Dodaj do ulubionych

Pijane "drużyny świętego Mikołaja" w Czechach

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.04, 15:54
tiaa... zawsze twierdziłam, że obleśnego starca z przylepioną broda można się
tylko bać... diabeł przy nim to przyjemne storzenie ;)
Obserwuj wątek
    • Gość: gosc "Od kilku lat izby wytrzeźwień" IP: *.icpnet.pl 04.12.04, 16:08
      Myslalem, ze izby wytrzezwien w UE istnieja tylko w Polsce.
      • Gość: Paweł SLD - owska wersja Państwa Prawa IP: *.golebia.clarus.com.pl 05.12.04, 11:38
        SLD-owska wersja państwa prawa.
        19 stycznia 05 r. w Sądzie Okręgowym w Krakowie o godz. 9 sala 615
        paw. K odbędzie się rozprawa przeciwko Policji.
        Przesłuchiwany będzie p. Wacław Orlicki z-ca Komendanta Miejskiego Policji
        w Krakowie.
        Czy na Radziwiłłowskiej działał gang w policyjnych mundurach, za pomocą
        policyjnego kapusia Tomasza M. pseudonim Abdul , sterujący złodziejami ?
        Czy inspiratorem podpalenia mieszkania , w budynku pełnym ludzi był oficer
        prowadzący policyjnego kapusia Tomasza M. pseudonim Abdul?
        Kto mataczył w śledztwie w sprawie próby zabójstwa , kto nakłaniał policjantów
        L i M do składania fałszywych zeznań?( zeznania sprzeczne z treścią notatki
        urzędowej sporządzonej bezpośrednio po zajściu ).
        Kto z Komisariatu na Szerokiej skradł doniesienie o przestępstwie - próbie
        zabójstwa?
        Kto sprawił , że Komenda Główna Policji w sprawie zniknięcia pisma '' rżnęła
        głupa'' , zamiast wyjaśnić sprawę?
        Czy wyjaśnienie tej sprawy leży w przekonaniu : teraz Policją w Polsce rządzą
        nasi.
        Sąd Okręgowy nie podjął jeszcze kluczowej dla wydania uczciwego wyroku ,decyzji
        o odtajnieniu informacji dotyczącyh tajnej współpracy Tomasza M. pseudonim
        Abdul z policją.
        Do Prokuratury trafiły przesłane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Sądy
        Okręgowy i Rejonowy materiały dotyczące składania fałszywych zeznań , przez
        kapusia Tomasza M. pseudonim Abdul , przed Sądem Okręgowym w Krakowie.
        Dotychczas brak jest sygnałów by Prokuratura wszczęła w tej sprawie
        postępowanie.
        Tomasz M. prawdopodobnie występuje jako świadek incognito w sprawach gangów
        Pyzy i Marchewy.
        www.pawelwitkowski.prv.pl
        www.policjainaczej.prv.pl
    • Gość: Travel Buahahahahaha:) IP: *.amwaw.edu.pl / *.amwaw.edu.pl 04.12.04, 16:10
      A u nas częstują ludzie ksiedzia, który chodzi "po kolędzie", ale jakoś nie
      słyszano i ekscesach, jak tez "izby wytrzezwień" nie notują...

      Mikołajowie i diabły - wiecej asertywności!
    • elfhelm hahahahahahah 04.12.04, 16:58
      ale beka :P
    • Gość: spadający miller potwierdzają się słowa Marksa IP: *.jjs.pl 04.12.04, 17:08
      że instytucja drużyn to zalążek komunistycznego społeczeństwa!
      • Gość: faszysta Re: potwierdzają się słowa Marksa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.04, 18:39
        niech zje hitler a ty masz racje marks oki a stalin i lenin ble
    • Gość: Alfred Dobra tradycja Szwejkow az od XIII wieku. A co z IP: *.detroit-19rh16rt-20rh15rt.mi.dial-access.att.net 04.12.04, 17:20
      polskimi tradycjami z XIII wieku? Ja lubie Czechow i zawsze denerwowalo mnie
      nazywanie ich Pepikami. Piwo maja najlepsze na swiecie; jak wedruje sie od domu
      do domu to mozna sie spic jak bak.
    • Gość: mee... ...A W POLSCE...W GDANSKU IP: *.avenel01.nj.comcast.net 04.12.04, 17:32
      PRZYBYŁA ŚWIĘTA ŁUCJA


      Ze szwedzkiego Kalmaru przybyła do Gdańska święta Łucja, zwiastując nadchodzący
      czas Bożego Narodzenia. Łucja, w białej szacie i koronie z płonącymi
      świeczkami, przewodząc orszakowi młodych dziewcząt, pojawiła się też w gdańskim
      Urzędzie Miejskim.


      Pochodowi orszaku towarzyszyły kolędy i podniosła atmosfera, a przebywający w
      magistracie klienci, z zainteresowaniem i sympatią odebrali wizytę szwedzkiej
      świętej.
      Orszak Świętej Łucji przyjeżdża regularnie do Gdańska z zaprzyjaźnionego
      Kalmaru, siostrzanego miasta Gdańska. Pierwsza wizyta miała miejsce w 1992
      roku. W skład orszaku wchodzą finalistki wyborów miss Łucji w Kalmarze.
      Zwyciężczyni tego konkursu to właśnie Święta Łucja, którą w tym roku jest
      Emelie Alrikson.

      Święto Łucji:
      Szwedzi obchodzą święto Łucji 13 grudnia. Zgodnie z wielowiekową tradycją tego
      dnia w całej Szwecji szkoły, szpitale, domy starców i miejsca pracy odwiedza
      wczesnym rankiem magicznie mieniący się orszak świętej Łucji. Święto obchodzone
      jest na parę sposobów. Pierwszy - to szczebel oficjalny. Lokalne gazety
      ogłaszają wybory miejscowej Łucji. Publikowane są zdjęcia kandydatek, a
      największe szanse mają długowłose blondynki. Zwyciężczyni prowadzi później
      pochód, który przechodzi ulicami miasta. Łucja pojawia się także m.in. w
      szkołach i szpitalach. Towarzyszą jej druhny, również wyłonione w konkursie.
      Dziewczęta śpiewają tradycyjną piosenkę o Łucji. Drugi sposób świętowania jest
      mniej oficjalny. W szkołach, pubach i domach parafialnych częstuje się gości
      kawą i lussekatter - pieczonymi specjalnie na tę okazję pszennymi bułeczkami z
      szafranem. Święto Łucji obchodzi się także w rodzinnym gronie. Matki lub
      starsze rodzeństwo wstają wcześnie rano i przygotowują kawę z ciastkami. Potem
      najmłodsza w rodzinie kobietalub dziewczyna wciela się w postać świętej i budzi
      ojca pieśnią "Santa Lucia".

      Zwyczaj obchodzenia święta Łucji stał się powszechny w całej Szwecji pod koniec
      XIX wieku. Pierwszy pochód zorganizowano w Sztokholmie w 1927 roku.




      • Gość: Travel Czy po uroczystościach szwedzcy goscie... IP: *.amwaw.edu.pl / *.amwaw.edu.pl 04.12.04, 19:59
        ...zostali chociaż ugoszczeni i zapewniono im wystarczającą ilość Wody
        Ognistej, bo kto, jak kto, ale Oni to uwielbiają wypić:)

        Zwłaszcza w piątki, po pracy, a jeszcze przed przyjściem do domu...

        Na pewno są w tym lepsi od nas i od Czechów.
    • Gość: się rodzą teraz! Co z tymi dziećmi?! Same WYMOCZKI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.04, 18:17
      ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ah ah ah aha h ahaha ha ha haa
    • Gość: Holik@hopsex.net Re: Pijane "drużyny świętego Mikołaja" w Czechach IP: *.dizinc.com 05.12.04, 00:19
      To Polacy zatrudnieni... u sasiadów.
    • Gość: maruda Re: Pijane "drużyny świętego Mikołaja" w Czechach IP: *.gdynia.mm.pl 05.12.04, 02:07


      W większości domów, które odwiedzają z prezentami św. Mikołaj, diabeł (czert) i
      anioł, orszak podejmuje się także tradycyjnym kieliszkiem. Od kilku lat izby
      wytrzeźwień notują gwałtowny wzrost pacjentów, którzy w stanie ciężkiego
      upojenia alkoholowego przywożeni są wprost z ulicy, w typowych dla mikołajkowych
      wieczorów strojach.

      ******************************

      Najważniejsze, że tradycja powraca. Przy intensywnym krzewieniu ludowych
      zwyczajów wypadki mają się prawo zdarzać. I władza oraz media nie powinny ich
      zniechęcać.

    • Gość: Paliwo Rakietowe Re: Pijane "drużyny świętego Mikołaja" w Czechach IP: *.abhsia.telus.net 05.12.04, 09:48
      Bezwzglednie diablom powinno sie podawac wode swiecona, albo Pania Twardowska.
      dawanie diablom wodki to tak samo jak dolewanie benzyny do ognia.
      Dziwne ze Czesi nie wpadli na taki pomysl i nie zaimportowali do pomocy Pania
      Twardowska i tysiace litrow Swieconej Wody z Polski. Uwazam ze przywodcy
      Narodow Polskiego i Czeskiego powinni zareagowac w tej sprawie z pelna Sila
      Dzialania. Jan Bzykus-Piwko
      • Gość: greg Re: Pijane "drużyny świętego Mikołaja" w Czechach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.04, 10:35
        a ja zapraszam braci słowian z Pijanymi "drużynami świętego Mikołaja" he he do
        Polski
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka