Dodaj do ulubionych

Rozważania na niedzielę

07.03.15, 22:08
1. Na Rosję Zachód nałożył sankcje.

2. Ukrainie Zachód pomaga.

ad.1. Rosyjski rubel stracił na wartości prawie dwa razy.
ad.2. Ukraińska hrywna straciła na wartości prawie cztery razy.

Może należało zamienić kierunek sankcji i pomocy?:)
Obserwuj wątek
    • eva15 Das Wort zum Sonntag:-)))) 07.03.15, 22:20
      lubat napisał:

      > 1. Na Rosję Zachód nałożył sankcje.
      >
      > 2. Ukrainie Zachód pomaga.
      >
      > ad.1. Rosyjski rubel stracił na wartości prawie dwa razy.
      > ad.2. Ukraińska hrywna straciła na wartości prawie cztery razy.
      >
      > Może należało zamienić kierunek sankcji i pomocy?:)

      Rozważania niedzielne bardzo dobre, z małą tylko, drobną pomyłką:

      rubel zleciał raptem z ca 40 rubli za dolca na ca 60 rubli za tegoż. Czyli nie 2 razy a jedynie 1,5 raza . Gdyby zleciał 2 x to byłoby 80 rubli za dolca.

      Dla upadku hrywny the sky is the limit.


      > Może należało zamienić kierunek sankcji i pomocy?:)

      :-)))
      • eva15 Re: Das Wort zum Sonntag:-)))) 07.03.15, 22:50
        No ale z drugiej strony międzynarodówka finansów ma na Ukrainie wielkie sukcesy.
        Udaje się jej zadłużać ten kraj w tempie zupełnie niesamowitym. W tym samy czasie Rosja redukuje swoje i tak mikre długi...

        Wszystko sprowadza się w gruncie rzeczy do pytania, co tak naprawdę Zachód, a zwłaszcza międzynarodówka finansów, chce osiągnąć na Ukrainie. Jeśli chce mieć kolejnego niewolnika do wiecznego płacania odsetek od niespłacalnych długów, to niewątpliwie jak dotąd odnosi sukcesy.Ukraina zadłuża się jak opętana. Jeśli chce jednocześnie zawładnąć złożami, bogactwami Ukrainy, to jak dotąd też odnosi sukcesy. Już nawet czarnoziemy są rozparcelowane, przemysł związany z Rosją zniszczony.
        Wygląda na to, że skórę na ukraińskim niedźwiedziu już podzielono.
        Problem tylko w istnieniu ruskiego niedźwiedzia:-)

    • malkontent6 Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 00:33
      Rozumiem twoją radość. Mnie jako Polaka bardziej cieszy, że złotówka ma się jeszcze lepiej.
      • eva15 Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 00:40
        malkontent6 napisał:

        > Mnie jako Polaka bardziej cieszy, że złotówka ma się jeszcze lepiej.

        W stosunku do hrywny!
        • malkontent6 Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 00:45
          eva15 napisała:


          > W stosunku do hrywny!

          ... i do rubla, i dolara i euro. Cieszę się, że złotówka jest teraz wymienialna.
          • eva15 Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 00:48
            Poważnie, duraku, złotówka rośnie wg ciebie w stosunku do dolara i euro?
            • malkontent6 Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 00:49
              Nie, Ewciu, cieszę się, że w przeciwieństwie do rubla i hrywny złotówka jest stabilna.
              • eva15 Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 00:54
                Złotówka jeszt stabilna? I dla porównania przywołujesz dwa upadłe państwa? No zwłaszcza upadłą, przegraną Rosję? :-))).
                Wsydził byś się.
                • malkontent6 Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 00:57
                  Ewciu, ja pamiętam czasy, gdy Polska była podobnie "upadła" i złotówka nie była nic warta na świecie. To co widzę teraz to postęp. I to cieszy.
          • nie-tak Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 01:22
            malkontent6 napisał:

            > eva15 napisała:
            >
            >
            > > W stosunku do hrywny!
            >
            > ... i do rubla, i dolara i euro. Cieszę się, że złotówka jest teraz wymienialn
            > a.
            -----------------------
            A kiedy byla ona niewymienialna, podaj nam przynajmiej date albo rok. :-)))))))))))))))
            Usmiac sie mozna na tym forum.
            _______________________________________________________________
            To powinno formuowych bystrzykow zainteresowac, otwarty list nie byle kogo do Obamy:
            quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
            • mlody776 Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 01:47
              To samo chciałem mu się zapytać, bo złotówka za PRL (ta normalna jaka była wtedy w obiegu) była wymienialna na zachodzie. Z tego zyli cinkciarze i inni, ale naród polski nie miał o tym wiedzieć i on tez widać nie wiedział.
            • malkontent6 Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 12:14
              nie-tak napisała:

              > A kiedy byla ona niewymienialna, podaj nam przynajmiej date albo rok. :-)))))))

              Młoda jesteś, to nie pamiętasz czasów PRL. Wtedy banki w Europie Zachodniej nie przyjmowały złotówek.
              • nie-tak Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 12:29
                @malkontent6
                Bzdury nam opowiadasz, mieszkamy na zachodzie i wiemy jak sprawa wygladala.

                _______________________________________________________________
                To powinno formuowych bystrzykow zainteresowac, otwarty list nie byle kogo do Obamy:
                quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
                • malkontent6 Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 12:43
                  Aaaa, to znaczy, że w latach 70. można było w Sparkassie wymienić złotówki na DM? Szkoda, że nie wiedziałem.
                  • nie-tak Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 13:05
                    Aha chodzisz do Sparkassy i tam chciales wymieniac walute? Dobre co nie? Rzeczywiscie na FS mozna sie tez dobrze usmiac.
                    Oj malkontent6, malkontent6.
                    • malkontent6 Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 14:58
                      Sparkassa a może inny bank. Pamiętam tylko, że bez problemu wymieniałem dolary na DM a w Holandii na guldeny. Złotówek nie chcieli wymieniać.
    • nie-tak Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 01:24
      Dodaje jeszcze jeden temat dla rozwazan na niedziele.
      einarschlereth.blogspot.se/2015/03/was-haben-die-brics-plus-deutschland.html
      Ciekawy, przyszlosciowy temat.
      • eva15 Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 10:26
        Lepszy od artykułu jest ten wpis pod nim:

        Die These ist wirklich gewagt. Ich glaube eher das es Deutschland in Zukunft schlechter gehen wird. Die anderen südlichen Staaten werden demnächst auch von der Sparpolitik Abstand nehmen, und massiv Druck machen. Desweiteren hat die USA auch wenn es nicht so scheint immer noch den selben Einfluss in Europa. Die Ukrainekrise war dazu gedacht eine Achse Berlin Moskau zu torpedieren, und die liebe Merkel hat sich vorm Karren spannen lassen. Punkt für die USA. Griechenland, Türkei, Israel, Zypern und die USA werden in den nächsten Jahren eine grosse Rolle im Energiesektor für Europa spielen. Und weil Deutschland wohl nicht mit im Boot sein wird, gehen die denke ich so mit Griechenland um. Dieses grosse Spiel wird Deutschland verlieren. In Deutschland wird wieder gegen Volksgruppen gehetzt, das sollte uns zu denken geben. Auch wenn es so ausschaut, Griechenland ist nicht allein, sonst wären die schon längst dahin. Deutschland wurde denke ich eine Falle gestellt, um Sie wieder auf US Kurs zu bringen.
        • lech.junosza Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 11:39
          Z perspektywy Zachodu „projekt Ukraina” okazał się porażką. Bez względu na to jaki stopień działań związanych z „Majdanem” był inspirowany przez niektóre państwa i czynniki na Zachodzie i od którego momentu to nastąpiło – widać dzisiaj, że Zachód jest w politycznym wycofaniu, ponieważ nie potrafi przeciwstawić się prawdzie, którą bezwzględnie próbowano stłamsić i przekłamać a także zabić.
        • nie-tak Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 12:01
          nie zapomnijmy przy okazji tego, ze Niemcy sa z BRICS panstwami (z Brazylia, z Rosja, z Indiami, z Chinami) bardzo powiazani przemyslowo i to bedzie mialo wielki wplyw na polityke naszej pani, przemysl nie da sie wygryzc z pola gdzie ma dobre obroty i zyski.

          Notoryczne oszustwa NATO jak i zaocenicznych wasali mialy ujemny wplyw, co zbudowalo w Europie (bez Polski i przybaltyku) wielka niechec jak i utrate ztaufania do nich.


          _______________________________________________________________
          To powinno formuowych bystrzykow zainteresowac, otwarty list nie byle kogo do Obamy:
          quer-denken.tv/index.php/403-offener-brief-von-juergen-todenhoefer-an-obama
          • lech.junosza Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 12:05
            Prawie wszystko w rękach MFW, który stał się praktycznie właścicielem Ukrainy. Ale nawet ten słynny fundusz nie kiwnie palcem jeśli junta nie przeprowadzi tzw. "reform strukturalnych". Co kryje się za tym określeniem? Otóż nic innego jak drastyczne obcięcie wydatków publicznych - pensji, emerytur, wydatków na służbę zdrowia czy oświatę. Nie jest to żadna nowość, mieli okazję doświadczyć już tego np. Grecy.
            • nie-tak Re: Rozważania na niedzielę 08.03.15, 12:27
              @lech.junosza
              Kazde panstwo doswiadzczylo tego z bylego bloku wschodniego, przez to Wegry przejrzaly amerykanska gre (MFW - amerykanskie ramie), splacily dlugi i wyprosili MFW z swojego kraju.
    • gobo2 I Like It Like That 08.03.15, 13:15
      www.youtube.com/watch?v=lbvzkdYqJDc
      lubat napisał:

      > Może należało zamienić kierunek sankcji i pomocy?:)
    • wojciech.2349 a jak tam jedzenie pokrzyw? 08.03.15, 14:57
      Tak radzą w Rosji.
      • gobo2 te zbierane, o swicie smakuja , jak salata 08.03.15, 15:07
        te zbierane o zmroku, smakuja , jak zdrada....!


        wojciech.2349 napisał(a):

        > Tak radzą w Rosji.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka