Dodaj do ulubionych

East Side West Side

02.10.22, 12:30
Taki tytuł wątku przyszedł mi do glowy i tylko pozornie bez sensu:)

Bo kierunki diametralnie rózne:
Ukraińcy w wieku poborowym wracają do Kraju, by dopie.dolić orkom.
To dominujący trend.

Wańki przeciwnie, wczoraj jeszcze demonstrowały z literą Z za rassiejuszkę, a dziś tchórzliwie spie.dala ją przed poborem.
Czesto zmazują Z na granicy.

To dlatego Ukraina zwycięży.
Bo, jak zwykł mawiać Ilicz "najważniejsze są kadry":)

I na tym tle dyskusja, czy wpuszczać ruskich dezerterów jest drugoplanowa, choć ja uważam, że nie warto.
Obserwuj wątek
    • szwampuch58 Re: East Side West Side 04.10.22, 13:10
      metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,28983249,antyukrainskie-manifestacje-w-warszawie-pytamy-ratusz-czy.html#s=BoxOpMT
        • szwampuch58 Re: Gera 3 X 04.10.22, 14:06
          www.rp.pl/dyplomacja/art37176151-szefowa-msz-niemiec-dla-rzadu-federalnego-kwestia-reparacji-jest-zamknieta
      • privus Re: East Side West Side 05.10.22, 23:46
        Z Ukrainą mamy swoją historię i trudno się dziwić, że pozostawiła ona ślady w pamięci. Nie mniej jednak znane hasło "Za naszą i Waszą wolność" zobowiązuje do oceny sytuacji zgodnie z jej faktami. Nie ukraina prowadzi wojnę z Rosją, ale broni się przed jej agresją na swoim terytorium.
        • borrrka Historyczna szansa 06.10.22, 08:55
          Szansa na odejście od ponurych elementów tej tradycji na rzecz tych pozytywnych.
          Kacapskie trolle robią wszystko, by ożywić resentymenty, ale idzie nowe.
          Walka Narodu Ukraińskiego budzi w Polsce wielki szacunek i Polacy raczej myślą o skutecznej pomocy i naszej roli hubu dostaw uzbrojenia, niż o Banderze.
          • privus Re: Historyczna szansa 06.10.22, 10:58
            borrrka napisał:

> Walka Narodu Ukraińskiego budzi w Polsce wielki szacunek ...

Myślę, że nie tylko w Polsce.
          • szwampuch58 Re: Historyczna szansa 06.10.22, 11:31
            Tobie banderowcu ukrainski ocenianie Polakow nie przystoi,smierdzisz propaganda smierci
    • de_oakville "Hitlerowką drogą" 06.10.22, 11:35
      Pamietam, ze w czasach mojego dziecinstwa, w PRL-owskich ksiegarniach, pojawila sie kiedys na wystawach ksiazka przetlumaczona z rosyjskiego, a napisana przez samego Leonida Breżniewa, zatytulowana "Leninowką drogą". Pamietam rowniez ksiazke autorki (bodajze o nazwisku Drabkina) pt. "Na przełomie zimy", na ktorej okladce bylo zdjecie usmiechnietego Lenina (w czapce) z podniesiona dlonia, przyjaznie machajaca z okladki do przechodnia. "Leninowska droga" nie kojarzyla mi sie w tamtych czasach zbyt koszmarnie. Nie bylo wojny, Gagarin latal w kosmos a w Moskwie powstawaly ulice o zachecajacych nazwach, jak np. "Szose Entuzjastow".
      Wznoszono tam wprawdzie komunistyczne, ale pokojowe budowle. Moskwa miala byc "wzorcowym miastem" dla calej planety - bez "slumsów", jak glosila PRL-owska propaganda. Dzis Rosja kroczy raczej "Hitlerowką drogą", bo aneksja wschodniej Ukrainy przypomina aneksje czeskich Sudetów przez "führera". Hitler zapewnial swiat, ze
      to jest jego "ostatnie roszczenie terytorialne" w Europie, a Zachod dla "swietego spokoju" na to przystal, chcac zachowac pokoj. Jednak wedlug wielu byla to hańba - "nie chcieli miec wojny, wybrali hańbę, a wojnę i tak beda mieli", jak powiedzial Churchill. Swiat nauczony historycznym doswiadczeniem, ze apetyt agresora rosnie w miare jedzenia, wybral dzis walkeę, pomoc Ukrainie i slusznie. Jezeli swiat przetrwa, to lepiej miec taki koszmar wczesniej za soba niz w nastepnej dekadzie miec cos jeszcze gorszego ze strony
      butnego i "spasionego" podbojami agresora.
      • borrrka Olbrzymia determinacja 06.10.22, 11:51

W Europie za wcześniejszego Hitlera widoczna tylko w Polsce.
        Dziś za Sanem.

Zawsze twierdziłem, że Ukraińcy bardzo podobni do nas, dlatego sąsiedztwo bywało trudne.
        Naprawdę, rzadko widuje się ludzi tak zdeterminowanych, jak Ukraińcy dzisiaj.
    • borrrka Straszliwa analogia 06.10.22, 12:07
      Koronki zębów znalezione w punkcie postoju/katowni sołdatów putina pod Charkowem.
      Wydaje się , że radzieccy bohaterowie początkowo uznali je za złote, potem porzucili.
      Niemniej, obywatele sowka w pełnej krasie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka