Dodaj do ulubionych

Program integracyjny "Wanki w Europie"

03.07.11, 08:58
Chyba wszyscy "regulars" forum Swiat dostrzegli juz nowy "trynd":
Wyciagam przyjazna dlon do Naszych Slowianskich Braci ze Stepow Azji.

Zamiast historycznych pretensji, na powitanie slowa o wspolnoscie cywilizacyjnej, a Slowianskie Siostry z Wiecznej Zmarzliny moga nawet przypasc do mnie, lkajac
"Borrka ran twych calowac nie godnam!" (dla radzieckich czekistow wyjasniam: to z "Potopu" Gienricha Jozefowicza).
A rany odniesione w forumowych "schwatkach".
Niestety, nie doroslem do ducha naszych czasow - jestem obrzydliwie heteroseksualny.
Wiec jedynie Siostry z Tundry i Tajgi do tej ekspiacji zapraszam.
Z Bracmi, to sie moge napic.

Program "Wanki w Europie" zrodzil sie w srodowisku zoliborskich banderowcow starozakonnych i w zamysle ma zastapic Partnerstwo Wschodnie.
Liczymy na unijne granty.
Obserwuj wątek
      • borrka Mylisz sie, Igorku. 03.07.11, 09:26
        Ja sie nie promuje.
        Jestem wystarczajaco w zyciu wypromowany.
        Jak na moje potrzeby w kazdym razie.

Ja sie bałwanię, ze uzyje okreslenia nadporucznika Lukasza w odniesieniu do Szwejka.

Być jak Steiner ...
        • igor_uk Re: Mylisz sie, Igorku. 03.07.11, 09:40
          Aha,czyli balwanisz sie.Ale to rowniez promowanie wlasnej osoby,tylko juz, jako balwana.
          A tak serio-co naprawda chcesz powiedziec?Czy naprawda uwazasz,ze Wanki musza byc integrowane w Europe?
          Nie wiem,co tam z twoje nory widac,ale Waniek w Europie jest bardzo duzo,laza po sklepach,wystepuja w teatrach,grzeja dupy na wybrzezu srodziemnomorza,pracuja na dosc waznych stanowiskach.
          I w jaka Europe chcesz Waniek integrowac? I najwazniejsze pytanie-a czy Wanki chca integrowac sie z czyms,co nie jest jeszcze okreslone.

p.s. jaki pierwszy krok,wedlug ciebie,powinien byc zrobiony na drodze integracji?
          • wojciech.2345 Re: Mylisz sie, Igorku. 03.07.11, 09:48
            igor_uk napisał:
            > I w jaka Europe chcesz Waniek integrowac? I najwazniejsze pytanie-a czy Wanki
            > chca integrowac sie z czyms,co nie jest jeszcze okreslone.
            ---------------------------------
            Zabawne, Europa Zachodnia nie jest jeszcze określona.
            A skąd bierzesz standardy kulturowe i cywilizacyjne.

A może wg Ciebie Europa nie ma ciągłości historycznej?
            • igor_uk Re: Mylisz sie, Igorku. 03.07.11, 09:56
              wojtus,czy ty podrozowales po Europie?
              I czy chcesz powiedziec,ze Europa Sycylijczyka jest taka sama,jak Europa Bawarczyka?
              Wojtus,mnie nie chodzi o hasla propagandowe,a o konkrety.
              • wojciech.2345 Re: Mylisz sie, Igorku. 03.07.11, 09:59
                igor_uk napisał:
                > wojtus,czy ty podrozowales po Europie?
                > I czy chcesz powiedziec,ze Europa Sycylijczyka jest taka sama,jak Europa Bawarczyka?
                > Wojtus,mnie nie chodzi o hasla propagandowe,a o konkrety.
                ----------------------------------------
                A może napiszesz coś na temat?
                • igor_uk Re: Mylisz sie, Igorku. 03.07.11, 10:08
                  Nu rzeciez napisalem,ze uwazam Europe za bardzo roznorodna,wyznajaca bardzo wiele roznych wartosci.Ty mnie zarzuciles,ze ja tego nie pojmuje,a teraz swtwierdzaasz,ze to ja musze cos napisac konkretnego.Nie wojtus,to ty musisz mnie napisac cos konkretnego,zeby mnie przekonac do tego,ze myle sie.
                  • borrka Poczciwy Igorku. 03.07.11, 10:14
                    Ty tej Europy ani w zab nie rozumiesz.
                    Bawaria pod wieloma wzgledami bardziej przypomina Sycylie, niz polnocne Niemcy.
                    Widac z taka wiedza trzeba sie urodzic.
                        • igor_uk Re: Lepiej mi powiedz, Igorek. 03.07.11, 10:46
                          Najbardziej odpowiednio bylo by- дyрaчитьcя (masz racje),w sensie zachowywac sie nie powaznie.Ale w twoim przypadku ,ja by uzylem innego okreslenia-вaлять дyрaкa ,w sensie -кривлятьcя ,moze выкoбенивaтьcя.Czyli ,poprostu robic z siebie blazna.
                          Czy tak wyczerpujaca odpowiedz cie zadowola?
                            • igor_uk Re: Nie zadowala. 03.07.11, 10:57
                              borcia,czy ty jestes normalny?Napisales jedno slowo i zadasz,zeby ja cie podalem,jak ono bylo przetlumaczono na rosyjski w ksiazce "Пoхoждения брaвoгo coлдaтa Швейкa".
                              Chociaz by uzyles go w jakims zdaniu.
                              Wklej,napisz konkretny cytat,albo chociaz przypomni scene,w ktorej to slowo bylo uzyte.
                              • borrka Masz racje, Igorku. 03.07.11, 11:02
                                Ja tez nie pamietam dokladnie.
                                Byc moze nadporucznik Lukasz parokrotnie uzyl takiego zwrotu, krytykujac madrzenie sie Szwejka.

Myslalem, ze moze pamietasz.
                                Ja nie czytalem Szwejka po rosyjsku.
                                  • borrka Znalazlem ! 03.07.11, 11:20
                                    www.wattpad.com/181995-szwejk-2?p=18
                                    Albo jeszcze:
                                    www.poezja.org/index.php?akcja=proza&pokaz=2300&kategoria=3&czcionka=2&rodzaj=Arial&kolor=blue
                                    Szwejk,wiedząc,że porucznik będzie go męczył tak długo,aż jego woli stanie się zadość,stanął na baczność i rzekł:
                                    -Posłusznie melduję,że jestem,panie oberlejtant.
                                    -Nie bałwańcie się,Szwejku,tylko powiedzcie-czy to wy zdradzacie tajemnice wojskowe i jesteście szpiegiem?
                                    -Melduję posłusznie,nie jestem.
                                    Porucznik Lukasz wzruszył ramionami.
                                    "Temu poczciwemu idiocie nawet przez myśl by to nie przeszło...ponadto-on nie myśli..."-dumał.
                                    -Więc może wiecie,kto to?Jeśli nie wiecie,mówcie:"nie wiem".
                                    -Nie wiem,panie oberlejtant.
                                    -Możecie odejść.
      • igor_uk Program integracyjny "Icki w Europie". 03.07.11, 10:05
        A czy mozno sobie wyobrazic,ze Icki zintegrowali sie z Europejczykami?
        Wyobrazmy sobie sytuacje,ze taki zydek,z ojca i matki,bierze za zone ,chociaz by Polke ,wiem,ze to fantastyka,przeciez kazdy zyd wie,ze jego Sara jest brzydka i ma za duza dupe,ale nikt mu nie pozwoli innej wziac za zone.
        Nu krotko mowiac ,juz sie ozenil.Pytanie brzmi-gdzie bral Slub?Jakie tradycje beda pelegnowac sie w takiej rodzinie i czy uzna,ze jego dzieci nie sa zydami,poniewaz u zydow to po linii matki przekazuje sie krew zydowska.
        • borrka I znowu brak zrozumienia Europy. 03.07.11, 10:19
          Te "Icki" sa bardziej Europejskie, niz wielu zasciankowych Polakow, Niemcow, Francuzow itd.
          Od "zawsze" stanowili taki sam skladnik Europy, jak polski, bawarski, czy walonski chlopek roztropek.

A ze dbaja o swa "ickowa" tozsamosc ?
          To tylko godne uznania po latach przesladowan.
          • igor_uk borcia kabareciarz. 03.07.11, 10:34
            borcia,muchi rowniez od zawsze zyja wsrod ludzi.Pod tym wzgledem masz racje.Rzeczywiscie sa czescia Europy,zreszta jak i Azji,Ameryki i wszedzie,gdzie ich pelno.
            Nie chodzi o to,ze dbaja o ickowa tozsamosc,to kazdy narod powinien robic,tylko chodzi o to,ze zyjac wsrod innych narodow,Icki te narody nienawidza,w najlepszym wypadku,gardza nimi.
            • borrka I dlatego tworza kulture ... 03.07.11, 10:41
              Tych "wzgardzanych" narodow.

Dla mnie ogromna rola Zydow w kulturze polskiej jest oczywista.
              Od Slonia Trabalskiego poczynajac:):)

Tobie tylko uswiadomie, ze lekko liczac, polowa rosyjskich noblistow, to osoby uwazane rowniez za noblistow "zydowskich".
              • igor_uk Re: I dlatego tworza kulture ... 03.07.11, 10:51
                Cale szczescie,ze Rosjanam Icki kulture nie tworzyli,a i Polsce rowniez.Slon Trabalski,chociaz jest tym,co kazdy Polak wie,kulture polska nie tworzy,ale moge sie mylic,w Polsce zydzi zajmowali bardzo wazne miejsce .W Rosji tak dobrze nie mieli - nie myl Rosje i ZSRR.
                  • wojciech.2345 Re: Demagogia Igorku ... 03.07.11, 11:03
                    borrka napisał:
                    > CCCP byl forma istnienia Rosji.
                    -------------------------------------------
                    Raj Rad był formą docelową Matuszki.

Do tej pory forumowa jaczejka w różnych
                    kontekstach o tym bredzi.

• igor_uk borcia,treba myslec. 03.07.11, 11:04
                    borcia i chociaz z utesknieniem wspominam czasy ZSRR,zawsze zdawalem sobie sprawe z tego,ze ZSRR ,to nie Rosja.Ty,jako Polak banderowsko-zydowsko-zoliborskiego pochdzenia,tego nie jestes w stanie zrozumiec.
                    A w ogole,co chcesz mnie udowowdnic.Ze co,a nie w Rosji,a nie w Polsce,a nie gdzie indziej na swiecie nie ma antysyjonizma? Przeciez jest i odrazu pytanie-czemu nie chec do Zydow,to jest jedyne,co wszystkie Narody laczy?Czy nie jest problem w tym,co ja napisalem wczesniej,ze Zydzi,zyjac wsrod innych,imi gardza,co daja odczuc?

• przyjacielameryki Re: I dlatego tworza kulture ... 03.07.11, 10:59
                borrka napisał:

> Tych "wzgardzanych" narodow.
                >
                > Dla mnie ogromna rola Zydow w kulturze polskiej jest oczywista.
                > Od Slonia Trabalskiego poczynajac:):)
                >
                > Tobie tylko uswiadomie, ze lekko liczac, polowa rosyjskich noblistow, to osoby
                > uwazane rowniez za noblistow "zydowskich".

Tak jest, wpływ Polaków pochodzenia żydowskiego na polską kulturę jest przeogromny(Słonimski, Leśmian, Boy Żeleński, Tuwim, Brzechwa i wielu innych) a Polacy i Żydzi przez wieki tworzyli dobrze działającą wspólnotę. Ten cholerny okres nacjonalizmów (po I w.ś.), cała II w.ś. i po zepsuło dorobek tysiąclecia. Ale obecnie kultura żydowska odradza się dynamicznie przy olbrzymim zainteresowaniu Polaków(np. od 2004 r. odbywa się w Warszawie Festiwal Kultury Żydowskiej Singera a w Krakowie na przełomie czerwca i lipca każdego roku Dni Kultury Żydowskiej - największe święto żydowskie na świecie poza Izraelem), również w Kazimierzu Dln n/Wisłą, Lublinie, Wrocławiu.
                I dzisiaj wykrzykiwanie haseł antysemickich, antyżydowskich w Polsce jest nie tylko prymitywną głupotą ale i szkodliwe dla naszych narodów i trzeba to tępić w zarodku.!!!!

• igor_uk Re: Program integracyjny "Icki w Europie". 03.07.11, 10:40
            wojtus,tylko nie udawaj z siebie judofila.Jaki stosunek do zydow ma twoi guru,jak ten duchowny (tatus Rydzyk),jak i polityczny(Jarek Kaczynski),wiedza wszysci.

I jak by temat Ickow podniosl ktos z bystrzakow,to ty by juz pisales o nich, co myslisz naprawde.
                      • igor_uk Re: Program integracyjny "Icki w Europie". 03.07.11, 12:14
                        wojtus,mylisz sie ,nie jetses wstanie narzucic mnie nic,nawet te twoi slowa,to tylko powtorka moich ze wczorajszej dyskusji,ktora by chetnie przedluzylem,bo tak cie tam podprowadzilem,ze siedzisz,nie to ze po uszy,a juz calkowicie w goownie.
                        Za cieniutki jestes.Cie tu kazdy kopie,tylko twoja "sila" jest w tym,ze ty kopniecia uwazasz za poklepywanie.Coz,ograniczone ludzi dla tego takowymi sa,bo nawet tego nie potrafia zrozumiec.
                            • wojciech.2345 wdowi grosz? 03.07.11, 13:02
                              igor_uk napisał:
                              >I chociaz jestem ateistem,pomogac ubogim nie uwazam za cos zlego.
                              > Wojtus,zawsze chetnie cie pomoge.
                              -----------------------------------
                              Ty jesteś chyba na socjalu.

Dobre masz serduszko.
                              • igor_uk Zaden grosz. 03.07.11, 13:10
                                wojtus,jestem dosc zamoznym czlowiekiem,dla tego byle groszem nie rzucam sie,tym bardziej,jak sam zauwazyles,mam bardzo dobre serduszko.
                                Jak by ty tylko wiedziales,ile ludziam ja pomoglem ( a to bez jaj ) i tobie rowniez moge pomoc.ym bardziej,czytajac twoi posty,jestes naprawda w potrzebie.
                                Cos mi sie wydaje,ze wszystko,co posiadales,wydales na projekty tatuska Rydzyka i teraz musisz dorabiac,broniac go i PiS na licznych forumach.
                                Powiedz-ile potrzebujesz kasy,zeby nie meczyc sie tak?
                                • bywszy1 Re: Zaden grosz.+ 03.07.11, 16:10
                                  No,przeciz mowilem,ze ze Zwiazku musiales nawiewac.
                                  I w dodatku z kradzionym groszem.
                                  W zwiazku z czym do Rosji powrocic nie mogl.
                                  Wot cholera.
                                  Wyszlo szydlo z worka.
                                  • igor_uk Re: Zaden grosz.+ 03.07.11, 16:24
                                    mentalnosc Zyda-kazdy wiekszy pienjadz trzeba ukrasc.Zarobic,to dla nich jest nie do pomyslenia.
                                    zydku i z kim ty probujesz rowniac sie. W tym wieku,co ciebie,jak worek zimniakow wywozili z ZSRR ,ja sluzylem w wojsku,narazajac swoje zycie.I co najwazniejsze - wiedzialem,ze wystarczyl by jeden telefon mojego ojca i ja nie to ze nie byl by tam,gdzie mnie Ojczyzna wezwala,a w ogole by do wojska nie dostalem by powolania.Ale moj ojciec,ktory zostal sie polsierota,po stracie ojca ,jako ochotnik,w wieku 17 lat, poszedl na straszna wojne i nie bylo u nas w domu mowy o tym,zeby ja inna droga szedlem.I dzis,jak by bylo trzeba,nie zawachalem by sie.Tym roznimy sie.
                                    Co ty,paskuda zydowska bronila,oprocz swojego tlustego zydowskiego tylka?
                                    Pisalem do ciebie,zdala trzymaj sie od Rosji,nie dla twoich oslizglych palcow,ten kraj.Wystarcze dlugo macili w moim kraju,jak rowniez w Polsce.

• bywszy1 Re: Zaden grosz.+ 03.07.11, 16:48
                                      A nie mowilem,ze z rodziny pasozytow i sieksotow?
                                      I jeszcze telefony mieli.
                                      Ile ludzi te patafony musieli zgnoic?!
                                      No,ale tam gdzie ojciec szuja,to i syn u ciebie w rodzinie szuja musi byc.

Wiec krotko i po rosyjsku i zolniersku:
                                      ja na ciebie i ojca twego ..... klade.
                                      A po ojcu polsierocie i sobie znowu "sople" puszczasz?
                                      A ja teraz w Szwecji mace.A ty mnie w ........ pocaluj.
                                      • igor_uk Re: Zaden grosz.+ 03.07.11, 16:57
                                        Nu nie,ty jestes po prostu klaunem,jak odrazu nie domyslilem sie?
                                        Ha,ha-to naprawda smiesznie.
                                        Mawiasz,ze telefon w 1979 roku w ZSRR tylko seksoty mieli?Widac ,ze masz dobra znajomosc o kraju,z ktorego cie wywiezli.
                                        Co dotyczy mojego ojca,to jak pisalem,w 17 lat poszedl jako ochotnik na front.Nie musial.
                                        Dla ciebie,stara tlusta zydowska morda,to oznaka,ze byl szuja,dla mnie to powod dumy.
                                        Swinia ty zydowska,to dzieki takim,jak moj ojciec,nie wyladowales w piecu i zyjesz .
                                        • bywszy1 Re: nie,to + 03.07.11, 17:12
                                          pridurku,to dzieki mojemu 16letniemu wujkowi ty przezyles.
                                          A jak widac,z tego co napisales-wyszlo szydlo z worka:
                                          Ojca telefony,wujka,co z 25 gowniarza dyrektorem fabryki z ponad 1500 zalogi zrobil-niezla rodzina zlodziejska.
                                          A reszta rodziny?W archiwach?.

"Swinia ty zydowska,to dzieki takim,jak moj ojciec,nie wyladowales w piecu i zyjesz"
                                          Capie,chyba rozumiesz,ze to niedorzecznosc?
                                          Swinia nie koszer.To juz predzej ty albo twoj ojciec?A?
            • przyjacielameryki Re: Program integracyjny "Icki w Europie". 03.07.11, 11:09
              igor_uk napisał:

> wojtus,tylko nie udawaj z siebie judofila.Jaki stosunek do zydow ma twoi guru,j
              > ak ten duchowny (tatus Rydzyk),jak i polityczny(Jarek Kaczynski),wiedza wszysci
              > .
              >
              > I jak by temat Ickow podniosl ktos z bystrzakow,to ty by juz pisales o nich, co
              > myslisz naprawde.

Krętacz, te Twoje wypociny n/t wartości europejskich, kultury europejskiej zakrawa na komediofarsę w stylu Gogola. Ty, komsomolec z sowiecką duszą starasz się nam Europejczykom wyjaśnić co to są wartości europejskie. Cha!, cha!, cha! To jest naprawdę śmieszne!!!!! Krętacz, jest taka prawidłowość - komsomolcy z duszami sowieckimi nie rozumieją i nigdy nie zrozumieją Europejczyka i wartości europejskich a po Twoich postach jednoznacznie widać żeś homo sovieticus. To oczywiście nie oznacza, że wszyscy Rosjanie są podobni do Ciebie.
    • romrus Proba kolejnego polskiego przekreta 03.07.11, 14:31
      "Polska prezydencja w Unii Europejskiej "zaczyna się od kłótni" - pisze największy włoski dziennik "Corriere della Sera". Tak gazeta podsumowała podziały pośród państw unijnych na tle kryzysu w strefie euro i ewentualnej roli Polski w jego zażegnaniu.
      W relacji z Warszawy mediolański dziennik podkreśla, że przewodnictwo w UE hucznie świętowane nad Wisłą okazuje się "niełatwe w realizacji z powodu podziałów między państwami członkowskimi wokół kryzysu zadłużenia w strefie euro i innych kwestii".

W artykule zwrócono uwagę, że polski rząd wyraził chęć uczestniczenia w spotkaniach ministrów finansów krajów strefy euro "mimo, że narodową walutą jest wciąż złoty".

Gazeta odnotowuje następnie, że polemiki dotyczą nie tylko pomocy dla Grecji, Portugalii i Irlandii, ale także unijnego budżetu. Podczas gdy Niemcy i inne państwa chciałyby obniżyć składki, Polska i inne dawne państwa Wschodu, otrzymujące fundusze rozwojowe, "naciskają w przeciwnym kierunku" - zauważa "Corriere della Sera".
      Włoski dziennik informuje, że Tusk "skrytykował narodowe egoizmy..."
      www.tvn24.pl/-1,1709070,0,1,polska-prezydencja-zaczyna-sie-od-klotni,wiadomosc.html

No i wsystko jak zawsze.

Nie wchodzac do strefy euro, polacy z jakiegos powodu uwazaja, ze maja prawo uczic tych, ktorzy weszli.

A dalej - naciagnac Niemcow i reszte sponsorow na pieniadzy, z tym ze by na ich koszt realizowac swoi historiczny marzenia o swoich wplywach na Bialorusi i Ukrainie.

I to jest ten caly program "Partnerstwa wschodnego".

Przypominam Panstwu, ze ile razy ruszaliscie na Wschod - co raz dostawaliscie w doope.

• przyjacielameryki Re: Proba kolejnego polskiego przekreta 03.07.11, 15:27
          wojciech.2345 napisał:

> UE to wspólny dom dla wielu krajów Europy.
          > Problemy są zawsze. Jak to w domu.
          >
          > Poradzimy sobie i wierzę, że dobrze.

Ale Rosjanie tego nie rozumieją i nigdy nie zrozumieją i ciekawe dlaczego zabierają głos w sprawach, które ich nie dotyczą. To takie zainteresowanie z zawiści i zazdrości i nic więcej.
          • romrus Re: Proba kolejnego polskiego przekreta 03.07.11, 15:37
            przyjacielameryki napisał:

> Ale Rosjanie tego nie rozumieją i nigdy nie zrozumieją

Rosjanie nie rozumia z jakiej racji Stara Europa was karmi)))

>i ciekawe dlaczego zabierają głos w sprawach, które ich nie dotyczą.

Jak ty pozwalasz sie wypowiadac, co "musi" Rosja zrobic u siebie, to dla czego Rosjanie nie moga sie wypowiadac?

Polska to niby demokraticzny kraj?
            Tyle ze ktos uwaza inaczej:
            "Polska krajem totalitarnym' O.Rydzyk.

Po za tym to byla opinija gazety z Wloch, waszego partnera.

>To takie zainteresowanie z zawiści i zazdrości i nic więcej.

Opowiedz mi, kochany przyjacieliu, czemu ja osobiscie mam zazdroscic?

Czego w porownaniu z toba ja nie mam?

• wojciech.2345 Re: Proba kolejnego polskiego przekreta 03.07.11, 15:42
              romrus napisał:
              > Rosjanie nie rozumia z jakiej racji Stara Europa was karmi)))
              -------------------------------
              Niemcy nas lubią i mają taki kaprys.
              > Jak ty pozwalasz sie wypowiadac, co "musi" Rosja zrobic u siebie, to dla czego
              > Rosjanie nie moga sie wypowiadac?
              Jak widzę nie jesteście życzliwi ani Polsce, ani Ukrainie, ani USA, ani UE.
              ----------------------------
      • przyjacielameryki Re: Proba kolejnego polskiego przekreta 03.07.11, 15:39
        Romrus, nie wypisuj głupstw i nie rozśmieszaj mnie. A czytałeś artykuły w prawie wszystkich czołowych gazetach unijnych zachwycających się polskim gospodarczym sukcesem a także sukcesem w prawidłowym wydatkowaniu funduszy unijnych???? Jak nie, to poczytaj sobie. Widzisz, ten polski sukces pokazuje że w Polskę warto inwestować, że to się opłaca i jest sensowne i to wiedzą już w UE. Niemcy będą głośno mówić o zmniejszeniu unijnego budżetu(bo to chcą usłyszeć wyborcy) ale po cichu wspierają ten budżet bo i oni na tym korzystają pomimo dużych wpłat - dawny NRD i korzyści z inwestycji w Polsce, w Czechach, w Słowacji, na Węgrzech. Z grubsza z 1 euro zainwestowanego z dotacji w w/w krajach 80 centów wraca do Niemiec(zamówienia, maszyny, usługi, projekty).
        Będzie jakiś kompromis i zamiast proponowanych dla Polski 80 mld euro dostaniemy powiedzmy 70 mld. W poprzednim okresie dostaliśmy 67 mld. No widzisz romrus, taka to jest ohydna ta UE ale musicie się z tym pogodzić, nie macie wpływu i możecie się tylko przyglądać!!!
        Ojojoj, wygląda na to że za 8-9 lat będzie już gigantyczna przepaść cywilizacyjna pomiędzy Polską i Rosją na korzyść Polski. Nie dziwi frustracja Rosjan.
        • romrus Re: Proba kolejnego polskiego przekreta 03.07.11, 15:47

> sukcesem..... wydatkowaniu funduszy unijnych

I to jest klucz.

Wydawac nie swoje Polak potrafi))))

>Nie dziwi frustracja Rosjan.

Nie mam, qwa, zadnej frustraci.

Zapytalem cie wprost:
          -czego ja w porownanii z toba nie mam i, wiec, czemu mam zazdroscic?

Z czekawoscia czekam na odpowiedz.
          • przyjacielameryki Re: Proba kolejnego polskiego przekreta 03.07.11, 16:11
            romrus napisał:

>
            > Zapytalem cie wprost:
            > -czego ja w porownanii z toba nie mam i, wiec, czemu mam zazdroscic?
            >
            > Z czekawoscia czekam na odpowiedz.

Romrus, ja mam Polskę, kraj dynamicznie rozwijający się, bogacący się, demokratyczny, przyjazny dla wszystkich ludzi( a nie jakiejś małej grupki) zintegrowany z Europą, mam możliwość swobodnego podróżowania po tejże Europie co czynię bardzo często, mam poczucie ścisłej więzi z kulturą, wartościami i cywilizacją europejską. A Ty masz skorumpowaną niedemokratyczną Rosję wstrząsaną konfliktami narodowościowymi, zapóżnioną cywilizacyjnie i bez przyszłości. Takie jest to życie!
            • romrus Re: Proba kolejnego polskiego przekreta 03.07.11, 16:28

> kraj dynamicznie rozwijający się, bogacący się,

Mam

>demokratyczny,

Daruje cie ty p@rdoly.

>przyjazny dla wszystkich ludzi( a nie jakiejś małej grupki)

Szkoda czasu szukac dowody problemow socialnych w Polsce.

>mam możliwość swobodnego podróżowania po tejże Europie co czynię bardzo często,

Mam

>mam poczucie ścisłej więzi z kulturą, wartościami i cywilizacją europejską.

Mam. Mieszkam w St.Petersburgie.

>A Ty masz skorumpowaną

Natomiast ty nie masz mozliwosci przylepic gliniarzowi 1000 rub. na leb i powiedziec "Sp@dalaj".
              Ze bys wiedzial jaka to przyjemnosc))))
              Demokracja i prawdiwa wolnosc to nie to samo)))))

>niedemokratyczną Rosję wstrząsaną konfliktami narodowościowymi,

Z tych konfliktow wyjdziemie madrzejszymi i mocnejszymy.
              To takie cwiczenie je bys nie tracic formy.

>zapóżnioną cywilizacyjnie i bez przyszłości.

Lzy mam w oczach. Ze smiechu.

Bez przyszlosci to sa polski marzenia ze Rosja upadnie.
              Jak nie upadla w 90-ch, to juz nie macie zadnych szans.

>Takie jest to życie!

No wlasnie)))))))
              • wojciech.2345 Re: Proba kolejnego polskiego przekreta 03.07.11, 16:35
                romrus napisał:
                > Bez przyszlosci to sa polski marzenia ze Rosja upadnie.
                > Jak nie upadla w 90-ch, to juz nie macie zadnych szans.
                -----------------------------------
                To nie jest polskie marzenie.
                Polskie marzenie to mieć spokój np. na 100-200 lat.

Nieuważnie obserwujesz Polskę.
              • przyjacielameryki Re: Proba kolejnego polskiego przekreta 03.07.11, 16:36
                romrus napisał:

> Bez przyszlosci to sa polski marzenia ze Rosja upadnie.
                > Jak nie upadla w 90-ch, to juz nie macie zadnych szans.
                >

Co takiego???? To Ty sądzisz, ze to polskie marzenia???? No nie, my dobrze wiemy że ktoś naszego dobrobytu musi bronic na wschodniej flance i jak na razie Rosja nie najgorzej wypełnia to zaszczytne zadanie. Wszystko jest ok i oby tak było zawsze.
          • igor_uk Re: Proba kolejnego polskiego przekreta 03.07.11, 16:13
            romrus,od tych dwoch zadnej konkretnej odpowiedzi nie doczekasz sie.oni potrafia tylko haslami operowac.To zwykli dorobkiewiczy. Co jest najsmieszniej,jeden to Zyd,a drugi szowinista z pod znaku tatuska Rydzyka -znanego antysemity,ale laczy ich jedno-sa zbyt malo rozgarniete.
            • przyjacielameryki Re: Proba kolejnego polskiego przekreta 03.07.11, 16:19
              igor_uk napisał:

> romrus,od tych dwoch zadnej konkretnej odpowiedzi nie doczekasz sie.oni potrafi
              > a tylko haslami operowac.To zwykli dorobkiewiczy. Co jest najsmieszniej,jeden t
              > o Zyd,a drugi szowinista z pod znaku tatuska Rydzyka -znanego antysemity,ale l
              > aczy ich jedno-sa zbyt malo rozgarniete.

Bywszy ma rację. Jesteś nie tylko komsomolcem z sowiecką duszą ale i Azjatą. No wiesz, ja szanuję ludy Azji niemniej jednak powiedzmy sobie szczerze - to nie nasz świat i to nie nasze wartości. Nie należysz do nas, jesteś tu obcy!!!!
          • borrka Drogi Romrus... 03.07.11, 16:17
            Kulturalny czlowiek nie interesuje sie cudzymi wydatkami.
            Pisalem juz, ze nie nalezysz do dyskutantow o szczegolnie szerokich horyzontach, ale moze to zrozumiesz:
            Jesli macie chec i mozliwosci udzielenia pomocy krajom post-sowieckim, bedzie to mile widziane i uzasadnione.
            W koncu to sowiecka Rosja zrujnowala ekonomicznie Europe Wschodnia i taka pomoc bylaby na miejscu.

Jesli jednak pomocy nie udzielacie, poprzestancie na kontroli swoich wydatkow.

PS. To zle okreslenie, ze Wy zazdroscicie.
            Ruscy nie sa strasznymi materialistami, a potrzeby swobod demokratycznych tez w nadmiarze nie maja..
            To daleko idace uogolnienie, ale wielu z Was nie moze sie ciagle pogodzic z faktem, ze utraciliscie swe wplywy.
            Ze zamilkly telefony linii w.cz. z Kremla, na biurkach komitetow w Warszawie, Pradze, Budapeszcie...
            Ba, nawet w bratniej Serbii Was nie chca.
            To przykre dla bylego mocarstwa, ale z czasem przywykniecie.
            Swiat to jedno wielkie smietnisko BYLYCH mocarstw.
            I dla Was znajdzie sie przytulny kacik.
            • igor_uk Re: Drogi Romrus... 03.07.11, 16:37
              borcia,co to ty piszesz do romrusa?Czy on interesuje sie cudza kasa?On tylko przypomina,na czym trzyma sie cud gospodarczy Polski.I dobrze robi,bo taki dupolizek,ciagle zapomina,komu musi byc wdzieczny swojemu dobrobytu.Jak by o tym wiedzial,to by swoj nick zmienil by na przyjacielniemcow.
              • borrka Widzisz Igorek... 03.07.11, 16:47
                W Europie nie ma kraju, ktory kiedys nie korzystalby z jakiejs pomocy:
                Planu Marshala, funduszy unijnych, funduszy stabilizacyjnych strefy Euro itd.
                To dosc normalne, iz kraje straszliwie zniszczone przez rosyjski komunizm, potrzebuja pomocy i te pomoc w imie europejskiej solidarnosci i europejsko-amerykanskiego nieczystego sumienia, DOSTAJA.
                • igor_uk Re: Widzisz Igorek... 03.07.11, 17:01
                  widzisz li borcia,ale o tym pamjetac trzeba,chociaz by ze zwyklej przyzwoitosci.
                  Co dotyczy strasznie zniszczonych krajow przez komunizm,to dziwnym zbiegiem oolicznosci,to przez dluzszy czas dziury budzetowe latali sie tym,co sprzedawali po komunie.
                • przyjacielameryki Re: Widzisz Igorek... 03.07.11, 17:04
                  borrka napisał:

> W Europie nie ma kraju, ktory kiedys nie korzystalby z jakiejs pomocy:
                  > Planu Marshala, funduszy unijnych, funduszy stabilizacyjnych strefy Euro itd.
                  > To dosc normalne, iz kraje straszliwie zniszczone przez rosyjski komunizm, potr
                  > zebuja pomocy i te pomoc w imie europejskiej solidarnosci i europejsko-amerykan
                  > skiego nieczystego sumienia, DOSTAJA.

On tego nigdy nie zrozumie. Przecież ZSRR(Rosja) cały czas z wielką determinacją "wspomagały" kraje RWPG i całego świata a teraz ta ohydna UE. To za dużo!
              • przyjacielameryki Re: Drogi Romrus... 03.07.11, 16:58
                igor_uk napisał:

> borcia,co to ty piszesz do romrusa?Czy on interesuje sie cudza kasa?On tylko pr
                > zypomina,na czym trzyma sie cud gospodarczy Polski.I dobrze robi,bo taki dupoli
                > zek,ciagle zapomina,komu musi byc wdzieczny swojemu dobrobytu.Jak by o tym wied
                > zial,to by swoj nick zmienil by na przyjacielniemcow.

Krętacz, Ty kompletnie nie rozumiesz filozofii i idei powstania i funkcjonowania UE. UE to jeden obszar gospodarczy i wspiera się gorzej rozwinięte regiony tego obszaru w kontekście dalszego rozwoju całej UE. I ta filozofia zdaje w 100% egzamin a obecny kryzys nie ma nic wspólnego z funduszami unijnymi. Fundusze otrzymywały Hiszpania, Irlandia, Grecja, Portugalia, czy obszar dawnego NRD(zdewastowany i zacofany obecnością rosyjską) a obecnie otrzymujemy min. my, tyle że krętacz to nie wystarczy. Trzeba jeszcze dobrze, solidnie i mądrze wydawać te pieniądze i my tak to robimy. Również Irlandia czy Hiszpania poczyniły olbrzymi postęp gospodarczo-cywilizacyjny ale już Grecja nie. Pojmujesz to krętacz!!!! Polska jest chwalona za mądre wykorzystywanie funduszy w kontekście naszego dynamicznego rozwoju a przy okazji z naszego rozwoju korzystają np. Niemcy i oni dobrze o tym wiedzą dlatego nie będą specjalnie protestować przeciwko nowemu budżetowi unijnemu. Chyba zauważyłeś, że Niemcy mają dobre wskażniki ekonomiczne i wzrost PKB a przypomnę że Niemcy maja z Polska większą wymianę handlową niż z Rosją.

Ps. Chyba jednak i tak nic z tego co napisałem nie zrozumiesz(no wiesz ta twoja mentalność sowiecka i Azjata) ale może jakimś cudem!
            • romrus Re: Drogi Borrka... 03.07.11, 17:05
              borrka napisał:

> Kulturalny czlowiek nie interesuje sie cudzymi wydatkami.

Kulturalny czlowiek nie jest dumny z tego ze naciaga na kase jeden kraj, ze by promowac swoi mierkantilny wplywy w innych krajach.

Teraz marzac o "magicznych lupkach" na Ukrainie, Polska naciaga UE na kase, ze by tam wejsc.
              Na tym polega ten caly program parterstwa wschodniego.

> Pisalem juz, ze nie nalezysz do dyskutantow o szczegolnie szerokich horyzontach

Szczerze mowiac, twoje zdanie mi g@wno obchodzi, bo o poziomie twojej wiedzy o Rosji, rodem z bazarow i przemytu lat 90-ch, tez juz pisalem.

> Jesli macie chec i mozliwosci udzielenia pomocy krajom post-sowieckim, bedzie to mile widziane i uzasadnione.

Kiedy ty kraje przyjma warunki, na ktorych taka pomoc moze byc udzielona, czemu nie.
              Nie ma nic za darmo.

> Swiat to jedno wielkie smietnisko BYLYCH mocarstw.
              > I dla Was znajdzie sie przytulny kacik.

My kacik, ktory nam pasuje, sami sie znajdzieme.
              Na cale szczescie nie ty bedziesz decydowal, gdzie on.

Co do reszty, nigdzy w Rosji nie bylo az tak dobrze, jak od czasu kiedy ona sie uwolnila od "bratnich demoludow" i czesci republik.
              Ostatni 10 lat - to sa najlepszy lata ze 100 ostatnich lat.

• przyjacielameryki Re: Drogi Borrka... 03.07.11, 18:04
                romrus napisał:

>
                > Co do reszty, nigdzy w Rosji nie bylo az tak dobrze, jak od czasu kiedy ona sie
                > uwolnila od "bratnich demoludow" i czesci republik.
                > Ostatni 10 lat - to sa najlepszy lata ze 100 ostatnich lat.

Wierzę, że dobrze sobie radzisz ale powiedz to ludziom na rosyjskiej prowincji, na wsiach i w małych miasteczkach!
                • romrus Re: Drogi Przyjacieliu.. 03.07.11, 18:26

> Wierzę, że dobrze sobie radzisz ale powiedz to ludziom na rosyjskiej prowincji,
                  > na wsiach i w małych miasteczkach!

Dawno wroczilesz z naszej glubinki?))))
                  W porownaniu z komuna i rzadami "demokratow" w 90-ch, teraz w prowincji jest jak w raju.
                  I jak zwroczysz uwage, w prowincji tak zwana "opozicja demokraticzna" ma zerowe poparcie.
                  Oczewiscie ze zmiany w prowicji slimacza, ale nic strasznego tam nie ma.

P.S. Ja zawsze sobie dobrze radzilem))))
                  Za komune, za demokratow, w emigracji i teraz tez.
                  Teraz jest nailepiej.

• przyjacielameryki Re: Drogi Przyjacieliu.. 03.07.11, 18:41
                    romrus napisał:

> przyjacielameryki napisał:
                    >
                    > > Wierzę, że dobrze sobie radzisz ale powiedz to ludziom na rosyjskiej prow
                    > incji,
                    > > na wsiach i w małych miasteczkach!
                    >
                    > Dawno wroczilesz z naszej glubinki?))))
                    > W porownaniu z komuna i rzadami "demokratow" w 90-ch, teraz w prowincji jest ja
                    > k w raju.
                    > I jak zwroczysz uwage, w prowincji tak zwana "opozicja demokraticzna" ma zerowe
                    > poparcie.
                    > Oczewiscie ze zmiany w prowicji slimacza, ale nic strasznego tam nie ma.
                    >
                    > P.S. Ja zawsze sobie dobrze radzilem))))
                    > Za komune, za demokratow, w emigracji i teraz tez.
                    > Teraz jest nailepiej.
                    >
                    Wierzę ci, i życzę wszystkim uczciwym Rosjanom dostatniego życia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • bywszy1 Re: to teraz rozumiem+ 04.07.11, 16:47
      Re: Oczywiscie, ze nieprawda.
      Autor: igor_uk ☺ 02.07.11, 12:56 Dodaj do ulubionych Skasujcie
      Odpowiedz cytując OdpowiedzNie,wojtus,to mentalnosc silnego. Widzisz li,slabi nie potrafia lubic silnych,dla tego im pozostaje sie tylko jedno-szanowac.Ale ty tego nie zrozumiesz .
      <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
      No,to terraz rozumie,czemu tolstozopyj kacap Zydow nie lubi.
      Ale zato szanuj.
      A ja tego nie rozumialem.
      • bywszy1 Re: to teraz rozumiem+ 04.07.11, 16:59

1.
        Czy to moja wina,ze ojciec twoj nawet jednego telefonu nie mial?
        2.
        a)Nie smiesz z ta Ojczyzna i twym ojcem.
        b)o jle mnie sie wydaje: I dzis,jak by bylo trzeba,nie zawachalem by sie.-to chyba w Polscr bylo by karalne-äsluzba obcemu panstwu.
        3.
        Co ty,paskuda zydowska bronila,oprocz swojego tlustego zydowskiego tylka?-
        Sralem w pieluszki,jako czteromiesieczne dziecko.Zreszta pieluch wtedy nie bylo.
        To sralem w cos,ale juz nie wiem w co.

• igor_uk bywszy-ty jestes chory! 04.07.11, 17:11
          Ty masz obsesje na moim punkcie.
          Wlasnie tego obawialem sie,ze zrobisz sobie krzywde,probujac dorownac mnie intelektem.Ten wysilek okazal sie dla twojego móżdżku zbyt intensywny,nu i efekt widac -zydek zwariowal.Ciekawo,jak otwierasz lodowke,tam igor_uk nie siedzi?

Pa,psich,wygaszam ciebie,poniewaz tylko to moge zrobic dla ciebie.
          • bywszy1 Re: ?+ 04.07.11, 17:27
            Pomylka!
            Igor_uk siedzi u mnie zazwyczaj w szambie.
            A gdzie w tej chwili?
            W szambie angielskim?

P.S
            Przepraszam,Igor,ze sralem wtedy na caly swiat ,i na twego rodziciela w szczegolnosci.
            No ale takie juz bylo wychowanie czteromiesiacznego zydowskiego dziecka.
            Tacy juz Zydzi sa.Niekulturalni.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka