Gość: . IP: *.arcor-ip.net 18.06.04, 16:13 Troche rozumu wystarczy, aby widziec tak wlasnie USA. Niektorym i tej odrobiny brak. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: tumitak Brawo !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 16:15 Wreszcie przemówił jakiś mądry amerykanin. Bo już zaczynałem mieć wrażenie, że tamtejszy rząd ogłupił dosłownie wszystkich obywateli. Wypowiedź pełna prawdy i kojarząca się z ameryką jeszcze z czasów, gdy to był kraj wolności i demokracji. Odpowiedz Link Zgłoś
sarmatian Re: Brawo !!! 18.06.04, 17:18 Same fakty-niestety ! Kiedys USA byly symbolem pewnych wartosci,dzis juz nie sa,powtarzam niestety ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paul Re: Brawo !!! IP: *.gw.upmc.edu 09.07.04, 16:41 Dan Rather to pro demokrata w wersji extremalnej, przydaloby sie by relacje z USA byly nieco bardziej obiektywne Odpowiedz Link Zgłoś
titus_flavius timeo Danaos et dona ferrentes! 18.06.04, 16:18 Chairete, brakuje w tym felietonie wniosków. Czy wg autora Amerykanie powinni wprost przyznać, że interesuje ich wyłącznie interes USA? Czy też powinni porzucić egostyczne cele i skupić się na promowaniu demokracji i praw człowieka, chociażby było to sprzeczne z interesem USA? Faktem jest jednak, ze coś wybrać trzeba. W społeczeństwie demokratycznym dyzonans pomiędzy deklaracji a faktyczną polityką jest bardzo źle odbierany przez obywateli, którzy czują się oszukani. Tylko w ustrojach totalitarnych takie praktyki uchodzą na sucho. Ale, pamiętajmy, że w USA rządzą talmudyści. Talmudyzm inspirował nazizm i komunizm, które nie przejmowały się wolą obywateli. CZyżby więc takie było wytłumaczenie dwulicowosci USA? To także kolejne ostrzeżenie dla Polski. USA w razie potrzeby bez mrugnięcia okiem USA sprzedadzą Polskę, tak jak w Jałcie. W POlsce nie mają żadnych wych interesów strategicznych, a gdzie indziej i owszem. T. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DonJose Re: timeo Danaos et dona ferrentes! IP: 66.133.95.* 18.06.04, 16:25 Autor oskarza nie tyle Ameryke, co jej obecny rzad o hipkryzje i niekonsekwencje, ktore: Po pierwsze sui generis nie siwadcza doberz o ludziach, ktorzy sparwoja wladze. Po drugie zle wygladaja w oczach wyborcow. Z tym, ze to nie jest tak, ze pragmatyczny egoizm i prawa czlowieka stanowia sprzecznosc i w zwiazku z tym decudenci musza wybrac miedzy dwoma wzajemnie wykluczajacymi sie celami polityki. Raczej na dluzsza mete (m in. z powodu doswiadczen z komunizmem) nikt nie da sie nabrac na egoistyczna polityke prowadzono pod propagandowa przykrywka humanitaryzmu i praw czlowieka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.K.2 USA sprzedadza Polske? komu i za co? IP: 195.70.208.* 19.06.04, 16:02 Odpowiedz Link Zgłoś
atosus Jesteśmy obłudnikami - felieton z cyklu "Z Amer... 18.06.04, 16:28 Nic dodać , nic ująć. Trzeźwe podejście . Tylko szkoda ,że te spostrzeżenia komentatora pozostaną głosem "wołającego na puszczy". Administracja USA pewnie nie czytuje takich komentarzy , trudno więc liczyć na zmianę polityki zagranicznej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tysprowda Re: Jesteśmy obłudnikami - felieton z cyklu "Z Am IP: 193.188.161.* 18.06.04, 16:33 Oto na oczach calego swiata prysnal mit Ameryki. Bo to byl tylko mit, a nie rzeczywistosc. Spowodowany przez buszewikow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bangi Re: Jesteśmy obłudnikami... IP: 129.81.192.* 18.06.04, 16:54 Faktem jest, iz juz nawet niektorzy z konserwatywnych komentatorow (prasa, radio i TV) w USA zaczynaja dostrzegac klamstwa na jakich ekipa najglupszego z rodu Bush'ow buduje swoja polityke... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jurek Cytat ze strony skad GW skopiowala artykul IP: *.ne.client2.attbi.com 18.06.04, 17:00 This site is devoted to the cause of non-interventionism and is read by libertarians, pacifists, leftists, "greens," and independents alike, as well as many on the Right who agree with our opposition to imperialism. Our initial project was to fight for the case of non-intervention in the Balkans under the Clinton presidency and continued with the case against the campaigns in Haiti, Kosovo and the bombings of Sudan and Afghanistan. Our politics are libertarian: our opposition to war is rooted in Randolph Bourne's concept that "War is the health of the State." Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lord cox Re: Cytat ze strony skad GW skopiowala artykul IP: 146.145.235.* 18.06.04, 17:07 No i c o z tego. Prawda jest prawda. Chyba nie powiesz , ze oficjalna prasa w USA, zawsze pisze prawde. Widze, ze nalezysz do tych dla ktorych prawda to to co podaja w TV. albo Bush na konferencji prasowej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cadyk Jurek klamie IP: *.sympatico.ca 18.06.04, 17:14 Klasyczna manipulacja zwolennikow Busha, Rumsfelda i mojego ziomka Wolfowitza. Felieton Reese'a jest ze strony www.reese.king-online.com , ktora wyskakujejako pierwsza jak sie zagugla. Przedrukowaly go rozne pisma i rozne strony, ale skad pochodzi - wiadomo. Jurek lze! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maciek Re: Cytat ze strony skad GW skopiowala artykul IP: *.171.186.195.cust.bluewin.ch 18.06.04, 18:54 I po co ta klamliwa propaganda z Twojej strony? Przeciez latwo sprawdzic skad pochodzi ten tekst. Na pewno nie z cytowanej przez Ciebie strony (to raczej oni skopiowali). Oryginal jest tutaj: www.kingfeatures.com Sa tez tam inne teksty Reese, ktory jest cenionym (choc konserwatywnym) publicysta. mac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iga SHAME ON YOU GAZETA WYBORCZA IP: *.chem.uw.edu.pl 18.06.04, 17:11 GW kompromituje sie przedrukowujac takie prymitywne propagandowe teksty jak ten p. Reese. Tekst ten pasuje do Naszego Dziennika a nie do GW, Iga Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Puchatek Re: SHAME ON YOU GAZETA WYBORCZA IP: *.crowley.pl 18.06.04, 17:21 Iga niestety ma rację. To nie jest publicystyka (bo, jak ktoś słusznie zauważył, brakuje wniosków). To jest propaganda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bk Re: SHAME ON YOU GAZETA WYBORCZA IP: 12.24.244.* 18.06.04, 17:48 puchatku cos ci sie pomylilo propaganda to rumsfeld, bush, cheney and wolfowitz, to bron masowego razenia na ktora Bush i Powell mieli "niezbite" dowody ze sadam posiada tony!!!a nie znaleziono grama!!!, propaganda ze za 9/11 i alkaida stal Irak, Irak nigdy nie mial z tym nic wspolnego i zaden rzad na swiecie przy zdrowych zmyslach poparl zamach 9/11, propaganda to ze ze 150 tysieczna armia "koalicji" wyzwala Irak,czolgi i bomby tego nie przyniosa, ze miliony irakijczykow wiwatuje na czesc wyzwolicieli, propaganda ze irkijczycy beda wolni i demokratyczni , w istocie strzelano do 'wyzwoloncych', torturowano, zniszczono szkoly, elektrownie, szpitale, 60% bezrobocia,niechec do okupantow, obecnie wiekszosc mieszkancow nie zyczy sobie obecnosci US army i nie popiera marionetkowego rzadu. buszysci jak hieny dopadli sie do kontroli irackiej ropy, 2 zasoby na swiecie, ale wyglada na to ze sie przeliczyli, "cudze nie tuczy" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p.. tak...wszystkim sie pomylilo i tylko.. IP: *.utc.com 18.06.04, 17:56 ..Saddam byl jak "aniolek".Czyli przegiecie w druga strone. A co myslal pan Putin? www.cnn.com/2004/WORLD/europe/06/18/russia.warning/index.html Bez jaj panowie "szlachta"!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: SHAME ON YOU GAZETA WYBORCZA IP: *.gdynia.mm.pl 18.06.04, 19:23 Gość portalu: Puchatek napisał(a): > Iga niestety ma rację. To nie jest publicystyka (bo, jak ktoś słusznie > zauważył, brakuje wniosków). To jest propaganda. ********************** Przemyśl sprawę jeszcze raz. Autor przedstawił fakty bez propagandowego zadęcia. Co do wniosków, to musiałyby one zawierać wskazówki dla obecnych wodzów USA. A taki tekst można odrzucić dużo łatwiej stosując propagandowe sztuczki i obiecując szklane domy na zboczach złotych gór wśród sadów wierzb z gruszkami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ramirez Typowa bezmyślna ingorancja zarzutów IP: *.lubin.dialog.net.pl 18.06.04, 18:24 Gdyby artykuł miał odwrotny wydzwięk i zawierał typowe dla neokonserwatystów połamańce frazeologiczne, typu "uderzenie wyprzedzajęca", "wojna o pokój" czy "Saddam syn Stalina" jakich jeszcze przed rokiem było sporo, to zwolennicy konserw radośnie by zaklaskali utwierdzając się w przekonaniu, że najlepszą receptą na pokój jest eskadra B-52 i dzielni, marines strzelający do wszystkiego co się rusza. W obliczu zafajdanego fałszu, jaki wychodzi spod tych łuszczących się sloganów rodem z komiksów, ich jednostki myślowe wyłączają się nie akceptując rzadnych argumentów. W końcu to wojna w imię pokoju, a w imię pokoju można zabić kogokolwiek! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson Prymitywami są osły które wierzą w kłamstwa IP: *.ds.pg.gda.pl 18.06.04, 18:43 Białego Domu i popierają zdziczałe zbójectwo Ameryki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pablo Dobrze i dobitnie powiedziane IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.04, 17:58 Dobrze i dobitnie powiedziane (raczej napisane. To jest obraz polityki USrA. Pzdr pablo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomson WOW!!!! IP: *.ds.pg.gda.pl 18.06.04, 18:41 Jak widać są jeszcze inteligentni i uczciwi Amerykanie, ale co mnie bardziej zdziwiło to to, że skrajnie pro-US (jak zresztą 95% gazet w pomrocznej) Wyborcza pozwoliła tak sensownie krytykujący zbójectwo Ameryki artykuł wydrukować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rybinka Re: Szczerość i arabowie? Wolne żarty. IP: *.aster.pl / *.acn.pl 18.06.04, 18:53 Przecież w tym kręgu kulturowym szczerość uważana jest za głupotę (w sensie: oto jest swojski głuptak, szczery prostaczek boży). Nawet między sobą kraje muzułmańskie żadnej szczerości nie wykazują. Tym bardziej trudno mi uwierzyć, że będą szczere w stosunkach międzynarodowych z krajami niemuzułmańskimi. Jeśli islam pozwala na kłamstwo, jeśli jest ono z korzyścią dla muzułmanina, to trudno mówić o szczerości. Co do reszty artykułu - częściowa zgoda. USA same zapracowały sobie na opinię. Choć i tu jest pewna hipokryzja, bo np. Chiny sobie nie zapracowały??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: Szczerość i arabowie? Wolne żarty. IP: *.gdynia.mm.pl 18.06.04, 19:36 Gość portalu: Rybinka napisał(a): > Przecież w tym kręgu kulturowym szczerość uważana jest za głupotę (w sensie: > oto jest swojski głuptak, szczery prostaczek boży). > > Nawet między sobą kraje muzułmańskie żadnej szczerości nie wykazują. Tym > bardziej trudno mi uwierzyć, że będą szczere w stosunkach międzynarodowych z > krajami niemuzułmańskimi. > Jeśli islam pozwala na kłamstwo, jeśli jest ono z korzyścią dla muzułmanina, to > > trudno mówić o szczerości. > > Co do reszty artykułu - częściowa zgoda. USA same zapracowały sobie na opinię. > > Choć i tu jest pewna hipokryzja, bo np. Chiny sobie nie zapracowały??? *********************** Artykuł nie jest długi i można go łatwo przyswoić. A jednak niektórzy mają z tym problem. Autor artykułu nie odwołuje się do żadnej szczerości Arabów i Persów. Ma to w dupie. Ocenia jedynie politykę USA na Bliskim wschodzie i jej bezpośrednie skutki. Poniżej stosowny cytat: Następny przykład jest naprawdę zabawny. Które państwa muzułmańskie należą do naszych największych sojuszników? Egipt, Jordania, Arabia Saudyjska i Pakistan. Wśród nich nawet jedno nie jest państwem demokratycznym. Niedorzeczność programu neokonserwatystów, aby narzucić demokrację na Bliskim Wschodzie, jest ewidentna. Gdyby dziś w każdym bliskowschodnim kraju odbyły się w pełni demokratyczne wybory, wszędzie zostałby wyłoniony antyamerykański rząd. ******************** To, jakie są inne kraje, nie może stanowić podstaw do oceny USA. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Ano jesteście IP: *.gdynia.mm.pl 18.06.04, 19:47 Gdyby taki artykuł (słowo w słowo) popełnił np. Chomsky, to oczywiście rzesza forumowiczów okrzyknęłaby to lewacko-pacyfistyczno-komunistyczno-liberalnym pomówieniem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Chomsky IP: *.b.jawnet.pl 18.06.04, 20:42 Swego czasu wychwalal Czerwonych Khmerow i nie wierzyl w ich zbrodnie. Z takim dorobkiem nie powinien byc to zaden autorytet dla nikogo. A wyzywanie lewakow od "liberalow", to ja sobie wypraszam. No, chyba ze taki "liberal", jak sie nim zwie Zyrynowski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: Chomsky IP: *.gdynia.mm.pl 19.06.04, 02:01 Gość portalu: grg napisał(a): > Swego czasu wychwalal Czerwonych Khmerow i nie wierzyl w ich zbrodnie. Z takim > dorobkiem nie powinien byc to zaden autorytet dla nikogo. > > A wyzywanie lewakow od "liberalow", to ja sobie wypraszam. No, chyba ze > taki "liberal", jak sie nim zwie Zyrynowski. ********************** Swego czasu Bush gadał do rzeczy (inna sprawa, że głównie z kartki). Nie spotkałeś się z obelgą lewacki-liberał na tym forum. Nie jest wcale taka rzadka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Saddam IP: *.b.jawnet.pl 18.06.04, 20:33 "W czasie obecnej wojny nie dość że sami znęcaliśmy się nad irackimi jeńcami, to oddaliśmy wiele podejrzanych o terroryzm osób w ręce państw, które torturami wyduszą z nich wszystko. Nie ma sensu chować się za stwierdzeniem, że Saddam Husajn potraktowałby ich i tak gorzej niż my. Saddam nigdy nie twierdził, że jest demokratą i obrońcą praw człowieka." Saddam twierdzil, ze "cierpi z rak terrorystow". Tak powiedzial na oficjalnym spotkaniu z Achmadem K., wyslannikiem Putina i "prezydentem Czeczenii" w listopadzie 2003 - zapewniajac przy tym, ze w pelni popiera "terytorialna integralnosc Rosji", a Rosje uwaza za "najwiekszego przyjaciela Arabow". (Ci okropni_terrorysci mieli byc przez Iran nasylani - o szyitach pewnie mowil.) Wujek Putin tymczasem, nieprzerwanie informowal i zapewnial Busha, ze "Irak szykuje akty terroru" przeciwko USA. A Iranowi sprzedawal i sprzedawal bron i technologie nuklearna. Co prawda Saddam publicznie nawolywal Czeczenow do zaprzestania atakowania Rosji i zwrocenia sie przeciw "prawdziwym wrogom islamu" (USA & Izrael). Ciekawe, czy wierzyl w przyjazn "przyjaciela" Putina? Bush chyba ciagle wierzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: Saddam IP: *.gdynia.mm.pl 19.06.04, 02:04 Gość portalu: grg napisał(a): Saddam twierdzil, ze "cierpi z rak terrorystow". Tak powiedzial na oficjalnym > spotkaniu z Achmadem K., wyslannikiem Putina i "prezydentem Czeczenii" w > listopadzie 2003 - zapewniajac przy tym, ze w pelni popiera "terytorialna > integralnosc Rosji", a Rosje uwaza za "najwiekszego przyjaciela Arabow". (Ci > okropni_terrorysci mieli byc przez Iran nasylani - o szyitach pewnie mowil.) ***************** To oficjalne spotkanie gdzie się odbyło? W kryjówce Saddama, na kilka dni przed złapaniem? (niektóre źródła twierdzą, że Saddama złapano kilka miesięcy wcześniej). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grg Re: Saddam IP: *.b.jawnet.pl 19.06.04, 08:35 2002, 2003 oczywiscie - ostatnie oficjalne Sadka z kims zza granicy. Achmad sluzyl za chlopca na posylki dla Vladimira (z Sadem spotykal sie juz wczesniej). Saddie o terroryzmie i o Rosji wtedy: Saddam Husseyn said that he considered Russia a friend of the Arabs. Saddam also dwelt on terrorism: He said: "Iraq was the first country to be victimized by terrorism 20 years ago. Others, regardless of who they are, experienced terrorism after Iraq did." He claims the terrorism to which Iraq was subjected was at the hands of Iran. In an interview with journalists, Iraqi Foreign Minister Naji Sabri Al-Hadithi had the opportunity to state Iraq's position with regard to Chechnya, namely that Chechnya is an integral part of Russia. "Iraq is firmly against any manifestations of separatism in Russia." At the end of the audience, Kadyrov presented Saddam with a dagger made in Chechnya. Aktualnie Sad & Co sa "unavaible for comment" na tematy Rosji, a szkoda. Takze: www.gazeta.ru/2003/04/02/Wedidntflyto.shtml Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: idota co za pedal! IP: *.client.comcast.net 19.06.04, 07:15 Terrorysci nie atakowali bez racjonalnych powodow? Terroryzm i racjonalne myslenie? Czy ktos tu jest pierdolniety? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tysprowda Re: co za pedal! IP: 216.127.68.* 19.06.04, 10:00 Ty jestes. Racjonalny terroryzm jest dobry jak jest zwycieski. Przykladem powstanie USSA i Izraela dzieki zwyciestwu przeciw Albionowi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: totyle Re: Jesteśmy obłudnikami - felieton z cyklu "Z Am IP: *.176.168.205.Dial1.Phoenix1.Level3.net 19.06.04, 07:58 Dwa dni temu Cris Mathew na MSNBC pokazal wynik badania opini publicznej w Iraku na temat tej wojny.97%powiedzialo ze Ameryka jest wrogim okupantem.Czyli te trzy procent to bylby ten Pupet rzad proamerykanski i jego agencje. Ze jeszcze takie wiadomosci mowia na oficjalnych wiadomosciach to wydaje sie szczyt amerykanskiej teraz demokracji. Ciekawe gdzie Ameryka bedzie wysylac dysydentow bo do tego tu dojdzie. Moze Putin udzieli Syberii-sprawdzona. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bog Jeszcze jedna amerykanska swinia IP: *.hosts.zerolag.com 19.06.04, 08:58 Jeszcze jedna amerykanska swinia piszaca za arabskie pieniadze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: totyle Re: Jeszcze jedna amerykanska swinia IP: *.176.168.205.Dial1.Phoenix1.Level3.net 19.06.04, 09:10 A to do kogo? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tysprowda Re: Jeszcze jedna amerykanska swinia IP: 216.127.82.* 19.06.04, 10:07 Co prowda to prowda. Amerykanska swinia piszaca za amerykanskie pieniadze jest moralnie lepsza od amerykanskiej swini piszacej za arabskie pieniadze, mimo ze obie pisza o obronie amerykanskiego stylu zycia. Bo wszystkie swinie sa rowne, stworzone przeciez przez boga. Ale sa swinie rowne i rowniejsze. cbdu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mars touche czyli slowa prawdy IP: *.fnj1.hawkcommunications.com 19.06.04, 13:16 w hameryce permanentna wojna oznacza pokoj,prewencyjne wojny w imie pokoju itp. glupoty ktore wciska sie ludziom hamerykanskim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tysprowda Re: touche czyli slowa prawdy IP: 216.127.82.* 19.06.04, 15:57 Blast from the past: Wollen Sie eines totales Bushkrieg? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: touche czyli slowa prawdy IP: *.twcny.rr.com 19.06.04, 17:43 Warto przyjrzec sie programom "neokonserwatystow" na: www.newamericancentury.org/publicationsreports.htm as Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Cube Re: touche czyli slowa prawdy IP: *.dip.t-dialin.net 09.07.04, 16:10 Gość portalu: Tysprowda napisał(a): > Wollen Sie eines totales Bushkrieg? Nie uczta sie niemieckiej gramatyki od gorala! :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tysprowda Re: touche czyli slowa prawdy IP: 216.127.82.* 10.07.04, 12:54 Co prowda to prowda. Uczta sie sensu Bushkriegu! :-(((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: as Re: Jesteśmy obłudnikami - felieton z cyklu "Z Am IP: *.twcny.rr.com 19.06.04, 17:44 Program "neokonserwatystow" jest na: www.newamericancentury.org/publicationsreports.htm as Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: babariba a tutaj drobny aneks... IP: *.sokolka.sdi.tpnet.pl 10.07.04, 17:57 ...jest polityka.onet.pl/artykul.asp?DB=162&ITEM=1173693&MP=1 Odpowiedz Link Zgłoś