlaczajaca przewage wsrod polonii zdobyl Trzaskowski. Jednak w wyborach 2019 az tak znaczacej przewagi nie bylo. Glosy tutejszej, gibraltarskiej polonii, mozna od razu anulowac, to bedzie 1.pis, 2. konfa, 3.ko. albo 1.konfa, 2.pis. Sloma z glow wystaje.
         • rzeka.suf Re: Referendum 2023 24.08.23, 15:58
          anulowac jako niewnoszace zadnych zmian.
         • krytyk2 Re: Referendum 2023 24.08.23, 17:42
          Podajesz bardzo niereprezentatywny przykład - kogo tam obchodzi garstka Polaków głosujących na Gibtaltarze
          • rzeka.suf Re: Referendum 2023 24.08.23, 17:46
           Ale to nie jest przykład na to, że jakoby ko lub pis miały jakaś duża przewagę w głosowaniu 2019 roku. To jest uwaga nt tutejszej Polonii. Również w UK konfa była popularna, ale pewnie jej cześć już gdzieś się z UK przeniosła.
           • krytyk2 Re: Referendum 2023 24.08.23, 17:53
            To co piszesz jeszcze bardziej potwierdza ważność każdego utraconego przez emigrację głosu-bo jeśli różnice są minimalne ,tym bardziej ich waga rośnie
            • krytyk2 Re: Referendum 2023 24.08.23, 18:04
             Ale ta zmiana tak naprawdę uderza w te centra Polonii, gdzie sa jej miliony( np w. USA ) i niedotarcie 0,5 mln głosów określą wynik wyborów na całym świecie
             • rzeka.suf Re: Referendum 2023 24.08.23, 18:40
              Chyba wystarczy w tym przypadku bardziej się zmobilizować, aby karta wyborcza dotarła na czas?
              • krytyk2 Re: Referendum 2023 24.08.23, 18:46
               Myślałem, że bliżej Ci do anarchizmu a tu -zaskoczenie- jestes legalistką!
               • rzeka.suf Re: Referendum 2023 24.08.23, 19:44
                Bo to tak ogólnie - pragmatycznie rozpatrywalam. Żadna opcja nie jest za bardzo moja, jednakże są takie całkowicie nie-moje big_grin
                ale obawiam się że będzie rządzić koalicja pis-konfa.
               • rzeka.suf Re: Referendum 2023 24.08.23, 21:28
                Ponadto, od stulecie już uważam, że anarchizm jako system? sprawowania władzy, nie zdaje egzaminu we współczesnych, złożonych społecznościach, prowadzi do prawa silniejszego. Miał i ma rację bytu tylko w skali mikro, w grupach, w których wszyscy ich członkowie non stop zywo odczuwają wzajemna zależność.
                W dzisiejszym świecie anarchia jest tylko pewnym ideałem, drogowskazem do jak najbardziej poważnej kontestacji zastanego porzadku, krytycznego namysłu nad tym, co zdaje się raz na zawsze ustalone przez autorytety.
    • krytyk2 Re: Referendum 2023 20.08.23, 22:00
     Koziouku, naprawdę bierzesz serio te wszystkie pisowskie bzdury - bo nie śledzisz dzień po dniu co w tzw międzyczasie robi PIS tak naprawdę w tych tematach
  • krytyk2 Re: Referendum 2023 20.08.23, 21:36
   jak to okreśił ktoś z opozycji -wszystkie pytania są pozorne a jedynym motywem jest samopromowanie się PIS -u za grube publiczne pieniądze
   • koziouek-matouek Re: Referendum 2023 20.08.23, 21:51
    pytania nie sa pozorne, sa realne i tak, wpisuja sie w filozofie PiS-u. chyba nie wyobrazasz sobie sytuacji gdy wszystkie odpowiedzi bylaby TAK ?
    • krytyk2 Re: Referendum 2023 20.08.23, 21:57
     poczytaj sobie o kontekstach kazdego z tych pytań.Wszystkie one stanowią wywżanie otwartych drzwi natomiast ot co czynią realnie -to umożliwiają wyprowadanie milardów złotych na kampanię PIS
  • koziouek-matouek Re: Referendum 2023 20.08.23, 22:28
   ok, krytyku, zapomnij o tym, ze te pytania wyszly z ryjow PiS. przychodze do Ciebie w odwiedziny, jako sasiad. pytam sie Ciebie o tych nielegalnych imigrantow.
   jaki sens ma mowienie, ze skoro pisowcy kradna, to pytanie jest glupie. to ze wszyscy kradli w PRL-u znaczylo, ze pytanie typu: czy popierasz kradziez wslanosci spolecznej nie powinno byc zadawane ?
   wedlug mnie, to referendum ma duzy sens, bo jego wynik pozwoli przyjrzec sie
   jaka przepasc jest pomiedzy opinia ludu
   a dzialaniami PiS-u.
   zamiast krytykowac pytania, lepiej byloby obrocic ich ostrze przeciwko ich tworcom.
   tak dziala wszelki martial art.
   ale do tego trzeba madrosci, nie inteligencji na pokaz, czym chciala sie popisac jedna z tych wiecznie mundrych.
   ale co ja wolaczek wiem 🤫
  • jan_stereo Re: Referendum 2023 20.08.23, 22:33
   Orban uzywal takiej taktyki i dzieki niej wygrywa wybory, bardzo dobra strategia. W sumie mogliby jeszcze zapytac czy Polacy chca aby inflacja zjadla ich dochody czy moze pozwola PiSowi dac nam 1000plus aby zmniejszyc inflacje smile Choc metoda pytan wywolujacych strach jest lepsza od obiecanek, moze wiec lepiej juz straszyc, a ze nie ma troche czym ( tzn. jest ale to musza byc proste rzeczy), to wyciagneli z szafy tych uchodzcow z maczetami zabijajacych noworodki, ktorych Tusk wysyla do Polski z Afganistanu i Libii.
   • koziouek-matouek Re: Referendum 2023 20.08.23, 23:01
    nie patrz sie przez chwile na PiS, PO czy 2050. odpowiedz mi na proste pytanie: jak Polska ma reagowac na naplyw nielegalnych imigrantow ?
    • ma zamknac oczy i wszystkich wpuszczac
    • nie wpuszczac nikogo bez dokumentow
    • przyjmowac z innych krajow wedlug jakiegos rozlicznika z EU.
    -
    • jan_stereo Re: Referendum 2023 20.08.23, 23:15
     A to do tego trzeba referendum zaraz przed wyborami ? Partia u wladzy ma mandat na dzialania i moze korzystac, program znamy od wielu lat, po chuj teraz z tym wyskakuja, niech robia co uwazaja, jak do tej pory, narod zaglosuje jak uzna.

     Mnie i innych nikt w referendum nie pyta czy mozna zrobic przekret i wydymac podatnika tylko to robi.
   • rzeka.suf Re: Referendum 2023 20.08.23, 23:03
    To ja dodam jeszcze jedno: 5. Czy chcesz żeby Żyd Tobą oral pole?
  • koziouek-matouek Re: Referendum 2023 21.08.23, 14:35
   innymi slowy, pytania nie da sie odseperowac od kontekstu i jednostki zadajacej owo pytanie. czy sa pytania odporne ?
   a moze nie umiemy widziec pytania niejako "na golasa"?
   • taniarada Re: Referendum 2023 21.08.23, 15:03
    Ale Ty nie będziesz tu głosował ,ani być na referendum .W Polsce nie są potrzebni emigranci na socjalu .Zresztą Polska dla takich to przejściowy kraj .Co Ty tak się angażujesz w politykę jak nie masz na to wpływu .Pisiory wygrają jedynie to problem z kim wejdą w sojusz by mieć większość .
    • koziouek-matouek Re: Referendum 2023 21.08.23, 15:10
     a ty mule bagienny naucz sie w koncu gdzie i jak stawia sie kropki i przecinki.
     poza tym odpierdol sie ode mnie 🖕
   • kalllka Re: Referendum 2023 21.08.23, 16:27
    sam pomysł doczepki do wyborów- referendum, jest ostentacyjnym pomysłem na pokazanie swego.
    Nie ma ani jednego -normalnego i normalnie sformułowanego, pytania, za to wszystkie są
    infantylne i infantylnie sformułowane. Świetny przykład neurolingwistyki i złośliwego oprogramowania.
    Po to zrobili żeby wkurwic ludzi.
    Zamieszać na ulicy przeczulic i doprowadzić do…
    Dokładnie tak robi olgino.robi boty który tak jak ten twój pasożyt- wkurwia cię brakiem interpunkcji…tylko po to żeby matołek, umieścił swoją uwagę w „jego przestrzeni” zrobił mu frekwencję… i wydobył z siebie następny… „antypisowski „ temat.

    Zauważyłeś ze na mój brak interpunkcji już nie reagujesz… / może dlatego ze nie produkuje się już ze swoimi mądrościami, nie jestem atrakcyjnym pociągowym dla statystyk, na forach/
    • kalllka Re: Referendum 2023 21.08.23, 16:29
     !
     • koziouek-matouek Re: Referendum 2023 21.08.23, 16:36
      ?
  • elissa2 Re: Referendum 2023 25.08.23, 13:22
   Czy jesteś za sprzeciwem wobec odmowy wyrażania zgody przeczącej poparciu idei stojących w sprzeczności z dążeniem do zrozumienia, choć niezrozumienia pytań referendalnych?
   big_grin

   teleshow.wp.pl/maciej-stuhr-kpil-z-referendum-przeprowadzil-je-w-sopocie-6934280723864480a
   • koziouek-matouek Re: Referendum 2023 25.08.23, 13:41
    Czy jesteś za sprzeciwem wobec odmowy wyrażania zgody przeczącej poparciu idei stojących w sprzeczności z dążeniem do zrozumienia, choć niezrozumienia pytań referendalnych?
    •••
    co to za beukot ?
  • jan_stereo Re: Referendum 2023 29.08.23, 10:08
   Wybory. Na 90% idzie to w takim kierunku ze jesli PiS nie przemeczy wygranej roznymi zagraniami socjotechnicznymi to zwyczajnie sfalszyja wyniki aby im to pasowalo. Tu juz nie ma duzych zludzen, idzie tyranozauria polityczna na skale absolutna, moze nawet wyborcy 'zle' glosujacy dostana dyskretnie numer kontrolny i następnie mniejsze emerytury itp.
   • rzeka.suf Re: Referendum 2023 29.08.23, 12:16
    idziesz o krok dalej niz swiatek iga, przygotowujac sobie grunt pod wyjasnienie, dlaczego nie-pis przegral wink

    a tak powazniej, to na kogo zamierzasz glosowac?
    • jan_stereo Re: Referendum 2023 29.08.23, 15:18
     rzeka.suf napisała:

     > idziesz o krok dalej niz swiatek iga, przygotowujac sobie grunt pod wyjasnienie, dlaczego nie-pis przegral wink

     Roznica jest taka, ze to Swiatek decyduje o swojej grze i przygotowaniu, podczas kiedy to PiS , uwazam, ,ze bedzie decydowac o glosach swych oponentow, zatem argument niekompatybilny. Co innego gdyby Swiatek krytykowala prace sędziego, wowczas porównanie byloby trafione.

     > a tak powazniej, to na kogo zamierzasz glosowac?

     Jako osoba nie zyjaca na codzien w Polsce nie bede glosowal.
     • rzeka.suf Re: Referendum 2023 29.08.23, 16:37
      Ależ jak najbardziej 'kompatybilny' : jeśli pis wygra to 'chyba' zasłużenie, z sugestia, że no raczej niezasluzenie, bo to czy tamto.
      mi się wydaje, że PiS wygra, niestety. I właśnie się zastanawiam, czy głosować, mimo że przecież w polsce nie mieszkam. Głos na KO to - coraz wyraźniej widać - głos oddany na centro-prawie do bólu zachowawcza. Ale to chyba jedyna praktycznie możliwość odejścia od rządów wschodniej satrapii pisu. Może więc warto?
      • jan_stereo Re: Referendum 2023 29.08.23, 17:46
       Swiatek swa potencjalna przegrana laczy z legalnym argumentem nieprzygotowania sie, a nie oszustwem swej oponentki. Opozycja w Polsce nie uwaza ze jest nieprzygotowana, a PiS oskarza o mozliwosc oszustwa przy ich potencjalnej wygranej. Zupełnie inne sytuacje.

       Glosowanie w Polsce będzie pewnie pod wpływem zastraszania i mechanizmow pozademokratycznych ze strony obecnej wladzy. Najlepiej zeby tutejsi ludzie sami sie zmierzyli z tym kto ma nimi rządzić o ile to jeszcze mozliwe, biorac pod uwage zasady tej gry, niekoniecznie czyste.
       • rzeka.suf Re: Referendum 2023 30.08.23, 00:20
        toz pisalam ' o krok dalej niz swiatek iga', skup sie big_grin
        mysle, ze gdyby opozycja miala znaczaco wieksze poparcie wsrod polakow, nie musialaby sie obawiac godzacych w pojedyncze procenty poparcia falszerstw. i mysle, ze tym ludziom tam, moge pomoc ja tutaj tak, aby moze chociaz w kolejnych nie musieli sie obawiac o uczciwosc wynikow, jakie by one nie byly.
        • jan_stereo Re: Referendum 2023 30.08.23, 10:16
         Bylo napisac ' ze o krok w bok' big_grin

         Owszem, narod polski jest politycznie leniwy i w duzej mierze podzielony niczym kibole przeciwnych drużyn, zatem krotkowzroczny w swym glosowaniu.

         Moim zdaniem masz wszelkie prawo glosowac, zwłaszcza jesli tak czujesz to nie ma sie co zastanawiać. Będziesz miec czyste sumienie ze zrobilas co uwazalas za właściwe, zaniechanie męczy.
         • rzeka.suf Re: Referendum 2023 31.08.23, 14:06
          napisze zatem od nowa:
          tak, moglam napisac ' o krok w bok', moglam tez zapytac, jakiego typu oszustwa czy falszerstwa wyborcze masz na mysli?
          poki co przychodza mi na mysl tylko dwa takie sposoby na pomniejsza manipulacje wynikow: ograniczenie czasu liczenia glosow za granica i sprawa referendum jako rejestru przeciwnikow pisu. Tyle, ze sposob pierwszy obliczony jest na wygrana pisu, a i ten drugi - rejestr wrogow, jak mialby byc uzyty przez pis, kiedy pis przegra wybory?
          Wiec chyba cos innego, jakies inne sposoby falszowania wynikow masz na mysli?
          • jan_stereo Re: Referendum 2023 31.08.23, 15:57
           Matko, za bardzo sie cackasz, Pis najzwyczajniej w swiecie moze ogloscic ze wygrali wybory taka i taka suma glosow (cokolwiek uznaja za stosowne tak sobie policza glosy) i koniec piesni, nikt tu nawet nie musi sie bawic w jakies podkladania kartek czy opozniania. Oni sa az tak bezczelni ze na chama to przeforsuja, nastepnie oglosza w swoim tv. Opozycje jak beda fikac to zamkna lub wysmieja ze sie pienaczy i nie potrafi przyjac na klate przegranej. Sady juz sa ich, nikt nie pozwie rzadzacych z pozycji przegranego. Opozycja pokrzyczy pokrzyczy i na tym sie skonczy po paru miesiacach szarpaniny i karawany idacej dalej.
           • rzeka.suf Re: Referendum 2023 31.08.23, 16:07
            chyba przesadzasz, mam nadzieje! polska jest jednak jeszcze bardziej na zachodzie niz na wschodzie, kulturowo.

            juz bardziej prawdopodobne mi wydawaloby sie ogloszenie stanu wyjatkowego spowodowane jakis wiekszym zagrozeniem wojennym, do ktorego to zagrozenia doszloby dzieki operacji falszywej flagi, jakiemus sabotazowi czy innej tajnej prowokacji. nie, zeby to bylo mniej normalne big_grin
            • jan_stereo Re: Referendum 2023 31.08.23, 16:54
             poogladaj sobie sceny z obrad sejmu przy kluczowych glosowaniach, to jest malpi cyrk, zadnego zachodu w pozytywnym tego slowa znaczeniu. To tylko w tv staraja sie przedstawic jako pelna kultura ;'))
             • rzeka.suf Re: Referendum 2023 31.08.23, 17:30
              moim zdaniem kluczowe jest zdobycie znaczacej przewagi wyborczej nad pisem i konfa. wskazaloby to jasno wole narodu, a w przypadku falszerstwa wyprowadzilo na ulice wystarczajaco duzo ludzi, zeby pis ustapil.
              jak juz wspomnialam, nie wydaje mi sie, zeby taka wygrana opozycji sie zdarzyla, gdyz to akurat program pisu trafia w oczekiwania wystarczajacej liczby polskich wyborcow.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka