Gość: efka_2 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.04, 15:54 tiaa... zawsze twierdziłam, że obleśnego starca z przylepioną broda można się tylko bać... diabeł przy nim to przyjemne storzenie ;) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: gosc "Od kilku lat izby wytrzeźwień" IP: *.icpnet.pl 04.12.04, 16:08 Myslalem, ze izby wytrzezwien w UE istnieja tylko w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł SLD - owska wersja Państwa Prawa IP: *.golebia.clarus.com.pl 05.12.04, 11:38 SLD-owska wersja państwa prawa. 19 stycznia 05 r. w Sądzie Okręgowym w Krakowie o godz. 9 sala 615 paw. K odbędzie się rozprawa przeciwko Policji. Przesłuchiwany będzie p. Wacław Orlicki z-ca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. Czy na Radziwiłłowskiej działał gang w policyjnych mundurach, za pomocą policyjnego kapusia Tomasza M. pseudonim Abdul , sterujący złodziejami ? Czy inspiratorem podpalenia mieszkania , w budynku pełnym ludzi był oficer prowadzący policyjnego kapusia Tomasza M. pseudonim Abdul? Kto mataczył w śledztwie w sprawie próby zabójstwa , kto nakłaniał policjantów L i M do składania fałszywych zeznań?( zeznania sprzeczne z treścią notatki urzędowej sporządzonej bezpośrednio po zajściu ). Kto z Komisariatu na Szerokiej skradł doniesienie o przestępstwie - próbie zabójstwa? Kto sprawił , że Komenda Główna Policji w sprawie zniknięcia pisma '' rżnęła głupa'' , zamiast wyjaśnić sprawę? Czy wyjaśnienie tej sprawy leży w przekonaniu : teraz Policją w Polsce rządzą nasi. Sąd Okręgowy nie podjął jeszcze kluczowej dla wydania uczciwego wyroku ,decyzji o odtajnieniu informacji dotyczącyh tajnej współpracy Tomasza M. pseudonim Abdul z policją. Do Prokuratury trafiły przesłane przez Ministerstwo Sprawiedliwości i Sądy Okręgowy i Rejonowy materiały dotyczące składania fałszywych zeznań , przez kapusia Tomasza M. pseudonim Abdul , przed Sądem Okręgowym w Krakowie. Dotychczas brak jest sygnałów by Prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie. Tomasz M. prawdopodobnie występuje jako świadek incognito w sprawach gangów Pyzy i Marchewy. www.pawelwitkowski.prv.pl www.policjainaczej.prv.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Travel Buahahahahaha:) IP: *.amwaw.edu.pl / *.amwaw.edu.pl 04.12.04, 16:10 A u nas częstują ludzie ksiedzia, który chodzi "po kolędzie", ale jakoś nie słyszano i ekscesach, jak tez "izby wytrzezwień" nie notują... Mikołajowie i diabły - wiecej asertywności! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spadający miller potwierdzają się słowa Marksa IP: *.jjs.pl 04.12.04, 17:08 że instytucja drużyn to zalążek komunistycznego społeczeństwa! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: faszysta Re: potwierdzają się słowa Marksa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.12.04, 18:39 niech zje hitler a ty masz racje marks oki a stalin i lenin ble Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Alfred Dobra tradycja Szwejkow az od XIII wieku. A co z IP: *.detroit-19rh16rt-20rh15rt.mi.dial-access.att.net 04.12.04, 17:20 polskimi tradycjami z XIII wieku? Ja lubie Czechow i zawsze denerwowalo mnie nazywanie ich Pepikami. Piwo maja najlepsze na swiecie; jak wedruje sie od domu do domu to mozna sie spic jak bak. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mee... ...A W POLSCE...W GDANSKU IP: *.avenel01.nj.comcast.net 04.12.04, 17:32 PRZYBYŁA ŚWIĘTA ŁUCJA Ze szwedzkiego Kalmaru przybyła do Gdańska święta Łucja, zwiastując nadchodzący czas Bożego Narodzenia. Łucja, w białej szacie i koronie z płonącymi świeczkami, przewodząc orszakowi młodych dziewcząt, pojawiła się też w gdańskim Urzędzie Miejskim. Pochodowi orszaku towarzyszyły kolędy i podniosła atmosfera, a przebywający w magistracie klienci, z zainteresowaniem i sympatią odebrali wizytę szwedzkiej świętej. Orszak Świętej Łucji przyjeżdża regularnie do Gdańska z zaprzyjaźnionego Kalmaru, siostrzanego miasta Gdańska. Pierwsza wizyta miała miejsce w 1992 roku. W skład orszaku wchodzą finalistki wyborów miss Łucji w Kalmarze. Zwyciężczyni tego konkursu to właśnie Święta Łucja, którą w tym roku jest Emelie Alrikson. Święto Łucji: Szwedzi obchodzą święto Łucji 13 grudnia. Zgodnie z wielowiekową tradycją tego dnia w całej Szwecji szkoły, szpitale, domy starców i miejsca pracy odwiedza wczesnym rankiem magicznie mieniący się orszak świętej Łucji. Święto obchodzone jest na parę sposobów. Pierwszy - to szczebel oficjalny. Lokalne gazety ogłaszają wybory miejscowej Łucji. Publikowane są zdjęcia kandydatek, a największe szanse mają długowłose blondynki. Zwyciężczyni prowadzi później pochód, który przechodzi ulicami miasta. Łucja pojawia się także m.in. w szkołach i szpitalach. Towarzyszą jej druhny, również wyłonione w konkursie. Dziewczęta śpiewają tradycyjną piosenkę o Łucji. Drugi sposób świętowania jest mniej oficjalny. W szkołach, pubach i domach parafialnych częstuje się gości kawą i lussekatter - pieczonymi specjalnie na tę okazję pszennymi bułeczkami z szafranem. Święto Łucji obchodzi się także w rodzinnym gronie. Matki lub starsze rodzeństwo wstają wcześnie rano i przygotowują kawę z ciastkami. Potem najmłodsza w rodzinie kobietalub dziewczyna wciela się w postać świętej i budzi ojca pieśnią "Santa Lucia". Zwyczaj obchodzenia święta Łucji stał się powszechny w całej Szwecji pod koniec XIX wieku. Pierwszy pochód zorganizowano w Sztokholmie w 1927 roku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Travel Czy po uroczystościach szwedzcy goscie... IP: *.amwaw.edu.pl / *.amwaw.edu.pl 04.12.04, 19:59 ...zostali chociaż ugoszczeni i zapewniono im wystarczającą ilość Wody Ognistej, bo kto, jak kto, ale Oni to uwielbiają wypić:) Zwłaszcza w piątki, po pracy, a jeszcze przed przyjściem do domu... Na pewno są w tym lepsi od nas i od Czechów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: się rodzą teraz! Co z tymi dziećmi?! Same WYMOCZKI IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.12.04, 18:17 ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ah ah ah aha h ahaha ha ha haa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Holik@hopsex.net Re: Pijane "drużyny świętego Mikołaja" w Czechach IP: *.dizinc.com 05.12.04, 00:19 To Polacy zatrudnieni... u sasiadów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maruda Re: Pijane "drużyny świętego Mikołaja" w Czechach IP: *.gdynia.mm.pl 05.12.04, 02:07 W większości domów, które odwiedzają z prezentami św. Mikołaj, diabeł (czert) i anioł, orszak podejmuje się także tradycyjnym kieliszkiem. Od kilku lat izby wytrzeźwień notują gwałtowny wzrost pacjentów, którzy w stanie ciężkiego upojenia alkoholowego przywożeni są wprost z ulicy, w typowych dla mikołajkowych wieczorów strojach. ****************************** Najważniejsze, że tradycja powraca. Przy intensywnym krzewieniu ludowych zwyczajów wypadki mają się prawo zdarzać. I władza oraz media nie powinny ich zniechęcać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paliwo Rakietowe Re: Pijane "drużyny świętego Mikołaja" w Czechach IP: *.abhsia.telus.net 05.12.04, 09:48 Bezwzglednie diablom powinno sie podawac wode swiecona, albo Pania Twardowska. dawanie diablom wodki to tak samo jak dolewanie benzyny do ognia. Dziwne ze Czesi nie wpadli na taki pomysl i nie zaimportowali do pomocy Pania Twardowska i tysiace litrow Swieconej Wody z Polski. Uwazam ze przywodcy Narodow Polskiego i Czeskiego powinni zareagowac w tej sprawie z pelna Sila Dzialania. Jan Bzykus-Piwko Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: greg Re: Pijane "drużyny świętego Mikołaja" w Czechach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.04, 10:35 a ja zapraszam braci słowian z Pijanymi "drużynami świętego Mikołaja" he he do Polski Odpowiedz Link Zgłoś