Dodaj do ulubionych

dodatkowy urlop

25.11.07, 11:29
Mam rentę z tytułu choroby zawodowej, cóż ciężko z tego wyżyć więc
nadal pracuję (na nie pełny etat w tym samym zakładzie gdzie
zachorowałem oczywiście na innym stanowisku), czy należy mi się
dodatkowy urlop z tytułu mojej choroby zawodowej (mam 3 grupę
inwalidzką) ?
Obserwuj wątek
    • michal.sajko Re: dodatkowy urlop 25.11.07, 20:38
      3 grupa inwalidzka jest równoważna lekkiemu stopniowi
      niepełnosprawności. Dodatkowy urlop w wymiarze 10 dni w roku
      przysługuje jedynie osobom niepełnosprawnym posiadającym znaczny lub
      umiarkowany stopień niepełnosprawności (I i II grupa inwalidzka w
      przypadku orzeczeń ZUS wydanych przed rokiem 1998). Co do przepisów
      dotyczących chorób zawodowych nie jestem w stanie się wypowiedzieć.
    • niepelnosprawni.info Re: dodatkowy urlop 28.11.07, 08:58
      W Art. 19 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z dnia 27 sierpnia 1997 r.(Dz. U. 97.123.776) czytam, że: "Osobie zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 10 dni roboczych w roku kalendarzowym. Prawo do pierwszego urlopu dodatkowego osoba ta nabywa po przepracowaniu jednego roku po dniu zaliczenia jej do jednego z tych stopni niepełnosprawności."
      Niestety osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności nie mają prawa do dodatkowego urlopu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka