Dodaj do ulubionych

Zielono mi

19.04.21, 19:00
Niemiecka partia Zielonych wybrala swoja odpowiedz na tzw K-Frage czyli na tzw. "kanclerskie pytanie" czy, dokladniej, kto bedzie ich kandydatem w wyborach na kanclerza. Bedzie nia pani Analena Baerbock a nie jej kolega, wspolprzewodniczacy Zielonych Robert Habeck..

Habeck ma ponad 50 lat zas pani Baerbock okolo 40-tki. Jesli chodzi o sondaze, to pani Analena ma troche slabsze ale, jej sondaze rosna. W koncu, Zieloni wybrali kandydatke bez wielkich klotni, w odroznieniu od wyboru kandydata "czarnych" partii CDU i CSU (ktorego jeszcze nie ma), co im sie chwali.

Dlaczego wybrano kobiete? No coz, glowny powod, moim skromnym zdanie jest takie, ze kobiety sa "na fali". Czy pani Analena ma duze szanse by zostac kanclerka to trudno powiedziec.

Ale szanse ma.

PF

Obserwuj wątek
    • felusiak1 Re: Zielono mi 19.04.21, 19:47
      Ale szanse ma napisał polski francuz.
      Ma takie same szanse jak ja na romans z ladną i zgrabną 20 latką.
      Zastanawia, że ty o tym doskonale wiesz i mimo to wklejasz bzdetne bzdety.
        • felusiak1 Re: Zielono mi 19.04.21, 20:31
          Masz coś z głową? Derszpigiel ci naszeptał? Zejdź na ziemię.
          Mniejszosciowy koalicjant nie ma najmniejszych szans na fotel kanclerski. Kropka.
          W najlepszym razie na krzeslo w ministerstwie spraw zagranicznych jak Joschka.
          Ale może się zdarzyć, że koalicjant nie bedzie potrzebny.
          W ostatnich wyborach CDU/CSU zabraklo 5 stolkow.
          • polski_francuz Re: Zielono mi 19.04.21, 21:41
            felusiak1 napisał:

W najlepszym razie na krzeslo w ministerstwie spraw zagranicznych jak Joschka. Ale może się zdarzyć, że koalicjant nie bedzie potrzebny. W ostatnich wyborach CDU/CSU zabraklo 5 stolkow.

Opinia publiczna dosc krytycznie ocenia administrowanie pandemia. I we Francji i w Niemczech. Niezbyt wiadomo jakie bdea wyniki wyborow.

PF
            • boomerang Re: Zielono mi 19.04.21, 23:16
              Opinia publiczna dosc krytycznie ocenia administrowanie pandemia.

Administrowanie pandemią udało się tylko w Chinach, bo tam rządzą marksiści. Pani Analena jest marksistką, co do tego nie ma wątpliwości, ale czy to wystarczy na nazistów?
            • felusiak1 Re: Zielono mi 20.04.21, 01:33
              Sądzisz, że zieloni zdobędą ponad 30% glosow?
              To, że publika ocenia krytycznie nie oznacza, ze jest zdania iż opozycja poradzilaby sobie lepiej.
          • eva15 Re: Zielono mi 20.04.21, 01:14
            Masz coś z głową? Derszpigiel ci naszeptał? Zejdź na ziemię.
            Mniejszosciowy koalicjant nie ma najmniejszych szans na fotel kanclerski. Kropka.
            W najlepszym razie na krzeslo w ministerstwie spraw zagranicznych jak Joschka.

Nie, niestety nie. Sytuacja w Niemczech jest taka, że zwycięstwo Zielonych wcale nie jest wykluczone, choć wydaje się nieprawdopodobne.

Najsilniejsza od początku istnienia NRD partia - CDU/CSU jest w stanie gnilnym (dzięki Merkel) i dzieje się to na oczach osłupiałego społeczeństwa. Zieloni mają absolutnie perfekcyjny PR . Z partii chaosu i awantur przekształcili się w partię powagi, odpowiedzialności i duchowych, emocjonalnych wizji. Niemcy kochają uduchowione wizjonerstwo. W końcu romantyzm szczególnie rozwinął się w Niemczech. Inny wizjoner - austriacki- właśnie Niemczech znalazł podatną glebę dla swych jakże szkodliwych majaków...

Zieloni ze standarami miłości przyrody są groźni i mają szansę swe groźby spełnić.
                • de_oakville Re: Zielono mi 22.04.21, 12:48
                  boomerang napisał:

> ech, ten mieniecki BRuD

Ales "wystrzelil" z tym BRuDem. To bardzo zlosliwe nazwac BRuDem kraj, ktory zawsze slynal na calym swiecie z czystosci! I to nie tylko z czystosci fizycznej, ale rowniez i duchowej (uczciwosc, obowiazkowosc itd.). Jedynie paru skrzywionych psychicznie duchowych "brudasow" z wilgotnych okopow I-szej Wojny Swiatowej przejelo wladze w 1933 roku, bo nie mogli sie pogodzic z wlasna kleska. Ale oni to byl oczywiscie wyjatek (miejmy taka nadzieje).
                  A propos przywlaszczania sobie czegos. Pewna bardzo slynna brytyjska grupa rockowa "przywlaszczyla" sobie
                  nazwe "Zeppelin". Kiedy sie tworzyla, jeszcze bez nazwy, ktos z muzykow z innego zospolu zazartowal sobie
                  "wystrzelice w gore jak balon z ołowiu (a lead baloon)". Stad wpadli na pomysl, zeby sie nazwac
                  "ołowiany cepelin", poczatkowo "Lead Zeppelin", a pozniej wyrzucili "a" z "lead", zeby ktos zle nie przeczytal
                  ('li:d' zamiast 'led'). Nic dziwnego wiec, ze muzyka, ktora stworzyli otrzymala nazwe "ciezki metal".
              • eva15 Re: Zielono mi 22.04.21, 00:22
                CDU gnije na oczach narodu, jej stan jest fatalny. SPD jest w jeszcze gorszej
                kondycji, jej upadek jest dłuższy i jeszcze głębszy.

Jak słusznie zauważa AfD jedynym poważnym przeciwnikiem w Niemczech jest w tej chwili partia Zielonych. To naprawdę groźny przeciwnik, bardzo się skonsolidował, ma świetnych doradców, wie, jak uwodzić tłumy.
                Zieloni stali się medialnie bardzo dobrzy od ca 2 lat. Wymienili zramolałe, opętane ideologicznie władze, o brzydkim wyglądzie, straszące ludzi swym radykalizmem na młodych ładnych, prężnych, radosnych i niestraszących przywódców.
                Wilki przebrały się w owczą i w dodatku atrakcyjną skórę. Ładna Annalena B. zachwyca feministki oraz mężczyzn, Habeck to idol wielu kobiet - przystojny, rozmarzony, filozof (z wykształcenia). A że to bajkopisarz (nomem omen pisywał książeczki dla dzieci) to nic - ludzie lubią bajki.

Sytuacja jest groźna. Zieloni nie dostaną pewnie 30-35 % to chyba jednak niemożliwe. Ale jeśli dostaną 20-25 % ( a to niewykluczone) to zapewne będą 2. najsilniejszą partią po CDU, która mope zlecieć na jakieś 28-29%.
                Jeśli wszystko pójdzie jeszcze gorzej , to mogą mieć nieco więcej niż CDU. Wszystko zależy od tego, jak bardzo CDU będzie dalej upadać, a lewackie media chwalić Zielonych pod niebiosy, co cały czas robią.

Możliwe są 3 scenariusze:

1. rząd CDU w koalicji z Zielonymi
                2. rząd Zielonych w koalicji z CDU
                3. rząd Zielonych w koalicji z SPD i komunistami, czyli die Linke

To 3. jest najmniej prawdopodobne , ale nie jest niemożliwe. A na pewno jest to dla Zielonych wymarzone rozwiązanie..
                • eva15 Re: Zielono mi 22.04.21, 09:49
                  P.S. do wariantów 1. i 2. może nie wystarczyć 2 koalicjantów, to wtedy dokooptują na trzeciego przystawkę, czyli FDP, ale znaczenie FDP będzie marginalne.
                • szwampuch58 Re: Zielono mi 22.04.21, 12:06

1. rząd CDU w koalicji z Zielonymi..60%
                  2. rząd Zielonych w koalicji z CDU..39%
                  3. rząd Zielonych w koalicji z SPD i komunistami, czyli die Linke...1% prawdopodobienstwa
                  • eva15 Re: Zielono mi 23.04.21, 00:42
                    Jeśli spojrzeć na wybory w Baden-W. - dawnym MATECZNIKU CDU - gdy Zieloni mając możliwość stworzenia koalicji z czerwonymi chcieli o zrobić, to tylko upór Kretschmera ich od tego powstrzymał. Skoro tak, to czarno widzę wynik wyborów do Bundestagu.

W B-W rozsądny Kretschmer powstrzymał swoją partię przed kompletnym szaleństwem.
                    On ma tam na tyle władzy i wpływów w społeczeństwie, że okazał się skuteczny. W skali całego kraju Zieloni takiego człowieka nie mają.
                    • polski_francuz Re: Zielono mi 23.04.21, 08:06
                      eva15 napisała:

" ...to tylko upór Kretschmanna... "

Kretschmann jest juz 73 i jutrzejsza twarza Zielonych w Szwabii jest raczej Palmer, 48 lat burmistrz Tübingen. Troche nieobliczalny, ale szanowany przez starszych i mlodszych wyborcow.

Jak wiesz, duzo zalezy od lidera. I przyznam sie, ze Baerbok jest trudna do analizy. Jest bardzo mloda. Jak niegdys Macron we Francji. I brak doswiadczenia jest wada w dzisiejszych, trudnych czasach.

PF
                        • polski_francuz Re: Zielono mi 23.04.21, 09:09
                          boomerang napisał:

" a czy któryś z niemieckich polityków jest kowido-sceptykiem, w tym sensie że nie uznaje tej pandemii za fakt obiektywny ? "

Palmer otworzyl miasto Tübingen a bary, restauracje byly otwarte i nie bylo lockdownu. Ale w tym tygodniu stopa zakazen wzrosla 3x i Palmer zapedalowal z powrotem. Jedynym morderca masowym swojego narodu jest Bolsanaro w Brazylii, ktory nie uznaje pandemii. Moze przyjdzie znow Lula i wywali za morde tego idiote.

PF

• boomerang Re: Zielono mi 23.04.21, 11:58
                            Niemcy są daleko w tyle - tak jak myślałem.

Kiedy przyjdą mnie zaszczepić, to najpierw będą musieli uporać się z moimi psami na bramie.
      • polski_francuz Rola dziennikarza 22.04.21, 08:51
        gerlalt napisał(a):

" Widziałem wywiad z tą panią i prowadzący ją ośmieszył. Typowa kobieta polityk czytaj idiotą."

Co prawda nie znam tego wywiadu, ale rola dziennikarza jest raczej pokazania jak czy co rozmowca mysli a nie jego/jej osmieszanie. Dzisiejsi dziennikarze, probuje raczej swoj poglady polityczna narzucac. Czytalem taka analize o polskiej dziennikarce Monice Olejnik.

PF
      • eva15 Re: Zielono mi 22.04.21, 09:55
        Typowa kobieta polityk czytaj idiotą.

Wypisujesz seksistowskie głupoty. Namądrzejszym, najlepszym , najbardziej wykształconym i doskonałym retorycznie politykiem w Niemczech jest Sahra Wagenknecht. Ma wielki talent i mądrze poukładane w głowie. Niestety jest w beznadziejnie głupiej partii, co sama dobrze widzi i krytykuje.
      • vermieter Re: Zielono mi 22.04.21, 12:00
        gerlalt napisał(a):

> Widziałem wywiad z tą panią i prowadzący ją ośmieszył. Typowa kobieta polityk c
        > zytaj idiotą.

tylko widziałeś czy też słyszałeś? o którym wywiadzie mówisz?
        czytam jej ostatnią książkę: Die Selbstgerechten...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka