Dodaj do ulubionych

FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone

16.05.05, 16:44
momenty tez byly,Fredziu
Wlasciwie przedwczoraj, na TVP1 , dokumentalny,brytyjski.
A ze ty masz tylko dostep do satelitarnej Polonii to ci w skrocie opowiem.
To bylo o brytyjskich dziennikarzach,ktorzy przyjechali krecic film w Gazie ,
o Palestynczykach i paru dzialaczach pokojowych co wlasna pierwsia probowali
nie dopuscic buldozerow do domow mieszkalnych.
W tle ciagle chodzily spychacze i slychac bylo ich warkot przez cala godzine.
Domek za domkiem , rowno pod sznurek
Taka jedna wolontariuszka stanela na drodze buldozera,a ten po niej sie
przejechal.Jak ja wyciagneli to tylko pare razy pomachala rekami i umarla.
Potem pokazywali takiego mlodego dziennikarza,tez brytyjczyka,stal wsrod
dzieciakow, a potem lezal w kaluzy krwi z przestrzelonym mozgiem.Byl jeszcze
taki fajny reportaz ,jak idzie sobie trzech dziennikarzy z wielkim napisem
Press i macha biala flaga,bang-bang i juz idzie dwoch.
To byly takie fajne momenty,a oprocz tego pare banalnych.
Rakieta wystrzelona w tlum,i pelno rannych,ktorych potem odwiedzaja z kamera
w szpitalu,prawie same dzieci,z cialkami podziurkowanymi jak durszlak.
Jakas zaplakana niewidoma dziewczynka i rozpaczajaca rodzinka,bo pocisk wpadl
do szkoly i postrzelil ja w glowe.
Ale najlepsze bylo na koncu.Rzeczniczka armii israelskiej, mloda pulchna
blondyneczka z furazerka pod pagonem,przedstawiala wyniki dochodzenia.
Kobiety nie przejechal buldozer,tylko spadla na nia plyta
budowlana,dziennikarze zostali postrzeleni w wyniku ataku zbrojnego na
israelskie czolgi,etc,etc
Bladyneczka nawijala rowno,i byla tlusciutka nie moja wina,ze przyszla mi na
mysl Dana.
Obserwuj wątek
    • i-love-2-bike Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 16:50
      no u nas tez dawniej BBC pokazywalo rozne filmiki o gazie i innych palestynskich
      gettach,ale potem zrobilo sie to juz niewygodne i zbyt brutalne,aby pokazywac
      wrazliwym amerykanom. wszedzie widac bylo bezkarnosc i okrucienstwo z jakim sa
      traktowani palestynczycy,jak rowniez widac bylo,ze idf zawsze chcial blokowac
      filmowanie pewnych scenek,wiadomo dlaczego. ostatnio juz nie widzimy tych
      filmow,gdyz czas na reedukacje i polwanie na slowiki,wzorem mao.
      • krystian71 Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:05
        nasza telewizja tez dba o ludzka wrazliwosc,film pokazano pozno w nocy i
        opatrono czerwonym trojkacikiem,"niewskazane dla dzieci"
        Cos jak "Masakra pila tarczowa"
        Chociaz to wlasciwie zycie w Gazie jest niewskazane dla dzieci no i
        dziennikarzy.
        Widac bylo wyraznie,ze na nich polowali.
        Babeczka , ktora to komentowala miala niezlego pietra.
        I jakby tego nie ocenzurowac i pomontowac , z calego filmu az bila ich niechec
        do tych ludzi w czolgach , na wiezyczkach a dolepienie komentarza pulchnej
        rzeczniczki,to juz byl szczyt wyrachowania i brytyjskiego poczucia humoru.
        • drzordrz Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:07
          krystian71 napisała:

          > nasza telewizja tez dba o ludzka wrazliwosc,film pokazano pozno w nocy i
          > opatrono czerwonym trojkacikiem,"niewskazane dla dzieci"

          "Lista Szindlera" i "Shoa" leci za to znacznie wczesniej, w prime time...
        • i-love-2-bike Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:08
          krystian71 napisała:

          > nasza telewizja tez dba o ludzka wrazliwosc,film pokazano pozno w nocy i
          > opatrono czerwonym trojkacikiem,"niewskazane dla dzieci"
          > Cos jak "Masakra pila tarczowa"
          > Chociaz to wlasciwie zycie w Gazie jest niewskazane dla dzieci no i
          > dziennikarzy.
          > Widac bylo wyraznie,ze na nich polowali.
          > Babeczka , ktora to komentowala miala niezlego pietra.
          > I jakby tego nie ocenzurowac i pomontowac , z calego filmu az bila ich niechec
          > do tych ludzi w czolgach , na wiezyczkach a dolepienie komentarza pulchnej
          > rzeczniczki,to juz byl szczyt wyrachowania i brytyjskiego poczucia humoru.

          pamietasz taka swietna aktorke brytyjska Vanesse Reedgrave,ona nakrecila
          wstrzasajacy film dokumentalny o dzieciach palestynskich, no i oczywiscie
          zostala nartychmiast zdyskredytowana jak artystka, a jej kariera skonczona. jak
          widac po tym forum kazdy sprzeciw jest brutanie niszczony,wiadomo czemu,bo
          prawda w oczy kole,dlatego lepiej tego nie pokazywac tylko glosno klamac.
          • krystian71 Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:15
            przypomnij w jakich filmach grala.Nazwisko pamietam doskonale,a jesli jez tak
            jak mowisz tym bardziej jest warta pamieci
            • i-love-2-bike Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:19
              krystian71 napisała:

              > przypomnij w jakich filmach grala.Nazwisko pamietam doskonale,a jesli jez tak
              > jak mowisz tym bardziej jest warta pamieci

              grala role tej slynnej tancerki isabeli dunkan,i jeszcze w paru innych
              filmach,ktorych juz nie pamietam. jej nazwisko zostalo umieszczone w ksiazce
              krolowej jordanii noor,gdzie ona dokladnie opisuje jak adl w ameryce i gdzie
              indziej niszczy ludzi,ktorzy chca pomoc palestynczykom. polecam ci jej
              ksiazke,jesli zostala przetlumaczona na polski,ona swietnie pisze i oczywiscie
              pisze z perspektywy tej drugiej strony.
            • polski_francuz Vanessa 16.05.05, 21:02
              Redgravee grala w "Blow up" z Davidem Hemmingsem. Ale to aktorka glownie
              teatralna. Grala, jako juz starsza pnai, w Jamesie Bondzie, ale byla nie na
              miejscu.
    • drzordrz Jedyna "demokracja" na Bliskim Wschodzie he he 16.05.05, 16:51
      "demokracja" bandziorow... tlenionych tlustych "blondyneczek"
    • drzordrz ale Izraela nie wolno bojkotowac 16.05.05, 16:55
      bo to przeciez biedniutkie ofiary zaglady! Wiecie te piece, komory gazowe, pasiaki....
      I "jedyna demokracja" (lol)
      • i-love-2-bike Re: ale Izraela nie wolno bojkotowac 16.05.05, 16:56
        drzordrz napisał:

        > bo to przeciez biedniutkie ofiary zaglady! Wiecie te piece, komory gazowe, pasi
        > aki....
        > I "jedyna demokracja" (lol)

        wiadomo,ze demokracji trzeba uczyc bliznich,skoro oni tacy ciemni i nie kapuja
        to rozjechac durni.
      • wittkacy Izrael wolno bojkotowac 17.05.05, 12:31
        I nawet sie bede cieszyl, cieciu, jak bedziesz to robil, zamiast tu bruzdzic
        na ten temat.
    • drzordrz jeszcze na temat 16.05.05, 17:03
      Rzeczywiscie wstrzasajace

      channel4.com/news/2003/special_reports/dispatches_killing_zone.html
      • i-love-2-bike Re: jeszcze na temat 16.05.05, 17:05
        a czego mozesz sie spodziewac po okupancie,gdzie i kiedy ktos byl lepszy dla
        tych,ktorych okupowal,tylko teraz my to inaczej nazywamy i gadamy berednie aby
        PR polepszyc.
      • krystian71 dzieki , to byl wlasnie ten film 16.05.05, 17:09

    • aaki cholera ! ! ! przegapiłem 16.05.05, 17:11
      :-/
      • krystian71 Re: cholera ! ! ! przegapiłem 16.05.05, 17:18
        aaki napisała:

        > :-/

        nic dziwnego,ja musialem sobie budzik nastawic.Puscili o 0 50
        • i-love-2-bike Re: cholera ! ! ! przegapiłem 16.05.05, 17:20
          krystian71 napisała:

          > aaki napisała:
          >
          > > :-/
          >
          > nic dziwnego,ja musialem sobie budzik nastawic.Puscili o 0 50
          >
          >

          bylo z nami pleplac,tobys spac nie musial:))
          • krystian71 Re: cholera ! ! ! przegapiłem 16.05.05, 17:24
            ale w piatek po grillu troszkie oslablem.Sam nie wiem dlaczego i musialemna
            chwile zdusic komara.:)
            • i-love-2-bike Re: cholera ! ! ! przegapiłem 16.05.05, 17:25
              krystian71 napisała:

              > ale w piatek po grillu troszkie oslablem.Sam nie wiem dlaczego i musialemna
              > chwile zdusic komara.:)

              widocznie za malo wypiles krystian,to bywa bardzo niebezpieczne jak dym z grilla
              glowe zapyla:))
    • z_daleka Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:30
      krystian71 napisała:

      > momenty tez byly,Fredziu
      > Wlasciwie przedwczoraj, na TVP1 , dokumentalny,brytyjski.
      > A ze ty masz tylko dostep do satelitarnej Polonii to ci w skrocie opowiem.
      > To bylo o brytyjskich dziennikarzach,ktorzy przyjechali krecic film w Gazie ,
      > o Palestynczykach i paru dzialaczach pokojowych co wlasna pierwsia probowali
      > nie dopuscic buldozerow do domow mieszkalnych.
      > W tle ciagle chodzily spychacze i slychac bylo ich warkot przez cala godzine.
      > Domek za domkiem , rowno pod sznurek
      > Taka jedna wolontariuszka stanela na drodze buldozera,a ten po niej sie
      > przejechal.Jak ja wyciagneli to tylko pare razy pomachala rekami i umarla.
      > Potem pokazywali takiego mlodego dziennikarza,tez brytyjczyka,stal wsrod
      > dzieciakow, a potem lezal w kaluzy krwi z przestrzelonym mozgiem.Byl jeszcze
      > taki fajny reportaz ,jak idzie sobie trzech dziennikarzy z wielkim napisem
      > Press i macha biala flaga,bang-bang i juz idzie dwoch.
      > To byly takie fajne momenty,a oprocz tego pare banalnych.
      > Rakieta wystrzelona w tlum,i pelno rannych,ktorych potem odwiedzaja z kamera
      > w szpitalu,prawie same dzieci,z cialkami podziurkowanymi jak durszlak.
      > Jakas zaplakana niewidoma dziewczynka i rozpaczajaca rodzinka,bo pocisk wpadl
      > do szkoly i postrzelil ja w glowe.
      > Ale najlepsze bylo na koncu.Rzeczniczka armii israelskiej, mloda pulchna
      > blondyneczka z furazerka pod pagonem,przedstawiala wyniki dochodzenia.
      > Kobiety nie przejechal buldozer,tylko spadla na nia plyta
      > budowlana,dziennikarze zostali postrzeleni w wyniku ataku zbrojnego na
      > israelskie czolgi,etc,etc
      > Bladyneczka nawijala rowno,i byla tlusciutka nie moja wina,ze przyszla mi na
      > mysl Dana.
      >
      -------------------------

      Widze,ze i ty lubisz political-fiction?
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      >
      • drzordrz Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:42
        Watek o holocauscie gdzie indziej.
        • i-love-2-bike Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:43
          drzordrz napisał:

          > Watek o holocauscie gdzie indziej.

          ale ona okulary zgubila a jak wiadomo,tak,czy tak to dziewcze ploche ma klopoty
          z mysleniem,tylko skojarzenia ma zawsze dosyc sprosnawe,nie wiedziec czemu,moze
          jest w potrzebie.
      • krystian71 Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:44
        dlaczego masz o mnie tak niskie mniemanie.
        Ze p-f nie odroznie od zwyklego dokumentu.
        To nie bylo zadne dzielo sztuki, kamera czesto sie trzesla,bo dziennikarz
        musial brac nogi za pas.
        I wiele rzeczy bylo niedopowiedzianych.
        Np.wbrew plynacemu z ekranu glosowi izraelskiego dowodcy,ze bierze sie pod
        buldozer domy terrorystow, widac bylo,ze sa burzone systematycznie,pod
        sznurek,czyszczac przedpole dla izraelskich wiezyczek i ustawionych czolgow.
        Wyraznie bylo tez powiedziane,ze rakieta z helikoptera miala na celu zabicie
        dowodcy Hamasu i jego obstawy, te kilkadziesiat ofiar posiekanych kulami ,w
        duzej czesci dzieci,to tylko przypadkowe ofiary.
        Jak mowi dana,gdzie drwa rabia...i jeszcze,ze dzieci nie powinny sie bawic na
        ulicy,tylko przebywac w szkole,po ktorej tez zreszta swistaly kule.
        • drzordrz Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:46
          krystian71 napisała:

          > dlaczego masz o mnie tak niskie mniemanie.

          Bo te 350 zabitych dzieci, i 3 zachodni reporterzy to "fikcja" :)))))
          • krystian71 Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:51
            to i tak wrazliwy czlowiek,skoro woli nie przyjmowac do wiadomosci niewygodnej
            mu prawdy.
            Dla dany,Fredzi i arapa, to tylko 350 potencjalnych terrorystow mniej .I trzech
            oszolomow
    • i-love-2-bike Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:34
      nasza daleka kolezanka nieczesto zabiera glos ,ale jak juz cos palnie to iscie w
      stylu science-fiction ala "spaceballs".
      • z_daleka Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:47
        i-love-2-bike napisała:

        > nasza daleka kolezanka nieczesto zabiera glos ,ale jak juz cos palnie to
        iscie
        > w
        > stylu science-fiction ala "spaceballs".
        ---------------------------
        Wszyscy tu paplacie jak potluczeni...milosnicy political fiction ...im wiecej
        bzdury, tym bardziej was rajcuje... specjalisci od siedmiu bolesci...
        • i-love-2-bike Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:49
          z_daleka napisał:

          > i-love-2-bike napisała:
          >
          > > nasza daleka kolezanka nieczesto zabiera glos ,ale jak juz cos palnie to
          > iscie
          > > w
          > > stylu science-fiction ala "spaceballs".
          > ---------------------------
          > Wszyscy tu paplacie jak potluczeni...milosnicy political fiction ...im wiecej
          > bzdury, tym bardziej was rajcuje... specjalisci od siedmiu bolesci...

          krec sie krec wrzeciono wic sie tobie wic...... jak mowie totalne
          "spaceball"jesli ogladalas to wiesz o co chodzi,a jesli nie to idz i pozycz
          sobie DVD,to sie posmiejesz,a nie bedziesz idiotycznych spazmow dostawac piszac
          na FS.
        • krystian71 Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:58
          dalej nie rozumiem czemu.
          Poza tym , kolego z daleka, nikt cie tu nie zatrzymuje, idz na swoj watek i
          pobiadol nt,ze tak malo polskich biznesmenow zainteresowanych jest izraelskim
          rynkiem.
          Z mojej strony , zapewniam cie,ze gdy kiedys zmienie branze i wejde w produkcje
          dzieciecego sprzetu rehabilitacyjnego i ortopedycznego,wtedy przypomne sobie o
          rynku israelskim i postaram sie na niego wejsc
      • krystian71 Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:48
        kolega z daleka chce dac do zrozumienia,ze z powodu grill i pozna pora mialem
        klopoty z odroznieniem filmu fabularnego od dokumentu.
        • i-love-2-bike Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:50
          krystian71 napisała:

          > kolega z daleka chce dac do zrozumienia,ze z powodu grill i pozna pora mialem
          > klopoty z odroznieniem filmu fabularnego od dokumentu.

          kolega z daleka ma powazne klopoty z odroznieniem swojej plci, i to bez grilla,
          w tym sek:)) nu wybywam pozdr,bo czas na cwiczenia,aby sie nie zamienic w moja
          faworytke,daleka przyjacioleczke:)))
        • z_daleka Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 16.05.05, 17:57
          krystian71 napisała:

          > kolega z daleka chce dac do zrozumienia,ze z powodu grill i pozna pora
          mialem
          > klopoty z odroznieniem filmu fabularnego od dokumentu.
          ------------------
          cos w tym rodzaju...jedno oko na gril, drugie na spychacz...
          • aaki uważasz ,że film ten mówi nieprawdę? 16.05.05, 18:31
            ???
            • krystian71 Re: uważasz ,że film ten mówi nieprawdę? 16.05.05, 19:00
              cos w tym rodzaju, a za chwile stwierdzi,ze nie bylem i na wlasne oczy nie
              widziaalem wiec nie mam prawa glosu zabierac,
              swoja szosa aaki,ciebie niie korcilo,by dac z kapcia te paredziesiat km i
              przekonac sie na wlasne oczy?
              Te filmy BBC sa niewatpliwie tendencyjnie "pomontowane"Przypomina mi sie inny ,
              niedawno widziany,tez ze strefy Gazy ,gdzie przeplataja sie obrazki Palestynek
              z wiadrami i dzbankami na wode zmontowane na zmiane z obrazem niebiesciutkich
              basenow przydomowych i szemrzacych fontann w przeeepieknych israelckich
              domeczkach zaledwie za plotem z drutu kolczastego.
            • z_daleka Re: uważasz ,że film ten mówi nieprawdę? 16.05.05, 21:39
              aaki napisała:

              > ???
              ---------------------------
              Polprawda, to najwieksze klamstwo. Taki koktaj molotowa dla milosnikow krwawych
              legend. Przyrzadza sie go w sposob dosyc dowolny. A wiec np: dwie szczypty
              prawdy, szczypta cytatow, szczypta wirygodnych swiadkiw, pare kropek zolci,
              cwiarteczka swiezej krwi (najlepiej nieletniej), to wszystko przyprawic
              niascislosciami, zlac do wiadra pomyj i na zdrowie!
              • drzordrz Re: uważasz ,że film ten mówi nieprawdę? 16.05.05, 21:46
                z_daleka napisał:


                > Polprawda, to najwieksze klamstwo.

                Piknie to ujales. A moze by tak troche konkretniej? Czym "polprawda" tego filmu rozni sie od "polprawdy" o Holocauscie?
                • i-love-2-bike Re: uważasz ,że film ten mówi nieprawdę? 16.05.05, 22:41
                  drzordrz napisał:

                  > z_daleka napisał:
                  >
                  >
                  > > Polprawda, to najwieksze klamstwo.
                  >
                  > Piknie to ujales. A moze by tak troche konkretniej? Czym "polprawda" tego filmu
                  > rozni sie od "polprawdy" o Holocauscie?

                  no w koncu daleka kolezanka to specjalistka w przedzeniu i samonapedzaniu sie.
                  jak wiadomo kazda wiadomosc z izraela jest prawdziwa,a z palestyny nie,dobre
                  wyprobowane stalinowskie metody.
              • krystian71 Re: uważasz ,że film ten mówi nieprawdę? 17.05.05, 07:42
                doceniam twoja fachowosc
                • z_daleka Re: uważasz ,że film ten mówi nieprawdę? 17.05.05, 08:18
                  krystian71 napisała:

                  > doceniam twoja fachowosc
                  ----------------------------
                  Ja bez emocji stwierdzam, ze tobie jej brak.
    • drzordrz Nasuwa sie analogia 16.05.05, 18:24
      Jak skomentowalby reportaz o stalinowskich lagrach komsomolec z zabitej dechami wiochy na Syberii?

      "Politiczjeskaja fikcja"
      • krystian71 Re: Nasuwa sie analogia 16.05.05, 18:34
        to jest fakt.Wszyscy nasi starsi bracia charakteryzuja sie tym,ze oficjalne
        wersje podane im do wiadomosci przez ich wlasne oficjalne zrodla sa dla nich
        swiete i zawsze w kazdej okolicznosci stac bede murem za tym co mowi tlusta
        rzeczniczka armii israelskiej.
        Nie zapomne,jak na jakims watku z okazji grozacych Iranowi israelskich nalotow
        na ich atomowe instalacje , Dana powiedziala.Nie wazne co moj rzad postanowi-to
        bedzie dobre.Moj rzad zawsze wie co robi.
        Twarda stalinowska szkola,potem przeskok do kibucowskiej rzeczywistosci a teraz
        wrecz inwazja na israel zydow o postradzieckiej proweniencji-to wszystko
        wskazuje kierunek rozwoju swobod obywatelskich a przede wszystkim samodzielnego
        myslenia obywateli tego kraju.
        • j-k Niestety, Krystian, nie masz racji, co do Dany 16.05.05, 22:37
          Dana napisala mi kiedys wyraznie, ze jest przeciw usunieciu osadnikow
          zydoskich ze strefy Gazy .
          ERGO: nie zawsze uwaza, ze jej wlasny rzad czyni dobrze.
          • krystian71 Re: Niestety, Krystian, nie masz racji, co do Dan 17.05.05, 07:41
            pamietam.Tylko,ze wowczas Szaron rowniez byl przeciwko
            Pozniej Szaron zmienil poglady.
            W czasie krecenia tego filmu nikt o wyjsciu z gazy nie wspominal,nie ma rowniez
            o tym mowy na tym filmie.
          • dana33 Re: Niestety, Krystian, nie masz racji, co do Dan 17.05.05, 09:05
            j-k, cos sie pomyliles. nigdy nie pisalam tego. zawsze uwazalam, ze powinni
            wyjsc z tamtad i dac szanse pokojowi,.
            ale ostatnio mam watpliwosci co do tego. druga strona nie
            przestaje "obiecywac", ze wyjscie z gazy nie zmieni zupelnie sytuacji, beda
            dalej strzelac. nu, tymczasem nasz rzad przestal gadac o wyjsciu z west bank.
            beda strzelac dalej po opuszczeniu gazy, moga zapomniec o west bank.
            • krystian71 Re: Niestety, Krystian, nie masz racji, co do Dan 17.05.05, 09:08
              dokladnie to samo twierdzi oficjalna israelska prasa.Szaron,po konsultacji z
              toba tez ma watpliwosci.
            • j-k ja nie jestem, drobiazgowy Dana 17.05.05, 12:25
              i slow sie nie czepiam, ale pisalas kiedys w odpowiedzi na moje zapytanie.

              Ale nie przejmuj sie, ja tez uwazam, ze to blad.
              W Gazie sa trzy zespoly osiedli Izraelskich.
              ja uwazam, ze Izrael powinien byl opuscic tylko to Srodkowe,
              by dac palestynczykom mozliwosc zycia "w jednym Kawalku".
              Ale te dwa pozostale z obu brzegow (tylko ca. 10 % obszaru Gazy)
              przylaczyc po prostu do Izraela.
            • j-k ja nie jestem, drobiazgowy Dana 17.05.05, 12:25
              i slow sie nie czepiam, ale pisalas kiedys w odpowiedzi na moje zapytanie.

              Ale nie przejmuj sie, ja tez uwazam, ze to blad.
              W Gazie sa trzy zespoly osiedli Izraelskich.
              ja uwazam, ze Izrael powinien byl opuscic tylko to Srodkowe,
              by dac palestynczykom mozliwosc zycia "w jednym Kawalku".
              Ale te dwa pozostale z obu brzegow (tylko ca. 10 % obszaru Gazy)
              przylaczyc po prostu do Izraela.
        • dana33 Re: Nasuwa sie analogia 17.05.05, 09:01
          tylko bez starszych braci tutaj, krystianku, ty w zadnym wypadku nie mozesz byc
          moim bratem. za nisko jestes postawiony.
          • krystian71 Re: Nasuwa sie analogia 17.05.05, 09:09
            trelemorele, Danus.Braci sie nie wybiera, przyjaciol TAK
            • dana33 Re: Nasuwa sie analogia 17.05.05, 11:27
              glupie gadanie, krystian, ty nikak moj brat, NIKAK.....
              • krystian71 Re: Nasuwa sie analogia 17.05.05, 12:22
                ok, bede ci mowil ciotka.
      • siestas Re: Nasuwa sie analogia 16.05.05, 21:43
        gdyby byl normalny - to by zadzwonil do komendanta Rejkomu i spytal,
        czy jego ojca w koncu wypuszcza, czy juz dawno wacha kwiatki od spodu.
    • krystian71 A WCZORAJ WIDZIALEM FAJNY TEATR-CYJANEK 17.05.05, 07:50
      Szczepkowska,corka zamordowanej w getcie zydowki przyjezdza do Polski,by
      odzyskac prawa autorskie do pamietnika jej matki , wydanego przez matki
      przyjaciolke Polke,pod wlasnym nazwiskiem.
      Pokazuje jej znalezione rekopisy,ale fotokopie-oryginaly zdeponowane sa w USA u
      notariusza,bowiem Szczepkowska obawia sie o wlasne zycie.
      Stwierdza,ze zdaje sobie sprawe,ze starsza pani moze z latwoscia wynajac dla
      usuniecia dowodow morderce, ktory DLA SAMEJ PRZYJEMNOSCI zabije Zydowke,bo
      hydra antysemityzmu znow w Polsce odrosla.
      Rezyser:Titkow.TVP1
      • z_daleka Re: A WCZORAJ WIDZIALEM FAJNY TEATR-CYJANEK 17.05.05, 08:30
        krystian71 napisała:

        > Szczepkowska,corka zamordowanej w getcie zydowki przyjezdza do Polski,by
        > odzyskac prawa autorskie do pamietnika jej matki , wydanego przez matki
        > przyjaciolke Polke,pod wlasnym nazwiskiem.
        > Pokazuje jej znalezione rekopisy,ale fotokopie-oryginaly zdeponowane sa w USA
        u
        >
        > notariusza,bowiem Szczepkowska obawia sie o wlasne zycie.
        > Stwierdza,ze zdaje sobie sprawe,ze starsza pani moze z latwoscia wynajac dla
        > usuniecia dowodow morderce, ktory DLA SAMEJ PRZYJEMNOSCI zabije Zydowke,bo
        > hydra antysemityzmu znow w Polsce odrosla.
        > Rezyser:Titkow.TVP1

        -----------------------ty juz o niczym innym bidulku, nie potrafisz myslec.
        Zydzi przeslaniaja ci swiat rowno horyzontalnie i wertykalnie...to sympatyczne
        pomyslec, ze sa ludzie, ktorzy mysla wylacznie o nas...nawet specjalnie nie
        przeszkadza, ze mysla zle. Zdaje sobie sprawe, ze podlozem tego stanu jest
        nieustajace cierpienie. Przyznaje szczerze, ze nic a nic ci nie wspolczuje.
        Cierp.
        • krystian71 Re: A WCZORAJ WIDZIALEM FAJNY TEATR-CYJANEK 17.05.05, 08:47
          fe,gosciu z daleka,pisz na temat na tym kulturalnym watku,albo nie pisz wcale.
          Kogo tu (mnie najmniej)interesuja twoje osobiste opinie o mojej osobie.
          Nie ja jestem autorem tej sztuki.A miala ona podwojne dno.Jako studium malosci
          ale i nienawisci.
          I jednoczesnie odpowiadala na pare najczesciej zadawanych przez was pytan na
          tym forum.Dlatego,majac nadzieje ze nikogo nie zanudze(bo to grzech najwiekszy)
          pozwolilem sobie ja strescic.A w to,ze kto jak kto , ale TY na pewno sie
          odezwiesz,nie mialem watpliwosci.
          Dobrze pamietam twoje opinie na temat marginalnosci , czy lumpenproletariackiej
          proweniencji polskiego antysemityzmu w zaniku.
          Z czym sie nie zgadzalem.I prosze,autor sztuki,w porze najwiekszej ogladalnosci
          twierdz,ze sa tacy Polacy co morduja Zydow dla przyjemnosci.
          A scislej,ze sa tacy Zydzi,ktorzy sa o tym przekonani.
          I co teraz specjalistood psychologii tlumow i jednostki.?
      • dana33 Re: A WCZORAJ WIDZIALEM FAJNY TEATR-CYJANEK 17.05.05, 09:07
        nasz krystianek widzi zawsze to co chce widziec. a ja widze to polke, ktora
        ukradla prawa do pamietnikow zydowce.
        • krystian71 Re: A WCZORAJ WIDZIALEM FAJNY TEATR-CYJANEK 17.05.05, 09:22
          danus,ja jestem kulturalny czlowiek i w poniedzialek zawsze ogladam Teatr
          Telewizji a nie tluke na forum.Szkoda,ze nie mialas okazji.
          Bo wrazenia sa trudne do przekazania i cala sztuka byla dwuznaczna,wlasciwie
          taka jaka lubie, nie taka job twaju mac propaganda,jak ,bez urazy,twoja na tym
          forum.Jasne,ze prawie przez caly czas , do konca sztuki sympatia rezysera i
          widza miala byc po stronie Zydowki.I byla.A ja jako wyssany antysemita z
          wsciekloscia gryzlem palce:))
          I nagle , pod sam koniec cos w tej sztuce peklo.
          Nie wiem,czy taki byl artystyczny zamysl autora.Mysle,ze tak.
          Od momentu,gdy zadala Szczepkowskiej pytanie-"co ja takiego zrobilam,by
          zasluzyc az na taka twoja nienawisc?"
          Gdy Zydowka polozyla przed nia dokumenty do podpisu,ze przyznaje sie do
          plagiatu i buteleczke z cyjankiem.Albo-albo.Rozumiesz?
          A stara kobieta zachowala sie godnie.Dokumenty podpisala i polknela
          cyjanek.Ktory nie byl cyjankiem.
          • dana33 Re: A WCZORAJ WIDZIALEM FAJNY TEATR-CYJANEK 17.05.05, 11:29
            strasznie godnie. ukradla, a potem podpisala, ze ukradla. nu, godnosc nad
            godnosci. ale typowe, ze ty to pochwalasz.
            • krystian71 Re: A WCZORAJ WIDZIALEM FAJNY TEATR-CYJANEK 17.05.05, 12:21
              jeszcze raz ci mowie ciotka,ze musialabys to sama zobaczyc,albo przeczytac ,
              nie chce mi sie wszystkich niuansow streszczac.
              Wg starszej pani,przechowywala serdeczna przyjaciolke w swojej piwnicy,po
              wojnie probowala wydac ksiazke jako pamietnik z autentycznym podpisem,bez
              skutku i bez zainteresowania.
              Szczepkowska tez chyba na koncu cos zrozumiala,tak ja troszki zatrzeslo i
              podarla podpisane papiery.Kapujesz ciotka?Cyjanek tez nie byl prawdziwy,nie
              zamierzala jej zgladzic,tylko nasycic oczy jej strachem przed smiercia i
              cierpieniem.To chyba ciotka rozumiesz?
    • sempiasty po co się podniecasz? 17.05.05, 08:07
      n i co się podniecasz? Malo to filmow nakręcono na zlecenie Arafacika i
      Autonomiii (a ich pieniędze, oczywiście)?
      a słyszałeś od durniach, którzy przez cały czas istnienia Imperium Zła kęcili
      filmy wynoszące pod niebiosa ZSRR?
      Na Zachodzie nigdy nie brakowało głupków gloryfikujących komunizm.
      Sporo z nich bylo agentami NKWD i brało od nich pieniądze
      Ci sami kręcą teraz propagandówki na zlecenie terrorystów.
      Gdybyś był Polakiem nie podniecałby cie ten nieprawdziwy i fałszujący
      rzeczywistość film
      A może po "Gwiezdnych wojnach" uwierzyłeś w UFO?
      no to już wiemy, z kim mamy do czynienia
      • rzyd POLAK SIE PODNIECA 17.05.05, 10:05
        A nie wie ze ci zabici reporterzy i dzieci to wszystko statysci, na niby!
        Krew sztuczna, zwloki na niby. Zdjiecia zrobili, trupy same wstaly, sztuczna
        krew otarly i do domu poszly.

        Arafacikoska manipulacja.
      • krystian71 Re: po co się podniecasz? 17.05.05, 14:07
        glupkow propagujacych komunizm i w Polsce nie brakowalo,nie musimy ich na
        zachodzie wypatrywac,choc wielu filmowcow opuscilo ten kraj.
        Mowisz,ze tych samych Arafat podkupil?Mimo ich zydowskiego pochodzenia?
        To bardzo daleko idaca teza.
        • z_daleka Re: po co się podniecasz? 17.05.05, 14:30
          krystian71 napisała:

          > glupkow propagujacych komunizm i w Polsce nie brakowalo,nie musimy ich na
          > zachodzie wypatrywac,choc wielu filmowcow opuscilo ten kraj.
          > Mowisz,ze tych samych Arafat podkupil?Mimo ich zydowskiego pochodzenia?
          > To bardzo daleko idaca teza.

          -------------------
          Zydowscy filmowcy, zydowscy pisarze , zydowscy dziennikarze, zydowscy lekarze,
          zydowscy...zydowscy...zydowscy... Bogu niech beda dzieki ze krystian
          niezydowski.
          • krystian71 Re: po co się podniecasz? 17.05.05, 15:19
            czemu sie smutasku tak specjalnie moimi korzeniami interesujesz?
            Nie ja zboczylem z tematu,ale twoj kolega sobie nagle przypomnial agentow NKWD -
            mial na mysli Rosenbergow?-i autorow polit-propagandy w Polsce.
            Czy ludziles sie kiedykolwiek,ze to bedzie zapomniane.Bo tak sobie zyczy GW
            np.w artykule p.prof Swidy-Ziemby,ktora usprawiedliwia i rozumie,czemu
            ideologia ta "byla szczegolnie atrakcyjna dla mlodych ludzi o korzeniach
            zydowskich"
            • z_daleka Re: po co się podniecasz? 17.05.05, 15:41
              Przepraszam wesolku, zapomnialem o zydowskich komunistach, zydowskich
              faszystach, byddystach , masochistach , ubowcach, upowcach, gumowcach,
              zydowskich krasnoludkach i ufoludkach oczywiscie. Gdybym jakichs pominal, ty z
              cala pewnoscia ich odnajdziesz.
              • krystian71 Re: po co się podniecasz? 17.05.05, 15:46
                robisz sztuczny szum, probujac zakrzyczec prawde ale kiepsko ci to wychodzi.
                Taki krzyk przez lzy.Ze nie udalo sie zniszczyc swiadkow fizycznie lub
                szantazem zamknac im usta.
                Ani Fejginowi ani Morelowi.Wiec nie uda sie i tobie.
                I dotyczy to zarowno tej prawdy sprzed polwiecza , jak i tej o ktorej jest ten
                watek.
                Zeby tak wrocic do tematu.
                • i-love-2-bike Re: po co się podniecasz? 17.05.05, 18:49
                  krystian71 napisała:

                  > robisz sztuczny szum, probujac zakrzyczec prawde ale kiepsko ci to wychodzi.
                  > Taki krzyk przez lzy.Ze nie udalo sie zniszczyc swiadkow fizycznie lub
                  > szantazem zamknac im usta.
                  > Ani Fejginowi ani Morelowi.Wiec nie uda sie i tobie.
                  > I dotyczy to zarowno tej prawdy sprzed polwiecza , jak i tej o ktorej jest ten
                  > watek.
                  > Zeby tak wrocic do tematu.

                  wiadomo jesli obrazek nie pasuje do wizji wybranych to znaczy sie nieprawdziwy:))
    • fredzio54 Re: FAJNY FILM WCZORAJ WIDZIALEM - Killing Zone 17.05.05, 15:14
      Ale fajny film
      ja wyglodala moja Koszerna Merkava
      No arabs no terror cheap fuel no Harems and Ku..s jak ty
      • aaki aa witamy czołowego krytyka filmowego z izraela 17.05.05, 17:07
        witamy na forum
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka