Dodaj do ulubionych

Naukowcy vs. wirus

26.01.21, 08:32
Instytut Pasteur'a zakomunikowal wczoraj, ze zatrzymuje badania nad szczepionka przeciwko wirusowi bo rezultaty nie sa zadowalajace. Ta wiadomosc byla i jest szeroko komentowana przez nasze media. Sprobujmy zrozumiec co sie stalo i wyciagnac wnioski.

Zacznijmy od tego, ze w badaniach naukowych ma sie cel ale droge mozna wybrac rozna. I czasem prowadzi ona do celu a czasem nie. I wstydu zadnego nie ma. Firma tureckich imigrantow z Moguncji BionTech jak i Moderna z MA w Stanach zdecydowaly sie pojsc nowatorska droga rozwoju tzw mRNA ktora jest rozna od tradycyjnych szczepionek m.in. tym, ze wywoluje nieco slabsza reakcje immunologiczna. Badanie nad taka szczepionka zaczete byly przez ambitnych badaczy i one/oni zalozyli start-upy, ktore zmienily sie potem w firmy tworzace szczepionki.

I moze ta kultura start-upow jest brakujacych Francji ogniwem. Badania sa na dobrym poziomie, wielu publikuje w dobrych czasopismach i sa tez nagrody Nabla dla zasluzonych. Ale przejscie do praktyki, do rynku i do zarabiania pieniedzy szwankuje. Pieniadze sa tabu, dobrze jest je miec, ale nie nalezy o nich glosno mowic.

Wstepnym szokiem byla we Francji nagoda Nobla 2020 z chemii zdobyta przez Emmanuelle Charpentier, Francuzke, ktora skonczyla francuskie uniwersytety az do doktoratu. Ale potem juz pracowala naukowo w Stanach i w Europie. I tak pracowala, ze dostala Nobla. No i nie wiadomo, czy mozna sie nia chwalic czy tez moze nie.

Niemcy moga sie cieszyc, ze maja takich tureckich imigrantow, ktorzy maja idee i ciag na bramke i ze start-upy istnieja i maja sie dobrze. Polska ma duzo inteligentnych badaczy, ale pracujacych glownie za granica. Braknie jeszcze systemu naukowego na poziomie. Trzeba lepiej poznac jezyki i wiecej publikowac. A Francja, no coz, trzeba tym, ktorzy maja idee dac szanse by je praktycznie realizowac.

PF
Obserwuj wątek
  • eva15 Re: Naukowcy vs. wirus 26.01.21, 09:52
   polski_francuz napisał:

   > Niemcy moga sie cieszyc, ze maja takich tureckich imigrantow, ktorzy maja idee
   > i ciag na bramke i ze start-upy istnieja i maja sie dobrze. Polska ma duzo inte
   > ligentnych badaczy, ale pracujacych glownie za granica. Braknie jeszcze systemu
   > naukowego na poziomie. Trzeba lepiej poznac jezyki i wiecej publikowac. A Fran
   > cja, no coz, trzeba tym, ktorzy maja idee dac szanse by je praktycznie realizow
   > ac.


   Tak? A ilu ty znasz tych tureckich imigrantów, którzy tak ciągną naukę niemiecką do przodu? Jak dotąd jest ich ich całe dwoje. Na tym koniec.
   • polski_francuz Przyklad promieniuje 26.01.21, 10:09
    eva15 napisała:

    "Tak? A ilu ty znasz tych tureckich imigrantów, którzy tak ciągną naukę niemiecką do przodu? Jak dotąd jest ich ich całe dwoje. Na tym koniec."

    Maria Sklodowska byla tylko jedna. Ale juz jest corka wziela z niej przyklad. A ilu meskich Francuzow sie podczepilo pod energie pani Marii i jej corki bys dostac Nobla? Co najmniej dwoch.

    Przyklad dziala i pewnie wielu Turkow leci na dworzec i wsiada w pociag do Moguncji by zaczac pracowac naukowo. A jako, zem zazdrosny Poljak to im zazdroszcze:)

    PF
   • europitek Re: Naukowcy vs. wirus 26.01.21, 10:19
    W dodatku nie należy przesadzać z tym "ciągnięciem do przodu", ponieważ oni nie wymyślili szczepionki od podstaw a w dużym stopniu bazowali na pomysłach i technologiach opracowanych przez innych. Zresztą sam "Pfizer" jest w tym wypadku chyba bardziej "montownią im. Balcerowicza" niż oryginalnym producentem-wynalazcą, ponieważ kluczowe komponenty tej szczepionki kupuje jako od innych firm farmaceutycznych (choćby właśnie owo mRNA) i również z tego powodu są problemy z terminowością dostaw, gdyż te półprodukty są wożone po całym świecie. Z "Moderną" jest podobnie, a może nawet jeszcze bardziej w ten sam sposób - nie produkuje większości komponentów szczepionki.
    Co do samego "BionTechu" to on chyba ma spory udział kapitału chińskiego, więc nie końca jest niemiecki.
    • polski_francuz Re: Naukowcy vs. wirus 26.01.21, 10:30
     europitek napisał:

     "W dodatku nie należy przesadzać z tym "ciągnięciem do przodu", ponieważ oni nie wymyślili szczepionki od podstaw a w dużym stopniu bazowali na pomysłach i technologiach opracowanych przez innych."

     Na tym polega m.in. postep by czytac i zrozumiec co robia inni. I sprobowac z tego wyciagnac wnioski dla siebie. Turcy postawili na lepsza karte niz instytut Pasteur'a, ktorzy nie chciali sie zajamc technika RmnA, bo im sie wydala zbyt egzotyczna.

     No to wracam do czytania literatury:)

     PF
     • europitek Re: Naukowcy vs. wirus 27.01.21, 07:04
      polski_francuz napisał:
      > Na tym polega m.in. postep by czytac i zrozumiec co robia inni. I sprobowac
      > z tego wyciagnac wnioski dla siebie.

      "Postępy" są różne. Ten akurat polegał w dużej części na kompilacji i wdrożeniu pomysłów innych. Więc nie należy przesadzać z "postępowością" tego "postępu".

      > No to wracam do czytania literatury:)

      Powodzenia!
      • polski_francuz Wyscig 27.01.21, 08:10
       europitek napisał:

       ""Postępy" są różne. Ten akurat polegał w dużej części na kompilacji i wdrożeniu pomysłów innych. Więc nie należy przesadzać z "postępowością" tego "postępu"."

       Nie znam tematu na tyle by ocenic na ile szczepionka BionTechu jest podobna a na ile rozna od innych (w sensie korzystania z literatury czy nowych zupelnie pomyslow). Wiadomo, ze do wyscigu ruszylo kilkaset grup a do mety dobieglo, poki co, kilka. Wypuscili i sprawdzili pierwsi. Amerykanski Pfizer poszedl z nimi na partenariat. I do tego maja nazwiska, ktore bardziej pasuja do kebabu niz do start-upu.

       Nic dziwnego, ze laduja na pierwszych stronach czasopism, ktore czytam i na watkach tego forum. I jeszcze mala watpliwosc, czy przypadkiem im nie zazdroscisz troche?

       PF

       • boomerang Re: Wyscig 27.01.21, 08:23
        Żadna z tych szczepionek nie powinna być dopuszczona do użytku powszechnego. Świat zgłupiał i potrzebne są lekarstwa na głowę a nie szczepionki.
    • herr7 Re: Naukowcy vs. wirus 26.01.21, 12:36
     europitek napisał:

     > W dodatku nie należy przesadzać z tym "ciągnięciem do przodu", ponieważ oni nie
     > wymyślili szczepionki od podstaw a w dużym stopniu bazowali na pomysłach i tec
     > hnologiach opracowanych przez innych.

     Generalnie prawda. Koło też ktoś wymyślił. Zdaje się, że Sumerowie, a z ich wynalazku korzystają wszyscy. Nic za to nie płacąc.

     Zresztą sam "Pfizer" jest w tym wypadku c
     > hyba bardziej "montownią im. Balcerowicza" niż oryginalnym producentem-wynalazc
     > ą, ponieważ kluczowe komponenty tej szczepionki kupuje jako od innych firm farm
     > aceutycznych (choćby właśnie owo mRNA) i również z tego powodu są problemy z te
     > rminowością dostaw, gdyż te półprodukty są wożone po całym świecie. Z "Moderną"
     > jest podobnie, a może nawet jeszcze bardziej w ten sam sposób - nie produkuje
     > większości komponentów szczepionki.
     > Co do samego "BionTechu" to on chyba ma spory udział kapitału chińskiego, więc
     > nie końca jest niemiecki.

     Nie do końca. Montownię im Balcerowicza można z dnia na dzień przenieść, np. z Polski na Ukrainę czy do Wietnamu, a Big Pharma to przede wszystkim prawnicy. Prawnicy najwięcej tam zarabiają. Prace badawcze, czy rozwojowe były przez wielkie firmy ograniczane, jako nieopłacalne. Znacznie taniej jest przeprowadzać badania na uniwersytetach, gdyż nauka opiera się przede wszystkim na entuzjazmie uczonych, a nie na wysokości płac. Poza tym jest tam darmowa siła robocza, jaką są studenci, szczególnie z Chin. Postdocy też zbyt wiele nie kosztują. Tak więc pomysły rodzą się na uniwersytetach i jeżeli firmy w coś inwestują to w badania wdrożeniowe. Firmy mają poza tym moce produkcyjne, lub mogą je wynająć. Mała firma biotechnologiczna może wykonać badania, ale już masowe testy na ludziach robi Big Pharma, gdyż korzysta z ochrony prawnej i politycznej ze strony elity.
  • tuttifrutti1234 Re: Naukowcy vs. wirus 26.01.21, 10:09
   nie rozgłaszaj półprawd oszuście, stroisz się w piórka naukowca, a jesteś pospolitym hochsztaplerem posługującym się bezprawnie tytułami naukowymi.

   Ugur Sahin żyje ponad 50 lat w Niemczech, jest obywatelem niemieckim, a jego żona, Özlem Türeci, urodziła się w Niemczech i z Turcją ją nic nie łączy.

   P.S. Cały czas czekam na bliższe informacje o twojej książce, chcę ją kupić i przeczytać. Chyba nie wstydzisz się swojego dzieła, skoro przy każdej okazji się przechwalasz? Osobiście nie słyszałem o naukowcu, który się tak zachowuje jak ty. Wniosek jest jeden: Jesteś oszustem i twoja kariera naukowa to wymysł twojej chorej wyobraźni.
   • europitek Re: Naukowcy vs. wirus 26.01.21, 10:22
    tuttifrutti1234 napisał(a):
    > to wymysł twojej chorej wyobraźni.

    Ale dlaczego "chorej"? Przecież przechwałki to zdrowy objaw, to zachowanie mające podnieść prestiż, co chyba jest zdrową tendencją.
   • ola.z.opola Re: Naukowcy vs. wirus 26.01.21, 11:38
    tuttifrutti1234 napisał(a):
    > P.S. Cały czas czekam na bliższe informacje o twojej książce, chcę ją kupić i p
    > rzeczytać. Chyba nie wstydzisz się swojego dzieła, skoro przy każdej okazji się
    > przechwalasz? Osobiście nie słyszałem o naukowcu, który się tak zachowuje jak
    > ty. Wniosek jest jeden: Jesteś oszustem i twoja kariera naukowa to wymysł twoje
    > j chorej wyobraźni.

    On "te ksiazke" codziennie pisze na tym forum! Zobacz jaki to plodny "naukowiec". Dzieci nie ma, wiec codziennie dopisuje nowy rozdzial swojej ksiazki na tym forum.
    Niedawno napisal na tym forum, ze nie ma emerytury we Francji... a dostal rente. Na jaki jego handicap przyznano mu rente?
    • polski_francuz Temat watku 26.01.21, 12:27
     ola.z.opola napisała:

     "Zobacz jaki to plodny "naukowiec". Dzieci nie ma, wiec codziennie dopisuje nowy rozdzial swojej ksiazki na tym forum."

     Nu Natasza, ja nie jestem tematem watku. Pisz na temat.

     PF

     • ola.z.opola Re: Naukowcy vs. wirus 27.01.21, 14:58
      vermieter napisał(a):
      > jego klon wyjaśnił, że emerytura i renta w potocznym języku to to samo :)

      We Francji przechodzi sie na emeryture (pension de retraite), w zaleznosci od ilosci lat przepracowanych. Jestem pewna, ze nasz forumowy naukowiec nie wypracowal we Francji wymaganej ilosci lat. Zatem po osiagnieciu francuskiego wieku emerytalnego (65 lat), moglby otrzymywac emeryture w wysokosci kilkuset euro. Nie wiem dlaczego napisal, ze nie otrzymuje francuskiej nawet najmniejszej emerytury, tylko zostal uznany za handicapé... i Francja wyplaca mu rente (pension d'invalidité). Czesto pisze, ze gra w tenisa - i jesli to prawda - nie jest handicapé fizycznym (by moc dostawac rente). Czesto na tym forum bredzi, ale nie wydaje mi sie zeby byl handicapé mental. Chociaz... kto go tam wie?? Wiec zupelnie nie rozumiem dlaczego (mimo, ze nikt go o to nie pytal) napisal, ze otrzymuje rente??
      Emerytura, a renta w potocznym jezyku, to wcale nie to samo we Francji - i mysle, ze w Polsce rowniez.
      Mam wrazenie, jakby iloscia i trescia zakladanych tutaj watkow... wierzyl, ze wszystkich przekonal, ze jest niewatpliwie genialnym naukowcem. I niech sie dalej tym dowartosciowuje
      • boomerang Re: Naukowcy vs. wirus 28.01.21, 08:11
       P_F zapracował na emeryturę w kilku krajach, poza Francją również Polska, Australia i Niemcy. Te emerytury można dziś zesztukować. Dziwię się że się tym nie pochwalił.
       • polski_francuz Re: Naukowcy vs. wirus 28.01.21, 09:07
        boomerang napisał:

        "Dziwię się że się tym nie pochwalił."

        Nie nalezy sie chwalic. Poza tym sadze, ze Natasza (oh pardon Olga) troche prowokuje by sie cos wiecej dowiedziec. Kilkanascie lat temu kolezanka z kraju, ktory zaczyna obecnie wygrywac z wirusem, nauczyla forumowiczow iz niewiele wystarczy by cie sluzby namierzyly.

        PF
        • vermieter Re: Naukowcy vs. wirus 28.01.21, 09:20
         więc dlaczego się w każdym poście przechwalasz swoimi rzekomymi sukcesami naukowo-dydaktycznymi, równocześnie w wielu sytuacjach pokazujesz swoją mentalność małorolnego chłopa z Konopielki?

   • polski_francuz Rola forum 26.01.21, 12:25
    tuttifrutti1234 napisał(a):

    " Cały czas czekam na bliższe informacje o twojej książce, chcę ją kupić i przeczytać. "

    Zalozmy, prowizorycznie ze to prawda. I ze chcesz i przeczytasz. Ani tytulu ksiazki ani nazwiska nie podam, gdyz na forum mozna sie dzielic doswiadczenie jakie sie ma. Nie jest rozsadne by na nim robic reklamy swoim dzielom.

    PF
   • eva15 Özlem Türeci jest córką chirurga 26.01.21, 19:31
    tuttifrutti1234 napisał(a):


    > Ugur Sahin żyje ponad 50 lat w Niemczech, jest obywatelem niemieckim, a jego żo
    > na, Özlem Türeci, urodziła się w Niemczech

    Jej ojciec nie przybył do Niemiec jako chłop z Anatolii i nie pracował, jak inni przy taśmie w fabryce, tylko był lekarzem-chirurgiem z Istambułu i pracował w katolickim (!) szpitalu St. Elisabeth-Stift w Lastrup. Więc już on był Turkiem-wyjątkiem. Miała dziewczyna szczźście, że była córką światłego, wykształconego ojca. Zamiast wydać ją za mąż w wieku 16 lat, ojciec wyslal ją do dobrych szkół i potem na studia medyczne. Bardzo nietypowe dla tureckich rodzin w Niemczech, zwlaszcza w odniesieniu do córek.
    >i z Turcją ją nic nie łączy.
    >
    > P.S. Cały czas czekam na bliższe informacje o twojej książce, chcę ją kupić i p
    > rzeczytać. Chyba nie wstydzisz się swojego dzieła, skoro przy każdej okazji się
    > przechwalasz? Osobiście nie słyszałem o naukowcu, który się tak zachowuje jak
    > ty. Wniosek jest jeden: Jesteś oszustem i twoja kariera naukowa to wymysł twoje
    > j chorej wyobraźni.
   • polski_francuz Wyzwiska na forum 27.01.21, 08:21
    tuttifrutti1234 napisał(a):

    "nie rozgłaszaj półprawd oszuście, stroisz się w piórka naukowca, a jesteś pospolitym hochsztaplerem posługującym się bezprawnie tytułami naukowymi."

    I jeszcze jedno. Nie jestem na forum by sie dawac wyzywac przez innych forumowiczow. Ani nie rozglaszam polprawd ani sie nie obnosze moimi tytulami naukowymi.

    Forum nie jest Rosja gdzie kgb-wski szpieg sledzi populacje i truje tych ktorzy mu sie podobaja. I jesli raz jeszcze spotkam sie od ciebie czy od nataszy z wyzwiskami, to zareaguje. Mozna i trzeba byc cierpliwym ale cierpliwosc ma swoje granice i do nich wlasnie dotarles.

    Rozumiem jednego z kolegow forumowych, ktory wzywa do nierozmawiania z tymi, ktorzy wyzywaja Jego mame. I mam tez miejsce dla tych, ktorzy wyzywaja innych.

    PF
   • polski_francuz Re: Naukowcy vs. wirus 26.01.21, 10:55
    boomerang napisał:

    "Czyżbyś uważał że szczepionka na grypę już jest? Otóż nie ma, bo gdyby była to już byłby Nobel."

    Jest Osik, jest. Tylko co roku troche inna, bo wirus ewoluuje. I szczepionki sie dostosowuje. To jest jeden z problemow szczepionek przeciwko kornie. Czy dzialaja skutecznie na odmiany wirusa z Anglii czy z Afryki Poludniowej...

    PF
  • 1.melord Re: Naukowcy vs. wirus 26.01.21, 11:22
   polski_francuz napisal:

   PF

   W wielu watkach ,ktore otwierasz lub dopisujesz sie gloryfikujesz start-up(y)
   Jako naukowiec powinenes wiedziec ,ze od lat jest to forma drenowania rynku.
   Wielkie korporacje zamiast inwestowac pieniadze w badania,wyszukuja twoje start-up.
   Jesli widza szanse na zarobienie duzych pieniedzy,testuja i ewentualnie wykupuja pomysl z wszelkimi zastrzezeniami...pomyslodawca(start-up) niema zadnych praw w swojej i podobnej dzialalnosci.

   Pieniadze jakies start-up dostaje i na tym generalnie konczy sie dzialalnosc w danym temacie.
   Pieniadze wydadza ale na rynku zaistniec juz nie moga (umowy).........wielcy rzadza.
   • polski_francuz Od pomyslu do przemyslu 26.01.21, 12:19
    1.melord napisał(a):

    " W wielu watkach ,ktore otwierasz lub dopisujesz sie gloryfikujesz start-up(y) Jako naukowiec powinenes wiedziec ,ze od lat jest to forma drenowania rynku. Wielkie korporacje zamiast inwestowac pieniadze, wyszukuja twoje start-up. Jesli widza szanse na zarobienie duzych pieniedzy,testuja i ewentualnie wykupuja pomysl z wszelkimi zastrzezeniami..."

    Patrzysz sie na to z punktu widzenia duzych firm. Popatrz sie z punktu widzenia naukowca. Ma srodki na realizacje swiego zwariowanego pomyslu. Ma szanse by, jak ten pomysl zafunkcjonuje, sie dorobic.

    Dodajmy, do szczepionki, ze setki tysiace ludzi przezyje zakazenie korona, dzieki nim.

    Warto pozytywowac.

    PF
     • eva15 Cynizm produkuje cynizm 27.01.21, 01:10
      felusiak1 napisał:

      > I nie zapominaj, że kupa startupów jest robiona tylko i wyłącznie z mysla, zeby
      > sprzedać się za grube pieniadze.

      A jak inaczej mogą się przebić? Jaką mają alternatywę? Cynizm produkuje cynizm. Inteligentni to rozumieją.
     • engine8 Re: Od pomyslu do przemyslu 27.01.21, 03:05
      I do tego sa one robione pod konkretne potencjslna firme - czesta nawet obok terytorialnie.
      A rowniez duza grup startapow jest zaczynana i finasowana przez duze korporacje z mysla kupienia ich jak im wyjdzie pomysl. Korporacje nie chca tracic czasu ani odwracac uwagi wiec pozwalaj grupie sie odlaczyc i zjac sie problemem na boku i jak im wyjdzi to ci ich "przejmuja"
      • polski_francuz Re: Od pomyslu do przemyslu 27.01.21, 08:28
       engine8 napisał(a):

       "Korporacje nie chca tracic czasu ani odwracac uwagi wiec pozwalaj grupie sie odlaczyc i zjac sie problemem na bok u i jak im wyjdzi to ci ich "przejmuja"

       Tak powstala wielka niemiecka SAP. Wlasnie z tych, ktorzy odeszli ze swojej firmy IBM by realizowac swoja idee. I umieli ja zrealizowac i stworzyc samemu wielka firme.

       Ja to raczej widze, jak normalny rozwoj w ekonomii. Kazda forma dochodzi do swoich granic. Tak bylo z Polaroidem, ktory nie potrafil przejsc na fotografie numeryczna. Tak jest z VW, Daimlerem czy BMW, ktorzy nie potrafili przejsc na naped elektryczny. I daja sie przegonic przez afrykanskiego imigranta.

       PF
       • boomerang Re: Od pomyslu do przemyslu 27.01.21, 08:55
        SAP to scheisse.

        Tak jest z VW, Daimlerem czy BMW, ktorzy nie potrafili przejsc na naped elektryczny. I daja sie przegonic przez afrykanskiego imigranta.
        Bzdura. Wszyscy doskonale wiedzą jak robić ów napęd elektryczny, tyle że nie mają takiego pędu jak ten afrykański przybłęda, bo w przeciwieństwie do niego mają zyskowne biznesy. Porsche ma elektryka niegorszego od Tesli - Bill Gates go sobie kupił. Tesla jest zaledwie 20-tym na świecie producentem samochodów, choć jej kapitalizacja giełdowa przewyższa 8-miu największych razem wziętych. To pandemia podobnie durna jak Covid.
       • engine8 Re: Od pomyslu do przemyslu 29.01.21, 20:43

        Chyba nie masz racji... Oni potrafia robic naped elektryczny tylko nie chca....
        Afrykanski imigrant to jak taki co jako jeden uciekl od peletonu - jest dla reszty jak radar - pokazuje drogi - i ta ktora dobra i ta ktora zla, prowokuje rynek i w koncu sie zmeczy sie, pomyli sie albo padnie a oni wtedy pocgna dalej i zaczna robic kase. Zadko kiedy ten to toruje droge w technologi konczy jako lider..
        Nie mow ze Toyota nie ma pojecia o napedzi elektrycznym a BMW kupilo od nich "know how".
        Auta z napedem elktrycznym doskonale sie sprawdzja jak na rtazie tam gdzie jest ciagle slonce i latwy dostep do taniego ladowania ale juz w Europie to gorzej i nie wiadomo czy tam wytrzyma dezpostednio elektryczny naled czy tez wodor sie sprawdzi lepiej....
        Na razie nie ma panilki....pelleton sie zbliza dosc szybko do uciekiniera.
        • polski_francuz Re: Od pomyslu do przemyslu 30.01.21, 10:20
         engine8 napisał(a):

         "Na razie nie ma paniki....peleton sie zbliza dosc szybko do uciekiniera. "

         On moze im uciec w kosmos swoimi rakietami. Mysle, ze u Tuska (oh, pardon Muska) nawet sky is not the limit. Mysli po swojemu nabral amerykanskiej pewnosci siebie. I mozna go za to podziwiac.

         PF
  • walgierz Monopol przemysłu szczepionkarskiego vs. wirus 27.01.21, 07:49
   Ja bym wolał lekarstwa na covida zabijające go w 100% bo to, że wirus mutujący sobie bezkarnie w faktycznie 500 milionach zakażonych ludzi, czy miliardach zwierzątek , to pisano już o tym na początku epidemii. Monopol przemysłu szczepionkarskiego jak każdy monopol jest szkodliwy, bo za małe środki idą na opracowywanie lekarstw..

   "Moderna i Pfizer-BioNTech potwierdzają, że ich szczepionki są skuteczne w przypadku nowych wariantów koronawirusa, chociaż nieco mniej w zetknięciu z wariantem południowoafrykańskim. Naukowcy obawiają się, że wariant z RPA mógł nabyć "umiejętność" unikania przeciwciał neutralizujących wzbudzanych przez szczepionkę. W związku z tym Moderna rozpoczęła wstępne prace nad przeprojektowaniem swojej szczepionki tak, aby obejmowała także wariant południowoafrykański. Tłumaczy, że robi to, aby w razie czego być przygotowanym na dalszy rozwój wypadków. Okazuje się, że koronawirus mutuje szybciej niż pierwotnie zakładano.

   Ponadto Moderna poinformowała, że rozpoczęła już testy sprawdzające, czy podanie po pewnym czasie trzeciej dawki oryginalnej szczepionki, jako dawki przypominającej, zapewni odpowiednią skuteczność szczepionki mRNA-1273 w przypadku nowych wariantów wirusa.

   Dr Ugur Sahin, twórca szczepionki Pfizer-BioNTech stwierdził, że niższy poziom przeciwciał neutralizujących w przypadku zmutowanego wirusa z RPA nie oznacza jeszcze, że szczepionka nie działa. Deklaruje jednak, że jego firma może przeprojektować szczepionkę skierowaną na nowy cel, w ciągu około sześciu tygodni."


   zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,26722048,szczepionki-moderny-i-pfizer-biontech-moga-sie-okazac-mniej.html#do_w=57&do_v=67&do_a=330&s=BoxOpLink
   • walgierz Re: Monopol przemysłu szczepionkarskiego vs. wiru 27.01.21, 07:54
    powinno być "Ja bym wolał lekarstwa na covida zabijające go w 100% bo to, że wirus mutujący sobie bezkarnie w faktycznie 500 milionach zakażonych ludzi, czy miliardach zwierzątek "nabędzie "umiejętność" unikania przeciwciał neutralizujących wzbudzanych przez szczepionkę"., to pisano już o tym na początku epidemii.

    "Naukowcy obawiają się, że wariant z RPA mógł nabyć "umiejętność" unikania przeciwciał neutralizujących wzbudzanych przez szczepionkę. "
    • boomerang Re: Monopol przemysłu szczepionkarskiego vs. wiru 27.01.21, 08:41
     Niestety, szczepionki majstrowane przez cwanych t.zw. naukowców nie likwidują problemu, a jeszcze go pogłębiają, bo tak naprawdę problemu nie ma, gdyż wirus grypy towarzyszy ludzkości od dawien dawna. Dla przykładu ja umierałem na wirusową grypę już 5 razy - 3x w Polsce i 2x w Australii, ostatni raz jakieś 15 lat temu. Łykałem aspirynę dla poprawienia krążenia krwi, oraz witaminy (głównie C), jadłem miód, pomarańcze i piłem sok z kiszonej kapusty, leżałem całymi dniami pod puchową pierzyną aż wypociłem to. Organizm sprawdził się w konfrontacji z wirusem grypy, który nie jest formą życia, stąd tak ciężko z nim walczyć, ale nasze babcie się nauczyły i przekazały nam tę wiedzę, a naukowcy niech się cmokną w pompę.
     • walgierz Re: Monopol przemysłu szczepionkarskiego vs. wiru 27.01.21, 14:44
      boomerang napisał:

      > Niestety, szczepionki majstrowane przez cwanych t.zw. naukowców nie likwidują p
      > roblemu, a jeszcze go pogłębiają, bo tak naprawdę problemu nie ma, gdyż wirus g
      > rypy towarzyszy ludzkości od dawien dawna. Dla przykładu ja umierałem na wiruso
      > wą grypę już 5 razy - 3x w Polsce i 2x w Australii, ostatni raz jakieś 15 lat t
      > emu. Łykałem aspirynę dla poprawienia krążenia krwi, oraz witaminy (głównie C),
      > jadłem miód, pomarańcze i piłem sok z kiszonej kapusty, leżałem całymi dniami
      > pod puchową pierzyną aż wypociłem to. Organizm sprawdził się w konfrontacji z w
      > irusem grypy, który nie jest formą życia, stąd tak ciężko z nim walczyć, ale na
      > sze babcie się nauczyły i przekazały nam tę wiedzę, a naukowcy niech się cmokną
      > w pompę.

      Ja się głównie leczę olejkami eterycznymi poprzez wdychanie - inhalacje tzn, leczę grypy, katary, ogólnie gardło i drogi oddechowe, to lekarstwo jest znane od starożytności, od kilkunastu lat na to praktycznie nie choruję, jakiś katarek mam góra parę godzin.

      Choć tu mamy to jak nowe odkrycie.

      portal.abczdrowie.pl/olejki-eteryczne-z-greckich-ziol-moga-chronic-przed-covid-19

      "Olejki eteryczne z greckich ziół mogą chronić przed COVID-19

      Naukowcy z Grecji wykazali przeciwwirusowe działanie mieszanki olejków eterycznych z tymianku, szałwii i oregano. Ich zdaniem zioła można wykorzystać w walce z koronawirusem SARS-CoV-2."


      • boomerang Re: Monopol przemysłu szczepionkarskiego vs. wiru 28.01.21, 07:56
       Niedorobione szczepionki, które próbują nam wcisnąć, to zdecydowanie najgorsze co inteligent mógłby zaakcepopwać przeciwko Covid-19. Jeśli już koniecznie chcemy medykamentów to skutecznym lekarstwem na Covid-19 jest mieszanka Ivermectin/Witamina C/Cynk. Problem w tym że wielkie Pharmy, takie jak Pfizer, nie zrobiłyby na tym biznesu.
       W Płd Afryce Ivermectin został już oficjalnie dopuszczony w leczeniu Covid-19. www.news24.com/witness/news/kzn/ivermectin-to-be-allowed-for-covid-19-patients-under-new-regulations-20210127

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka