Dodaj do ulubionych

Ale goraco

19.05.22, 07:40
Temperatury w maju we Francji przekroczyly tu i owdzie 33°C bijac wiele dotychczasowych rekordow ciepla i analizy pokazuja, ze temperatury moga przekroczyc kiedys 50°C a takze, ze zaczyna braknac wody.

Nie pozostaje nic innego niz walczenie z ociepleniem klimatycznym, liczac na to, ze redukcja wyziewow produktow spalania troche temperatury obnizy. A politycznie? Ano trzeba glosowac na zielonych czys Arab, Bialas czy tez Czarny.

PF

Obserwuj wątek
  • boomerang Re: Ale goraco 19.05.22, 08:56
   A tymczasem Australia bije rekordy zimna. Lata nie było, a teraz mamy zimną jesień, czyli odwrotnie niż we Francji - oziębienie klimatyczne. A politycznie? Ano wybory mamy w sobotę, ale można głosować wcześniej, więc zagłosowałem, posyłając na oślą ławkę zarówno partię rządzącą (Liberals), jak i tę główną opozycyjna (Labour), jako że obu tym partiom zawdzięczaliśmy w Australii lockdowny oraz szczepionkową rzeżączkę, co teraz owocuje inflacją, krachem giełdowym oraz rokuje stagflację i ekonomiczną depresję. "When times are cracked, the crackpot can become king" Donald Horne.
  • caesar_pl Re: Ale goraco 19.05.22, 09:45
   Żaby będą miały znów problemy z elektrowniami atomowymi. Gdy zbiorniki wody chłodzącej reaktor ,a są to duże jeziora, przekroczy pewien poziom nagrzania, reaktor musi być wyłączony.To sie Francji co pewien czas zdarza. Wtedy musi importować prąd także z Niemiec.Francja ma bardzo nieefektywna gospodarkę energia. Winna tania energia elektryczna. Tanie budownictwo bez izolacji termicznej, po co jak sie ogrzewa zima tanim prądem, latem chłodzi sie klimatyzacja.Francuz ma prąd 2 razy tańszy niż Niemiec,ale zużywa go dużo więcej i okazuje się,ze Francuz i Niemiec wydaja podobny % ze swoich dochodów na prąd.
   • polski_francuz Poziom nagrzania, komu lizac? 19.05.22, 10:23
    caesar_pl napisał:

    " Żaby będą miały znów problemy z elektrowniami atomowymi. Gdy zbiorniki wody chłodzącej reaktor ,a są to duże jeziora, przekroczy pewien poziom nagrzania, reaktor musi być wyłączony."

    Chodzi o poziom wody w rzekach czy jeziorach a nie o stopien nagrzania. Woda paruje w reaktorze i cieplo parowania ochladza go. A cieplo (energia) parowania nie zmienia wartosci.

    Co do wyborow energetycznych, lizanie przez Niemcow rosyjskiego czlonka by dostac energie (wegiel, gaz czy rope) tez nie bylo rozsadne. A i postfokuszimowskie wylaczenie reaktorow przez pania Merkel moze bylo ciut przedwczesne.

    Teraz nie mata innego wyjscia niz energia z wiatru czy ze slonca. I tu konsensusu spolecznego troche brakuje. Nie mowiac o tym, ze trzeba bedzia zaczac lizac polskiego czlonka by przez Gdansk wozic rope czy gaz do Niemiec. Szefuncio juz jest blisko orgazmu:)

    PF
    • caesar_pl Re: Poziom nagrzania, komu lizac? 19.05.22, 10:57
     Kłamiesz chłopcze.Nord stream 1 działa na 100% i Matoł kupuje ten ruski gaz niemiecki Jamałem..he,he...
     Gaz ziemny z Nord stream 2 był przeznaczony do opalania niemieckich elektrowni na węgiel brunatny,z których Niemcy mają ok 27% prądu.Nie będzie ruskiego gazu,beda dalej pracować kopcące elektrownie węglowe.
     Niemcy biorą z Rosji tylko 12% zapotrzebowania na ropę i to tym samym Rurociągiem Przyjaźni, który prowadzi do Płocka. Polska tym rurociągiem pokrywa 50% zapotrzebowania rocznego Polski.Te 12% niemeickiego zapotrzebowania przerabiane jest w rafinerii w Szwedt,ktora nie tylko zaopatruje region Berlina w paliwa ale także część Polski Zachodniej!A więc Polaki Niemcom laski nie robia-nie dostarczycie ropy z Gdanska, będziecie mieli puste stacje benzynowe.Niemcy rozwazaja takze opcje dostaw ropy ze swoich portow.
     Właściwie ty próbujesz spekulować, gdyż embargo na gaz ma tylko Kaczystan gdyż tak zadecydował Putin,Niemcy maja nieprzerwane dostawy ruskiego gazu,na ropę Unia nie wprowadziła embarga,a jak wprowadzi to Pissland z 50% uzależnieniem od Rosji znajdzie sie w trudniejszej sytuacji niz Niemcy z 12% uzależnieniem.Widać po tych liczbach, ze pisiory znów wykorzystali zapytanie Niemców o niewielka pomoc w zaopatrzeniu rafinerii w Schwedt dla pokazania swym wyborcom,ze Niemcy zależni od Putina i Kaczystan musi im w biedzie pomagać.
     In Frankreich kommt der Strom vor allem aus Atomkraftwerken. Das rächt sich jedes Jahr immer spätestens dann, wenn die großen sommerlichen Hitzewellen über Frankreich hereinbrechen. Denn ebenso wie die Menschen oder die Landwirtschaft bekommen dann auch die AKWs ein Hitzeproblem. Da aufgrund der Erderwärmung auch die Hitzeperioden immer länger werden, wird das Problem logischerweise nicht kleiner.
     Der Energiekonzern EDF musste die Leistung der beiden Reaktoren von Saint-Alban im Département Isère und einen der Reaktoren des Bugey im Südosten des Département Ain in der Region Auvergne-Rhône-Alpes deutlich reduzieren, berichtet die französische Zeitung Le Monde. Am Dienstag wurden die beiden Reaktoren des Central Golfech im Südwesten Frankreichs am Ufer der Garonne stilllegelegt.
     We Francji większość energii elektrycznej pochodzi z elektrowni jądrowych. To zawsze się zemści, co najmniej co roku, kiedy we Francji wybuchają wielkie letnie upały. Bo tak jak ludzie czy rolnictwo, elektrownie jądrowe również będą miały problem z ciepłem. Ponieważ okresy upałów stają się coraz dłuższe z powodu globalnego ocieplenia, logicznie rzecz biorąc, problem nie zmniejsza się.
     Grupa energetyczna EDF musiała znacznie zmniejszyć moc dwóch reaktorów w Saint-Alban w departamencie Isère i jednego z reaktorów Bugey w południowo-wschodniej części departamentu Ain w regionie Auvergne-Rhône-Alpes, donosi Francuzi. gazeta Le Monde. We wtorek zamknięto dwa reaktory w Central Golfech w południowo-zachodniej Francji na brzegach Garonny.
      • caesar_pl Re: Poziom nagrzania, komu lizac? 19.05.22, 11:25
       Niemcy dzięki Schröderowi mieli paręnaście lat tani gaz.To umożliwiło Niemcom transformacje ekologiczna.Sa dzis w pol drogi,musza teraz dzięki Putinowi przyspieszyć, oczywiście zmusza inne kraje do tego samego.
       Zauważcie,ze w prawie każdym polskim domu jest terma Junkers albo na ciepła wodę lub nowoczesna na ciepła wodę i ogrzewanie domu dotowana przez Unie. Niemcy sprzedają Polsce gaz Jamałem,jak to niedawno Putin zauważył,firmy niemieckie sprzedają tani nordstreamowy gaz Polsce po cenach giełdowych i zarobili juz 1 mld euro.
       • stefan4 Re: Poziom nagrzania, komu lizac? 19.05.22, 11:45
        caesar_pl:
        > Zauważcie,ze w prawie każdym polskim domu jest terma Junkers

        Z tym ,,prawie każdym domem'' to zdecydowanie przesada. W miastach ciepło najczęściej przychodzi z elektrociepłowni i junkersy nie są potrzebne. Na wsiach królują piece, na jakiś ,,ekogroszek'' czy inną postać węgla. W nowych osiedlach coraz popularniejsze są różne pompy ciepła (z gruntu) i fotowoltaika.

        Klasyczne junkersy stosuje się w ,,dziurach w systemie'', gdzie z jakichś powodów nie ma innych możliwości a jest sprawna dostawa gazu rurami — nie widziałem junkersa napędzanego gazem z wymiennych butli.

        - Stefan
       • polski_francuz Dzięki Putinowi 19.05.22, 11:50
        caesar_pl napisał:

        " Kłamałem, jak to niedawno Putin zauważył,firmy niemieckie sprzedają tani nordstreamowy gaz Polsce po cenach giełdowych i zarobili juz 1 mld euro."

        Pewnie dopusci sie Niemcow do portu gdanskiego zatem i Polska odzyska ten miliard:).

        Daj mi juz spokoj Pietia. Pogadaj se z jakims wielbicielem milosci francuskiej albo, jeszcze lepiej, idz do kosciola by Wüst wszedl dobre stosunki z Monia dla dobra klimatu.

        PF
       • donvito52 Re: Poziom nagrzania, komu lizac? 19.05.22, 15:21
        caesar_pl napisał:

        (...)
        > Zauważcie,ze w prawie każdym polskim domu jest terma Junkers albo na ciepła wod
        > ę lub nowoczesna na ciepła wodę i ogrzewanie domu dotowana przez Unie.
        (...)

        Idę szukać Junkersa, aczkolwiek jestem lekko zagubiony ... Jak wygląda ?

        Skrzydła ? dwa silniki ? śmigła ?

        Q*** nie, nie mam. Nigdy nie miałem.

        Może z dotacjami pójdzie łatwiej ?

        Szukam, szukam ... nie ma ...
  • senioryta13 Re: Ale goraco 19.05.22, 14:21
   polski_francuz napisał:

   > Temperatury w maju we Francji przekroczyly tu i owdzie 33°C bijac wiele dotychczsowych rekordow

   Na Florydzie bez zmian, 30C.
   Maj jest przepiekny, przyroda szaleje w kolorach, woda w oceanie przyjazna dla ciala, nie tak jak wiecznie zimny Baltyk.
   • engine8 Re: Ale goraco 19.05.22, 18:01
    No na Florydzie global warming sie objawia troche inaczej - glownie w postaci huraganow i najazdu emerytow z reszty ameryki co podniesie nie tylko poziom wody w oceanie ale i ceny domow.
    I nie wiem czego tam sie trzeba najbardziej bac?
    Chyba tych lewackich emerytow z Kaliforni?
    • polski_francuz Re: Ale goraco 19.05.22, 18:55
     engine8 napisał(a):


     " I nie wiem czego tam sie trzeba najbardziej bac? Chyba tych lewackich emerytow z Kaliforni?"

     Wytlumacz mi w prostych slowach co chce Tusk (oh pardon) Musk z twitterem. Bo siem troche gubie....

     PF
     • engine8 Re: Ale goraco 19.05.22, 19:02
      zalozylem inny post gdzie Wroblewski to dobrze ocenia.
      Musk chce wlozyc kija w sprychy cenzorom a przy okazji zrobic kase bo cenzorzy gotowi oddac ostatnie portki za kontrole co mozona mowic.
    • senioryta13 Re: Ale goraco 04.06.22, 17:18
     engine8 napisał(a):

     > No na Florydzie global warming sie objawia troche inaczej - glownie w postaci h
     > uraganow i najazdu emerytow z reszty ameryki co podniesie nie tylko poziom wody
     > w oceanie ale i ceny domow.
     > I nie wiem czego tam sie trzeba najbardziej bac?
     > Chyba tych lewackich emerytow z Kaliforni?

     Jak na razie widzialam tylko 1 samochod z rejestracja kalifornii.
     Najazd emerytow jest zima i to z roznych czesci swiata. Obok, remontuja wlasnie pole golfowe, aby starszym nie nudzilo sie, przed zima pewnie skoncza.
     Spacerkiem dojde. Obok oddano znowu kolejny wiezowiec, 3 700 miesiecznie za rent. 1 br.
     Ceny odstraszaja niepewnych gosci.
  • felusiak1 Nie odpuszcza 19.05.22, 18:44
   polski_francuz napisał: Temperatury w maju we Francji przekroczyly tu i owdzie 33°C bijac wiele dotychczasowych rekordow ciepla i analizy pokazuja, ze temperatury moga przekroczyc kiedys 50°C a takze, ze zaczyna braknac wody.

   Złapało i nie odpuszcza i nie ma na to tabletek. Tak powiedziałby lekarz po zdiagnozowaniu.
   Misjonarz widzi to jako nawrocenie i przyjecie objawienia pańskiego. Teraz trzeba przyszykować sie do komunii.
  • senioryta13 Re: Ale goraco 04.06.22, 17:08
   U nas dzisiaj 'szaleje ' cyklon. Od wczoraj tylko pada, pozniej wybiore sie na plaze , aby sprawdzic dzialanie cyklonu, bo z okna nic nie widac poza deszczykiem.
   Korzystam z deszczu i obieram orzechy kokosowe . Zrobie mleczko, smietanke do kawy, napoj z owocami i moze lody owocowe.
   W poblizu remontuja pole golfowe, przesadzili
   3 000 palm, wszystkie kokosy oczywiscie obcieli , no i skorzystalam z okazji, moze z trzech tylko palm udalo mi sie przywiesc kokosy. Woda kokosowa jest rowniez pyszna, zawsze na wakacjach kupuje kokosy i gasze pragnienie.
   • vermieter Re: Ale goraco 04.06.22, 17:49
    senioryta13 napisał:

    Woda kokosowa jest rowniez pyszna, zawsze na wakacjach kupuje kokosy i gasze pragnienie.    przecież tego świństwa pić nie można, naczytałaś się książek o Robinsonie i Piętaszku?
    • caesar_pl Re: Ale goraco 04.06.22, 18:13
     Na Samanie bylem z zona zwiedzić Cascade Lulu, spacerowaliśmy sobie i przed mostem wiszącym stała jakaś liczna rodzina, wglądali na małżeństwo,babcie i dzieci. Podchodzimy bliżej, myśleliśmy ze to Polacy,calkowicie ten typ człowieka,nie wyglądali absolutnie na Ruskich ale byli Ruskie.I myśleli ze my tez Ruskie.Stali przy małym straganiku i facet z kobieta sprzedawali świeże kokosy ze słomka i...z kielichem alkoholu do środka..albo i dwa..he,he...Ruskie to właśnie pili.Jeden orzeszek z "wkładka" kosztował 7 euro.
     Ale to nalewanie gorzały do świeżo otwartych kokosów było także typowe na plażach dominikańskich.Chyba było nielegalne,gdyz butelki z rumem czy tp.mieli schowane w torbach.Czaili sie jak nalewali.
     • senioryta13 Re: Ale goraco 04.06.22, 18:51
      caesar_pl napisał:

      > ...facet z kobieta sprzedawali świeże kokosy ze słomka
      > i...z kielichem alkoholu do środka..albo i dwa..he,he...Ruskie to właśnie pili.
      > Jeden orzeszek z "wkładka" kosztował 7 euro.
      > Ale to nalewanie gorzały do świeżo otwartych kokosów

      Na karaibach najbardziej jest popularna pinia collada. Najlepsza pilam w Ritz, w Puerto Rico.
    • senioryta13 Re: Ale goraco 04.06.22, 18:16
     vermieter napisał(a):

     > senioryta13 napisał:
     >
     > Woda kokosowa jest rowniez pyszna, zawsze na wakacjach kupuje kokosy i gasze pr
     > agnienie.
     >
     >
     >
     > przecież tego świństwa pić nie można, naczytałaś się książek o Robinsonie i
     > Piętaszku?


     Byc moze, zawsze bylam za egzotyka, a palmy wprost uwielbiam.
     Byc moze, u ciebie w Niemczech sprzedaja stare kokosy, sprobuj z orzecha prosto z palmy,
     a u ciebie moze cola #1 ? , czy kompot z cukrem ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka