Dodaj do ulubionych

Sephen King to bluźnierca

15.01.20, 20:05
Po pierwsze Stephen King pisze książki, którymi można dzieci straszyć. Jakby tego było mało jest też bluźniercą. Komentując tegoroczne nominacje do Oscarów napiszał, że w przypadku sztuki powinno się zwracać uwagę wyłącznie na jej wartość a nie na zróżnicowanie rasowe twórców.

“I would never consider diversity in matters of art. Only quality."

Za te słowa został oczywiście zmieszany z błotem przez postępowych artystów i komentatorów. Nie będę zdziwiony jeśli jego książki zaczną znikać z księgarń.

Tak wygląda świat w XXI wieku.

www.rt.com/usa/478329-stephen-king-diversity-oscars-woke/

--
"Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
Obserwuj wątek
  • felusiak1 Re: Sephen King to bluźnierca 15.01.20, 20:16
   Napili sie szaleju i odfruneli i nie wiadomo czy kiedykolwiek wrocą. Latają tak wysoko, ze nie widzą ziemi. W chmurze numer 9. Ale nie oszukujmy się. King tez lata z nimi wysoko ale tam nie ma jedzenia i zaczynaja sie nawzajem pożerać.
   • malkontent6 Re: Sephen King to bluźnierca 15.01.20, 20:32
    W artykule wspomniano, że King jest "revered by many on social media for his outspoken liberal views" ale jak się okazuje nie jest wystarczająco liberalny albo przez nieuwagę powiedział to co myśli. Szczerość czy brak czujności?

    --
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
   • malkontent6 Re: Sephen King to bluźnierca 15.01.20, 20:48
    Przeczytaj artykuł, który zalinkowałem a zwłaszcza ten fragment "this year’s Academy Award nominees, who have been criticized for not being adequately diverse".

    --
    "Life doesn't imitate art, it imitates bad television" - Woody Allen
    • felusiak1 Re: Sephen King to bluźnierca 15.01.20, 23:03
     Diverse znaczy roznokolorowy i z różnymi upodobaniami seksualnymi ale z identycznymi myslami.
     I tak grupa roznokolorowych dewiantów i komunistów zarazem jest diverse ale grupa jednokolorowych
     o roznych pogladach jest postrzegana jako monolit. A jesli sa biali to mają przechlapane.
  • szwampuch58 Re: Sephen King to bluźnierca 15.01.20, 20:47
   bardzo przepraszam,kolega amerykanin pewno nic nie slyszal co w XXI wieku w jego ukochanym kraju przodkow sadzi sie o autorce ksiazek o Harry Poter.....wiec podrzucam uprzejmnie oburzonemu amerykanowi interesujaca lekture:
   tiny.pl/t8nfj
   --
   www.youtube.com/watch?v=S07XJA7VaVA
  • polski_francuz Chce sie zalapac pewnie 16.01.20, 07:38
   " Komentując tegoroczne nominacje do Oscarów napiszał, że w przypadku sztuki powinno się zwracać uwagę wyłącznie na jej wartość a nie na zróżnicowanie rasowe twórców."

   Sztuka jest trudna do oceny i polityka sie miesza wszedzie. Docenic kobiety czy kolorowych nie zrobi niczego zlego. BTW, Krolak pisze, jak dla mnie, troche zbyt prostym jezykiem. Co prawda czytam go we francuskim tlumaczeniu. Ale pewnie chce sie podobac "szerokim masom" by wiecej ksiazek sprzedawac.

   I byc bogatym o czym kazdy Amerykoaniec marzy.

   Pozdro

   PF
   • boomerang załapać to się już dawno temu załapał 16.01.20, 09:06
    Nie wiem czy to wstyd, ale nigdy nie przeczytałem żadnej książki amerykańskiego Stefana Króla. Zawsze ich pełno wszędzie było, kiedy jeszcze istniały w Australii księgarnie. Pamiętam kolorowe miękkie okładki, a na nich wielkimi literami wydrukowane imię i nazwisko autora. To były t.zw. bestsellery. Do mnie nie docierały, bo dla mnie, a wyniosłem to z PRLu, bestsellerem była książka, której nie było na półkach, a którą kupowało się spod lady, jeśli udało się uprzednio wywrzeć dobre wrażenie na pannie sprzedawczyni, po czym zaprosić ją na kawę i ciasteczko na początek. Z powodu wyżej wspomnianej różnicy kulturowej, oraz tego że jakoś obyłem się bez zapoznania się z twórczością autora anglojęzycznych bestsellerów, nie czuję się upoważniony do zabierania w tym temacie głosu. Niemniej stwierdzam że jego teza brzmi wiarygodnie. Z tego co wiem to Polska po wyjściu z peerelu też dorobiła się podobnych autorów bestsellerów. Obiło mi się o uszy, a raczej znowu o oczy, nazwisko Daniel Mróz.
  • senioryta13 Re: Sephen King to bluźnierca 16.01.20, 12:54
   malkontent6 napisał:

   > “I would never consider diversity in matters of art. Only quality."
   >
   > Za te słowa został oczywiście zmieszany z błotem przez postępowych artystów i k
   > omentatorów. Nie będę zdziwiony jeśli jego książki zaczną znikać z księgarń.
   > Tak wygląda świat w XXI wieku.

   'Diversity' przy rozdawaniu Oskarow, to maly pikus w porowniu z tym co uczyniono z kongresu, gdzie sa podejmowane wazne decyzje.


   ---
   -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
   -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
  • the-great-inuk Re: Sephen King to bluźnierca 16.01.20, 18:13
   malkontent6 napisał:
   w przypadku sztuki powinno się zwracać uwagę wyłącznie na jej wartość a nie na zróżnicowanie rasowe twórców.
   ==================================================

   W naszej wspólnej socjalistycznej Ojczyźnie za czasów PRL kładziono także większy nacisk na nieskazitelne pochodzenie robotniczo-chłopskie, aniżeli na ekscelencję w zawodzie...

   Czytajcie szybko niniejszy post, bo moje posty, niezależnie od tematu i zawartości są fanatycznie i błyskawicznie kasowane...

   --
   www.youtube.com/watch?v=7nesCqHSvGM&feature=youtu.be W związku z II amokiem rządu polskiego, rząd niemiecki wypłaca natychmiastowe premie dla Rodaków którzy natychmiast spakują walizki.[Dotyczy także Potomków Plemienia Osmanów]
   wpolityce.pl/polityka/364767-nasz-wywiad-mec-obara-jezeli-niemieckie-trybunaly-nie-beda-realizowac-orzeczen-polskich-sadow-nalezy-podjac-egzekucje-mienia-niemieckiego-w-polsce
  • najezyn Re: Sephen King to bluźnierca 16.01.20, 21:33
   Zachód przerabia dziś to, co demoludy za Stalina - dobre jest nie to, co dobre, tylko co klasowo słuszne. W tym naturalnie autorzy. Różnica taka, że o ile Bierut wychwalał twórcę robotnika i twórczynię chłopkę, to demokraci w USA czy liberałowie w Unii wychwalają Murzyna, lesbijkę, nosiciela zespołu Downa. Co ci napiszą - dobrym jest. Co napisze jakaś biała, nie daj boże mało lewicowa męska świnia - to kompletny szajs.
   • boomerang Re: Sephen King to bluźnierca 16.01.20, 21:52
    W Australii obowiązkiem stało się dołączenie do ogłoszenia zamieszczonego w mediach przez pracodawcę szukającego potencjalnych pracowników takiego frazesu:
    we’re committed to diversity and inclusion, so we encourage applications from Indigenous Australians, people with disability, people from diverse cultural and linguistic backgrounds and lesbian, gay, bisexual, transgender and intersex (LGBTI) people

    Normalność nie popłaca.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka