Dodaj do ulubionych

Projekt Europejski

17.05.20, 09:07
Pan Donald Tusk, szef europejskiej partii Ludowej dal wywiad dla Spiegla nr. 17 z 18 kwietnia str. 84-86. Zaapelowal do Niemiec by pomagaly innym w kryzysie ekonomicznych mowia, ze "ten kto ma wiecej musi wiecej dawac". Chodzi o to by pomoc ekonomiom poludniowych krajow Europy (Wlochy i Hiszpania) najbardziej dotknietym pandemia. Zauwazyl tez, ze wielu przywodcow korzysta z pandemii by powiekszac swoja wladze a glownie Wiktor Orban. Ogolnie rzecz, w Europie, biorac to wlasnie partie przy wladzy zyskuja na popularnosci w tych ciezkich czasach.

Orban i Kaczynski sa, dla Tuska, przykladami politykow ktorzy bedac przeciwnikami wladzy komunistycznej, zostali "skorumpowani" przez dojscie do wladzy, ktora naduzywaja (dodam od siebie podobny przyklad Mugabe z Zimbabwe, ktory byl za mlodu rewolucjonista a stal sie obrzydliwym dyktatorkiem - PF).

Dzinnikarze podpuszczali Tuska pytaniami o zabranie subwencji eueopejskich dla PL i H i o przedwczesnym ich przyjeciu do Europy. Ale sie pan Donald dzielnie obronil mowiac o tym, ze na wszystko jest pora i ze teraz trzeba myslec o walce z pandemia oraz ze i na zachodzie sa partie nacjonalistyczne jak Salvini we Wloszech czy nacjonalisci w Hiszpani.

W koncu padly ciezkie slowa o tym, ze nie jest teraz pora na kalkulacje czy przytyki tym czy tamtym. Trzeba ratowac Projekt Europejski.

I zanim skoncze dodam wczorajsze slowa ministra SZ Niemiec, p. Maasa, Ich würde mir wünschen, dass auch die Grenzkontrollen, die die polnischen Freunde und die tschechischen Freunde machen, auch in absehbarer Zeit eingestellt werden" a zatem zaapelowal polskich i czeskich przyjaciol by otworzyli granice.

Goodday

PF
Obserwuj wątek
    • wojciech.2345 Re: Projekt Europejski 17.05.20, 10:48
      Mam wrażenie, że w sytuacji pandemii Bruksela nabrała wody w usta.
      Słychać jakieś bliżej niezwerbalizowane dźwięki.
      Nie sprawdza się.

No i tradycyjne narzekanie na Kaczora. Jak tak dalej pójdzie, to PiS będzie
      u władzy 50 lat.
      • polski_francuz Re: Projekt Europejski 17.05.20, 10:59
        Pandemia to ciezka proba dla wszystkich. Jedna regula (see above): poparcie do partii u wladzy sie na ogol sprawdza. Kilku liderow zyskuje na popularnosci: np. Kurz w Austrii. Ale u wielu pokazuja sie slabosci: Putin, Trump, Macron. Nikt nie byl przygotowany na sytuacje pandemii.

Europa stoi przed ciezka proba. I tu daje Muskowi (oh pardon Tuskowi) racje.

PF
        • felusiak1 Re: Projekt Europejski 17.05.20, 11:21
          Jakie slabości Trumpa? Ja wiem co jest grane i widzę i slysze zawodzenie wrogich mediow. Rozumiem, ze niedługo wybory i przeciwnika staraja sie udupić. Ale to nie znaczy, ze to co mowia ma jakikolwiek zwiazek z faktami. Z drugie strony mówi sie jak chcesz psa uderzyć to kij znajdziesz.
          • polski_francuz Przewodnik 17.05.20, 11:27
            Trump rozumie cos z ekonomii. A pandemia wymaga bardziej dawania przykladu, stanowczosci, leadership'u. Patrzac sie na Niemcy to jest dwoch szefow Landow przykladowo: Laschet spokojny i kompromisowy z NRW i Söder, grajacy obecnie macho, z Bawarii. I wlasnie Söder jest bardziej popularny.

Moze ludzie potrzebuja wlasnie przewodnika w ciezkich czasach.

PF
            • felusiak1 Re: Przewodnik 17.05.20, 18:14
              Mieliśmy jednego takiego stanowczego gubernatora i dwoch stanowczych ale mniej widocznych. Dawali przyklad i zdobyli popularność swoimi konferencjami prasowymi aż tu nagle szydło wyszło z worka i popularność uciekła. Okazalo się, ze są niekompetentni i swomi rozkazami spowodowali śmierć tysiecy ludzi. Z tym, ze media ich chronią. Po Trumpie jeżdżą jak po łysej kobyle.
              Również, pandemia ujawniła calą gamę napoleonów wydajacych bezprawne rozkazy.
            • boomerang Re: Przewodnik 18.05.20, 00:34
              A pandemia wymaga bardziej dawania przykladu, stanowczosci, leadership'u.

Potrzeba kogoś takiego jak I Sekretarz Partii.

--
              jestem zabanowany, a fachowcy z Czerskiej twierdzą że nie jestem
              "Logowanie chwilowo niedostępne. Blokada antyspamowa"
          • wojciech.2345 Re: Projekt Europejski 17.05.20, 11:33
            felusiak1 napisał:

> Jakie slabości Trumpa? Ja wiem co jest grane i widzę i slysze zawodzenie wrogic
            > h mediow.
            -------------------------------
            Mam wrażenie, że to nie słabość Trumpa, ale Waszego państwa.
            W poszczególnych stanach, każdy gubernator robi co chce i nie
            jest to spójne na poziomie federalnym.

Wygląda to tak jakby w jednym stanie gubernator wprowadził ruch
            na drogach lewostronny, a w stanie obok ruch prawostronny.

Pozabijacie się na własne życzenie.
        • boomerang "Pandemia to ciezka proba dla wszystkich" 17.05.20, 17:07
          Skoro jest pandemia to spodziewam się że przynajmniej jeden uczestnik tego forum zachorował na COVID-19. Zastanawiam się który?

--
                • boomerang Re: "Pandemia to ciezka proba dla wszystkich& 18.05.20, 00:41
                  Słyszałem że Macron to wspaniały leader, ale czy pozwala rapować na swój temat? Czy jakiś Francuz by się odważył, odkąd wirusem stłumiono bunt żółtych kamizelek?

--
                • felusiak1 Re: "Pandemia to ciezka proba dla wszystkich& 18.05.20, 02:19
                  Nam rzad nic nie daje i w dodatku nie może zabrać. Rzady stanowe rzadzone przez demokratow wprowadziły restrykcje ale w Wisconsin sąd im zabronil. Tylko ustawodawca moze restrykcje wprowadzić.
                  Samo zdanie "Nam dal rzad 11 maja mozliwosc przemieszczania sie" swiadczy o spolegliwości. Mój rzad nie moze zabrać co nie jego i generalnie niewiele może.
                  • polski_francuz Prezydent 18.05.20, 09:10
                    Francja jest dosc hierarchiczna i prezydent ma bardzo duza wladze. Tym lepiej, bo tym sie rozni od Wloch i dlatego, mimo podobienstwa ludzi, panstwo lepiej funkcjonuje.

Ale z drugiej strony, stawia to wysokie wymagania w stosunku do prezydenta. A ze nadludzi jest niewielu to i od czasu do czasu mamy normalnego prezydenta.

PF
    • vermieter Re: Projekt Europejski 17.05.20, 12:35
      zanim skoncze dodam wczorajsze slowa ministra SZ Niemiec, p. Maasa, Ich würde mir wünschen, dass auch die Grenzkontrollen, die die polnischen Freunde und die tschechischen Freunde machen, auch in absehbarer Zeit eingestellt werden" a zatem zaapelowal polskich i czeskich przyjaciol by otworzyli granice.

Jeszcze Maas nie wypowiedział życzenia do końca a już Rzeczpospolita Polska pozwoliła lekarzom i pielęgniarzom na regularne przekraczanie granicy bez konieczności kwarantanny.

P.S. Ilu jeszcze morderców znalazło schronienie we Francji?
    • danillko A jeżeli sami nie otworzymy granic... 17.05.20, 17:58
      ... ze względu na epidemię, to oni sami ją sobie otworzą, jak w 39' ?

historiajednejfotografii.blogspot.com/2014/09/symbol-wrzesnia-39.html

polski_francuz napisał:

> I zanim skoncze dodam wczorajsze slowa ministra SZ Niemiec, p. Maasa, Ich würde mir wünschen, dass a
      > uch die Grenzkontrollen, die die polnischen Freunde und die tschechischen Freun
      > de machen, auch in absehbarer Zeit eingestellt werden"
      a zatem zaapel
      > owal polskich i czeskich przyjaciol by otworzyli granice.
        • danillko Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 17.05.20, 18:31
          vermieter napisał(a):

> nie jak w 39 lecz jak po układzie w Schengen.
          > Nie zapominajmy, że Polska jest największym beneficjentem w Unii, a Niemcy najw
          > iększym płatnikiem netto. To Niemcy wprowadziły Polskę do Unii, o czym wielu pa
          > triotów już zapomniało.
          To Niemcy nic nie skorzystały na tym wprowadzeniu Polski do UE?
          Z każdego 1 EU pomocy udzielonej Polsce przez Unię do Niemiec nie wraca 90 centów? Lidl, Komm und Kauf, Kaufland z wieloletnimi zwolnieniami podatkowymi, itd. to nie niemieckie firmy?
          Umowa była jasna - Polska otwiera swój rynek na firmy z UE, pozwala na wykup za bezcen, a często na likwidację konkurencyjnych dla Zachodu firm (np. drożdżownie), w zamian dostaje dofinansowanie.
          Nie podoba się, to wypendralać z biznesem do rajów inwestycyjnych w Somalii albo Górnej Wolcie...
          • vermieter Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 17.05.20, 19:35
            Niemcy korzystają jedynie teraz, gdy Polska zamknęła granice i nie wypuszcza złodziei na łowy do Niemiec. Wreszcie nie trzeba pilnować altanek w ogródkach działkowych, samochód stoi rano tam, gdzie go wieczorem zostawiłem. Tylko bankomaty są nadal wysadzane w powietrze, ale to sprawka rodaków zamieszkałych w Holandii.
            • yurek_1111 Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 18.05.20, 03:27
              vermieter napisał(a):

> Niemcy korzystają jedynie teraz, gdy Polska zamknęła granice i nie wypuszcza zł
              > odziei na łowy do Niemiec. Wreszcie nie trzeba pilnować altanek w ogródkach dzi
              > ałkowych, samochód stoi rano tam, gdzie go wieczorem zostawiłem. Tylko bankomat
              > y są nadal wysadzane w powietrze, ale to sprawka rodaków zamieszkałych w Holand
              > ii.
              ×××××××
              Zdecyduj się, raz twierdzisz że jakiś niemiaszek apeluje do rządu polskiego i czeskiego by otworzyć granice a teraz twierdzisz że Niemcy korzystają tylko wtedy gdy Polska granice zamknęła...
              Kręcisz ...

--
              Pieniądz i władza stały się współczesnymi bóstwami upadającego świata...
              • vermieter Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 18.05.20, 04:09
                yurek_1111 napisał:

> Zdecyduj się, raz twierdzisz że jakiś niemiaszek apeluje do rządu polskiego i c
                > zeskiego by otworzyć granice a teraz twierdzisz że Niemcy korzystają tylko wte
                > dy gdy Polska granice zamknęła...
                > Kręcisz ...
                >

Wszystko się zgadza.
                Niemcy są państwem na wskroś demokratycznym, każdy obywatel ma swoje własne interesy. Rząd również.

Interesów społecznych pilnują lobbyiści, jedni mają ich więcej, inni mniej.

Osobiście aktualne problemy mi zwisają.

Do Polski nie jeżdżę.

Ogródka działkowego nie uprawiam.

Nie jeżdżę swoim samochodem, nie muszę go myć w każdą sobotę.

Bankomaty są mi niepotrzebne, preferuję transakcje bezgotówkowe.

Społeczeństwo, które mówi na przykład o swoim prezydencie adrian, budyń, dupa lub narciarz, nie zasługuje na mój szacunek. (przy okazji: Prezydent RP jest mi zupełnie obojętny, ale jestem pryncypialny).
            • engine8 Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 17.05.20, 19:52
              Niemcy doskonale wiedzialy co bedzie i kogo zapraszaja i w jakim celu.. To Polacy nie wiedzieli i nie widzieli tej petelki z zylki na koncy tego kija z marchewka...
              Oni zrozumieli ze Polska batem do niczego sie nie zmusi ale jak poloza kuke kasy na widocznym miejscu i w zasiegu reki to juz bedzie inna rozmowa.. No i wiedza jak Polakow poroznic - wystarczy jednej grupie dac wiecej kasy..
              No a teraz jak rybka polknela haczyk to sie go bez bolu nie wyciagnie - mozna odciac zylke ale haczyk w gardle ciagle zostanie..
              A z ta holota z Polski to roznie mozna oceniac. Na Twoim miejscu - bedac Polakiem i czescia tej "holoty" bylbym ostroznieszy w ocenach.
              Ale wydaje sie ze teraz kiedy maja tych a BW to Polacy nabrali blasku?
            • 1.melord Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 18.05.20, 11:57
              vermieter napisał(a):

> a Polska się tak mocno opierała, prawie jak ta zgwałcona kurwa, która się opier
              > ała o płot.

Polska nie opierala sie....to fakt
              Rzad pozbyl sie z dnia na dzien milionow bezrobotnych,ktorzy ruszyli za chlebem do EU(glownie Anglia).
              Bez grosza inwestycji zaczely naplywac do Polski miliardy funtow i innej waluty panstw EU,przesylane do kraju przez ciezko pracujacych emigrantow-trwa to praktycznie do dzisiaj,to wiekszy dochod niz turystyka.
              EU czytaj IV Rzesza triumfowala,wczesniej pozbyla sie konkurencji(zaoranie zakladow,np ELWRO,URSUSA,innych) zyskala duzy rynek zbytu i wyksztalcona tania sile robocza.
              Rzad.Sejm,Senat mogly spokojnie korzystac z panstwowego koryta, wymieniajac sie wladza oparta dalej na ukladach SB i WSI.(dzieci nawet juz wnuczki "rzadza")
              By otumanic do konca tych mniej przedsiebiorczych/ostroznych? (tych co pozostali w kraju) czy tez tych co dobrze w Polsce zarabiali rozpoczeto wojne polsko-polska,ktora trwa do dzis.

> Nikt nie zmuszał, nie podoba się, to możecie wystąpić z Unii.

dzisiaj jest to prawie niemozliwe....zbyt duze uzaleznienie finansowe/gospodarcze od firm ze starej EU
              Rozlozyliby polska gospodarke na lopatki w pare tygodni (vide Grecja)

--
              Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
          • wojciech.2345 Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 17.05.20, 22:01
            engine8 napisał(a):
            > I Niemcy wprowadzily Polske do Uni w czysto Polskim czy moze raczej Niemieck
            > im interesie w ramach kontynuacji polityki Mitteleuropa ?
            -------------------------------------
            Bez wprowadzenia Polski do UE prawdopodobnie UE zostałaby w pierwotnej postaci.
            Za słaba by konkurować z USA i Azją.

Czysta kalkulacja.
            • boomerang Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 18.05.20, 00:47
              Czyli Polska to takie bardzo mini-Chiny. Szkoda że zachodni dobrodzieje nie wprowadzili Polski w krąg swojego wspólnego rynku w 1989, tylko ją rozebrali z przemysłu.

--
                • boomerang Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 18.05.20, 03:23
                  Przemysł był konkurencyjny i produkował towary przemysłowe podług europejskich standardów jakości po bardzo konkurencyjnej cenie. Kable czy jakieś odlewy albo odkuwki, ale nie tylko, bo i Poloneza jakiś biedak (albo student) na Zachodzie chętnie by kupił za ten ułamek ceny zachodniego samochodu.

--
                  • polski_francuz Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 18.05.20, 09:14
                    "Przemysł był konkurencyjny i produkował towary przemysłowe podług europejskich standardów jakości po bardzo konkurencyjnej cenie"

Nie byl w swojej masie. Bylo kilka konkurencyjnych firm a cala reszta produkowala dla ZSRR. Produkty slabej jakosci. Nie ma co wywrzaskiwac durnoty bo liczba decybeli nie poprawi ich prawdomownosci.

PF
                    • boomerang Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 19.05.20, 00:07
                      Bylo kilka konkurencyjnych firm a cala reszta produkowala dla ZSRR. Produkty slabej jakosci.

Tak to właśnie maluczkim wyjaśniono.
                      W ubikacji na Dworcu Głównym w Krakowie był napis: "tu się robi ser dla ZSRR". Wiesz co to w żargonie więziennym oznaczało: "nakarmić jaruzela"?

--
                • vermieter Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 18.05.20, 04:15
                  Do 1989 nie trzeba było badziewia nigdzie upychać. Czego ZSRR nie ukradł, to wywieźli polscy turyści. Brakowało mięsa w kraju, ale każdy podróżujący na Zachód wiózł w bagażu szynkę konserwową. Poza polonią nikt tego nie chciał jeść, polskiej wódki też nikt poza polonią nie pił.
                  • boomerang Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 18.05.20, 04:41
                    Polskie mięso świńskie było najlepsze na świecie, bo świnie karmione były jak należy, paszą z ziemniaków, pokrzyw i odpadów browarnianych. Szynki w konserwach to i dziś ludzie na zachodzie nie kupują. Leży to po supermarketach i tylko czasem jakiś biedak to kupi. Mięso musi być świeże i najlepiej gdy jest nieodmrażane, jak to się dziś powszechnie praktykuje. Konserwanty są rakotwórcze, bo konserwują mięso żołądka.

--
                      • boomerang Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 18.05.20, 08:08
                        mam nadzieję że mój najlepszy przyjaciel jorel, któremu ostatnio podżyrowałem pożyczkę na zakup nowych pedałów do roweru, ci odpowie

--
                        • jorl Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 18.05.20, 10:34
                          vermieter napisał(a):

> felusiak1 napisał:
                          >
                          > > jorelem zapachnialo.
                          >
                          >
                          > jorel to ten, któremu nadmiar spermy uszami wychodzi?

He..he.. niezle.
                          Co prawda prowadze wlasnie krucjate przeciw mojemu przyjacielowi rusofobowi deniskowi i wlasnie sie przymierzam do napisania nastepnego solidnego postu pokazujacemu jak on idiotycznie mysli ale i na to najpierw odpowiem.

A wiec z ta sperma i uszami. Cos w tym jest. Mam wiecej testosteronu jak normalny mezczyzna a wiec i wiecej spermy sie we mnie produkuje. A tak juz jest parszywie, jak sperma nie ma ujscia odklada sie w prostacie a to doprowadza do jej raka. Dlatego wazne jest, zwlaszcza dla takich jak ja, do pozbywania sie jej regularnie. Urolodzy radza, pozbywac sie jej, jak nie idzie inaczej, zadnej baby sie nie ma do tego, wlasna raczka. Tak jest brutalna, ale medyczna prawda.

A wiec moje rozwiazanie od 20 juz lat, qrwy roznego rodzaju do tych celow uzywac jest napewno z medycznego punktu widzenia dobre. Bo uzywanie raczki, wlasnej, powoduje potrzeby porad psychologow, co najmniej tak mysle.

Ale moze o klatwie rodzinnej. Moj ojciec, jestem przekonany po jego cechach charakteru, mial tez wiekszy poziom testosteronu jak normalnie, od niego to odziedziczylem. Mial 4 zony, nawet 2 raz rownolegle, trafil na chwile do pierdla za takie sztuczki, to nie kraj muzulmanski, wypuscli go bo dzieci, w tym i ja, jesc wolaly.
                          Ojciec troche mlodszy jak ja teraz postanowil pojechac, mieszkal w Brzegu wtedy, na Mazury rowerem. Wedrowka. Ale z z jego metoda postepowania, mimo 4 zon, mial duzy problem z prostata, najpierw sie dal zoperowac na nia. Bo mial trudnosci z jazda na rowerze przez nia. I, stara prawda, operacja sie udala, pacjent umarl.

I historia sie powtarza chociaz niedokladnie. Ja, po skonczeniu pracy a polowie zeszlego roku zaczelem sie przygotowywac wedrowki po Swiecie na rowerze. Zima ostry trening w fitnesstudio, 5 dni 2razy dziennie i co? U mojego ojca choroba, prostata, zakonczyla jego wedrowke u mnie znowu choroba, koronka. Oczywiscie sa roznice, ja zyje, jak bedzie szczepionka mama jeszcze szanse, on nie mial juz zadnej bo umarl.

Dodam ze uzywanie qrew do walki z prostata jest lepsza, i przyjemniejsza, metoda jaka mial moj ojciec z zonami. Jestem lepszy jak on ale choroby i jemu i mnie klody pod nogi rzucaja.

--
                          Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
                          > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
                          • polski_francuz Kara za grzechy 18.05.20, 11:08
                            " u mnie znowu choroba, koronka."

Tak sie koncza zdrady Ojczyzny. Pielgrzymka na kolanach do Czestochowy moze pomoze. A pierwszy krok to wyrzucenie antypolskiej sygnaturki.

PF
                            • jorl Re: Kara za grzechy 18.05.20, 11:22
                              polski_francuz napisał:

> " u mnie znowu choroba, koronka."
                              >
                              > Tak sie koncza zdrady Ojczyzny. Pielgrzymka na kolanach do Czestochowy moze pom
                              > oze. A pierwszy krok to wyrzucenie antypolskiej sygnaturki.

Ta sygnaturka jest jako kara na chamstwo czuzisa. Czasowo. Ale u niego chamstwo w stosunku do mnie jest dalej, trudno.
                              Apeluj do niego aby przestal byc chamem.
                              On juz na mnie wrzeszczal zebym sygnaturke zdjal. Niestety przez chamstwo, jego, wisi dalej.

Ale jak juz o sygnaturakach. Widze ze juz nastepny moje slowa jako sygnaturke uzywa. Moj ulubiony rusofob denisek.
                              Ale tu jest calkiem inna sytuacja jak czuzis i moja/jego slowa sygnaturka. Ja sie ciesze ze denis moje madre slowa powiela. I mam nadzieje ze bedzie to robil dlugo.
                              Przyznam ze sie zastanawialem czy sprawe tej denisowej sygnaturki poruszyc. Bo sie obawialem ze moze ja zdjac a to byloby szkoda. Ale doszedlem do wniosku ze sie zawzial i mimo tego co wlasnie napisalem nie zlikwiduje jej. Tak trzymac denisku!

--
                              Pozdrowienia

• jorl Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 18.05.20, 12:45
                          vermieter napisał(a):

> felusiak1 napisał:
                          >
                          > > jorelem zapachnialo.
                          >
                          >
                          > jorel to ten, któremu nadmiar spermy uszami wychodzi?

Przypomnialo mi sie a pro po sperma i uszami. Jednej z moich qrew powiedzialem ze ten pierwszy sex jaki mamy na naszym weekendowym spotkaniu nie bedzie po francusku bo by jej moja sperma bambelkami uszami wychodzila, wtedy jest jej najwiecej oczywiscie. Czyli pierwszy raz do ci.y ale drugi raz prosze bardzo w usta.
                          Ona zazadala ze chce miec bambelki z uszu, wiec OK dostala pierwsza do ust. Ale fakt nie bylo bombelek z uszu. Jakos nie ma polaczenia buzia-uszy.

Wystarczy, teraz trenning. Joggen potem silowy, hantle itd

--
                          Pozdrowienia

• vermieter Re: A jeżeli sami nie otworzymy granic... 18.05.20, 08:36
                      boomerang napisał:

> Polskie mięso świńskie było najlepsze na świecie, bo świnie karmione były jak n
                      > ależy, paszą z ziemniaków, pokrzyw i odpadów browarnianych.

>
                      Polskie świnie były przede wszystkim słoninowe, bardzo tłuste, podczas gdy Zachód preferował świnie bekonowe. Podstawą pasz była mączka rybna.

• 1.melord Re: Projekt Europejski 18.05.20, 12:23
      polski_francuz napisal:

>>Pan Donald Tusk, szef europejskiej partii Ludowej dal wywiad...

dalej nie cytuje,gdyz wybacz...to belkot

D.Tusk dezerter z urzedu Premiera 36 milionowego kraju-Polski,na dobrze platna choc bez wiekszego znaczenia fuche w EU,za zalslugi dla niemieckiego biznesu w Polsce,kombinuje jak Niemcom nagonic kolejna kase wykorzystujac pandemie.
      Pomoc..jak Ty to sobie wyobrazasz?
      Podpowiem , nic na tym swiecie niema za FREE

--
      Nie nalezy sadzic ludzi wedlug ich przekonan ,lecz wedlug tego,co przekonania te z nich czynia
      • de_oakville Obywatel a poddany 18.05.20, 12:38
        Czytalem przed laty ksiazke jakiegos amerykanskiego autora (nie pamietam juz dzis tytulu) o objazdowym cyrku, ktory skladal sie z przedstawicieli roznych narodowosci i jezdzil po calej Europie tuz przed wybuchem wojny francusko-pruskiej w roku 1871 (ok, byc moze 1870). Kiedy cyrk przekraczal granice francuska od strony Niemiec i Francuzi sprawdzali dokumenty, jeden z cyrkowcow na podejrzliwy wzrok urzednika powiedzial "jestem obywatelem francuskim". Urzednik natychmiast go poprawil - "Jest pan poddanym francuskim".
        Pamietam czasy, kiedy jechalo sie z Polski do RFN-u jak do prawdziwego raju. A przywozilo sie stamtad do kraju tez takie "rarytasy" jak sok bananowy w kartonie, sok pomaranczowy, czy sok z maracuji, ze wymienie tylko trzy soki. W tamtych czasach atrakcyjniej byloby nazywac sie "poddanym EWG" niz "obywatelem" jakiegos kraju nalezacego do "obozu postepu". Dzis czasy sie bardzo zmienily. "Obroslismy w piorka" i chcemy aby nas wszedzie traktowano jak obywateli i to w dodatku "najwyzszego sortu". Kolejny etap, ktory, miejmy nadzieje doprowadzi nas do wyzszego etapu i w koncu do normalnosci. Choc nie wykluczone, ze "po wielu, wielu latach."
          • felusiak1 Re: Obywatel a poddany 18.05.20, 19:56
            Polska to rowniez kraj poddanych a nie obywateli. A skad to wiem? Otoż nie można zrzec sie obywatelstwa. Mozna zlozyc podanie o zwolnienie z obywatelstwa. Prezydent moze udzielić laski i zwolnic a może odmowić zwolnienia
            • danillko Re: Obywatel a poddany 18.05.20, 20:46
              felusiak1 napisał:

> Polska to rowniez kraj poddanych a nie obywateli. A skad to wiem? Otoż nie możn
              > a zrzec sie obywatelstwa. Mozna zlozyc podanie o zwolnienie z obywatelstwa. Pre
              > zydent moze udzielić laski i zwolnic a może odmowić zwolnienia

Hmmm... to chyba nie tylko polska specyfika, w USA do dnia dzisiejszego oficjalnie żyją poddani, cytuję za Wiki:
              od ponad stu lat - tj. od czasu podjęcia w latach 1831-1832 przez Sąd Najwyższy USA kluczowych decyzji w sprawach Indian - uznawały indiańskie plemiona za wewnętrzne narody zależne (ang. dependent domestic nations);
              • felusiak1 Re: Obywatel a poddany 18.05.20, 23:44
                Tekst wiki pelen błedow i pokretnej interpretacji. Trust doctrine czyli okreslenie indian jako dependent domestic nations nie czynilo z nich niewolnikow lecz okreslalo prawne ramy wylacznej jurysdykcji rzadu federalnego w stosunkach z plemionami i obowiazkow wobec nich. Żaden stan nie mógl narzucać indianom swoich praw. Indianie nie byli obywatelami USA.
      • polski_francuz Re: Projekt Europejski 18.05.20, 12:47
        "dezerter z ... 36 milionowego kraju-Polski,na dobrze platna na dobrze platna choc bez wiekszego znaczenia fuche w EU"

Jak Ty i ja tez. Tyle, ze my dyskutujemy n/t wywiadu, ktory on daje. Ma zatem wiekszy, niz my, wplyw na opinie publiczna w swiecie. Fucha nie jest taka zla.

"Podpowiem , nic na tym swiecie niema za FREE"

Ja bym powiedzial, ze jak sie cos robi, to trzeba robic dobrze. Tusk, jak i Musk, mi do tej kategorii naleza.

PF

• 1.melord Re: Projekt Europejski 18.05.20, 13:11
          polski_francuz napisał:

> Ja bym powiedzial, ze jak sie cos robi, to trzeba robic dobrze. Tusk, jak i Mus
          > k, mi do tej kategorii naleza.
          >
          porownanie Tuska i Muska...chyba zartujesz
          Musk probuje cos tworzyc,inwestuje miliardy,zatrudnia tysiace ludzi
          Tusk to historyk,coz wiec moze zaoferowac EU i Swiatu ,historie pisana na nowo?.....zbyt cienki,typowa biurwa

Zaczyna swirowac jak Bolek, wychyla sie by zaistniec choc na chwile.
          Nie dociera,ze jego czas minal,co mial zepsuc to zepsul i wiecej nie powinien probowac.

--
          • boomerang Re: Projekt Europejski 19.05.20, 00:14
            Co z Muskiem jeszcze będzie to niewiadomo, bo jak na razie Tesla nie ma ani centa zysku. Natomiast co do tego biurwiszona Tuska to kontynuuje karierę wedle tego samego klucza, jako lider (z nominacji) ugrupowania partyjnego założonego przez Adenauera.

--
    • polski_francuz Merkel i Macron 19.05.20, 07:52
      albo czytaja Spiegla i wzieli sobie do serca apel Donald Tuska albo czytaja nasze forum (jeszcze nie jestem pewien) i zdecydowali sie na przeznaczenie 500 mld € (rowne zgrubsza PIB Polski) na rozwoj europejskiej ekonomii.

Teraz jeszcze trzeba przekonac 27-2=25 pozostalych Europejczykow do tej akcji.

PF
      • czizus Re: Merkel i Macron 19.05.20, 11:44
        polski_francuz napisał:

> albo czytaja Spiegla i wzieli sobie do serca apel Donald Tuska albo czytaja nas
        > ze forum (jeszcze nie jestem pewien) i zdecydowali sie na przeznaczenie 500 mld
        > € (rowne zgrubsza PIB Polski) na rozwoj europejskiej ekonomii.
        >
        > Teraz jeszcze trzeba przekonac 27-2=25 pozostalych Europejczykow do tej akcji.
        >
        > PF

Ale spece od UE(ci niektórzy dyskutanci wyżej) powiedzą, że to pułapka zastawiona przez Niemcy, że to spisek, żeby nas Polaków już tak całkowicie zniszczyć i uzależnić od siebie. Oczywiście w tym niemieckim spisku bierze udział Tusk. To ten sam, który z Komorowskim i Putinem zorganizowali zamach na Prez. L. Kaczyńskiego w Smoleńsku.
        To retoryka PIS-owska. Po prostu ręce opadają!
      • engine8 Re: Merkel i Macron 19.05.20, 19:31
        No to raczej prowokacyjna propozycja d EU.... Tylko dlaczego tak ostentacyjnie pokazuja kto naprawde w tej Uni pociag za sznurki czy dyktuje co i jak robic... No bo przeciez - jesli im rzeczywiscie zalezy na tym co mowia - jednisci i zaciesnienu wspolnoty to wlasciwszym bylo pogadac i skoordynowac takie rzeczy z Von Der Leyen zamiast stawiac ja pod sciana... propnujac dokladnie co i jak to nalezy zrobic?
        • boomerang Re: Merkel i Macron 19.05.20, 23:17
          Gdyby nie USA to już oficjalnie wytyczaliby granicę między strefą okupacyjną niemiecką i francuską.

--
          • boomerang Re: Merkel i Macron 22.05.20, 03:29
            Koniec Unii Europejskiej. Aniela i Emanuela kupują Europę. Tylko po co Anieli Emanuela?

--
            Cenzorzy docenili moje wysiłki i po dwóch miesiącach mój adres IP został odblokowany. Mogę się już normalnie logować na forum.
            • czizus Re: Merkel i Macron 22.05.20, 10:07
              boomerang napisał:

> Koniec Unii Europejskiej. Aniela i Emanuela kupują Europę. Tylko po co Anieli E
              > manuela?

Może nie kupują. Ale z drugiej strony skoro Duda i Morawiecki odwrócili się do UE plecami, . . . . . . . !

Więc chyba nie kupują a raczej ja dzwigają.
              • boomerang Re: Docen wysilek 22.05.20, 23:38
                rozsądku mi życzysz, żebym się poczuł stary?

--
                Cenzorzy docenili moje wysiłki i po dwóch miesiącach mój adres IP został odblokowany. Mogę się już normalnie logować na forum.
    • herr7 Re: Projekt Europejski 23.05.20, 07:25
      O Tusku można wiele powiedzieć. Ale nie da się powiedzieć o nim jednego, że jest to mąż stanu. Tak więc jego wynurzenia nie mają tutaj większej wagi. Ot po prostu jeszcze jeden polityczny karierowicz, który nabrał znaczenia jako brukselski eurokrata. A projekt europejski rzeczywiście potrzebuje mężów stanu, którzy by potrafili nadać jakiś sensowny bieg temu przedsięwzięciu, które niestety od lat dryfuje.

Unia rządzona przez eurokratów pokroju Tuska chyba nie ma przyszłości. Ale czy są politycy mający odwagę się wycofać z tych części europejskiego projektu, które nie funkcjonują, a jedynie kosztują? Jakich zmian należy dokonać? Być może należy porzucić fikcję, że uda się stworzyć europejskie państwo. A zatem, jaki sens ma wspólna waluta skoro nie da się za jej pomocą pogodzić interesów państwa południa Europy i interesów północy? Po co jest nam fikcyjny Parlament Europejski, utrzymanie którego kosztuje krocie, a zasiadający tam drugorzędni politycy nagradzani są za siedzenie w nim wyposażeniami wyższym niż ponoszący odpowiedzialność ministrowie w większości krajów? To nie jest nic innego, jak niesprawiedliwość widoczna tym bardziej, że ludności Europy w ostatnich latach powodzi się coraz gorzej. Dlaczego musimy utrzymywać ten kosztowny aparat biurokratyczny w Brukseli, czy Strasburgu? Należy go odchudzić i to radykalnie, o ile nie zlikwidować.
      W Europie widać przede wszystkim niesprawiedliwość, gdyż inaczej traktuje się wielkie kraje, jak Niemcy, Francja, Włochy, czy Hiszpania, a inaczej Grecję, czy Węgry. Wypowiedź Tuska na temat węgierskiego premiera jednie mnie utwierdza w przekonaniu, że należy polikwidować stanowiska, którymi się obsadza polityków jego pokroju. Premier Węgier broni interesów swojego kraju, za co mu zresztą płacą. A że robi to skutecznie to wzbudza to krytykę w środowiskach globalistów i poszczekiwanie ze strony ich pudli.
      • 1.melord Re: Projekt Europejski 23.05.20, 09:23
        >Węgier broni interesów swojego kraju, za co mu zresztą płacą. A że robi to skutecznie to wzbudza to krytykę w >środowiskach globalistów i poszczekiwanie ze strony ich pudli.

to samo powinien robic polski Premier...probuje
        jednak opozycja blokuje wszelkie incjatywy ,szczuje ,donosi i maci gdzie tylko sie da...byle dorwac sie do koryta

--
      • polski_francuz Jakie wyzwania taki polityk 23.05.20, 12:08
        "to mąż stanu....polityczny karierowicz"

Wielcy mezowie stany przychodzili jak czasy byly trudne. Churchill przyszedl i trzeba bylo bronic UK przed upadkiem imperium. Adenauer przyszedl bo Niemcy okazaly sie narodem mordercow masowych i trzeba bylo jakos odzyskac szacunek do samego siebie. Poza tym inni zdolni politycy ugieli sie przed maszyna nazistowska i pozostalo niewielu, jak burmistrz Kolonii (o ile pamietam) nieskazonych hitlerowskim scierwnym wirusem. W koncu, de Gaulle, przyszedl jak opadly zludzenie i Francja stawala sie Wlochami z nowym rzadem co 15 minut i z wiara, ze sa narodem wybranym.

Czasy nie sa tak trudne dzisiaj w Europie i na ogol jest dobrobyt z ktorego korzystal obecnie i Polska i inne kraje zza iron courtain. I politycy sa normalni w sensie takim, ze mogli by spokojnie zajac sie innymi zawodami. We Francji nie bylo prezydenta na miare de Gaulle'a. A niedawny Holland ubral buty o kilka numerow zbyt duze. Moze ten i ow chce przejsc do historii mimo braku wyzwan. I tu dochodzimy do szefow Polski i Wegier, ktorzy chca robic swoja polityke za czyjes pieniadze.

" Jakich zmian należy dokonać?"

Ano trzeba przestac wierzyc ze stworzenie SZE jest latwe. Jest trudne. Bo kazde panstwo mysli o sobie. I jak F z D zaproponuja 500 mld € na rozbudowe post-Covidowej ekonomii, to Austria, Dania, Szwecja i Holandia mowia, ze nie, ze oni wola inaczej. Trudno pogodzic mentalnosc poludniewa w ktore centrum jest czlowiek z mentalnosci polnocna gdzie celem jest dobrze funkcjonujce spoleczenstwo.

Co trzeba zrobic trudno mi powiedziec. Ale wspolna waluta, latwosc przemieszczania sie, zrozumienie innych Europejczykow (ja zylem w 4 panstwach Europy) pomaga. Dla mnie to jest rozsadny plan panstwa. W ktorym kazdy sie moze troche czuc u siebie.

Skonczylem wlasnie czystac ostatniego Grishama z lat 40/50 w ktorym mowiono na poludniu Stanow o Murzynach Negrzy i jak trzeba bylo ich chronic przed linczem to ich wysylano do Chicago. Ten przyklad pokazuje, ze i Stany byly bardzo rozne i moim, tego sie zjednoczyly.

Co prawdanie po dobroci. Ale dzisiaj rozsadek moze wygrac.

Na co licze.

PF
        • felusiak1 Re: Jakie wyzwania taki polityk 25.05.20, 10:35
          Żadnych Stanów Zjednoczonych Europy nie bedzie. Nie może być. Tego sie nie da zbudować poczynjac od dachu. Najlepsze wyjście z kryzysu Unii to odejście od euro i zwrot w kierunku integracji gospodarczej i zlikwidowanie Brukseli a co za tym idzie TSUE i otwartego rynku pracy.
    • boomerang Re: Projekt Europejski 25.05.20, 08:06
      Boleję nad upadkiem Francji. Za czasów De Gaulle'a młodzież francuska prezentowała się o niebo lepiej i zdrowiej niż za dzisiejszych czasów Emanueli.

www.youtube.com/watch?v=13c1CeelzH4

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka