Dodaj do ulubionych

Chce do piekła

21.08.22, 23:12
Tusk, Donald Franciszek objawił, że za Polskę poszedłby do piekła. Znaczy chce do piekła czy tylko tak mówi, żeby
wyborcy myśleli, że taki patriota? Nie watpię w patriotyzm Tuska ale nie wierzę mu. Patriotyzm dzisiaj nie jest w modzie po jego stronie politycznego podziału. On obraca się w towarzystwie kosmopolitycznie europejskim z aspiracjami i poczuciem wyższości.
Obserwuj wątek
  • engine8t Re: Chce do piekła 22.08.22, 00:00
   Latwo mu mowic bedac juz w piekle :)
  • polski_francuz Tout ça pour ça? 22.08.22, 10:46
   felusiak1 napisał:

   "Donald Franciszek objawił, że za Polskę poszedłby do piekła. Znaczy chce do piekła czy tylko tak mówi, żeby wyborcy myśleli, że taki patriota?"

   I Tusk i Kaczynski pochodza z czasow opozycji do komunizmu. Tyle, ze Kaczynski pozostal kim byl i znalazl wroga w tych co na niego nie glosuja. A Tusk sie poduczyl na emigracji i jezykow i innego punktu widzenia. Poszerzyl horyzonty.

   Dzisiejsze czasy sa inne. Komunizmu juz nie ma. I wyzwania przed Polska sa natury: (i) geopolitycznej zwiazanej z Ukraina i wymagajacej wspolpracy z Niemcami; i (ii) klimatycznej wymagajacej zmiany wielu przyzwyczajen.

   Brak znajomosci i zrozumienia innych punktow widzenia bardzo przeszkadza Kaczynskiemu w sprzedawaniu swego programu. Niemcy nie sa, od dawna juz, polskim wrogiem i maja wiele swoich problemow (brak rak do pracy, informatyzacja administracji, integracja imigrantow (przykladem jest tu zarzygany pijaczek vermieter). A klimat? Trzeba by zoliborski miszczu zrozumial, ze jest tez szefem polskiej natury i odrzanskich ryb. I ze cos, jakos trzeba dla nich zrobic.

   Czy Tusk to potrafi? Nie wiem. Powtorki z rozrywki sa, na ogol, dosc niebezpieczne. Troche sie nauczyl ale czy to wystarczy?

   W koncu, walczy sie z problemami a dzisiejsi pisowscy Polacy walcza z tymi co inaczej mysla. Wrocilismy do slabosci Polski przedrozbiorowej.

   Tout ça pour ça
   ?

   PF
   • felusiak1 Re: Tout ça pour ça? 22.08.22, 18:34
    Widzę, że jesteś kupiony, zapakowany i oklejony przezroczystą tasmą. Na mózgu tatuaż (i) i (ii).
    Tatuaż (i) jest przejsciowy a tatuaż (ii) jest fake, zmyślony.
    Polsce i nie tylko Polsce zagraża NWO propagowane przez eufemistycznie nazwane WEF.
    Ten nowy porzadek sprowadzi spoleczeństwa do roli pańszczyźnianego chłopa gdzie Tusk Donald Franciszek będzie w swoim palacu układał wszystkie aspekty zycia polskiemu francuzowi.
   • boomerang Re: Tout ça pour ça? 23.08.22, 03:13
    A Tusk sie poduczyl na emigracji i jezykow i innego punktu widzenia. Poszerzyl horyzonty.
    Prawdziwy komisarz europejski.

    Dzisiejsze czasy sa inne. Komunizmu juz nie ma.
    Co ty powiesz?

    Trzeba by zoliborski miszczu zrozumial, ze jest tez szefem polskiej natury i odrzanskich ryb. I ze cos, jakos trzeba dla nich zrobic.
    Mądry profesor po szkodzie, a przed szkodą nie raczył żoliborskiego prezesa przestrzec, ale jak mógł przestrzec, kiedy sam nie rozumie co tam się stało.

    Czy Tusk to potrafi? Nie wiem. Powtorki z rozrywki sa, na ogol, dosc niebezpieczne. Troche sie nauczyl ale czy to wystarczy?
    Co potrafi? On niewiele umie.
  • de_oakville Re: Chce do piekła 22.08.22, 12:40
   Z cala pewnoscia przedstawicielom potomkow szlachty ("zagrodowej") z "interioru" kraju, urodzonym z dala od morza, trudno jest zrozumiec Tuska. Tusk pochodzi z Gdańska, miasta, ktore w okresie najwiekszego rozkwitu Rzeczypospolitej bylo jej najbogatszym osrodkiem, otwartym na caly swiat, bogatszym nawet od stolecznego wtedy Krakowa, jak pisal w jednej ze swoich historycznych ksiazek Paweł Jasienica. Gdańsk byl zamieszkany przez ludzi pochodzacych z calej Europy, glownie przez Niemcow, Flamandow, rowniez Szkotow (jest tam dzielnica "Nowe Szkoty", przed wojna "Neuschottland"). W ksiazce pod redakcja Tomasza Lisa pt. "Umrzeć za Gdańsk", poswieconej Pawłowi Adamowiczowi i skladajacej sie z wywiadow z wieloma znanymi wspolczesnymi Gdańszczanami (Tuskiem, Wałęsą, Huelle itd.) jest nastepujacy fragment wywiadu z pisarzem Pawłem Huelle.

   "To miasto bylo, mozna powiedziec, niemieckojezycznym emporium kupieckim przynaleznym formalnie do Korony Polskiej. Norman Davies ujal to jeszcze celniej: "Niemiecka perła w polskiej koronie". Ladne zdanie, prawda? Ale teraz ja jakiejs odrebnosci nie widze." (Paweł Huelle, "Dumni z Wolnego Miasta."

   Po wojnie Polska otrzymala od Stalina nowe "perły", z ktorych najwieksza jest z pewnoscia Wrocław. Stalin myslal, ze "przykuje" przez to Polske na zawsze do Rosji, bo wzajemna nienawiesc polsko-niemiecka bedzie trwala z tego powodu przez wieki. Jednak Niemcy to nie Ormianie czy Palestyńczycy. Kieruja sie przede wszystkim
   rozsadkiem, a nie emocjami. Tusk, ktory nie jest Niemcem tylko Kaszubem i polskim patriota rowniez kieruje sie rozsadkiem. Potomkowie szlachty ("zagrodowej") boja sie jednak sadzac po sobie - "krew wschodnia" blizej Turkow czy Azerbejdzan. Ostatnio slyszalem takie zdanie z ust Pana prezesa. "Moj śp.brat zawsze wyrazal sie o Turcji z wielkim szacunkiem. Mowil ze Turcja to 'powazny kraj'". No coz, zawsze chcesz byc taki jak twoi idole.
   • ivergon Re: Chce do piekła 22.08.22, 14:06
    de_oakville napisał:

    > Z cala pewnoscia przedstawicielom potomkow szlachty ("zagrodowej") z "interioru
    > " kraju, urodzonym z dala od morza, trudno jest zrozumiec Tuska. Tusk pochodzi
    > z Gdańska, miasta, ktore w okresie najwiekszego rozkwitu Rzeczypospolitej bylo
    > jej najbogatszym osrodkiem, otwartym na caly swiat, bogatszym nawet od stoleczn
    > ego wtedy Krakowa, jak pisal w jednej ze swoich historycznych ksiazek Paweł Jas
    > ienica. Gdańsk byl zamieszkany przez ludzi pochodzacych z calej Europy, glownie
    > przez Niemcow, Flamandow, rowniez Szkotow (jest tam dzielnica "Nowe Szkoty", p
    > rzed wojna "Neuschottland").

    Panie euroniemiecki propagandysta "Niemiecki Gdańsk" zaczął się od rzezi Polaków (jak kto woli Kaszubów) przez Tutonów Krzyżaków "Zajęcie Gdańska przez Krzyżaków w 1308 r. historycy nazywają "rzezią gdańską".

    Druga wojna światowa zaczęła się od Gdańska w 1939 roku, a nie chcieli za niego umierać Francuzi, wojna ta to była rzeź ok 50 milionów "europejczyków" między innymi Niemców z Gdańska, można powiedzieć, że skończyła się rzezią Niemców w Gdańsku i jego zrównaniem z ziemią.

    Bardzo piękne te krwawe klamry obecności niemieckich kolonistów w Gdańsku, a dla czego Gdańsk, był bogaty bo pasożytował na Polsce, a płacił podatki Szwedom i Duńczykom, no niestety szlachta zagrodowa krwawiła w bardziej pilnych wojnach na wschodzie i nie doprowadziła łyków z Gdańska do porządku.

    > rozsadkiem, a nie emocjami. Tusk, ktory nie jest Niemcem tylko Kaszubem i polsk
    > im patriota rowniez kieruje sie rozsadkiem. Potomkowie szlachty ("zagrodowej")
    > boja sie jednak sadzac po sobie - "krew wschodnia" blizej Turkow czy Azerbejdza
    > n. Ostatnio slyszalem takie zdanie z ust Pana prezesa. "Moj śp.brat zawsze w
    > yrazal sie o Turcji z wielkim szacunkiem. Mowil ze Turcja to 'powazny kraj'"

    > ]. No coz, zawsze chcesz byc taki jak twoi idole.

    Badania genetyczne starożytnych kości potwierdzają, że Polacy są autochtonami w Polsce od czasów dość archaicznych, więc tak krew jest całkiem miejscowa, być może różni się od krwi Niemców ale to tylko dla tego, że Niemcy to ludność mieszana i napływowa. Piszą o tym nawet na niemieckim onecie, tak więc baje o starożytnych Germanach w Polsce możecie sobie w buty wsadzić.
    • melikles Re: Chce do piekła 22.08.22, 14:33
     Słowianie zamieszkują Polskę tak gdzieś mniej więcej od 5-6 wieku naszej ery. Wcześniej zamieszkiwały tu ludy germańskie, a jeszcze wcześniej celtyckie. O "Polakach" można mówić gdzieś tak od XIII wieku, bo wtedy zaczął się kształtować naród polski we współczesnym rozumieniu tego słowa.

     Gdańsk był pierwotnie grodem słowiańskim, ale bardzo szybko stał się wieloetniczny. Mieszkali tu pomorscy Słowianie, Prusowie, Skandynawowie, osadnictwo niemieckie też zaczęło się rozwijać przed czasami Zakonu.

     A szlachta zagrodowa zamiast śnić mitami o Sarmatach mogła zacząć robić biznesy i tworzyć mieszczaństwo.
     • ivergon Re: Chce do piekła 22.08.22, 15:40
      melikles napisał(a):

      > Słowianie zamieszkują Polskę tak gdzieś mniej więcej od 5-6 wieku naszej ery. W
      > cześniej zamieszkiwały tu ludy germańskie, a jeszcze wcześniej celtyckie. O "Po
      > lakach" można mówić gdzieś tak od XIII wieku, bo wtedy zaczął się kształtować n
      > aród polski we współczesnym rozumieniu tego słowa.
      >
      > Gdańsk był pierwotnie grodem słowiańskim, ale bardzo szybko stał się wieloetnic
      > zny. Mieszkali tu pomorscy Słowianie, Prusowie, Skandynawowie, osadnictwo niemi
      > eckie też zaczęło się rozwijać przed czasami Zakonu.
      >
      > A szlachta zagrodowa zamiast śnić mitami o Sarmatach mogła zacząć robić biznesy
      > i tworzyć mieszczaństwo.
      >

      Nie mysiu pysiu, na pewno przodkowie nie Słowian tylko Polaków mieszkali tu w czasach rzymskich dowodzą tego badania kości, zębów DNA itp prof. Piontek, Słowianie nie są jednolitą rasą i populacje z czasów rzymskich są podobne do Polaków i kontynuowane są w Polsce te starożytne linie genetyczne, a nie linie nie wiadomo jakich Słowian.

      Jak pisał proroczo hehe o badaniach DNA Słowacki "niszcz wszystko chrześcijański duchu obłąkany, zostaną jednak te wieczne (z kośćmi) kurhany", no tego nie udało się zniszczyć, no i jeszcze nie zniszczono jaskiniowej twierdzy (arta) Nyji, zasypano tylko do niej wejścia.

      Dlaczego takie niepomieszane kostki z cudzoziemcami, Polska do X-XI wieku w źródłach arabskich nazwana była ArtaNyją, albo Al-Firag -> państwem zakazanym, mieszkańcy którego zwyczajowo, zabijali cudzoziemców naruszających jego granice, sami oni nic nie mówili co się dzieje w ich państwie, dlatego nikt nic o nim nie wiedział, poza tym, że owi produkowali drogocenne czarne szable z stali sprężynowej.
     • boomerang Re: Chce do piekła 23.08.22, 03:29
      Słowianie zamieszkują Polskę tak gdzieś mniej więcej od 5-6 wieku naszej ery. Wcześniej zamieszkiwały tu ludy germańskie, a jeszcze wcześniej celtyckie.

      Przodkowie Polaków byli na polskiej ziemi już w XIII wieku przed naszą erą. Celtowie ominęli polskie ziemie szerokim łukiem, a Germanów zaprosił dopiero Konrad Mazowiecki w XIII wieku naszej ery.
    • boomerang Re: Chce do piekła 23.08.22, 03:23
     baje o starożytnych Germanach w Polsce możecie sobie w buty wsadzić.

     Ojciec historii Herodot w V wieku p.n.e. żadnych Germanów nie zauważył, ale rozpisywał się ciekawie o plemionach scytyjskich.
    • de_oakville Re: Chce do piekła 23.08.22, 12:23
     ivergon napisał:

     > Panie euroniemiecki propagandysta "Niemiecki Gdańsk" zaczął się od rzezi Polakó
     > w (jak kto woli Kaszubów) przez Tutonów Krzyżaków [i] "Zajęcie Gdańska przez Kr
     > zyżaków w 1308 r. historycy nazywają "rzezią gdańską".

     Nie jestem "euroniemieckim propagandysta", jestem milosnikiem Gdańska od czasow, kiedy bylem nastolatkiem.
     Mialem wtedy okazje podrozowac z ojcem po calej Polsce i porownywac swoje wrazenia z tym, co glosila PRL-owska propaganda w telewizji. PRL to byl tak naprawde kraj szary, zapuszczony i odrapany. To, co mnie w calej
     Polsce najbardziej wtedy zachwycilo to byl stary Gdańsk. Znalazlem wreszcie cos, z czego moglem byc wtedy
     dumny jako Polak. I zaczalem "grzebac" w jego historii odkrywajac ze zdziwieniem, ze jestem dumny w wiekszym
     stopniu z "niemieckosci" niz z "polskosci". Od tej pory zaczalem interesowac sie Niemcami, ich kultura, geografia itd. Jestem wiec milosnikiem obu kultur, niemieckiej i polskiej - ale tylko tego co w nich jest nalepsze.
     Nie wszystko jest "cacy" ani w jednej, ani w drugiej. Nie jestem w 100% kompatybilny i dlatego mieszkam tu gdzie mieszkam, gdzie stosunki miedzyludzkie najbardziej mi odpowiadaja. Nie sa to Niemcy, nie byla rowniez PRL. A dzis RP bardzo sie mentalnie do PRL upodabnia, w kazdym razie ta "oficialna" jej czesc.
     • boomerang Re: Chce do piekła 23.08.22, 12:43
      A dzis RP bardzo sie mentalnie do PRL upodabnia

      Tak właśnie twierdzi nieudaczna opozycja, która nie potrafi uzyskać poparcia u ludu.
      • de_oakville Re: Chce do piekła 24.08.22, 02:24
       boomerang napisał:

       > A dzis RP bardzo sie mentalnie do PRL upodabnia
       >
       > Tak właśnie twierdzi nieudaczna opozycja, która nie potrafi uzyskać poparcia u
       > ludu.

       Widocznie znaczna czesc ludu nie "kupuje" tego co mowi opozycja. Nie oznacza to jednak, ze wina za to jest po stronie opozycji. Moze to wina ludu, do ktorego nie wszystko dociera. "Ciemny lud to kupi" powiedzial kiedys Kurski, ten z PiSu i od TVP. I jego propagande ten lud jakos kupuje. Prosta jak cep propaganda ("PRL sie chowa"), ktora kreuje bez przerwy jakiegos "wroga", ktorego lud oczekuje jako przyczyne wszystkich swoich prawdziwych i wyimaginowanych nieszczesc i strachow. Opozycja mowi do tego ludu jezykiem niezbyt przez niego zrozumialym. Ktos zaproponowal w zartach podzial na Polske wschodnia i Polske zachodnia. Stolica Polski wschodniej bylaby Warszawa Wschodnia czyli Praga Polska, tak sie majaca do Pragi Czeskiej jak mentalnosc tej tego ludu do mentalnoaci Czechow.
       • boomerang Re: Chce do piekła 24.08.22, 02:53
        Wina jest absolutnie po stronie opozycji. Jeśli lud im się nie podoba, to niech sobie znajdą inny.
       • felusiak1 Re: Chce do piekła 24.08.22, 08:34
        Naprawdę dopadło cię i nie puszcza. Polskiego francuza też to dopadlo i borrrkę.
        Jeśli opozycja nie jest w stanie pozyskać wyborcy to jest to wina tejże opozycji.
        PiS nie wygrywa dlatego, ze jest wspanialy lecz dlatego, ze opozycja jest do dupy. Nie ma nic do zaoferowania poza "jebać PiS". Nie sadzisz, że to za malo?
   • boomerang Re: Chce do piekła 23.08.22, 03:18
    Tusk pochodzi z Gdańska

    Ale chyba nie z dziada pradziada. Wielu Tusków znajdziesz na cmentarzu żydowskim w Koluszkach.
    • de_oakville Tusk jest rodowitym Gdańszczaninem 24.08.22, 00:50
     boomerang napisał:

     > Tusk pochodzi z Gdańska
     >
     > Ale chyba nie z dziada pradziada. Wielu Tusków znajdziesz na cmentarzu żydowski
     > m w Koluszkach.

     Wielu Kaszubow osiedlilo sie na terenie calej Polski, stad te "Koluszki". Przeciez wolno im podrozowac po calym kraju i osiedlac sie gdzie chca.

     Tusk jest rodowitym Gdańszczaninem. Nie wiem czy z "dziada pradziada", ale jest. Mowi o tym w wywiadzie z Lisem w ksiazce "Umrzec za Gdańsk".

     L: "Pan mieszka w Sopocie, ale w sercu zawsze mial pan Gdańsk. Czy przygladal sie pan uwaznie, co tez tam Adamowicz robi?"
     T: "-Ja sie czujnie przygladalem, co robi Pawel z "moim Gdańskiem", ktory traktowalem niemal jak osobista wlasnosc, bo z calego tego kregu jestem jedynym gdańszczaninem w jakims sensie "przedwojennym". Bo Adamowicz byl klasycznym przypadkiem gdańszczanina ze Wschodu. Chyba wiekszosc pana rozmowcow ma korzenie w Wilnie albo we Lwowie. Wiec ja z wielka duma i nutka arogancji zawsze podkreslalem ten "moj Gdańsk".

     L:"A tamci to ludnosc naplywowa?"
     T: "-Tak, mowilo sie o nich "bose Antki", miejscowi byli nieliczni. Gdańskich Polakow bylo moze 8-10 tysiecy, wiec dosc ekskluzywne grono."

     (...)

     L: "A moze w domu sie opowiadalo, jak u mnie mowiono o Wilnie?"
     T: "-Niewiele. Pamietam doslownie jedna relacje mojej mamy, ktora mi powiedziala, ze w Gdańsku byly takie domy jak na Marszalkowskiej w Warszawie i ze byly schody ruchome w domach towarowych. I to wszystko bylo w tych miejscach, gdzie po wojnie nic nie bylo. Na mnie to zrobilo ogromne wrazenie, usilowalem to sobie wyobrazic."

     • boomerang Re: Tusk jest rodowitym Gdańszczaninem 24.08.22, 01:52
      Taki patriota, a nie zastopował sprzedaży Niemcom licencji na Goldwasser, likieru uwiecznionego przez Mickiewicza w Panu Tadeuszu.
  • szwampuch58 Re: Chce do piekła 22.08.22, 12:44
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28815957,dziennikarz-tvp-pisal-o-odstrzeleniu-donalda-tuska-tlumaczyl.html#do_t=37&do_g=5&do_s=B&do_w=60&do_v=646&do_st=RS&do_sid=716&do_a=716&s=BoxNewsImg1&do_upid=646_ti&do_utid=28815957&do_uvid=1661155523106
   • szwampuch58 Re: Chce do piekła 22.08.22, 14:17
    natemat.pl/432277,pawlowicz-przeprasza-tuska-uznalam-zartobliwe-pytanie-za-nieistotne

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka