Dodaj do ulubionych

Pójdziemy kraść!

25.04.20, 13:42
moslenta.ru/city/golod-krazhi-i-samoubiistva-do-chego-dovel-migrantov-koronavirus.htm

Mają istotnie problem w Moskwabadzie.

Nawet zakładając pewną przesadę relacji, ilość imigrantów postsowieckich w Moskwie poraża - poranna przejażdżka metrem skłania do sądu, iż znaleźliśmy się w Tadżykistanie, czy Kirgizji, bo prawdziwe "Moskale" wolą jednak stać na wierzchu w korkach.
Ale póki jest robota, a to bardzo bogate miasto, nikt się przesadnie nie skarży, ot szeptanka na boku, jak w czeczeńskim spożywczaku, gdy zrozumieli, iż nie jestem Rosjaninem.

Ale nie było dramatycznie, bo to prawdziwie kosmopolityczny gorod.
Był i jest.

Treść artykułu dotyczy sytuacji w dniach zarazy, wstrzymania pracy w firmach, bezrobocia wśród "czurek".
Dość przerażająco brzmi obietnica "pójdziemy kraść".
Z głodu.
Obserwuj wątek
    • danillko Nie jest tam tak źle 25.04.20, 14:21
      Skoro na okrągło w Moskwie mają czas szukać tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Lipski, to jest tak tragicznie...

      borrka napisał:


      > Mają istotnie problem w Moskwabadzie.
      >
      > Treść artykułu dotyczy sytuacji w dniach zarazy, wstrzymania pracy w firmach, b
      > ezrobocia wśród "czurek".
      > Dość przerażająco brzmi obietnica "pójdziemy kraść".
      > Z głodu.
      >
      >
    • jk2007 Łamanie praw obywateli 25.04.20, 14:55
      przygotowało podstawę do buntu.
      Вирусолог предупредил о возможных массовых нарушениях самоизоляции в знак протеста.
      general-ivanov1.livejournal.com/558848.html
      • europitek Re: Łamanie praw obywateli 25.04.20, 15:56
        Nie bój nic chłopaki z FSB wyłapią i spałują całego tego wirusa i będzie po sprawie. Ale najpierw muszą wrócić z Donbasu, więc to jeszcze parę dni potrwa.
    • borrka Czemodan, wokzał, Czurkistan ! 25.04.20, 16:53
      Parafraza ukraińskiego "Czemodan, wokzał, Kacapstan" pojawia sie na forach moskiewskich.
      Przewraca sie znany internacjonalista w mauzoleum, słysząc ksenofobiczne hasła, choć gwoli prawdy, Ruscy pamiętają jak w latach 90-tych traktowano ich w muzułmańskich respublikach byłego Sojuza.
      Nieświętej pamięci.
      • europitek Re: Czemodan, wokzał, Czurkistan ! 28.04.20, 06:15
        borrka napisał:
        > Przewraca sie znany internacjonalista w mauzoleum, słysząc ksenofobiczne hasła,
        > choć gwoli prawdy, Ruscy pamiętają jak w latach 90-tych traktowano ich w muzu
        > łmańskich respublikach byłego Sojuza.

        Nie ma się czego przewracać, ponieważ w czasach Sojuza Moskwa była praktycznie miastem zamkniętym dla ludzi z republik, a i Rosjanom nie było tak prosto się do niej dostać. Oczywiście legalnie i na stałe.
        Jeśli miałeś kasę, mogłeś się wżenić w miejscowych, a jeśli nie to podjąć jakąś wredną robotę, która uprawniała do stałego zameldowania w stolicy (np. sprzątacza w szpitalu). radziecki internacjonalizm był taki dość specyficzny, bo z reguły działał tylko w jedną stronę.
        • borrka Inne "zjawisko" miałem na myśli 28.04.20, 09:11
          Koniec Sojuza i początkowy okres po rozpadzie, to silne nastroje antyrosyjskie w republikach muzułmańskich.
          Forsowanie aborygenów w strukturach państwowych i dyskryminacja Rosjan, którzy z kolei nie bardzo mieli dokąd wracać.
          • europitek Re: Inne "zjawisko" miałem na myśli 28.04.20, 09:33
            I nie tylko muzułmańskich, właściwie to w prawie wszystkich z różnym natężeniem. "Sajudis" to nawet się zastanawiał nad wysiedleniem Rosjan (Łotwa chyba też).
            • borrka Fakt 28.04.20, 11:24
              Znam z autopsji. Na Łotwie w latach 90-tych był czysty apartheid, teraz najbardziej napięte są stosunki w Estonii.
    • j-k po 2.ch dekadach stania u steru -stanal pod sciana 25.04.20, 17:00
      i nie wyglada to ciekawie

      "nielegałkow" zwolnionych z pracy moglby przeciez wydalic z Moskwy, lub tez dac im jakis zasilek na przetrwanie...

      nie robi ani jednego, ani drugiego - no to faktycznie bedzie mial bandytyzm na ulicach...
      • borrka Jeśli prawdą jest... 25.04.20, 17:04
        Iż w Moskwabadzie mieszka do 10 mln 'nielegalnych", stanowi to wielki problem finansowy.
        Czy 10, nie wiem.
        Ale, że dużo , to widać.
        • danillko Re: Jeśli prawdą jest... 25.04.20, 17:50
          borrka napisał:

          > Iż w Moskwabadzie mieszka do 10 mln 'nielegalnych", stanowi to wielki problem
          > finansowy.
          > Czy 10, nie wiem.
          > Ale, że dużo , to widać.
          >
          Skoro to pracownicy (mniejsza o to czy legalni, czy nie), to może nasza ambasada zainteresuje się nimi?
          Ukraińcy mają coraz większe apetyty i przestają się interesować polskim rynkiem pracy, orientują się na Niemcy, a my ludzi do roboty dalej będziemy potrzebować.
          • buldog2 Re: Jeśli prawdą jest... 26.04.20, 23:45
            Danilko, my tu bardzo dobrze przecież wiemy, żeś przygłup, nie musisz nam tego kolejny zbyteczny raz udowadniać.
        • lubat Re: Jeśli prawdą jest... 25.04.20, 18:18
          borrka napisał:

          > Iż w Moskwabadzie mieszka do 10 mln 'nielegalnych",

          Moskwa ma niepełne 13 mln mieszkańców, a cała aglomeracja 15,5 mln. "Nielegalnych" może być co najwyżej milion. Chyba, że zaliczysz do nich Gruzinów, Ormian czy Tadżyków żyjących tam od pokoleń.

          Może to zabrzmi cynicznie, ale zaraza może przyczynić się do uzdrowienia rynku pracy w Moskwie, a w mniejszym stopniu i w całej Rosji. Bo problemem nie są legalnie pracujący imigranci - oni dostają zasiłki, tak jak wszyscy Rosjanie. Natomiast cierpią rzeczywiście nielegalni imigranci, którzy pracowali bez żadnych umów, bez płacenia podatków i bez żadnych ubezpieczeń. Żyją często w kwaterach po 15-20 osób w jednym pokoju i są okrutnie wyzyskiwani przez pracodawców, bo "nielegalny" nie pójdzie się poskarżyć na policję czy do prokuratora.

          PS. Ci nielegalni najczęściej pracują u swoich "legalnych" rodaków. Zjawisko znane i Polakom na Zachodzie.
          • j-k Re: Jeśli prawdą jest... 25.04.20, 18:53
            lubat napisał:

            > Moskwa ma niepełne 13 mln mieszkańców, a cała aglomeracja 15,5 mln. "Nielegalny
            > ch" może być co najwyżej milion.

            Czytalem w zeszlym roku (nie moge tego znalezc), ze w calej aglomeracji Moskwy miedzy 2 -3 mln

            tak szacuja ichni specjalisci.

            > Może to zabrzmi cynicznie, ale zaraza może przyczynić się do uzdrowienia rynku
            > pracy w Moskwie, a w mniejszym stopniu i w całej Rosji. Bo problemem nie są leg
            > alnie pracujący imigranci - oni dostają zasiłki, tak jak wszyscy Rosjanie. Nato
            > miast cierpią rzeczywiście nielegalni imigranci, którzy pracowali bez żadnych u
            > mów, bez płacenia podatków i bez żadnych ubezpieczeń. Żyją często w kwaterach p
            > o 15-20 osób w jednym pokoju i są okrutnie wyzyskiwani przez pracodawców, bo "n
            > ielegalny" nie pójdzie się poskarżyć na policję czy do prokuratora.

            - rozumujesz dobrze, ale z postepowania wladz widac, ze nie wiedza co zrobic
            (ostry kurs wobec nielegalnych - czy tez czekac i zobaczyc jak zaraza i rynek pracy sie rozwina...
            >
          • borrka Bajdurzysz Lubacik 25.04.20, 19:04
            Moskwa ma legalnie 12 mln i to każdy wie.
            Ilu ma nielegalnych, po prostu nie wiadomo.
            Miejscowi oceniają na niemal drugie tyle, licząc niemeldowanych Rosjan.
            To może być przesada, ale o 1 milionie to możesz oktriabratom opowiadać!

            Jarek, myśmy ran twych całować niegodni !
            • buldog2 Re: Bajdurzysz Lubacik 26.04.20, 23:51
              Pełna zgoda.
        • walter622 100 mln 'nielegalnych" !!! 25.04.20, 21:47
          borrka napisał:

          > Iż w Moskwabadzie mieszka do 10 mln 'nielegalnych",

          Te „10 mln. „nielagalnych” można włożyć między bajki.
          W Moskwie mieszka ca. 2 mln. obcokrajowców , w tym 30 % „nielagałów”, czyli jakieś 600 tyś. Przy tym liczba „nielegałów” stale maleje z powodu kilku przyczyn.
          Przede wszystkim bardzo uproszczono zasady otrzymywania przez obcokrajowców zezwoleń na podjęcie pracy. Prócz tego np. obywatele Kazachstanu, Kirgizji, w tym zakresie, zostali zrównani w prawach z Rosjanami, czyli mówienie o "nielegałach" z tych państw jest absurdem..
          Z drugiej strony sporo zrobiono w zakresie systemów zewnętrznego bezpieczeństwa – wszędzie bardzo duża ilość kamer (w tym system rozpoznawania twarzy) i patroli policji. Np. przy wejściu do metra osoby podejrzane i ich bagaż podlegają kontroli (uprzejmie lecz zdecydowanie). Przy tym kontrolą obcokrajowców zajmują się równolegle pracownicy kilku instytucji.
          W tych warunkach kompletnie nie opłaca się bawić w „nielegała” - bycie zatrzymanym to utrata pracy, deportacja, wieloletni zakaz wjazdu i sporawe kłopoty u mocodawcy.

          vz.ru/question/2018/12/21/956637.html
          • borrka Nie przekonałeś mnie 25.04.20, 22:49
            Wg danych MSW w Moskwie (i obłasti) mieszka 5 mln migrantów zarobkowych. 600 - 700 tys. legalnie.
            Dotyczy to danych ministerstwa i głównie nierosyjskich obywateli.
            Łącznie z Rosjanami, którzy się nie zameldowali, zameldowali fikcyjnie jest to już duuużo bliżej liczby, jaką usłyszałem w Moskwabadzie.
            A pomyśleć o Ukraińcach!
            • borrka Jednak jakąś inną Moskwe znasz 25.04.20, 23:02
              Ale faktycznie, dane oficjalne są znacznie niższe.
              • boomerang Re: Jednak jakąś inną Moskwe znasz 25.04.20, 23:21
                Paljaków niet?
                • stavros2002 Re: Jednak jakąś inną Moskwe znasz 27.04.20, 12:00
                  A co atrakcyjnego jest tam dla Polaków jeśli chodzi o masową pracę zarobkową.
                  • borrka Masową nie 27.04.20, 12:05
                    Ale wąscy specjaliści mogą dobrze zarobić.
                    Oczywiście dotyczy to głównie Moskwy - bogate miasto.
    • jorl Re: Pójdziemy kraść! 25.04.20, 18:12
      borrka napisał:


      > Mają istotnie problem w Moskwabadzie.
      >
      > Nawet zakładając pewną przesadę relacji, ilość imigrantów postsowieckich w Mosk
      > wie poraża - poranna przejażdżka metrem skłania do sądu, iż znaleźliśmy się w T
      > adżykistanie, czy Kirgizji, bo prawdziwe "Moskale" wolą jednak stać na wierzchu
      > w korkach.


      Przeciez to zdjecie to z lotniska sprzed paru tygodni gdzie czekaja ci imigranci na samolot do siebie.
      Skonczyla im sie praca i won. Jak Ukraincy z Polski, won. Bylo widac ogromne kolejki z Ukraincami na granicy polsko ukrainskiej. Czemu tych zdjec nie zamiescisz borrka?

      Juz z Rosji wylecieli chociaz sie ciagnelo bo samolotow za malo.
    • borrka A za to ich czasem lubię :) 25.04.20, 19:15
      Też mianowicie tak uważam.
    • czizus Re: Pójdziemy kraść! 25.04.20, 19:51
      Rosja przez wieki zniewalała, podbijała, ciemiężyła i eksploatowała. Teraz może się okazać, że zostanie podbita przez tych głodnych, wcześniej podbitych. Wcale mnie to nie zdziwi. Rosja ma olbrzymie kłopoty, . . . i z wirusem i z gospodarką i z mniejszościami! Może sobie nie poradzić a nie wiem jakie będą tego skutki.
      Już widać wielką słabość, np. Gazpromu w konflikcie z PGNiG w kontekście przegranego arbitrażu z polską spółką w Sztokholmie. Muszą zapłacić polskiej spółce za bezpodstawne windowanie cen za gaz do najwyższych w UE od roku 2014, . . . około 1.5 mld dol. USA. Ale nie uznają werdyktu i dalej wystawiają fałszywe fa-ry z fałszywymi wywindowanymi cenami. Dlaczego tak robią? To ma być prawo i cywilizacja? Dno!!

      Ale widać, że tonący i brzytwy się chwyta. Ukraina przetarła szlaki i zero dogadywania się z bandytami. Gazprom przegra z kretesem a przy okazji zepsuje sobie już tak dogłębnie reputację. !
      • borrka Rosja popadnie w głęboką zależność od Chin 25.04.20, 19:57
        A dzisiejsza klika jest na wylocie.
        • borrka W sumie szkoda 25.04.20, 19:59
          Jeden Łotysz po przejściach powiedział mi:
          1 Ruski odda ci ostatnią koszulę, ale jak spotkasz 10, to uciekaj.
        • felusiak1 Re: Rosja popadnie w głęboką zależność od Chin 25.04.20, 20:23
          Ktora klika? Chińska czy rosyjska?
          • borrka Putińska :) 25.04.20, 22:51




            • boomerang Re: Putińska :) 25.04.20, 23:34
              no to johrl się zmartwi
    • boomerang Re: Pójdziemy kraść! 26.04.20, 01:43
      Groźba masowych kradzieży wisi nad cywilizowanym światem również. Stąd te prezenty pieniężne rządów dla niepracujących, albo mogących stracić pracę, mas.
    • buldog2 Re: Pójdziemy kraść! 26.04.20, 23:42
      A jak niby poznali, że nie jesteś Rosjaninem? Po akcencie?
      Mnie mówią, że mam akcent syberyjski, zza Urala.
      • borrka Jeśli mnie pytasz 27.04.20, 01:29
        Powiedzieli im sąsiedzi - na klatce wiedzieli, kim jestem.
    • lubat Re: Bajdurzysz borracik! 28.04.20, 17:08
      borrka napisał:

      > Moskwa ma legalnie 12 mln i to każdy wie.
      > Ilu ma nielegalnych, po prostu nie wiadomo.
      > Miejscowi oceniają na niemal drugie tyle, licząc niemeldowanych Rosjan.
      > To może być przesada, ale o 1 milionie to możesz oktriabratom opowiadać!

      "Jak wynika z danych rosyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w (całym) kraju przebywało 4,17 mln oficjalnych gastarbeiterów, nie licząc bliżej nieznanej, ale szacowanej na 20 do 25 % tej liczby grupę tych, którzy są w Rosji nielegalnie. Do grupy pracujących, a przynajmniej dorabiających sobie, należałoby doliczyć również część z liczącej niemal 430 tys. osób grupy zagranicznych studentów przebywających w Federacji Rosyjskiej."

      www.fronda.pl/a/tylko-u-nas-marek-budzisz-rosja-pograza-sie-w-kolejna-jame-demograficzna,143468.html
      • borrka Już 20 lat temu 28.04.20, 17:43
        Ilość nielegałów oceniano na 10 mln, więc dziś jest odpowiednio więcej.
        A dane "oficjalne", to do Krokodiła :)
        • europitek Re: Już 20 lat temu 28.04.20, 18:03
          borrka napisał:
          > to do Krokodiła :)

          To on jeszcze wychodzi?
          • borrka Raczej nie 28.04.20, 20:36
            Ale od czasu do czasu podejmują próby reaktywacji.
        • lubat Re: Już 20 lat temu 28.04.20, 19:57
          borrka napisał:

          > Ilość nielegałów oceniano na 10 mln, więc dziś jest odpowiednio więcej.

          Oceniano? A kto konkretnie i na jakiej podstawie? Fusy czy szklana kula?
          • borrka Wypowiedź Czernomordina 28.04.20, 20:32
            A podstawy ... to wybacz Lubacik .. nasza słodka tajemnica.
            • jorl Re: Wypowiedź Czernomordina 29.04.20, 13:14
              borrka napisał:

              > A podstawy ... to wybacz Lubacik .. nasza słodka tajemnica.
              >


              Klamliwe podstawy, dlatego tajemnica prawda borrka?
    • felusiak1 kajlaks pisze, że już poszliśmy kraść od duńczykow 28.04.20, 21:53
      Tam nic nie ma to tylko Grenlandia zostala do ukradzenia.
    • borrka Zaczynają się napady na dacze 29.04.20, 09:30
      Gastarbeiterzy moskiewscy zaczynają rabować swych niedawnych zleceniodawców - ostatnie napady dotknęły "kotedży" wysokich urzędników Ministerstwa Obrony w Nowej Moskwie (tereny podmoskiewskie).

      Wojsko w strukturach Rosji nie jest jakąś bezbronną i zapomnianą grupą społeczna, raczej odwrotnie, ale środowiska "czurek" (migrantów ze "stanów") są nawet dla milicji hermetyczne i trudne do penetracji.
      Znamy to zresztą z Warszawy w wersji wietnamskiej.

      Ten problem narasta i będzie narastała ksenofobia zagrożonych "aborygenów" - dla jasności:
      ja się temu nie dziwię.
      Moskwabad ma problem, sądząc po komentarzach do artykułu duży problem.

      nawTeT Zadynaisky

      По какой причине их не вывозят в родные аулы? Если у них нет работы - зачем они здесь нужны?

      lenta.ru/articles/2020/04/29/generals/
      • borrka Konflikt 29.04.20, 09:50
        youtu.be/skXQJSGKpHE
    • jorl Re: Pójdziemy kraść! 29.04.20, 13:14
      czizus napisał:

      > Rosja przez wieki zniewalała, podbijała, ciemiężyła i eksploatowała.

      A oni sie mimo to do niej pchaja. Masochisci?



      > Już widać wielką słabość, np. Gazpromu w konflikcie z PGNiG w kontekście przegr
      > anego arbitrażu z polską spółką w Sztokholmie. Muszą zapłacić polskiej spółce z
      > a bezpodstawne windowanie cen za gaz do najwyższych w UE od roku 2014, . . . o
      > koło 1.5 mld dol. USA. Ale nie uznają werdyktu i dalej wystawiają fałszywe fa-r
      > y z fałszywymi wywindowanymi cenami. Dlaczego tak robią? To ma być prawo i cyw
      > ilizacja? Dno!!


      Zachodnie sady zawsze beda wydawaly wyroki przeciw Rosji, to oczywiste drogi czuzisie. To jest samograj.
      W tym wypadku jest dla mnie zadzwaiajace jak mozna sie w sadze o ceny sprzeczac. Komuna u was dalej nie kapitalizm? Przeciez jak ktos chce mi cos sprzedac za drogo to u niego nie kupuje. Nie jest tak w kapitalizme?

      Ja to obserwuje bo naprawde ciekawe co bedzie.

      Ale slysze ze umowa na tranzyt przez Polske gazu do Niemiec konczy sie 17.maja tego roku. Czyli za 3 tygodnie. I zadnej nastepnej nie ma. Bedziecie mieli w Polsce tranzyt do mnie dalej? Czy rury w Polsce beda puste? jak myslisz dogi czuzisie?
      • senioryta13 Re: Pójdziemy kraść! 29.04.20, 14:19
        jorl napisał:
        > Ale slysze ze umowa na tranzyt przez Polske gazu do Niemiec konczy sie 17.maja
        > tego roku. Czyli za 3 tygodnie. I zadnej nastepnej nie ma. Bedziecie mieli w Po
        > lsce tranzyt do mnie dalej? Czy rury w Polsce beda puste?

        a czy szykowales sie na 'skok' ?
        lub boisz sie, ze zimno bedzie w bloku 2020-2021 ?

        ---
        -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
        -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
        • jorl Re: Pójdziemy kraść! 29.04.20, 16:43
          senioryta13 napisał:


          > a czy szykowales sie na 'skok' ?

          Nie wiec co ten twoj skok ma znaczyc droga s13. Moze potrafisz jakos jasniej?

          > lub boisz sie, ze zimno bedzie w bloku 2020-2021 ?

          Nie, nie boje sie. Przed kilkunsaty laty byl na pare tygodni zawieszony tranzyt gazu przez Ukraine, ten szedl dalej przez Polske do mnie. Wtedy nie bylo NS1. I byl naprawde u mnie w Berlinie problem. Jakies zapasy sie konczyly i zaczeto po cichu u mnie graniczac gaz do jakos publicznych odbiorcow. Bylem wlasnie wtedy, pamietam, na basenie u mnie i woda byla chlodna a woda w prysznicach zimna, nigdy tak nie bylo. Nic wyraznie nie mowili o tym ale obawiano sie naprawde brakow gazu. Zwlaszcza ze Berlin mogl byc wtedy zasilany gazem tylko od Wschodu, nie dawalo sie technicznie puscic gaz z Zachodu w druga strone. Ale teraz mamy wzdluz granicy z Polska ladne rury i wtedy z NS1 bedzie nimi plynal gaz i wchodzil w ta rure od granicy z Polska do Berlina. Zaden problem. Ale przez NS1 moze byc zima troche malo gazu, 30mild m^3/rok plynie przez Polske do nas no ale wtedy sie w tym roku sprezyc, NS2 wybudowac i Polska do tranzytu jest nam kompletnie niepotrzebna.
          Dla Rosji ma to tez zalete ze nie tylko Polska zarabia ogromne pieniadze na tranzycie gazu do Polski ale i Bialorus Lukaszenki. Oni z 0,5mild$ rocznie. I im to przy okazji odpadnie. A Lukaszenko biedniejszy to i pokorniejszy.
          Dlatego wlasnie Twoi obecni wspolplemiency droga s13 wszystko robia aby tranzyt gazu do Niemiec szedl przez Polske Bialorus i Ukraine. I zeby NS2 nie byl zbudowany. Bo wrogie Rosji kraje jak Polska maja czyste pieniadze za tranzyt i to duze a i USA poprzez te kraje ma nacisk na Niemcy bo te kraje moga zawiesic na rozkaz od Ciebie droga s13 ten tranzyt. I wlaqsnie dlatego Niemcy chca miec NS1 i NS2 abyscie i wy, USA, Niemcy nie mogli poprzez swoich lokai szantazowac.
          • senioryta13 Re: Pójdziemy kraść! 29.04.20, 17:11
            jorl napisał:

            > Bo wrogie Rosji kraje jak Polska maja czyste pieniadze za tranzyt i to d
            > uze a i USA poprzez te kraje ma nacisk na Niemcy bo te kraje moga zawiesic na r
            > ozkaz od Ciebie droga s13 ten tranzyt. I wlaqsnie dlatego Niemcy chca miec NS1
            > i NS2 abyscie i wy, USA, Niemcy nie mogli poprzez swoich lokai szantazowac.

            z tego wszystkiego wynika, ze Niemcy, nie boja sie jednak szantazu Rosji, jak to wytlumaczysz, dlaczego ?
            Niemcy -Rosja to przyjaciele ? czy wrogowie ?
            bo wiesz, te sankje nalozone przez USA na Rosje, to tak dla zabawy, czy moze jakies glebsze
            znaczenie tego jest ?
            a Niemcy , jak to Niemcy zawsze widza tylko swoje dobro/biznes, losy swiata ich nie interesuja, I i II WS jest tego
            przykladem.
            Dlaczego NATO ma baze w Niemczech, czy moze jest juz zbedne , co twoi przewodniczacy
            na ten temat mysla ?
            Czy juz nalezy dac Niemcom wolna reka, czy jednak nalezy nadal przygladac sie jej poczynaniom ?

            ---
            -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
            -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
            • jorl Re: Pójdziemy kraść! 29.04.20, 17:52
              senioryta13 napisał:


              > z tego wszystkiego wynika, ze Niemcy, nie boja sie jednak szantazu Rosji, jak t
              > o wytlumaczysz, dlaczego ?


              Przeciez dla Niemiec gaz z Rosji czy idzie tez przez Polske czy tylko po dnie Baltyku jesli chodzi o szantazowalnosc Niemiec przez Rosjie to wszystko jedno. Ale Jak bedzie szedl tylko przez Baltyk a juz nie przez Polske to Niemcy nie beda szantazowalne przez USA poprzez swoich sojusznikow jak Polska. Samo to jest dla Niemiec juz lepsze.

              Niemcy nie chca byc szantazowalne przez nikogo dlatego wlasnie te eko wytwarzanie pradu, wiatr slonce, to mamy tu swoje i wystarczajaco, jak osiagnie 100% zapotrzebowania na energie to i gaz z Rosji bedzie w Niemczech niepotrzebny. To jest idealna sytuacja. Dlatego tez i atomowe elektrownie dla Niemiec niewiele daja bo uran trzeba importowac a wiec i tu sie jest szantazowalnym przez kogos tam. Przez booma a on kundel USA jest, np.

              > Niemcy -Rosja to przyjaciele ? czy wrogowie ?

              Kedys tam powinna zadzialac zasada Bismarcka czyli sojusz Niemiec z Rosja. Ale do tego trzeba wiele warunkow spelnic i do tego jest daleko. Jeden z tych warunkow to jest aby Rosja w koncu stala sie gospodarczo porzadnym krajem, a ja wiem jak to powinno wygladac i mimo ze sa na dobrej drodze duzo im brakuje. Niech sie biora dobrze do roboty.

              > bo wiesz, te sankje nalozone przez USA na Rosje, to tak dla zabawy, czy moze ja
              > kies glebsze
              > znaczenie tego jest ?

              Rosja jest jednym krajem na Swiecie ktory trzyma swoimi silami zbrojnymi USA w ryzach. Bo tylko Rosja moze USA gwarantowanie zniszczyc Gdyby sie okazalo ze Rosje da sie zdemontowac tak jak to wygladao ze sie stanie w latach 90 XXw to USA bylaby Starym Rzymem w skali juz globalnej. Zabralaby wszystkim krajam bron jadrowa pod grozba zniszczenia ich a wtedy jakies smieszne Iraki by nie wymagaly najazdow 100tys USA wojska a pare ladunkow jadrowych na ich miasta. Po zabiciu 25% ludnosci w Iraku reszta jest na kolanach, Rzym tak robil, naturalnie legiony. I zaden inny kraj na Swiecie by USA nie podskoczyl, CHRl tez nie. To byl cel USA ale Clinton, on byl wtedy waszym predziem go spieprzyl. OK, moze tak naparwde byl ten cel niemozliwy do osiagniecia bo Rosjanie maja geny wojownika a bron jadrowa mieli.
              A wtedy u was w USA Bill Gates terazniejsze byliby biedacy tak bgaci byliby wtedy w USa. Byscie wysysali wszelkie dobra ze Swiata, tak jak to robil Stary Rzym, noc by nastapila na Swiecie. Teraz rabujecie Swiat na 600-800mild$ rocznien swoinm deficytem handlowym jakbyscie sie stali Wladca Swiata i Okolic byscie rabowali na kilka razy wiecej. I Rosja stala wam i stoi na przeszkodzie w tym. Stad jest waszym wrogiem zawsze, do knca Swiata i dzien dluzej, i probujecie sankcjami, ryciem w Rosji, macie tam takich jak denis z tego fora, jakos doprowadzic do upadku rzadow w Rosji, to wasz cel.

              > a Niemcy , jak to Niemcy zawsze widza tylko swoje dobro/biznes, losy swiata ich
              > nie interesuja, I i II WS jest tego
              > przykladem.

              Bzdura, 2 WS by nie bylo jakby wasz Wilson nie kazal Polsce poodawac sila ziem niemieckich. Jakby nie bylo takiego jaki byl Traktatu Wersalskiego. Wlasnie podpierdoele.ie ziem niemieckich przez Polske i Czechy, ze szkoda dla ludzi tam mieszkajacych, doprowadzilo w ostatecznsci do zdobycia wladzy przez tego prymitywa Hitlera. Ze sie cos takiego stanie Wilson wiedzial, to nie przyglup Trump, on byl dr. politologii i historii. Tam sie ucza ze takie sytuacje jak po 1 WS z Traktatem Wersalskim powinny doprowadzic do dorwania sie do wlady takiego jak Hitler. I to sie wam udalo i cel Wilsona zniszczenie Europy wam wyszedl. A wlasnie to umozliwilo ze USA stalo sie supermocarstwem.


              > Dlaczego NATO ma baze w Niemczech, czy moze jest juz zbedne , co twoi przewodn
              > iczacy
              > na ten temat mysla ?

              My potrzebujemy w Niemczech wlasna bron jadrowa jak i jej srodki przenoszenia. Solidne i skuteczne. Co najmniej takie jaki ma Francja ale oczywiscie nie na UBootach a startujace z silosow. Nie mamy dostepu do Ocenu jak Francja.

              > Czy juz nalezy dac Niemcom wolna reka, czy jednak nalezy nadal przygladac sie j
              > ej poczynaniom ?

              My w Europie powinnismy zbudowac Unie Europejska jako jedno panstwo. Czy sie uda? Ja widze czarno bo wasi wasale jak Polska np. ryja jak sie da. A wiec zmniejszyc Unie do solidnych panstw a te inne jako panstwa zalezne tylko miec. A jak Rosja swoje zadania domowe odrobi to podzial stref wplywow. Unia do Buga, dalej Rosja. A was USA won z Europy. OK, zagniezdzicie sie w Polsce, Polska bedzie do konca Swiata waszym sojusznikiem, Polske po to USA stworzyla po 1 WS. Ale Polske sie obejdzie, nie ma problemu.
              • senioryta13 Re: Pójdziemy kraść! 29.04.20, 18:13
                jorl napisał:
                >...hca byc szantazowalne przez nikogo dlatego wlasnie te eko wytwarzan ie
                >pradu, wiatr slonce, to mamy tu swoje i wystarczajaco, jak osiagnie 100% za
                > potrzebowania na energie to i gaz z Rosji bedzie w Niemczech niepotrzebny.

                duzo i ciekawie piszesz yorl, jakas ksiazka w wydaniu ? moze ?
                O apaczach tez bylo dobre, ze nie wspomne o kochance/q.
                Juz nie napisze, ze myslisz podobnie jak Adolf. Najpierw trzymal z Rosja, ty ja wychwalasz, a potem, to wiadomo,
                beda tylko Niemcy. Taki jest wasz cel, prawda yorl ? Poluzowac tylko cugle i dawaj , w droge,
                III -cia widac w 'tunelu'.

                ---
                -caesar_pl: Polacy to zruszczeni Slowianie
                -boomerang: Póknij się w łeb, Cysorzu
                • kylax4 Re: Pójdziemy kraść! 29.04.20, 20:42
                  Tutaj akurat jorl ma rację. Rosja jest jedynym krajem, który mógł, może i w najbliższej przyszłości nadal będzie mógł spopielić USA.
                  Chiny są potężne gospodarczo, i wojskowo konwencjonalnie, ale w kwestii zbrojeń nuklearnych, są daleko za USA i Rosją. Gospodarka bez ochrony militarnej, nie pozwoli na osiągnięcie totalnej dominacji.
                  Dla świata dobrze byłoby, żeby jeden blok polityczny nie zdominował wszystkich innych. Dlatego USA musi mieć przeciwwagę. W tym wypadku mamy militarnie Rosję i gospodarczo Chiny.
                  • kylax4 Re: Pójdziemy kraść! 29.04.20, 20:44
                    Dlaczego Rosja i Chiny? Ponieważ reszta krajów demokratycznych ślepo podąża za USA i nie potrafi się im w niczym przeciwstawić. Trzęsą gaciami ze strachu, bo wiedzą, że USA może z nimi zrobić wszystko, co chce. Dlatego potrzebna jest UE, żeby Europa też miała coś do powiedzenia na świecie.
                    Polacy oczywiście to wasale USA i tak samo są traktowani, vide sławne zdjęcie Dudy stojącego jak lokaj, przy biurku Trumpa.
          • wojciech.2345 błazen 29.04.20, 17:37
            jorl napisał:
            > Dla Rosji ma to tez zalete ze nie tylko Polska zarabia ogromne pieniadze na tra
            > nzycie gazu ....
            -------------------------------------------------------
            Nasz kraj jest jedynym, któremu Gazprom nie płaci za przesył gazu - mówi minister Piotr Naimski, pełnomocni rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. W grę wchodzą miliardy. Winna jest umowa zawarta za rządów Tuska.

            www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gazprom-polska-przesyl-gazu,218,0,2411994.html
            • jorl Re: błazen 29.04.20, 18:02
              wojciech.2345 napisał:

              > Nasz kraj jest jedynym, któremu Gazprom nie płaci za przesył gazu - mówi minist
              > er Piotr Naimski, pełnomocni rządu ds. strategicznej infrastruktury energetyczn
              > ej. W grę wchodzą miliardy. Winna jest umowa zawarta za rządów Tuska.
              >
              > www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gazprom-polska-przesyl-gazu,218,0,2411994.html

              Klamie jak pies, tzn przekreca rzeczywistosc. Bo konstrukcja oplat za tranzyt przez Polska nie jest iles tam za 1000m^3/km tranzytu jak teraz np. przez Ukraine Bialorus. Polska wystawia Gazpromowi rachunek za wymyslone dowolnie przez siebie koszty powodowane przez rury. Np. krowy polskie niedaleko rur daja mniej mleka, dzierzawa gruntow, tu jest tylko niebo ograniczeniem w inwencji. I wlasnie dlatego te smieszna 21milonow pln (?) jest po odliczeniu tych kosztow. Aby gazprom nie mial zyskow bo chyba 48% z tych 21mil sa dla niego. Czyli grosze..
              Acha a rure, jej kladzenia, zaplacil Gazprom.
              Kazdy rzad w Polsce czy Tuska czy innego JK bierze ogromna kase od Gazpromu. Gazprom musi placic jak chce sprzedawac do Niemiec i dalej ale dlatego potrzebuje te NS1 NS2 zeby Polska go nie okradala za tranzyt.
              I abyyscie dalej ta kase brali wasi sujusznicy USA wszystko robia aby NS2 nie powstal. Ale chyba powstanie z tym ze jestem ciekaw co bedzie 17 maja z tranzytem do mnie przez Polske.
              • wojciech.2345 Re: błazen 29.04.20, 18:05
                Błaźnie,
                ja wiedziałem, że to jest w okolicy za friko.
                Ja tylko sprawdziłem.

                Kłam dalej.
                • jorl Re: błazen 29.04.20, 18:18
                  wojciech.2345 napisał:

                  > Błaźnie,
                  > ja wiedziałem, że to jest w okolicy za friko.
                  > Ja tylko sprawdziłem.
                  >
                  > Kłam dalej.

                  No to o co chodzi drogi w2345? za 3 tygodnie zaden tranzyt przez Polske i sprawa zalatwiona. Nareszcie nie bedziecie obrabowywani przez gazprom, nie jest to interes?
                  • wojciech.2345 błaźnie kłamiesz nadal 29.04.20, 18:29
                    jorl napisał:
                    > No to o co chodzi drogi w2345? za 3 tygodnie zaden tranzyt przez Polske i spraw
                    > a zalatwiona. Nareszcie nie bedziecie obrabowywani przez gazprom, nie jest to i
                    > nteres?
                    ---------------------------------
                    Przez Polskę idzie nie jedna rura z gazem.
                    Poducz się.

                    To abc.
      • wojciech.2345 Re: Pójdziemy kraść! 29.04.20, 14:42
        jorl napisał:
        > Ale slysze ze umowa na tranzyt przez Polske gazu do Niemiec konczy sie 17.maja
        > tego roku. Czyli za 3 tygodnie. I zadnej nastepnej nie ma. Bedziecie mieli w Po
        > lsce tranzyt do mnie dalej? Czy rury w Polsce beda puste? jak myslisz dogi czuz
        > isie?
        ------------------------------------------------
        Do 31.12.2022 Gazprom ma dostarczać gaz Polsce choćby reniferami.
        Umowa.
        • jorl Re: Pójdziemy kraść! 29.04.20, 16:27
          wojciech.2345 napisał:

          > Do 31.12.2022 Gazprom ma dostarczać gaz Polsce choćby reniferami.
          > Umowa.

          Pizdzisz jak zwykle drog w2345. Bo chodzi o tranzyt gazu przez Polske do Niemiec i tu umowa sie konczy w polowie tego maja. Chyba 17.05.

          To co Ty piszesz to sprzedaz dla Polski. A to jest niezalezne od tranzytu do Niemiec.
          Dotarlo?
          • wojciech.2345 Re: Pójdziemy kraść! 29.04.20, 17:23
            A gdzie ten gaz jest magazynowany?
            Pogłówkuj.

            Kto ma gigantyczne magazyny w Europie?
            No kto?
            • walter622 Rehden 29.04.20, 17:48
              wojciech.2345 napisał:

              > A gdzie ten gaz jest magazynowany?

              W Rehden (4,2 mld. m sześci.).
              Można też wspomnieć o Haidach (2,4 mld. m sześci.) ....
              • wojciech.2345 Re: Rehden 29.04.20, 17:50
                walter622 napisał:

                > wojciech.2345 napisał:
                >
                > > A gdzie ten gaz jest magazynowany?
                >
                > W Rehden (4,2 mld. m sześci.).
                > Można też wspomnieć o Haidach (2,4 mld. m sześci.) ....
                -----------------------------------------------------------
                Bez sprawdzania z pamięci chodzi np. o 50 mld m^3.
                • wojciech.2345 Re: Rehden 29.04.20, 17:54
                  wojciech.2345 napisał:
                  > Bez sprawdzania z pamięci chodzi np. o 50 mld m^3.
                  -----------------------
                  Pomyliłem się odrobinę:


                  na samej Ukrainie znajduje się 13 magazynów o łącznej pojemności prawie 35 mld m³
                  pl.wikipedia.org/wiki/Podziemne_magazyny_gazu
                  • jorl Re: Rehden 29.04.20, 18:03
                    wojciech.2345 napisał:
                    > na samej Ukrainie znajduje się 13 magazynów o łącznej pojemności prawie 35 mld
                    > m³
                    > pl.wikipedia.org/wiki/Podziemne_magazyny_gazu

                    A co maja magazyny na Ukrainie tutaj jakies znaczenie?
                    • wojciech.2345 Re: Rehden 29.04.20, 18:07
                      Te magazyny, to może być zabezpieczenie dla UE.
                      Pomyśl czasami.

                      Liczby trzeba znać.
                      • jorl Re: Rehden 29.04.20, 18:16
                        wojciech.2345 napisał:

                        > Te magazyny, to może być zabezpieczenie dla UE.
                        > Pomyśl czasami.
                        >
                        > Liczby trzeba znać.

                        Juz Ty sie o Unie nie martw, my sobie damy rade. Mozemy przesylac gaz w kazda strone, w Niemczech mamy wiecej gazu nie z Rosji jak z Rosji, mozemy tankowce jak co sciagnac, ale nie chcemy aby taka Polska mogla nas szantazowac.
                        A z Rosja sie dogadamy was do tego niepotrzebujemy, wy tylko bruzdzic potraficie

                        Poza tym troche tranzytu przez Ukraine dalej idzie do Unii, teraz w kolejce jest Polska i Lukaszenko.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka