Dodaj do ulubionych

Zimowy wiatr wieje na Volkswagena

03.09.24, 09:57
Dyrektor Volkswagena w latach 2007-2015, Martin Winterkorn, stanal przed sadem za oszukiwanie w/s emisji szkodliwych dla atmosfery przez produkowane samochody diesle. Dyrektor firmy, mimo ze byl inzynierem i ze wiedzial o zawyzonej emisji, klamal. Byl wiec zwyczajnym oszustem.

Jednym z efektow, chyba najwazniejszym, jest upadek reputacji marki VW. Przyznam sie, ze i ja jezdzilem Golfem, dieslem 20 lat temu. Obecnie VW ma klopoty ze sprzedaza samochodow, traci pieniadze i rozwaza zamkniecie fabryk w Niemczech.

PF

Obserwuj wątek
    • boomerang Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 03.09.24, 10:05
      zboże ozime się nie udało
    • petronelabaran Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 03.09.24, 13:19
      polski_francuz napisał:

      > Dyrektor Volkswagena w latach 2007-2015, Martin Winterkorn, stanal przed sadem z
      > a oszukiwanie w/s emisji szkodliwych dla atmosfery przez produkowane samochody
      > diesle
      . Dyrektor firmy, mimo ze byl inzynierem i ze wiedzial o zawyzonej
      > emisji, klamal. Byl wiec zwyczajnym oszustem.
      >
      > Jednym z efektow, chyba najwazniejszym, jest upadek reputacji marki VW. Przyzna
      > m sie, ze i ja jezdzilem Golfem, dieslem 20 lat temu. Obecnie
      > VW ma klopoty ze sprzedaza samochodow, traci pieniadze i rozwaza zamkniecie fa
      > bryk w Niemczech.

      >
      > PF
      >
      Masz pewnie dane z francuskich i polskich mediow.
      Już na początku marca VW opublikował dane biznesowe za 2023 rok. W związku z tym sprzedaż wzrosła o 15 procent, do 322 miliardów euro. Jak ogłosiła spółka, skorygowany zysk operacyjny na poziomie 22,6 mld euro był nieco powyżej wyniku z 2022 r. 13.03.2024 r.
      Na ppomiarze czystosci spalin oszukiwały wtedy prawie wszystkie największe światowe firmy samochodowe.Procesy ciągnęły sie później latami.VW ze wzgledu na wielkosc firmy,wtedy najwieksza firma samochodowa Swiata,wyprzedzila Toyote,zostala w USA napietnowana,gdyz konkurencyjna.
      W tym roku VW w sprzedaży elektryków wyprzedził Tesle.Żabojady zazdroszcza.
      • polski_francuz Grzech grzechem pozostaje 03.09.24, 14:54
        petronelabaran napisał:


        " Masz pewnie dane z francuskich i polskich mediow."

        Ze Spiegla, co bys wiedzial gdybys klikna w niebieskie literki.

        " Już na początku marca VW opublikował dane biznesowe za 2023 rok. W związku z tym sprzedaż wzrosła o 15 procent, do 322 miliardów euro."

        Czesc produkcji jest w Chinach a produkcja w Wolfsburgu staje sie zbyt droga.

        " Na pomiarze czystosci spalin oszukiwały wtedy prawie wszystkie największe światowe firmy samochodowe."

        Co nie zmienia faktu, ze Winterkorn poszedl pod sad. Jego adwokat nie moze uzyc argumentu, "ze i inni klamali". Grzech (pod wzgledem prawa) jest grzechem bez wzgledu na innych.

        PF
        • petronelabaran Re: Grzech grzechem pozostaje 03.09.24, 15:04
          polski_francuz napisał:

          > petronelabaran napisał:
          >
          >
          > " Masz pewnie dane z francuskich i polskich mediow."
          >
          > Ze Spiegla, co bys wiedzial gdybys klikna w niebieskie literki.
          >
          > " Już na początku marca VW opublikował dane biznesowe za 2023 rok. W związku
          > z tym sprzedaż wzrosła o 15 procent, do 322 miliardów euro."

          >
          > Czesc produkcji jest w Chinach a produkcja w Wolfsburgu staje sie zbyt droga.
          >
          Wszyscy liczyli,szczegolnie europejscy konkurenci z Zabostanu i Makaronii ze VW kleknie.No niestety sie nie udalo,VW dalej druga najpotezniejsza firma samochodowa Swiata.
          Ze wzgledu na durne zielone przepisy Brukseli przemysl samochodowy w Europie cierpi.Byla to branza przemyslowa,gdzie pracownicy cieszyli sie bardzo dobrymi warunkami pracy i placy.Kiedyś Niemcy produkowali ponad 6 mln samochodow osobowych,dzis nieco ponad 4 mln.To i tak 4 razy więcej niz u Żabojada.
          • polski_francuz Upadek symbolu 03.09.24, 15:22
            petronelabaran napisał:


            " Wszyscy liczyli,szczegolnie europejscy konkurenci z Francji i Wloch ze VW kleknie.No niestety sie nie udalo, VW dalej druga najpotezniejsza firma samochodowa Swiata."


            Wow, coz mozna dodac? Chyba ze katolicy sie wciaz nie daja i nie dadza protestantom:)

            "Ze wzgledu na durne zielone przepisy Brukseli przemysl samochodowy w Europie cierpi. Byla to branza przemyslowa, gdzie pracownicy cieszyli sie bardzo dobrymi warunkami pracy i placy. Kiedyś Niemcy produkowali ponad 6 mln samochodow osobowych,dzis nieco ponad 4 mln.To i tak 4 razy więcej niz u Żabojada."


            Nu Pietia, to u was Zieloni maja was wicekanclerza odpowiedzialnego za ekonomie. Zale mozesz i powinienes wylewac na niemieckich wyborcow. Jorl nadaje sie na cel atakow, tym bardziej ze nie uzywa samochodu osobowego:) Albo vermieter, ktory emeryture wudaje na wodke zamiast na samochod niemieckiej produkcji:)

            A odrzucajac zarty na bok, to samochod zmienil swoja pozycje na oltarzu pozadan klientow. Kiedys byl marzeniem mlodych i symbolem przejscia do wyzszej klasy socjalne. Teraz juz nie...

            PF
            • szwampuch58 Re: Upadek symbolu 03.09.24, 15:41
              Pieprzysz farmazony ulanek,auto a po twojemu samochod pozostaje synonimem bogactwa nad Wisla ,dlatego Polska jest liderem sprowadzania starych rzechow z Niemiec i USA
              • szwampuch58 Re: Upadek symbolu 03.09.24, 15:47
                www.money.pl/gospodarka/do-polski-wjezdzaja-coraz-starsze-pojazdy-oto-najnowsze-dane-6864067335170752a.html
              • polski_francuz Dla polskojezycznych 03.09.24, 15:51
                szwampuch58 napisał:

                " Pieprzysz farmazony ulanek,auto a po twojemu samochod pozostaje synonimem bogactwa nad Wisla, dlatego Polska jest liderem sprowadzania starych rzechow z Niemiec i USA"


                Gazeta podjela temat, ktory podnioslem tego ranka i pisze o sytuacji VW. Coz mozna dodac? Chyba, ze gdanski Lechu sie troche nudzi i moglby pomoc niemieckim zwiazkom zawodowym...:)

                PF
                • szwampuch58 Re: Dla polskojezycznych 03.09.24, 16:03
                  Lech elektryk sie obrazil na Polakow
            • petronelabaran Re: Upadek symbolu 03.09.24, 18:10
              Kto kupuje drogie niemieckie samochody?Bogate Żabojady,Makaroniarze,Polacy.Niemcy to wiedza dlatego te samochody produkuja.
              • polski_francuz Re: Upadek symbolu 03.09.24, 19:06
                petronelabaran napisał:

                " Kto kupuje drogie niemieckie samochody?Bogate Żabojady, Makaroniarze, Polacy.Niemcy to wiedza dlatego te samochody produkuja."


                "Drogi niemiecki samochod" to Mercedes czy BMW a nie Volkswagen.

                PF
                • petronelabaran Re: Upadek symbolu 03.09.24, 19:10
                  Może kiedyś VW nie był drogi.Dzisiaj VW jest drogi,dla Żabojada czy Makaroniarza albo Hiszpana to symbol statusu.
            • krabat01 [...] 04.09.24, 14:10
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
              • polski_francuz Piszesz prawde? 04.09.24, 14:25
                krabat01 napisał(a):

                " polski_francuz napisał: Nu Pietia, to u was Zieloni maja was wicekanclerza, odpowiedzialnego za ekonomie.

                Klamiesz

                Umiesz czytac w jezykach obcych? To kliknij w niebieskie literki.


                " Forumowa Gnida. - Ma pretensje, ze niektorzy nazywaja rzeczy po imieniu"


                Kazdy ma prawo do swojej opinii. Ale publicznie powinno sie te opinie przedstawaiac w kulturalny sposob. Panial Sierioza?

                PF
    • jorl11 Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 03.09.24, 19:45
      felusiak1 napisał:

      > Biurokracja wymyśla normy z sufitu. Te normy sa fizycznie nieosiagalne.
      > Inżynieria wymysla jak te normy obejść. Ma dwie możliwości. Obejść normy albo z
      > aprzestać produkcji.
      > Zachodni swiat zachorował na głupotę. Na to nie ma lekarstwa. Tylko czas pozwal
      > a wyzdrowieć. To pewnie zabierze jeszcze z 10 lat i dopiero wtedy choroba ustap
      > i.


      Cos sie Tobie watki pomylily f1 mysle. Bo chodzi zapewne o watek PFa o VW i diezlach.

      A wiec ten VW diesel. Ten silnik, wtedy nowy z VW byl najlepszy na Swiecie aby te normy spelniac. Ale jak juz wprowadzali do produkcji to sie okazalo ze nie da seryjne zawsze dla wszystkich ekzemplarzy je utrzymac. A wiec uznano nie mozemy miliardow wywalic w bloto, silnik i tak jest najlepszy z mozliwych a wiec zmienimy testowanie aby je sprzedawac.
      Ale drogi f1 te normy wymyslila twoja amerykanska biurokracja. I nie tak sobie a z politycznego zadania. Bo disle w USA amerykanskie firmy nie potrafily dobrze robic wiec aby zablokowac niemieckie ustanowiono tak wysrubowane normy aby nie bylo mozliwe taki zrobic.

      I to wlasnie byla przyczyna tego problemu, ochrona Twojego ameryknskiego rynku przed konkurencja.
      • malkontent6 Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 03.09.24, 19:58
        jorl11 napisał:

        > Ale jak juz wprowadzali do produkcji to sie okazalo ze nie d
        > a seryjne zawsze dla wszystkich ekzemplarzy je utrzymac.

        I zaczęli oszukiwać...

        > I to wlasnie byla przyczyna tego problemu, ochrona Twojego ameryknskiego rynku przed konkurencja.

        Jorl, niemieckie Diesle na rynku amerykańskim to malutki margines. Generalnie Amerykanie nie kupują osobowych Diesli.
        • jorl11 Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 03.09.24, 20:00
          malkontent6 napisał:

          przed konkurencja.
          >
          > Jorl, niemieckie Diesle na rynku amerykańskim to malutki margines. Generalnie
          > Amerykanie nie kupują osobowych Diesli.

          Pizdzisz, cala afera z dislami VW powstala w USA. I tylko o to chodzi
          • malkontent6 Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 03.09.24, 20:51
            jorl11 napisał:

            > Pizdzisz, cala afera z dislami VW powstala w USA. I tylko o to chodzi

            No właśnie, tylko Amerykanie zadbali o ukaranie oszustów.
        • petronelabaran Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 03.09.24, 20:14
          malkontent6 napisał:

          > jorl11 napisał:
          >
          > > Ale jak juz wprowadzali do produkcji to sie okazalo ze nie d
          > > a seryjne zawsze dla wszystkich ekzemplarzy je utrzymac.
          >
          > I zaczęli oszukiwać...
          >
          > > I to wlasnie byla przyczyna tego problemu, ochrona Twojego ameryknskiego
          > rynku przed konkurencja.
          >
          > Jorl, niemieckie Diesle na rynku amerykańskim to malutki margines. Generalnie
          > Amerykanie nie kupują osobowych Diesli.

          Dla USA VW to margines ale jak VW wszystkie te marginesy wiezmie do kupy to wyjdzie tego ponad 9 mln samochodow.
          Najwiekszy numer dla mnie to fakt,ze Niemcy produkuja ciezkie ciezarowki w USA:
          en.wikipedia.org/wiki/Daimler_Truck
          Ze nie jest na odwrot?
          • malkontent6 Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 03.09.24, 20:49
            petronelabaran napisał:

            > Najwiekszy numer dla mnie to fakt,ze Niemcy produkuja ciezkie ciezarowki w USA:
            > en.wikipedia.org/wiki/Daimler_Truck
            > Ze nie jest na odwrot?

            Tak już jest na tym świecie. Niemcy produkują ciężarówki w USA a Amerykanie samochody osobowe w Niemczech - Ford i GM (Opel).
      • felusiak1 Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 03.09.24, 21:03
        Nie wiem jakim cudem mój wpis znalazł sie w innym watku.

        Tak, te normy wymyslila i nadal wymysla moja amerykańska biurokracja.
        Te normy nie maja nic wspolnego z konkurencją. Na amerykańskim rynku praktycznie nie ma samochodow osobowych z dieslami. Nikt tego nie kupuje. Ponadto ropa jest dużo droższa od zwykłaj benzyny.

        W USA chcieli pieniedzy, ktore Volkswagen zaplacił. W Niemczech chcą skuć w kajdany i wtrącić do lochu.
        Kto ucierpiał na fałszywych wynikach testów? Konsument? nie. Ucierpiał biurokratyczny zapis w ksiedze.
        My, najlepsi na swiecie biurokraci stworzylismy przepis ochraniajacy Matkę Ziemię a wy wstretni kapitalisci nie tańczycie do naszej melodii? Płacić mi tu. My tu jesteśmy od wymierzania kar.
        • polski_francuz Pieniadze, prawo i... 03.09.24, 22:32
          felusiak1 napisał:


          " W USA chcieli pieniedzy, ktore Volkswagen zaplacił. W Niemczech chcą skuć w kajdany i wtrącić do lochu. Kto ucierpiał na fałszywych wynikach testów? Konsument? nie. Ucierpiał biurokratyczny zapis w ksiedze."

          Zapomniales o przyszlych pokoleniach, ktore bede mogly (albo i nie) zyc na naszej Ziemi. Nie jestem w stanie ocenic na ile wyziewy tlenkow azotu z motorow dieslowych szkodza rownowadze klimatycznej ale moze szkodza. I to warto wziac pod uwage.

          PF
          • boomerang Re: Pieniadze, prawo i... 03.09.24, 23:39
            Tlenki azotu nie szkodzą równowadze klimatycznej. Są trujące dla człowieka, ale nie wszystkie i nie tak bardzo jak tlenek węgla. Podtlenek azotu, gaz rozweselający, legalnie stosują w medycynie.
          • petronelabaran Re: Pieniadze, prawo i... 03.09.24, 23:44
            polski_francuz napisał:

            > felusiak1 napisał:
            >
            >
            > " W USA chcieli pieniedzy, ktore Volkswagen zaplacił. W Niemczech chcą skuć
            > w kajdany i wtrącić do lochu. Kto ucierpiał na fałszywych wynikach testów? Kons
            > ument? nie. Ucierpiał biurokratyczny zapis w ksiedze."

            >
            > Zapomniales o przyszlych pokoleniach, ktore bede mogly (albo i nie) zyc na nasz
            > ej Ziemi. Nie jestem w stanie ocenic na ile wyziewy tlenkow azotu z motorow die
            > slowych szkodza rownowadze klimatycznej ale moze szkodza. I to warto wziac pod
            > uwage.
            >
            > PF
            Czy jest to racjonalne ze VW i reszta to samo bedzie produkowac ale w Indiach i Wietnamie?
            Wiec z twoimi tlenkami azotu sam zrobiłeś sie błaznem.
            • polski_francuz Re: Pieniadze, prawo i... 04.09.24, 09:15
              petronelabaran napisał:


              " Czy jest to racjonalne ze VW i reszta to samo bedzie produkowac ale w Indiach i Wietnamie? Wiec z twoimi tlenkami azotu sam zrobiłeś sie błaznem."

              Pietia, Pietia wyziewy gazowe sa problemem wszedzie. Jak jest problem to sie dyskutuje. Jesli mowimy o dyskusji, to naucz sie rozmawiac bez wyzwisk czy krajow czy rozmowcow. I wrocmy to twego argumentu o produkcji w Azji.

              VW chcial eksportowac do Azji i dlatego tam powstaly fabryki. Dlaczego? By uniknac drogiego transportu przez kanal Sueski czy wokol Afryki. Czy Azjaci nie odczuwaja wyziewow gazowych? Odczuwaja, ale chca zarobic pieniadze. Wielu z nich emigruje do Stanow czy do Europy, jak Slazacy do Niemiec. Ale wielu zostaje i szuka pracy na miejscu.

              Powoli, powoli i do nich dojda starania o lepsza jakosc powietrze i o brak wyziewow. Jedna juz maja: rozmawiaja z szacunkiem z innymi w odroznieniu od wielu forumowiczow...

              PF
              • vermieter Re: Pieniadze, prawo i... 04.09.24, 16:16
                polski_francuz napisał:


                >
                > VW chcial eksportowac do Azji i dlatego tam powstaly fabryki. Dlaczego? By unik
                > nac drogiego transportu przez kanal Sueski czy wokol Afryki.


                Bzdury, stupid!

                www.volkswagen-newsroom.com/de/volkswagen-group-china-5897
          • felusiak1 Re: Pieniadze, prawo i... 04.09.24, 00:09
            Nie martw się wyziewami. Za 100 lat bedzie nas mniej niż dzisiaj a za 200 lat jak zostanie połowa to bedzie dobrze.
            W Afryce rodzi się duzo dzieci ale trend jest spadkowy Kazdego roku spada. W Indiach stoi na zero a w krajach rozwinietych spada i to szybko. Najszybciej w Chinach.
            Popatrz na Polske. Za Gierka w 1979 rodzilo się 675 tys dzieci. Dzisiaj jest z tego zostalo 619 tys. Minus 8%. Dzisiaj rodzi się 300 tys a to oznacza, że w 2069 bedzie w Polsce 275 tys 45-cio latków. To o ponad połowa mniej niż dzisiaj. To co się martwisz wyziewami? Bedzie mniej samochodow, mniej fabryk, mniej krow itd.
            • petronelabaran Re: Pieniadze, prawo i... 04.09.24, 00:17
              felusiak1 napisał:

              > Nie martw się wyziewami. Za 100 lat bedzie nas mniej niż dzisiaj a za 200 lat j
              > ak zostanie połowa to bedzie dobrze.
              > W Afryce rodzi się duzo dzieci ale trend jest spadkowy Kazdego roku spada. W In
              > diach stoi na zero a w krajach rozwinietych spada i to szybko. Najszybciej w Ch
              > inach.
              > Popatrz na Polske. Za Gierka w 1979 rodzilo się 675 tys dzieci. Dzisiaj jest z
              > tego zostalo 619 tys. Minus 8%. Dzisiaj rodzi się 300 tys a to oznacza, że w 20
              > 69 bedzie w Polsce 275 tys 45-cio latków. To o ponad połowa mniej niż dzisiaj.
              > To co się martwisz wyziewami? Bedzie mniej samochodow, mniej fabryk, mniej krow
              > itd.
              >
              W 1990 w Niemczech zylo 79 mln ludzi a teraz 85 mln.Jak popatrze na dzieci w przedszkolu to za 20 lat w Niemczech bedzie zylo 100 mln ludzi.Oni mnoza sie jak kroliki.
              • felusiak1 Re: Pieniadze, prawo i... 04.09.24, 18:16
                Zajrzałem do Statistisches Bundesamt. Za 20 lat bedzie tyle samo.
            • jorl11 Re: Pieniadze, prawo i... 04.09.24, 18:39
              felusiak1 napisał:

              > Nie martw się wyziewami. Za 100 lat bedzie nas mniej niż dzisiaj a za 200 lat j
              > ak zostanie połowa to bedzie dobrze.
              > W Afryce rodzi się duzo dzieci ale trend jest spadkowy Kazdego roku spada. W In
              > diach stoi na zero a w krajach rozwinietych spada i to szybko. Najszybciej w Ch
              > inach.
              > Popatrz na Polske. Za Gierka w 1979 rodzilo się 675 tys dzieci. Dzisiaj jest z
              > tego zostalo 619 tys. Minus 8%. Dzisiaj rodzi się 300 tys a to oznacza, że w 20
              > 69 bedzie w Polsce 275 tys 45-cio latków. To o ponad połowa mniej niż dzisiaj.
              > To co się martwisz wyziewami? Bedzie mniej samochodow, mniej fabryk, mniej krow

              Korea Pd ma najnizsza liczbe dzieci na jedna kobiete, nie Chiny
    • petronelabaran Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 04.09.24, 00:06
      Co teraz będzie z VW,uwielbianym przez francuskich sredniozamorznych?
      Francuska lewica chce odsunąć Macrona od władzy. Złożono specjalny wniosek. "To polityczna odpowiedź"
      • polski_francuz Temat na inne opowiadanie 04.09.24, 09:22
        petronelabaran napisał:

        "Co teraz będzie z VW,uwielbianym przez francuskich sredniozamorznych? Francuska lewica chce odsunąć Macrona od władzy. Złożono specjalny wniosek. "To polityczna odpowiedź"


        Sredniozamorzni to pewnie ci z zyjacy za morzami. Ci sa dosc zadowolenie z przynaleznosci do Francji. Dosc podobie dlo Slazakow czy Poznaniakow zadowolonych ze mogli kiedys zyc pod niemieckim butem. I ze teraz moga udawac Niemcow:)

        Co naszego prezydenta to temat na inny watek. Niezbyt przyjemny, przyznaje...😟

        PF
    • petronelabaran Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 04.09.24, 00:29
      Związki zawodowe kontra władze Volkswagena. Związkowcy zapowiadają ostrą walkę, by przeciwstawić się planom zamknięcia dwóch zakładów Volkswagena w Niemczech. Utrata miejsc pracy w Niemczech może oznaczać przykre konsekwencje dla dostawców. A tych w Polsce nie brakuje.
      moto.pl/MotoPL/7,175394,31274518,ta-decyzja-wstrzasnie-nie-tylko-niemcami-volkswagen-planuje.html#do_w=253&do_v=997&do_st=RS&do_sid=1459&do_a=1459&s=BoxMotImg1&do_upid=997_ti&do_utid=31274518&do_uvid=1725361434124
      Znajac Polakow to sie ciesza jak Kargul i Pawlak z Samych Swoich.My Polacy starcimy ale oni Niemcy straca wiecej...he,he...
      • polski_francuz It's economy, stupid 04.09.24, 09:26
        petronelabaran napisał:

        " Związki zawodowe kontra władze Volkswagena. Związkowcy zapowiadają ostrą walkę, by przeciwstawić się planom zamknięcia dwóch zakładów Volkswagena w Niemczech. Utrata miejsc pracy w Niemczech może oznaczać przykre konsekwencje dla dostawców. A tych w Polsce nie brakuje."

        Nu Pietia, wolna bardzo wolno ale zaczynasz rozumiec o co biega. Ekonomia jest polaczeniem wielu naczyn i problemy w Wolfsburgu sa tez problemamu w Toruniu i na Podlasiu. I zamast wrzeszczec o "srodmorzu" warto sie zastanowic jak tych problemow uniknac...

        PF
        • krabat01 Re: It's economy, stupid 04.09.24, 23:59
          polski_francuz napisał:


          > Nu Pietia,

          Czemu arogancie innych obrazasz

          >wolna bardzo wolno ale zaczynasz rozumiec o
          > co biega. Ekonomia jest polaczeniem wielu naczyn i problemy w Wolfsburgu sa tez problemamu w Toruniu i
          > na Podlasiu. I zamast wrzeszczec o "srodmorzu" warto sie zastanowic jak tych problemow uniknac...

          Bicie piany. Zastanawiaj sie , poki co spadaj z tymi swoimi infantylnymi uwagami
    • polski_francuz Gospodarka vs. ekonomia - this is the question 04.09.24, 16:22
      krabat01 napisał(a):


      " Od finansow, ekonomii Niemiec jest inny Minister, a od spraw gospodarki i ochrony klimatu inny .. " .

      Ponizej jest foto Roberta Habecka, wicekanclerza i ministra ekonomii i klimatu od 2021 roku. Ucz sie Wanka, nigdy nie jest na to zbyt pozno.


      PF


      • szwampuch58 Re: Gospodarka vs. ekonomia - this is the questio 04.09.24, 17:12
        Nie ma ministerstwa ekonomi palancie,ten autor ksiazeczek dla dzieci jest ministrem gospodarki
        • vermieter Re: Gospodarka vs. ekonomia - this is the questio 04.09.24, 19:20
          szwampuch58 napisał:

          > Nie ma ministerstwa ekonomi palancie,ten autor ksiazeczek dla dzieci jest minis
          > trem gospodarki
          >

          Dla palanta "ministre de l'économie" to minister ekonomii a nie gospodarki i już, nieznajomość języków, brak wykształcenia i stąd te bzdury, którymi nas raczy na forum. Nie wie, że nie tłumaczy się dosłownie, tylko znajduje odpowiedniki w języku docelowym, a to wymaga już znajomości dwóch systemów.
          • szwampuch58 Re: Gospodarka vs. ekonomia - this is the questio 04.09.24, 19:31
            Dyc to absolwent z dyplomem niemieckiej uczelni,buhahaha
            Jedyne co umie ulanek nadwislanski to bic piane
            • krabat01 Re: Gospodarka vs. ekonomia - this is the questio 04.09.24, 20:07
              Pisalem wyzej o tym , ze klamie. Palant zrobil wklejke hahaha. Frustrat, gebuje o Niemczech,- wykopali go stamtad w d. Poznali sie szybko na wybitnym specjaliscie .
    • szwampuch58 Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 04.09.24, 22:02
      Palant robi propagande antyniemiecka tu od dawna,to nacjonalistyczny smiec polski
      • vermieter Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 05.09.24, 09:17
        szwampuch58 napisał:

        > Palant robi propagande antyniemiecka tu od dawna,to nacjonalistyczny smiec pols
        > ki
        >

        z Polską nie ma nic wspólnego, za to gdy tylko wspomnę, że jest azjatą, to dostaje białej gorączki; uderz w stół to nożyce się odezwą
    • polski_francuz Zwiazkowcy sa przeciw 04.09.24, 22:20
      polski_francuz napisał:

      " VW ma klopoty ze sprzedaza samochodow, traci pieniadze i rozwaza zamkniecie fabryk w Niemczech."

      Zwiazkowcy sa przeciwni zamykaniu zakladow VW. Szykuja sie strajki. Rzad rozwaza pomoc finansowa.

      PF

      • vermieter Re: Zwiazkowcy sa przeciw 05.09.24, 00:24
        polski_francuz napisał:

        Rzad rozwaza pomoc finansowa.
        >

        nie zmyślaj palancie, kanclerz jednoznacznie powiedział, że będzie się przyglądał, ale że to jest sprawa wewnętrzna koncernu i rząd nie będzie się wtrącał
    • 1.melord Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 04.09.24, 22:31
      Niepokojace czasy dla polskich marek samochodow jak VW,Opel,Fiat i podobne.
      Polska jest/byla? ponoc jedym z wiekszych eksporterow samochodow w EU (5 % wkladu-skladanie)
      Sankcje zaczely dzialac i sypia sie art. odwracajace kota ogonem.
      Z Chinczykami nie maja szans rywalizowac,produkuja naprawde dobre samochody i o 1/3 tansze
      • krabat01 Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 04.09.24, 23:52
        1.melord napisał(a):

        > Z Chinczykami nie maja szans rywalizowac,produkuja naprawde dobre samochody i o
        > 1/3 tansze

        Probuja rywalizowac, co dalej , czas pokaze. VW planuje budowe fabryk samochodow w Chinach, takze otwierac biura Konstrukcyjne w Chinach
        Chca sie podpiac pod chinskiego potentata , - wspolna, produkcja akumulatorow.

        • vermieter Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 05.09.24, 00:17
          krabat01 napisał(a):

          VW planuje budowe fabryk samochodow w Chinach, takze otwierac biura Konstrukcyjne w Chinach


          co to za sensacje? przecież VW siedzi w Chinach od 40 lat:

          www.volkswagen-newsroom.com/de/volkswagen-group-china-5897
          • krabat01 Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 05.09.24, 12:51
            vermieter napisał(a):

            > krabat01 napisał(a):
            >
            > VW planuje budowe fabryk samochodow w Chinach, takze otwierac biura Konstrukcy
            > jne w Chinach
            >
            >
            > co to za sensacje? przecież VW siedzi w Chinach od 40 lat:

            O tym wie kazde dziecko, wyraznie pisze o budowie kolejnych fabryk
            • vermieter Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 05.09.24, 14:50
              krabat01 napisał(a):


              > O tym wie kazde dziecko, wyraznie pisze o budowie kolejnych fabryk


              Volkswagen Wolfsburg będzie budował nowe fabryki pod nosem VW Group China? Niewiarygodne. Chińczycy pozwolą?
              • szwampuch58 Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 05.09.24, 16:46
                Najpier palant kresowy teraz Chiny a kiedy komentarz w sprawie ministra gospodarki Niemiec?
                Bo o tym ze zna sie na gospodarce jak pierwotniak na szachach nie ma watpliwosci
              • krabat01 Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 05.09.24, 23:24
                Joint Venture , Partner chinski.
                VW chce do 2030 r wypuscic 30 nowych modeli, tylko elektryki .
                Haslo - " Wiecej w Chinach , dla Chin "
                Pozespoly aut, biura konstukcyjne - chinska kooperacja. I takie tam.
                VW prze na ten rynek pelna para, nie ma wyjscia, by nie zniknal z tamtejszego rynku..
                • vermieter Re: Zimowy wiatr wieje na Volkswagena 05.09.24, 23:50
                  krabat01 napisał(a):

                  > Joint Venture , Partner chinski.
                  > VW chce do 2030 r wypuscic 30 nowych modeli, tylko elektryki .
                  > Haslo - " Wiecej w Chinach , dla Chin "
                  > Pozespoly aut, biura konstukcyjne - chinska kooperacja. I takie tam.
                  > VW prze na ten rynek pelna para, nie ma wyjscia, by nie zniknal z tamtejszego r
                  > ynku..


                  otwórz link, który zamieściłem dotyczący VW Group China, to nie będziesz musiał pisać "I takie tam"
      • polski_francuz Trudno walczyc 05.09.24, 09:19
        1.melord napisał(a):


        " Polska jest/byla? ponoc jedym z wiekszych eksporterow samochodow w EU (5 % wkladu-skladanie). Sankcje zaczely dzialac i sypia sie art. odwracajace kota ogonem. Z Chinczykami nie maja szans rywalizowac,produkuja naprawde dobre samochody i o 1/3 tansze"

        Z Chinami trudno, bardzo trudno walczyc. Dlaczego? Bo panstwo decyduje o rozwoju takiej czy innej produkcji. I rpdukcja i ceny samochodow o napedzie elektrycznym wynikaja wlasnie z decyzji panstwa. A ekonomia czy gospodarka (jak kto woli) nie graja w tej decyzji duzej roli. Chodzi bowiem o strategie przyszlosci. Jak sie Europa broni przeciw chinskim samochodom elektrycznym? Ano, bardzo wysokimi clami. Tyle, ze cla dotycza takze samochodow takich jak wlasnie VW, produkowanymi w Chinach. A wiec strategia daje d... Albo, moze jakos trzebaby myslec europejsko a nie kazdy o sobie.

        PF
        • boomerang Re: Trudno walczyc 06.09.24, 00:09
          Chińskim "elektrykom" bardzo pomógł Warren Buffett. Zainwestował w BYD kiedy jeszcze mało było o nich słychać. Nigdy nie zainwestował w Teslę, pomimo że jest znany z patriotyzmu.
          • polski_francuz Nos do interesow 06.09.24, 09:55
            boomerang napisał:

            " Chińskim "elektrykom" bardzo pomógł Warren Buffett. Zainwestował w BYD kiedy jeszcze mało było o nich słychać. Nigdy nie zainwestował w Teslę, pomimo że jest znany z patriotyzmu."

            Buffett mial i ma "nosa" do interesow. I "elektryki" sa wlasnie dobrym interesem. I wlasnie na tym padli zarzadzajacy VW. Nie chcieli czy nie potrafili pojsc z duchem czasu. Za duzo ryzyko, za duzo roboty czy wiara, ze samochody spalinowe maja duza przyszlosc. I za takie bledy sie placi.

            PF

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka